5.6.2020 | Svátek má Dobroslav


Diskuse k článku

BTW: Psi se dvěma jazyky

Ano, Nazgúlové jsou skutečně psi se dvěma jazyky... tedy správněji dvoujazyční. Díky Martě ovládají vedle českých i základní norské povely. Pokud si ale myslíte, že jsou na to konto poslušnější, tak vás musím bohužel vyvést z omylu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
16.11.2008 17:03

Re: Smutná zpráva

Já jsem se ho taky snažila držet doma - jenže Žofík i Blesan si uměj otevřít a krom toho při třech černých kočkách nikdy nevíš, která se ti mihla kolem nohou...

16.11.2008 17:13

Re: Smutná zpráva

Milá Rpuť, to je moc smutné. Za svobodný život je někdy daň příliš vysoká a to i pro lidi. A za svobodu se platí vždycky, buď předem a nebo zpětně.

Myslím na tebe!!!VVVVVV A na Damiánkovu divokou dušičku. Prožil si svůj krátký život velice intenzivně, prostě si ten svůj příděl života vybral příliš rychle, jakoby ve zkratce. Teď už řádí za Duhovým mostem s našimi miláčky, kteří nás různým způsobem opustili. Někteří z nich stejně tragicky. ;-(

16.11.2008 17:27

Re: Smutná zpráva

Ach, Rputi, to je mi líto. Aspoň kdybys nemusela vidět ten konec a mohla žít v naději, že našel nový domov.

Zrovna před chvílí jsem na Tebe hodně myslela a chtěla tu vykřikovat něco ve smyslu, ať už si CD přestane dělat prču. Vrátili jsme se s Pedrem z vycházky a za dveřma kočka - další!!!. CCa roční mourek, nevypadá podvyživeně, dokonce jsem se lekla, že je březí, ale je to kocour. Ovšem má nebezpečně odhodlaný výraz,že bude bydlet s námi. Neodradil ho pes ani syčení domácích kočen, sežral plnou misku a teď vartuje u ptačí klece. Toho jsem si fakt neobjednala...

16.11.2008 17:42

Re: Smutná zpráva

Louk, na velký bříško pozor - to by mohly bejt červíci. Mě taky takhle přinesly holky Evelína a říkaly, jakej je pěknej - a po čtvrtém odčervení vypadal jak kostřička.

16.11.2008 17:55

Re: Smutná zpráva

Dík za upozornění, mám odčervovací tabletu při ruce, tak mu jí hned lupnu. Pořád se s novým přírůstkem nemůžu srovnat - no, je tu hodinu a stále ve skrytu duše (asi naivně) doufám, že si odkráčí odkud přišel. Propánakrále, čtvrtá kočka 8-o. V 1+1 ! To už ani nikde jinde - kromě Zvířetníku V- nemůžu přiznat, nebo mě povezou v kazajce. Pomóóóc.

17.11.2008 17:00

Re: Smutná zpráva

Jé, Louk, to máte veselo!:-) Veliké bříško může být kromě začervení také z toho, že se střeva ucpou  bezoáry a ta nejhorší možnost, na kterou doplatil můj Papuček - zvětšená játra. Tak snad to budou jen ti červíci, nebo chuchvalce - i když i ty se odstraˇují operativně. Tak snad raději jen ti červíci.

Rputi - Damiánka je mi moc líto,umím si představit, jak Ti je. HladímVV

16.11.2008 18:02

Re: Smutná zpráva

kočky moc neumím - ale siamku jsem rychle naučila, že se u nás nejí... A co zjistila, že pro ni miska připravená není, už se u nás neukáže... Nebylo by jednodušší cizího kocoura "vyšoupnout" pryč, ať se ráčí jít stravovat domů?  Pokud tedy nevypadá zbídačeně ??

16.11.2008 18:47

Re: Smutná zpráva

Bohužel se zdá, že má Rpuť pravdu - při bližším ohledání: hodně matný kožich, strašně lehounký v náručí a nepřirozeně velké břicho. Když si ho šel prohlídnout bitevní kocour, strachy se počural, ale nehnul se, byť měl otevřeno. Kdyby byl opečovaný, nedělalo by mi potíže ho vypakovat.

Hele, určitě se skrývá za bukem nějaká vlídná duše, která by chtěla o nadcházejícím adventu spáchat dobrý skutek a odměnou jí bude roztomilé mourovaté potěšení ;-) Vážně má moc hezkou kresbu, dobrácký výraz a vypadá to, že bude hodně vděčný ... ;-D

16.11.2008 19:07

Louk, Louk,Louk!!!!

Bacha, nemusí to být jen červi.. Je možné, že má FIP!!! 8-o Infekční peritonitida koček je velice zákeřná a mohl by ti nakazit tvoje kočenky!!! Jestli ho nechceš vyrazit, tak ho izoluj od svých a ukaž ho radši co nejdřív vetovi!!!

16.11.2008 20:11

Re: Louk, Louk,Louk!!!!

Čím dál tím líp :-/. Díky,Lucko za varování. Přiznávám, že ještě před Tvou zprávou jsem kocoura vyšoupla zpět před barák, protože doma se to s ostatníma hodně mlelo. Izolaci si neumím technicky představit a náš vet bude až ve středu. Pokud se vrátí,budu to řešit. Díky!

16.11.2008 18:14

Re: Smutná zpráva

Rputi ;-(VV

16.11.2008 14:47

Betí týdeníček

právě vyšel ;-) Více zde: http://www.drporkert.com/dogy/images/beta/1108/

16.11.2008 17:31

Re: Betí týdeníček

Betka je zlatíčko - krásně si stěžuje:-),že má málo hraček do 7 pelíšků8-o,chudák;-D.Ale na fotkách vypadá spokojeně a u toho úžasného vánočního kaktusu jí to fakt slušíR^(a nejen tam).

16.11.2008 17:45

Re: Betí týdeníček

;-D chudinka bezzimníčková, co si nemá s čím hrát... Díky R^V

16.11.2008 18:23

Re: Betí týdeníček

Včera jsme šli kolem rybníčku u Břevnovského kláštera. Je krásnej, s ostrůvkem ... ale vypuštěnej;-P. Ovšem vedle je takovej mrňavej rezervní a ten byl úplně plnej, kachna na kachně. To by se Betě líbilo.

16.11.2008 14:37

Hlásání z výstavy

Tož dopadli jsme jak sedláci u Chlumce, ale čekala jsem to.. Máme příliš mnoho odchylek od standardu a konkurence byla velmi zdatná.. V naší třídě bylo 10 psů, z toho 8 dostalo výbornou a prali se o vítězství.. Murphy a ještě jedne pejsek skončili s velmi dobrou, takže jsme na 9.-10. místě. Ale nám to nic nevadí, prostě jsme si to vyzkoušeli a není to nic pro nás - nejen kvůli výsledku, ale nebaví nás běhat do kolečka jak pitomci nebo neustále udržovat výstavní postoj a prohlídka na stole je úplně za trest..

Jinak u kavkazáků jsem se nachomýtla, leč Li jsem nenašla a ani v katalogu není uvedená. Ale dle katalogu se měla účastnit fena z jejího odchovu - Doriana Lajdn, tak třeba bude Li hlásit výsledky...

16.11.2008 14:50

Re: Hlásání z výstavy

Velmi dobrá není jako sedláci u Chlumce... !!To dostávají typičtí představitelé plemene s drobnou odchylkou od standardu nebo v nedokonalé prezentaci ;-)

Prostě jste to zkusili... máte za sebou náročný víkend. Murphy zaslouží velikou pochvalu, že po opravdu náročném včerejšku se mu vůbec chtělo prezentovat na další akci VV

16.11.2008 15:09

Re: Hlásání z výstavy

Murphy je statečný pejsek, když ve dvou dnech zvládl dvě tak náročné zkoušky.

16.11.2008 15:51

Re: Hlásání z výstavy

Lucko, nepodceňuj ani Murphyho ani sebe! Je to velmi srdnatý pejsek, který tě opravdu miluje - jinak by s tebou za ten pracovní víkend (zkoušky a výstava) přinejmenším nemluvil ;-)V Tak si tu velmi dobrou hezky oslavte! :-)V

16.11.2008 19:00

Re: Hlásání z výstavy

Taky se mi zdá, že dva výstavní dny za sebou s takovým výsledkem jsou spíš úžasný než co jinýhoR^R^

16.11.2008 19:18

Re: Hlásání z výstavy

Děvčata, já Murphyho nepodceňuju ani mu nenadávám!!Je to pořád můj miláček největší VV Jen hodnotím, na co jsme měli a na co ne a že to podle toho dopadlo.. V sobotu to bylo o schopnostech, talentu, výchově a výcviku. Dnes to bylo jen a jen o vzhledu a o tom, jak se Murphy fyzicky blíží ideálu krásy.. a on se holt tolik neblíží ;-D Kdyby se hodnotila povaha, tak věřím, že Murphy by byl zosobněním ideální povahy kavalíra.;-) A věříte, že většina zasloužilých chovatelů kavalírů se na vás kouká jak na debila, když jim povíte, že s ním děláte agility, tanec se psem nebo jakoukoli jinou aktivitu ? Dle nich je to totiž zbytečné. Kavalír se má jen ukazovat ve výstavním kruhu a chodit na procházky!!

16.11.2008 20:29

Re: Hlásání z výstavy

Lucko, mně se zdá, že dneska spousta lidí považuje jakoukoliv aktivitu (pohyb lidskej i zvířecí) za něco dost divnýho a zbytečnýho. Kdepák, děláte to dobřeV:-).

16.11.2008 12:06

Ahoj

Taky chci popřít všem, kdo sem dnes zavítají, příjemnou neděli! A zítra si užijte volného dne!Třídenní víkend bych brala furt:-)

16.11.2008 10:24

Klam skleněné zábrany

Přes okno, ač solí mořského vzduchu značně upatlané, vidím bleděmodré nebe s růžovými obláčky a slabounký obrys měsíce, který se tu nějak zapomněl. Asi v noci nudou usnul, zůstal na nebi viset a buď spí dál a nebo teď neví jak se dostat domů. Třeba si někde s ponocujícími Švédy přihnul ale to prosím tu nudu naprosto nevylučuje. Švédi mívají nepříjemnou agresivní opici. To byl tedy pohled z okna. Ale když vyjdeme ven fičí tam tak, že nás to téměř odnáší někam do dálav. Celý Garyk vlaje jako prapor. Bohužel mě poetická přirovnání toho fukavce nenapadají a zřejmě nikdy nenapadnou, já ten vítr tady přímo nenávidím. ;-€;-€ Já nesnáším ani průvan stejně jako moje maminka a ve větrném počasí je mi přímo fysicky zle a to zatím nemám nemocné srdce jako měl můj tatínek. Že jsem skončila v Götebořicích musí být trest Boží, neboť tady když od moře nefičí je to jenom náhodou. Sluníčko se dnes tváří že ledový vítr zběsile nefouká ani trošíčku a přes to okno to vypadá jako přenádherný den. ;-);-)

Přeji vám bezvětrné počasí a užívejte si konec týdne v pohodě!!! VV:-)VV:-DVV

16.11.2008 12:53

Re: Klam skleněné zábrany

Vítr velkej je:-(:-/;-€, naprosto Tě chálu.

16.11.2008 12:54

Re: Klam skleněné zábrany

chápu, samozřejmě.

16.11.2008 10:11

Ahoj

ráno je šedivé, i když poměrně teplé.

Do plné bdělosti mě probralo zjištění, že máme na balkoně proražené sklo (to hnusný drátosklo) v jedné výplni. Chlapi, co nám oplášťujou barák, tu dneska nejsou. Předpokládám, že to včera nějak udělali přes den. Ovšem nevím, jestli se přiznají, když jsme u toho nebyli. Druhá možnost je, že to někdo zdola prostřelil:-/, to tu sice ještě nebylo, ale jeden nikdy neví...

16.11.2008 10:45

Re: Ahoj

zano, to snad ne - to se pozná, jestli je to prostřelené - byla by tam kulatá ďovírka.

16.11.2008 18:07

Re: Ahoj

no, kulatá není, ale poměrně malá jo (tak 3x5, takovej malej obdélníček). A rozpraskaný celý...:-/

16.11.2008 18:10

Re: Ahoj

spíš si myslím, že dělníkům padalo nějaké udělátko... ono takové padající kladívko či něco podobného udělá direčku hned