12.7.2020 | Svátek má Bořek


Diskuse k článku

BTW: Psi se dvěma jazyky

Ano, Nazgúlové jsou skutečně psi se dvěma jazyky... tedy správněji dvoujazyční. Díky Martě ovládají vedle českých i základní norské povely. Pokud si ale myslíte, že jsou na to konto poslušnější, tak vás musím bohužel vyvést z omylu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
16.11.2008 7:47

Ze smutné šedivé Prahy

přeju všem krásný den. VV

16.11.2008 7:10

Krásné ránko!

Tak Leonidy jsem okem nezahlédla - dílem proto, že jsem spala, dílelem, že bylo a je zataženo. Vypadá to na další šedivý den .... a já musím sázet, neb dorazily objednané kytky....auuuuu

Hlásím přírůstek do smečky v podobě velice drzého myšáka, který se přes psa a tři kočky nějak dostal do baráku až do patra a již několik týdnů si dělal srandu z aplégra, vykukuje z různých škvír a aplégřího čurbesu. A jelikož kluci potkaní vyhazují z klece semínka, dařilo se mu tam náramně. Aplégr se dožral, nakladl pastičky a do jedný se myšák chytil a to prosím nikoli proto, aby byl vyhozen, nýbrž byl umístěn do akvárka a jásáno nad jeho krásou8-o;-D

Jinak držím palce všem, kteří toho potřebují a pokud je někdo Otmar nebo utrpěl další tragické výročí, tak přeji všeho nejlepšího!;-)

16.11.2008 6:58

hezkou neděli

hezkou neděli všem zvířatům 8-o - ne ne raději zůstanu u toho všem Zvířetníkům a zvířátkům ;-D

Liberec hlásí uplakané ráno, ale je poměrně teplo, deštík je mírný, viditelnost docela daleká... takže vlastně příjemné listopadové ráno.

I Kosatka se tvářila, že jí vlhko nevadí ;-P

Držím palečky dnešním vystavovatelkám - Lucce a myslím, že i Li 

15.11.2008 22:00

Tak,

už jsem zpátky doma. V Praze jsem oběhla všechno a co byste řekli? Zrovna dneska tam ta paní s marionetami nebyla! Ostatní trhovci potvrdili, že tu bývá! Co já budu dělat? Objednávka zněla na vodníka, čarodějnici, vílu a rytíře a já mám jen čarodějnici a skřítka! A taky jsem byla u Štětinky v práci, vybrat si tašku na kavalíří mrně a můj muž celou cestu z Prahy byl oblažován diskusí o psech. No, neměl říkat, že je unavený a má strach, že usne. Celou cestu se mnou vášnivě diskutoval na téma psích pelechů, cest se psem, psího očkování a o tom, co kdo na Zvířetníku říkal. Na kraji Brna jsem se ho zeptala, jestli se mu ještě chce spát a víte, že ani nechtělo?:-)

15.11.2008 22:05

Re: Tak,

Koukám, že Štetinka měla dnes návštěvní den. ;-) 

MatyldoVV, kdybys popsala paní nebo loutky, rozměry a cenu, tak bych to mohla teď koupit a poslat po Haně W. v prosinci, nebo i jinak. Nebo nafoť to, co máš doma, ať mám představu. A jestě jednou díky za kapsář a za odkaz na fotky! Plyšáci jsou nádherní! :-)

15.11.2008 22:23

Re: Tak,

štěňátko blahodárně působí - a to ještě ani nedorazilo;-)

16.11.2008 7:15

Re: Tak,

Chichi - moje polovička mi schválila psíka, ani doga ho nerozhodila, ale měl dvě podmínky. S ohledem na naši nezkušenost a na velikost mého snu, že to musí být fena. A druhá podmínka - protože pes je smečkové zvíře a protože smečku psů nechceme, tak to musí být psík plně "smečkový" v rodině a nesmí mít prostorová omezení - tj. může všude. (pozor - neplést s tím, že může všechno ;-P).

S ohledem na velikost kavalírka doporučuji naučit ho v klidu pobýt v psí tašce - na spoustu výstav, hradů, zámků... či jiných psům zapovězených prostor se třeba na výletech či dovolených dá dostat (na dotaz u prodeje lístků na klidného neštěkavého psíka v tašce většinou reagují souhlasně - máme odpozorované). Jasně, že když bude něco zajímavého v Brně, psík doma v klídku počká, ale o dovolené to někdy je fajn řešení.

My to máme s psíkem v tašce těžší ;-D;-D a tak platí - krátké akce psík zvládne odložený v autě (nesmí být teplo), nebo přivázaný k zeleni (dogy se blbě kradou). Delší prohlídky (či přelidněná místa) fungovaly buď štafetově (jeden proběhl rychleji, a vystřídal psovoda...), nebo se jeden člen výpravy obětoval... Já chodila s dítky (kromě mlaďasky jsme vozili synovce a neteř) do ZOO, delfinárií... polovička na výstavy, zámky a do akvaparků... Ale jinak plány života bez psa a se psem se dají docela v pohodě sladit ;-)VV

15.11.2008 21:32

Štěti

ráda jsem Tě poznala... A do mimi-papoucha jsme zamilované obě... Jdu Cilku podestlat novým voňavým senečkem... ;-P

15.11.2008 20:13

R O Z V E R N Í Č E K .

:-)Manželé Goldbergovi si vyjeli na zimní dovolenou do Śvýcarska. Hned první den Goldberg své ženě oznámí, že vyráží na vysokohorskou túru. "Nic se neboj, Sára. Nejpozději v šest jsem zpátky." Sára však celý den nervózně přechází sem a tam a když odbije sedmá, zalarmuje horskou službu, Červený kříž a vojáky. Po hodině vyráží speciální záchranářský tým Goldberga hledat. Záchranáři vystoupí na nejbližší svahy a volají: "Pane Goldberg, pane Goldberg, tady Červený kříž. kdepak jste?" Ale nikdo se neozývá. sestoupí do údolí a znovu volají: "Pane Goldberg, pane Goldberg, tady Červený kříž. kdepak jste?" Zase žádná odpověď. Vystoupají tedy až na kraj ledovcového pásma a znovu volají:"Pane Goldberg, pane Goldberg, tady Červený kříž kdepak jste, tady Červený kříž?" Tu se zpod ledového příkrovu ozve slabě: "Já už přispěl.":-)Hezký sobotní večer všem.8-oVVR^

15.11.2008 21:04

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

No dokonalé. No co - už na to dal, tak co ho votravujou, né? Úplně ho chápu. Jeden se a pisl zajistí a voni mu pak už nedají pokoj ani na ledovci. Na takový sme zvědavý, co, pane Goldberg?

15.11.2008 21:14

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Co na ledovci, vždyť ono ho nenechali, ani když byl zasypanej sněhem8-o;-D

15.11.2008 22:13

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

JoVáskuVV, zase jednou krásnej židovskej! Ty já ráda!  R^;-D;-D;-D Děkuju a přeju Janičce, Bédě i Tobě dobrou noc! :-)

15.11.2008 20:11

Ahoj, tak jsme zpátky,

cesta byla úmorná, včetně ledu, sněhu a všech těch břeček mezi tím. Ale stálo to za to :-) Legrace byla, že když jsme se na poprvé nestrefili do správného údolí, dal nám to Thor vědět - seslal tak strašný liják se sněhem, že nás donutil znovu se zamyslet nad mapou, vrátit se zpátky a odbočit správně. nevěřili byste, ale v tom správném údolí celou dobu svítilo sluníčko, jen nakonec přišla taková sněháňka - asi na doplnění dojmů. Jinak na té cestě kudy jsme šli trénovali musheři se psími spřeženími (byl sníh, takže měli opravdové saně:)) a nebyli to žádní troškaři - nejméně dvě z nich měla po deseti zapřažených psech. 8-o Máme fotky, Marek dá asi na moje rajče Martinovy (ze zrcadlovky), ale nevím kdy - jako vždy o víkendu nám takřka nejde internet;-O.

Jo a piknik se nakonec odehrál v autě - bloudění nám sebralo světlo, takže jsme se s jídlem nemohli zdržovat - abychom někam došli. Takže to nakonec nebylo romantické, ale dobré určitě - všichni členové výpravy měli ukrutný hlad ;-PPsi se vylítali tak, že nejen prospali celou cestu (cca 3 hodiny), ale přišli domů, napili se, najedli a spí dál :-)

15.11.2008 20:20

Re: Ahoj, tak jsme zpátky,

Tak jste si to krásně užili - ono malé pobloudění a troška běsnění živlů k pořádné výpravě patří... ;-DVylítaný pes = hodný pes = to znám moc dobře. V pondělí chci jt na Oybín - sousedi svátek nemají a tak by tam mohlo být "bezlidno". Navíc má být hnusně a sněžopršet ;-P, takže počasí pro výlety se mnou jako dělané;-D;-D Polovička už to tuší, Betka nee, ale ta většinou neprotestuje

15.11.2008 20:31

Re: Ahoj, tak jsme zpátky,

Hmmm, tam to v tebou plánovaným počasí bude hodně expresivníR^. Teda slovník tvých spoluvýletníků možná taky;-D;-D

15.11.2008 20:41

Re: Ahoj, tak jsme zpátky,

Výlet není naplánovaný dlouhý (na rozdíl od vás, my máme Yarouška;-P) a Betka i polovička už jsou soužitím se mnou vůči výletům za každého počasí imunní...;-D Co jim taky zbývá

15.11.2008 20:56

Re: Ahoj, tak jsme zpátky,

A jakej ze to mate svatek v pondeli?

15.11.2008 21:06

No přece sedmnáctý listopad 89, děvčico neščasná - !

Tys ňa otrávila...!:-D

15.11.2008 21:23

Re: No přece sedmnáctý listopad 89, děvčico neščasná - !

Ahaaa, toz to jo. Ja jsem nevedela, ze z toho udelali svatek. Je, tak to vam musim rict, jak jsem to kolem 17.listopadu 1989  prozivala. Koncila jsem posledni semestr na pravech a pripravovala se na zkousky. A pak  se to vsechno delo - utok Trabantu na Prahu, berlinska zed a Praha. Ja byla prilepena k televizi, bala jsem se o ty deti, co demonstrovaly, ale jak se to sunulo k lepsimu, tak jsem u te televize bulela, ze snad budu moct jet domu a ze vsechno bude fajn.  Zkousky nedopadly k me spokojenosti (byly v puli prosince) protoze jsem nicemu jinemu nevenovala pozornost.

Defcica nescastna preje vsem peknej svatek. Budte radi.;-)

15.11.2008 21:48

Re: No přece sedmnáctý listopad 89, děvčico neščasná - !

Dyť my jsme, o tym žádná! Na různé reptání a remcání a nedávání nedej. Jsme holt Češi - a v tomhle jsou Moravani snad eště horší: nadávat a stýskat si imrvére, furt, šak prv bylo beztak líp - a po dalším převratu zas že bylo stejnak líp před ním - a tak porád. Na blití. No to jsou naše moudré  l i d o v é  vrstvy. Jo, tisíc věcí je otravných - přesto: nedáme se otrávit! A just!!

15.11.2008 21:30

Re: Ahoj, tak jsme zpátky,

Jééé, Oybín je kráásnej - jsme tam byli před pár lety - pěšo z české strany. Na podzim - mraky hub, přátelé z BRD to nesbírali, takže my byli už cestou tam ohoubovaní... A zpátky ten kopec, to byla chuťovčička.... ale houbičky za to stály a krásné fotky taky - někdy dodám.... ;-D

15.11.2008 20:30

Re: Ahoj, tak jsme zpátky,

No to musela bejt paráda. A takovej rodinnej výlet k tomuR^V

Budu se moc těšit na fotky.

15.11.2008 21:02

Re: Ahoj, tak jsme zpátky,

U nas je dnes naprosto hnusne, cary mraku visi primo nad strechou, ale bylo teplo, tak do toho hromy a blesky, ale zatim v povzdali. Tak si stridave uklizim skrin, hledam na pude ve skatulich zimni obleceni, abychom v tom Cesku neumrzli, a obcas kouknu na pocitadlo. tak jsem se divala, kam jste to vlastne dneska jeli a je to nadherny. Jedna stranka (norska) mela neuveritelnou fotku - hora lehce potazena snehem nebo ledem, pod tim jezero, fjord(?) a ve vode starsi pan s klobouckem na hlave. Vypadal, ze se usmival - anebo ze by to byla krec z prochlazeni?

15.11.2008 21:09

Re: Ahoj, tak jsme zpátky,

No - jestli neutekl z nějakého ústavu - je to normální, v listopadu s kloboukem usmívaje se do vody? Na Severu?

15.11.2008 22:33

Re: Ahoj, tak jsme zpátky,

Tak jsem tu fotku na netu nasla. Musim  si snad vytahnout svetr... Nevim, jestli se prilepi spravne.

http://www.hihostels.no/d2Xy_wtbO2y.ips?pid=5039#gallery

Jednou jsme s Chetem  byli v Kanade v srpnu a uplne na jihu Kanady, kousek od severni hranice s New Hampshire jsme zakempovali u jezera. Chet trval na tom, ze si v jezeru zaplave. Lidi, takovej junackej rev od te chvile, co se ponoril do vody, jsem jeste znova neslysela.

15.11.2008 23:04

Re: Ahoj, tak jsme zpátky,

No ale vypadá to tam moc pěkně... Teda na koupání bych netrvala;-)

15.11.2008 22:14

Re: Ahoj, tak jsme zpátky,

DedeVV, musel to být prima den! Těším se na fotky a mávám k lišejníkům! :-)

15.11.2008 19:26

:-))

Dede, to je tak krásně napsané! Já to četla jako pohádku na dobrou noc :-)

Moc pěkně se čte o tom, jak se psi přizpůsobují novému stylu života včetně dvojjazyčných povelů... a hlavně, jak vám to všem krásně jde, i s tím "My nerozuměla! Némlufím tvůj jazyk!" ;-D

15.11.2008 20:20

Re: :-))

zdravíme Tosčí smečku :-)

15.11.2008 20:42

Re: :-))

Děkujeeem :-D

I my zdravíme celou smečku, hafani vzkazují "HAAAF" a mimitosca přidává "Báááp" ;-)