9.8.2020 | Svátek má Roman


Diskuse k článku

BTW: Psi se dvěma jazyky

Ano, Nazgúlové jsou skutečně psi se dvěma jazyky... tedy správněji dvoujazyční. Díky Martě ovládají vedle českých i základní norské povely. Pokud si ale myslíte, že jsou na to konto poslušnější, tak vás musím bohužel vyvést z omylu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
14.11.2008 10:58

Re: Já nerosuměla.

Kyž okřiknu někoho z chumlu psů, obvykle zareaguje nějaký jiný, který ale nedělá žádnou neplechu (zrovna v ten moment), a chová se jako by to bylo na něho. Proto musím vždycky vyjmenovat všechny ostatní s přídavkem hodný pejsek. V praxi to vypadá např. takto: "Anežko, fuj! Jsi hodný pejsek, Rijo." Nauč se to také - "..r..., hodnej Ešusek."

14.11.2008 12:50

Re: Já nerosuměla.

Podle tvého vyprávění není Ešus traumatizovaný, ustrašený hošíček;-);-D. Kdybys měla dva psy, houkneš na jednoho a druhý ti předvede ustrašené zviřátko - "já přece nic8-o" . Nenech se zblb/nout. On se jen lekl a pak ti předváděl, že on TENTOKRÁT nic. Když něco provádí, tak není tak přesvědčivý. Problém neměl Ešus, ale ty;-DV

14.11.2008 7:37

Ten nadpis 8o))

Já si podle nadpisu okamžitě představila Nazgúly s rozeklanými lopaťáky :-). Díky za krásné ráno u tvého vyprávění. Moc je ode mne pozdravuj. Jééé, jak já bych jim teď ráda zajela pro ten nejdobřejší rohlík. A pro tebe bych taky vzala. VV

14.11.2008 6:19

Díky,

dvojjazyční Nazgúlové mě hned poránu moc potěšiliV a výrazy "hačipes",nebo "válí se jak kravský ocas" mě pobavily:-),tím spíš,že fakt nemám ponětí, jak se válí kravský ocas.Fotky jako vždy perfektní,na té první to Nazgúlům s ovčandou moc sluší,ty tři růžové jazyky jsou neodolatelnéR^. Doufám,že se Nazgúlům oči nešikmí moc často a neříkají "já némlufit tvým jazykem";-D!Posílám Nazgúlím zlatíčkům podrbání a přeju hezký víkend na sever Dede i všem Zvířetníkům tadyVVV.

14.11.2008 7:34

Re: Díky,

Ahoooj statečná Fallowo. Na to tvoje stěhování bez hafuši jsem myslela půlku noci. O to víc si vážim toho, že můžu mít u sebe M+M. Víš, není to pro mne tak samozřejmé. Celé půlstoletí jsem strašně chtěla, ale nemohla. Snad jen to, že nepůjde k cizím celou situaci trochu mění. Vzpomínám na vás oba. VVVV

14.11.2008 9:06

Re: Díky,

Zdeno,dík Tobě dnes i ostatním ve včerejší diskuzi za pochopeníV.Nejsem vůbec statečná,spíš bych to nazvala zbabělostí - ano,Ferda naštěstí bude u syna,vnučku přímo zbožňuje,ale nedělám si iluze,že by 16ti letá slečna dala přednost venčení psa před schůzkou s přítelem;-).No,syn spíš uhlídá psa,než dceru,které se zapalují lýtka:-).Ale než bych Ferdu dala do útulku,nebo cizím lidem,tak bych šla s ním radši pod most a to bych pak nejspíš byla statečná.

14.11.2008 9:24

Re: Díky,

Jemine, to je mi líto, že musíš Ferdu dát "do služby". To bolí, viď. Hladím vás na dálku oba.V

14.11.2008 12:08

Re: Díky,

Fallowo - je mi to moc, moc líto, dočetla jsem se to teprve teď. Jsi opravdu statečná. Myslím na Tebe a na dálku foukám na duši, ať to tak nebolí.

15.11.2008 18:41

Re: Díky,

Musím zpozabuka. (napřed absence a teď dočítám a utírám si slzy od smíchu) A pěji ódy na Dede a Nazgůly. musím se přidat  Fallovo, je mi líto, že  Tvůj kamošek musí sbalit  batůžek a postěhovat se kousek dál. Budu na Vás oba myslet.

14.11.2008 10:15

Re: Díky,

Milá Fallowo, já zase nechápu, proč psi a jiná domácí zvířata do těchto domů nesmějí. Pokud dokážeš, že je pes aspoň normálně vychovaný (a to musí být, jinak bys měla problémy v jakémkoliv domě), že se o něj dokážeš postarat a máš pro případ nutnosti hlídání, tak v to prostě nevidím problém. Mnohem horší problém má potom nešťastný obyvatel tohoto domu, který se musí se svým přítelem rozloučit. Nechápu to, zavání mi to šikanou a mám vztek. Tebe objímám a doufám, že se s Ferdou uvidíte hodně často V

14.11.2008 10:22

Re: Díky,

Přesně to jsem chtěla říct - pokud si do bytu nemůžu vzít zvířátko (předpokládám, že dostatečně vychované, nezapáchající a neobtěžující okolí), pak to není domov ale místo pro přebývání. Je to smutné a je mi moc líto jak Fallowi, tak hlavně Ferdy - jemu se to bude těžko vysvětlovat. Hladím vás oba.

14.11.2008 10:40

Ale já mám dojem, že v některých penzionech psi můžou být - mýlím se?

14.11.2008 20:02

Re: Ale já mám dojem, že v některých penzionech psi můžou být - mýlím se?

Jakube, nemýlíš, ale je jich bohužel málo.

15.11.2008 20:12

Re: Díky,

Milá Fallowo, taky na Tebe a Ferdu moc myslím. Plně souhlasím s Dede a Ygou, a je mi smutno a bezmocně hněvivo, že se upřednostňuje sterilní odlidštěné prostředí. Na druhou stranu zaplaťpánbu, že Ferda zůstane v rodině a budete v kontaktu. Přeju Ti moc a moc sil k této celkově velké změně VV. Jen mi to nedá, leží mi na srdci možná netaktní otázka - budeš mít možnost připojení na internet?

14.11.2008 6:14

hezký den

hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Dede - opět krásné Nazgúlí povídání. Kluci jsou prostě šikovní a dokázali se přizpůsobit dokonale změněnému životnímu stylu. Je jasné, že na tom máte obrovskou zásluhu a stálo Vás to hodně práce.

Tady je po dlouhé době pořádný šedivák. Už včera odpoledne svítilo sluníčko a jasná noc (s úžasným měsícem) udělala všechno křupavě šedé. Ale ježci ještě nespinkají - masíčko zmizelo. Takže už krmím na všech frontách - i sýkorky a spol už se tvrdě dožadují zvýšených dávek ;-P

14.11.2008 8:23

Re: hezký den

A krmíš už i divočáčky? ;-D

14.11.2008 8:27

Re: hezký den

To všechno příjde postupně. Jsou to všežravci, tak se jim u Xerxů i buchty budou péct. Jen si tu přečteme, jak na ně musí být přísnost. :-)

14.11.2008 8:33

Re: hezký den

Tak já ještě buchty nepeču, zatím dostává Anežka II. jen sejrýk a podrbání na rypáčku.

14.11.2008 1:49

DEDE, TO BYLO NÁDHERNÝ !!

SMÁLA  JSEM SE PŘI  ČTENÍ   A NEMOHLA  VŮBEC ÚPŘESTAT.  PROTOŽE  TVOJE  HLÁŠKY   TYPU  NEMLUFÍM... JSOU BÁJEČNÝ , ALE  TAK TAK V NA  VEDNE, KDY  ČLOVĚK NEMUSÍ BÝT POTICHU, ABY NERUŠIL  SPÁČE. VČERA  VEČER JSEM  SE NASMÁLA  U   DISKUSE A  DNES   SE  TU  VÁLÍM SMÍCHY  ZNOVU, U  TVÉHO  POVÍDÁNÍ. TAKY  NÁŠ  HIOKINEK TOHLE UMĚNÍ  NEROZUMĚT A NESLYŠET  OVLÁDÁ. ON ALE  POSLUŠNÝ NENÍ SKORO  VŮBEC, COŽ JE PŘEDEVŠÍM MOJE  CHYBA. NO, UŽ JE POZDĚ  BACHA  HONIT. PŘEJU KRÁSNÝ PÁTEK A ZÁROVEŇ CELÝ NASTÁVAJÍCÍ  VÍKEND  VŠEM   ZVÍŘETNICKÝM LIDIČKÁM. JDU  DO HAJAN, DOBROU.