19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

BTW: Solidarita

Není to tak dávno, co se tvrdilo, že zvířata nemají duši. Vědci si dokonce potřebovali ověřit, zda zvířata cítí bolest, úzkost nebo mateřskou lásku. Veškeré jednání zvířat bylo hodnoceno z pohledu instinktů a vůle přežít. A tak mě napadlo - jaký instinkt podle této teorie velí psu nežrat, když jeho druh nemůže?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
tosca 26.2.2007 14:36

Re: Re: Re: Re: Re: Re: venčení psů na vsi

Neházela bych celý venkov do jednoho pytle. Není pravda, že se na venkově obecně považuje venčení psa za zbytečnost. Jsou i pokrokové vesnice (a není jich málo), kde velké procento majitelů psů chodí se svými pejsky na procházky, cvičí je, dělají s nimi různé sporty a kočky se krmí a kastrují.

evam 26.2.2007 17:29

Re: Re: Re: Re: venčení psů na vsi

Jéžišinky, tosco,  on honí i náš pudl ! Chodím s ním na signál na telefonování a honí-li, tak neposlechne. Utekl jen před kancem,který byl jako almara. Já jsem stačila jen zadržet dech a byla jsem ráda, že mne to zvíře nezmerčilo. Bylo ode mne tak  4 - 5 m daleko a vzdot jeho hmotnosti se hnalo dost rychle.:-D Už se těším na Krkonoše!!!!:-D:-D. Náš syn má borderteriéra a ten se ho kvůli myslivcům něco nahlídá. S myslivci jsme všechno prodiskutovali. Pozor na psy však raději dáváme. Je to potíž.

tosca 26.2.2007 18:40

Re: Re: Re: Re: Re: venčení psů na vsi

tosca 26.2.2007 18:59

Re: Re: Re: Re: Re: Re: venčení psů na vsi

tosca 26.2.2007 19:21

Re: Re: Re: Re: Re: Re: venčení psů na vsi

Třetí pokus ... mám místo Win XP nainstalované Ubuntu a Firefox je strašně zpomalený a Mozilla jak vidět nevkládá příspěvky...Honit bude klidně i jorkšír a i když se asi shodneme, že samotný jork srně neublíží, dle zákona je v případě, že honí zvěř, škodá. Ale o to tu nešlo, šlo o to, že pokud nejsou splněny všechny podmínky dané zákonem, není myslivecká stráž oprávněna psa zastřelit - tenhle výklad zákona jsem někde četla. No, dobrý myslivec svůj revír zná, ví, co se mu kde pohybuje a nestřílí po každém tvorovi, který se před ním náhodou objeví.

Co se týká pudlů, pudl je původně pracovní pes, dokonce pes lovecký. Má slušnou rychlost a vytrvalost, takže by to dokázal srně pěkně znepříjemnit. Má prostě geny na to, aby byl schopen zvěři značně znepříjemnit život, takže zrovna pudl není zrovna vhodný pro přirovnání "neškodnosti" :-)

tosca 26.2.2007 13:52

Re: venčení psů na vsi

Jo ještě ... ta povinnost vodítka v honitbě se pokud vím chystala, ale nevím o tom, že by to už platilo. Jestli se mýlím, tak je všechno jinak :-)

KláraS 26.2.2007 13:55

Re: Re: venčení psů na vsi

a jak to děláte u vás?

tosca 26.2.2007 14:00

Re: Re: Re: venčení psů na vsi

No, u nás jsou rozumní myslivci (klepu na všechna dřeva kolem), takže u nás se zcela běžně venčí na kraji lesa psi na volno, mnozí pejskaři chodí i přes les. Máme za sebou několik setkání s myslivci a vždy to bylo bez problémů, loni na jaře nás slušně požádali, ať si psy chytneme, že srny mají položené mladé a že by je mohli psi zvednout a to není dobré. V zimě nechodím kolem krmelců, protože vím, že se tam zdržuje srnčí a v zimě (zvlášť, je-li sníh) to nemají jednoduché. Zkrátka, my mále opravdové lesní hospodáře a nejspíš tu nejsou pejskaři, kteří by dělali větší problémy, takže je s nimi pohodová domluva. Bohužel, tohle závisí hodně na lidech.

KláraS 26.2.2007 14:06

Re: Re: Re: Re: venčení psů na vsi

no přesně tak. A v tuhle chvíli si myslím, že to záleží trochu víc na nás "přistěhovalcích". Tak nevím, jestli se nepokusím nějak oslovit okolní pejkaře jak tohle řešit ke spokojenosti všech. Protože on něco říkal, že se snad zastupitelstvo chystá vydat vyhlášku o zákazu chození psů bez vodítek - to bysme pak asi byli úplně.....v háji :-( Pokud by tohle odsouhlasili - musí obec vymezit někde prostor, kde psi na volno můžou? Nemáte s tím někdo zkušenost?

tosca 26.2.2007 14:32

Re: Re: Re: Re: Re: venčení psů na vsi

Jo, tak to nevím, jestli to je povinnost. Řekla bych, že by měli vymezit prostor pro volné pobíhání psů, už s ohledem na zákon na ochranu zvířat. Nejúčinnější asi bude zajít na zasedání zastupitelstva, zjistit, zda takovou změnu (zákaz volného pobíhání psů) opravdu chystají a jaké je znění a případně poslat písemně žádost o vymezení prostoru, kde bude volný pohyb psům umožněn. Ono se to pak už sice moc neliší od vyběhání na zahradě, ale nejsem si jistá, zda mají všichni v okolí zahradu a možnost volně na ni pustit psa, takže by bylo dobré dát zastupitelstvu najevo, že o takový prostor pejskaři stojí.

KláraS 26.2.2007 14:48

Re: Re: Re: Re: Re: Re: venčení psů na vsi

musím to zjistit. Ono by nás "venčící místo" nevytrhlo - ale myslím, že kdyby to byla povinnost, tak by si to obec s tou vyhláškou rozmyslela - myslím, že tam žádný pozemek, kde by se něco podobného dalo udělat prostě není.

Lucka V. 26.2.2007 14:30

Re: venčení psů na vsi

Jo, to jsou problémy! Taky teskním po našem skvělém hajném, který dokázal pochopit i cvoka Arguse, protože věděl, že to schválně neděláme a že s tím mám sama nejvíc starostí. O Buffym věděl, že má lovecké zkoušky a podle toho se i chová a vůbec ho nenapadlo, že by měl chodit na vodítku. Samozřejmě v období mláďat jsem v lese nepouštěla ani Buffyho. No a to, co tam máme teď, je neštěstí vlastnící pušku a zelený závitůprostý mozek. Opravdu už jsem jednou dělala hloupou a volala policii, že se bojím vyjít ze zahrady, jelikož mi kolem ní obchází chlap s puškou. Opravdu přijeli a od té doby jsem ho u nás nepotkala, ale blbej pocit z toho člověka mám pořád. 

tosca 26.2.2007 14:40

Re: Re: venčení psů na vsi

Lucko, skvělé! To zavolání policie! Když bude takových odvážných víc, je velká šance, že ubude magorů, co mají zbraň. Přes zákon o zbraních vede cesta, ten je totiž přísnější a na jeho dodržování dohlížejí jiní lidé, než myslivci :-) A nemyslivec bez zbraně ... nemyslitelné :-)

KláraS 26.2.2007 14:52

Re: Re: venčení psů na vsi

no, já jsem právě ve vyjadřování brzdila a snažila se zjistit, ze kterého ranku je tenhle zelený mužíček. Nevypadal, že by chtěl někoho střílet, ale rozumná řeč s ním taky moc nebyla. No, kromě pejskařů mu tam pijou krev ještě koňáci - oni vám jezděj s koňma ven a dokonce do lesa 8-o:-/ a plašej srnčí...

tosca 26.2.2007 15:07

Re: Re: Re: venčení psů na vsi

a plašej srnčí ;-D;-D;-D;-D;-D

Panáček evidentně na koni v životě v lese nebyl. Jinak by věděl, že srna je na koně neuvěřitelně zvědavá (prý ji láká koňský pach) a přijde se na něj kouknout doslova na pár metrů ... teda pokud má jezdec dost trpělivosti a zůstane v klidu. :-) No a pak se samozřejmě lekne pohybu a uteče ;-D (teda, nás doprovázely srny po lese klidně i hodiny)

Jinou otázkou je, co dělají na lesním porostu podkovy .... takže, koně do lesa ano, ale zase je nutné, aby jezdec bral ohled na les a neničil ho (měl by to řešit Zákon o lesích, asi vím, co budu číst, až nebudu mít co dělat :-))

KláraS 26.2.2007 15:22

Re: Re: Re: Re: venčení psů na vsi

jojo my jednou s Lady potkaly dokonce laně i s jelenem - víc nahnáno jsem měla já než oni ;-D

Ten les i louky kolem vlastní pán co tam má stáje - takže s tím nic nenadělají. No a choděj po turistický značce - což nevadí - ale oni tam choděj za každýho počasí, takže někdy je to opravdu brodění bahnem...

tosca 26.2.2007 15:26

Re: Re: Re: Re: Re: venčení psů na vsi

jojo my jednou s Lady potkaly dokonce laně i s jelenem - víc nahnáno jsem měla já než oni

No to se ani nedivím! Takové štěstí jsme teda nikdy neměli, jelenů je u nás dost málo (zato srn víc, než je zdrávo). Ale srna je celkem malá, jelenovi člověk ze hřbetu koně kouká skoro z voka do voka ... nic moc, asi by mi taky nebylo nejlíp :-)

KláraS 26.2.2007 15:33

Re: Re: Re: Re: Re: Re: venčení psů na vsi

no já byla ztuhlá hrůzou a Lady se tvářila, že si je chce otestovat, kdo je rychlejší 8-o;-D

Xerxová 26.2.2007 15:34

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: venčení psů na vsi

My jednou na vyjížďce zvedli velké stádo divočáků - a to se i koníci plašili.....pocit nic moc, ale pohled to byl nakonec moc hezký.

Lucka V. 26.2.2007 15:35

Re: Re: Re: Re: Re: Re: venčení psů na vsi

Takhle u nás kamarádilo s našimi koňmi stádečko muflonů. Nakonec byli tak oražení, že si přišli pro mrkev až ke koni. Trochu problém nastal, když jsem měla na obsednutí mladého hřebečka, který něco takového nikdy neviděl!;-D

Xerxová 26.2.2007 15:07

Re: venčení psů na vsi

Máme kliku - za domem velký lesopark - Zóna volného pobíhání psů. K Liberci přilehlé lesy (směr Jizerky i Ještědský hřeben) máme slušně prochozené a nikdy jsme žádný konflikt neměli. Asi to rychle zaklepu na dřevo.....Ale je pravdou, že vzhledem k velikosti našich broučků jsme je vždy volala a připínala, když se někdo blížil.

KláraS 26.2.2007 15:25

Re: Re: venčení psů na vsi

no právě - my máme kousek od Liberce chalupu - léta tam chodíme s našema psékama do lesa, na výlety a nikdy jsme problémy neměli. Tady je to asi trochu i o tom, kdo s tím psem ven chodí ....

zdenka111 26.2.2007 15:10

Re: venčení psů na vsi

Máme bígla Lesana a na chalupě jediní psa venčíme, dokonce minimálně 3x denně, i když má k dispozici zahradu o desítkách arů. Je to jeho území a on musí na "velkou" prostě ven. Srnky máme, v tomto případě bohužel, už za vraty a tak je problém vyjít ven bez vodítka, protože pachový, sluchový i zrakový impulz v jednom momentu /srna klidně čeká, až přijdeme do vzdálenosti 1 metru a pak vyrazí/ je tak silný, že ho prostě neudržím. Pokud je srna v pořádku, což naštěstí zatím většinou byla, Lesan se za chvíli vrátí s jiskrou v oku, jak ji pěkně prohnal. Problém je, že srna nebo srny nejsou 200 m od posledního obývaného stavení, ona je ložená klidně hned u vrat . Už jsem na toto téma měla diskusi s myslivci, zatím psa nestřelili - není evidentně toulavý - ale problémy s tím máme. Všichni ostatní psi místních jsou na dvorcích a obvykle si chodí  ven v noci dírami v plotu.

KláraS 26.2.2007 15:31

Re: Re: venčení psů na vsi

Káča za zajícem zdrhla jednou - u nás v Praze na sídlišti před panelákem ;-D - nevrátila se na zavolání - dostala na pr...  Teď když vidím zajíce první - není vůbec problém, když ho vidí první Káča a zajíc se hejbe, tak někdy vystartuje, ale na zavolání se ihned vrací. Většinou si ale já se zajícem povídám a ona si ho ani nevšimne ;-D

Alex 26.2.2007 12:53

Paní Dede,

od našeho výborného veterinárního dochtora již léta při průjmových nebo žaludečních potížích praktikuji 24 hodin hladovku a potom po malinkých porcích rýži vařenou s nastrouhanou mrkví a vařeným kuřecím masem. Pokud se stav stabilizuje přidávat větší porce. Naše střední knírajda, jako štěně, i přes naše bystrá oka a rychlé nohy, polykala venku fujtajbly a potom měla problémy. Této diety jsme si užily obě víc než dost. Průjem může mít Kazan i z nachlazení střev, třeba se napil venku příliš ledové vody nebo se nahltal sněhu a holt mu tentokrát "nesedlo". Také na průjem aplikuji v injekční stříkačce hořký černý čaj do kapsičky v pravém koutku tlamky (z pohledu psa pravé). Pokud trvá průjem déle, přidávám do tekutin Glukopur a špetičku soli. Držím palce, aby to nebylo nic virového, nebo jinak horšího.

Beda 26.2.2007 12:04

OT - kocourek s amputovanou tlapičkou

omlouvám se, nedokážu se ubránit, abych se nepodělila ... máme teď v útulku krásného a velmi statečného kocourka, kterému musela být po těžkém úrazu amputována přední tlapka:-/ - prý je to horší než zadní... vlastně jsem ho osobně na veterinu vezla, tak k němu mám speciální vztah a je to vážně mazlivý krasavec, který si zaslouží ještě hodně štěstí a láskyVVVV ... můžete ho vidět ZDER^

Vakandi 26.2.2007 12:39

Re: OT - kocourek s amputovanou tlapičkou

Bedo ten je úžasnej R^;-( úplně mi vyrazily slzy. Vzít si ho nemůžu :-( ale korunky pošlu VV

Beda 26.2.2007 13:49

Re: Re: OT - kocourek s amputovanou tlapičkou

Vakandi, on stejně ještě (možná i dlouho) ani nemůže jít "bydlet" jinam, tak z toho smutná být nemusíš:-) ... akorát se bude ještě nějakou dobu léčit a pak  zotavovat (a to nepočítám samotnou operaci), takže nějaká korunka mu určitě moc pomůžeR^VVVVVV

tapuz 26.2.2007 12:46

Re: OT - kocourek s amputovanou tlapičkou

Bedo, pamatuji si to, vezlas ho na veterinu ten den, co jsem se byla kouknout v útulku. A před pár dny jsem ho objevila na stránkách útulku už jako uzdravujícího se. Jsem strašně ráda, že je na tom tak dobře, i když bez nožičky VV. Moc mu držím palce, klukovi jednomu chlupatýmu, aby ho čekaly už jen samé krásné dny.

Bláža 26.2.2007 13:38

Re: OT - kocourek s amputovanou tlapičkou

Tak přední nožku jsem amputovanou ještě neviděla....jak mu to asi půjde se s tímto handicapem vyrovnat?