21.9.2021 | Svátek má Matouš


Diskuse k článku

BTW: Usazeni v ostružinách

Mám dojem, že jsme si přestěhováním se z Norska do anglického hrabství Surrey dopřáli jednu z nejvýraznějších změn prostředí, jakou může naše civilizovaná Evropa nabídnout. Na první pohled se zdá, že je jinak úplně všechno.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
MaRi 12.8.2009 11:08

Re: Harry Potter

veram, ty jsi neuvěřitelná!! Kdybych věřila v převtělování, řekla bych, žes kdysi byla Sherlokem Holmesem.

Štětinka 12.8.2009 11:22

Re: Harry Potter

 A je to dobrej překlad? co je to Whingings?

YGA 12.8.2009 12:18

Re: Harry Potter

Našla jsem, že whinging = uplakaný - možná tedy spíš Malý Plakánkov ;-D!

YGA 12.8.2009 12:20

Re: Harry Potter

Oprava - ufňukaný, takže Kvíkálkov je O.K. ;-)

veram 12.8.2009 9:40

zase O.T.

Jestli dnes večer nebudete mít zamračeno, podívejte se na oblohu. Ať se vám splní každé přání, které vyslovíte. (Pokud bude slušné a mravné):-D

A jestli se chcete kouknout, jak tancovali Bretoňci na Václaváku, tak tady.

Li 12.8.2009 11:50

Re: zase O.T.

Jo jo, budu vyhlížet,  A přání mám habakuk ;-) A Veram pletu se, nebo teď nějak taky bude hodně vidětelný Mars? Mám pocit, že jsem si říkala, že na Eliščiny narozeniny, takže kolem 20tého?

zana 12.8.2009 23:11

Re: zase O.T.

tady je zatažíno;-(. Jsem se těšila...

Velká kočka 12.8.2009 8:44

Vlídnější kraj

Milá Dede, ta zeleň v Anglii vypadá vlídně na rozdíl od zeleně švédské. Zní to divně ale já to tak cítím. Tady na severu je ve všem jakási surovost.  Že mě život musel zavát zrovna sem. 8-o:-/ Nazgúlové jenom září, zřejmě mají splněny všechny psí sny. Kéž se i vám splní vaše sny !!! VVR^R^VV

Těším se na tvé další objevy, moc ráda je s tebou sdílím.;-)

Štětinka 12.8.2009 8:48

Re: Vlídnější kraj

možná by jim to teplejší klima mohlo pomoc i s tou artrozou:-)

Xerxová 12.8.2009 9:30

Re: Vlídnější kraj

obávám se, že králíci všude kolem a studená voda ke koupání všude kolem a anglické vlhko všude kolem těm kloubům moc nepomůže... Spíš zima pro ně bude milosrdnější - pohyb v hlubokém sněhu kloubům nesvědčí - ale zase budou jak čuňata celou zimu ;-P

Dede 12.8.2009 10:10

Re: Vlídnější kraj

Tys to řekla Xerxová a obávám se, že správně :-/ Léto je tu kouzelné, ale toho bahna, co nás čeká bez mrazivého vysvobození! Ale zatím před tím úmyslně zavírám oči ;-)

YGA 12.8.2009 8:37

Já se musím přidat

k předpřispěvatelkám - krásné povídání a dobře ilustrované fotkami. Tak si říkám, že to byl dobrý kauf, ta Anglie. Jsem na tom jako Vave - Norsko krásné, ale ne k celoročnímu pobytu. A už se těším, až budeš pozvána na čaj do panského domu (to se určitě stane! to jinak nejde ;-)) a ty budeš kráčet za majordomem v koktejlkách po schodišti, na jehož vrcholu stojí lord s panímámou a vznešeně ti kynou .... já to vidím v živých barvách ;-D;-D;-D

Ještě k těm stromořadí kolem silnic - nevíš, jestli je taky budou kácet, jako se to má dělat u nás - nebo Anglii od bruselských blbostí chrání kanál?!

Vave 12.8.2009 8:45

Re: Já se musím přidat

Jo! Živý obrázek - a za Dede se po schodišti plíží Kazan s Daníkem, plní bahna, chlupů a bodláčí - a paní domů ztrácí šarm a pánu domu upadne čelist! ;-);-D;-D;-D;-D

Dede 12.8.2009 10:05

Re: Já se musím přidat

Jo dámy, srandičky, na to vás užije ;-P Přestože mě nikdo nezve na zámek, máme tady zase tak třikrát týdně svatbu (byznys našich domácích). No a tak si představujte: naparádění svatebčané, dojatí rodiče v gala, nevěsta v krásných bílých nebo krémových šatech... a my vracející se z odpolední vycházky s Daníkem, toužícím se bratřit, právě v době, kdy se všichni po dokonaném aktu fotí na anglických trávnících! 8-o Ta představa toho sblížení zabahněného mokrého Daníka s nevěstou (dlouhé šaty Daníka fascinují)  je natolik strašná, že v těch dnech uvazuju psy hned za posledním brodem! ;-D

jiný Honza 12.8.2009 13:55

Re: Já se musím přidat

Dede, paráda, tvoje glosy sqěle doplňují vyprávění a fotky. VV Jsi úžasná. R^ Představa Daníka vítajícího dámy s gentlemany PO FOCENÍ AKTU (tak jsem to přečetl ;-D) mě spolehlivě poslal pod stůl! Ještě, že už sedím sám.;-P

Beda 12.8.2009 15:46

jiný Honzo

on dokonaný akt není o moc lepší;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D

Štětinka 12.8.2009 8:46

Re: Já se musím přidat

koktejlky nebrat! ty ne, ty mi k tomu nějak nesedí! ;-D

Bych to viděla na decentní kostýmekR^

YGA 12.8.2009 8:50

Re: Já se musím přidat

ad Bych to viděla na decentní kostýmek - no jo - z pravého dobrého tvídu ;-D.

A Kazan s Daníkem je samozřejmost, ti tam nesmí chybět - ale na rozdíl od Vave si nemyslím, že by to pány domu vykolejilo - vždyť oni musí být na mokré psi zvyklí (i když určitě ne na specificky české psy ;-)), oni jenom prohodí koutkem úst - "Džon, pro ty litl dogs čerstvou vodu do stříbrné mísy, prosím!"

Vave 12.8.2009 8:54

Re: Já se musím přidat

Takže změna scénáře:

Dede je v tvídu a Nazgůlové si hrají na trávníku se smečkou psů, nejlépe vlkodavů, paní začne o počasí - a Dede si leje na hlavu vodu ze stříbrné mísy. ;-)

Štětinka 12.8.2009 9:10

Re: Já se musím přidat

;-D;-D;-DR^;-D;-D;-D

JanaBa 12.8.2009 10:26

Re: Já se musím přidat

YGO, těěěžko. Nebudou pozváni, nemají správný třídní původ. Takže koktejlky nekoktejlky, nikam se nejde! Nezapomen, že jsou v Anglii. A vůbec - je to tam hezké, učesané, jistě kultivující, ale - kde je skákající potok, šumění hlubokého lesa, šplíchání severního moře, růžovo fialová obloha, kterou má Munch na většině svých obrazů, křišt'álová jezerní voda, světlé letní noci, divoká jara! A kde tam mají losy ha! Hm, liška, jakože! Ta mu nesahá ani po kotníky :-)a nejen obrazně.

Hm hm, tak jsem tady vlastně vyznala lásku k té zemi, která mě před mnoha lety tak vlídně přijala, ale Dede ví, že jí přeji všechno nejlepší v jejich novém působišti.

Dede 12.8.2009 10:44

Re: Já se musím přidat

Já vím VV A taky se mi stýská

YGA 12.8.2009 10:55

Re: Já se musím přidat

Milá Jano - jsem moc ráda, že se ti v Norsku líbí, protože to je moc dobře, když lidi žijí tam, kde jim to padne do srdíčka. A taky vím, že se ti po Dede stýská - po přátelích se nám vždycky stýská.

P.s.: hmm - a nejsou opakem světlých letních nocí temné zimní noci, a opakem divokých jar nekonečná zima?! A zatímco my jsme jásali "Jééé sníh! Konečně" Dede skučela "Jéééé sníh! Zase."  A navíc, Anglie má obrovské kouzlo v jednom - že Dede se tady s každým bez problémů domluví a myslím, že to ji v Norsku trošku chybělo.

JanaBa 12.8.2009 12:45

Re: Já se musím přidat

YGO, ona ta zima doposavad vždycky skončila, tak snad to ještě chvíli vydrží:-)!

Martin 12.8.2009 16:09

Re: Já se musím přidat

Chtěl bych napsat k těm norským zimám: předtím, než jsme jeli do Norska bydlet, byl můj pohled na Norsko poznamenaný pojmy tma a chlad v zimě. taky jsem dostal od kolegů patřičnou výbavu, třeba sněžnice na cestu do práce. Úpřimně řečeno, Norsko mě překvapilo svojí zimou. Teda tím, jak je krásná. Nikdy jsem nezažil tak nádherné bruslení jako na norských jezerech nebo na moři. Dlouhé kilometry, kdy člověk slyší jenom vlastní brusle a potká tak jednoho člověka za den. Běhání na běžkách je kapitola sama pro sebe. Představte si, že vyrazíte za šera do lesa, když se setmí, tak přejedete na osvětlenou trať nebo dáte na čelo světlo a mezitím si posedíte v chatě na konci světa nad něčím dobře horkým. A opět: jenom šustění lyží a nekonečné ticho odrážející se od tmavě modré - ne černé -  večerní oblohy. Ve skutečnosti jsou extrémně krátké dny (na úrovni Oslo) tak 3 týdny kolem vánoc a bez většího světla pouze pokud je mlha.  

Xerxová 12.8.2009 16:50

Re: Já se musím přidat

To bruslení hrozně závidím :-) Běžky bez lidí zažiju snadno (jezdíme brzičko, než se davy vzbudí), ale těch dní s nasucho zamrzlým ledem bývá za zimu maličko (a někdy vůbec)

Jenda 13.8.2009 1:20

Re: Já se musím přidat

Ja bych to neocenil. Ja jsem desna zmrzlina. V detstvi jsem absolvoval svuj dil rodinych lyzovacek na firemnim pidivleku na Sumave a brusleni na rybniku, ale ... stacilo. Zima me nebere. Ani coby plesova sezona. Na plesech se tancovat prakticky neda. Malo mista, v kolovych tancich se dav (pokud vubec) pohybuje tak tretinovou rychlosti nez by mi vyhovovala, vetsinou mizerna hudba ... nejvetsi zklamani byl letos "Studentsky ples" a nekdy predloni Zahradnicky na Zofine. Na korzovani a predvadeni rób dobre, jinak k nicemu.

Ne, az budu velkej tak se posunu nekam na jih. Aspon kousek.

Vave 12.8.2009 11:15

Re: Já se musím přidat

Jano, napsala jsi to moc krásně. VV

HanaW 12.8.2009 11:50

Re: Já se musím přidat

Moc pekne receno. V taky se obcas vyznavam....;-)

Na te Anglii mne zajimaji ty kulturni jevy vyctene z knih, a rada to pak slysim z prvni ruky, ale kdybych si mela vybirat, kde tam na dovolenou (kdyby), tak bych asi supajdila do Skotska nekam tak hodne nahoru.

Li 12.8.2009 8:22

Jsem hrozná, ale musím:-)

Včera bylo mimíškům 21 dní, tak bylo velké vážení ;-D Kavkazská literatura udává průměrnou váhu ve 3 týdnech 2 kg. Tak teda Fido na to kašle ;-P Má 2.95 ;-) Zato Kytička všechno co zbaští vyskáče, takže má 1.80. Ostatní šlapou na paty Fidovi ;-D A Darlenka má stále bohatě mlíčka. prckové nestíhají produkci, takže kde si Darla lehne, tam jsou mléčné stopy. A rozhodně miminka nešidí ;-)VV