3.5.2024 | Svátek má Alexej


Diskuse k článku

BTW: Psí rvačky

Je to jedna z odvrácených stránek soužití se psy. Za normálních podmínek, tedy chodíte-li se psem ven, s tím nebezpečím musíte počítat a nějak se mu postavit. Ano, mluvím o psích rvačkách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
veram 8.11.2008 22:51

prosím o pozornost

Můj "dodavatel" e - pošty, volny, byl docela dobře chráněn před viry. Teď se ale zdá, že něco ho napadlo a působí to tak, že rozesílá maily, které se zdají být od známých - teď je jako odesilatel používána celá moje adresa, není tedy v odesilateli jen moje veram. Ty dopisy neposílám a raději je hned smažte a neotvírejte, ať se šíření toho viru co nejvíce omezí. Tedy ještě jednou, pokud dostanete email, kde jako odesilatel bude uvedena celá má emailová adresa, (a předmět je uveden v angličtině - většinou),tak ten dopis není ode mne a mažte ho bez čtení.

veram 8.11.2008 23:02

Re: prosím o pozornost

Pokud bude odesilatel veram a předmět bude česky, tak to je skutečně ode mne a číst se to může :-D:-D:-D

LENKA S 8.11.2008 23:50

Re: prosím o pozornost

VERAM, BYLO BY  MOŽNÉ, ŽE BY TOTÉŽ MOHLO  DÍT I NA   CENTRU? M ÁM  NA  CENTRU  MAILOVOU ADRESU .UŽ  PONĚKOLIKÁTÉ   BĚHEM TOHOHLE  TÝDNE JSEM PŘI   VYSYPÁVÁNÍ SPAMOVÉHO KOŠE ZJISTILA, ÝŽE  POSÍLÁM SPAMY  SAMA  SOBĚ. NEROZUMÍM  TOMU  VŮBEC, TAKŽE TY  PODEZŘELÉ  SPAMY   MAŽU , ANIŽ BYCH  SE JEN OČKEM  DO NICH MRKLA. AŽ  TO  ZJISTÍŠ, PROČ  TO TAK JE, DEJ PROSÍM VĚDĚT  NÁM OSTATNÍM. NA  SEZNAMU  SE  TO ZATÍM NESTALO, ALE OSD  VČEREJŠKA  JSEM  SPAMY  MUSELA  ČISTIT NĚKOLKRÁT. UŽ  JSEM SI  ZA  TU KRÁTKOU  CHVÍLI SAMA  SOBĚ POSLALA  CELKEMI  15 SPAMŮ!! DÍKY  PŘEDEM, ZADEM A ZE VŠECH  STRAN.  JSEM   PŘEVELICE  ZVĚDAVÁ, KTERÝ PC  PIRÁT  SE  TU  ZAS  ZJEVIL A CHCE  A  HODLÁ   ŠKODIT.

veram 9.11.2008 0:08

Re: prosím o pozornost

Ano, je to totéž. Bohužel, my s tím nemůžeme nic dělat, o nápravu by se měli postarat naši poskytovatelé poštovních služeb. My můžeme jen varovat ty, co takové emaily zdánlivě od nás dostávají. Určitě u těch spamů máš jako odesilatele uvedenou celou svou emailovou adresu, že? Podle toho se pak dá odlišit spam od opravdové pošty.

veram 9.11.2008 0:10

Re: prosím o pozornost

To odlišeni ale bohužel platí pouze pro tento typ viru, jiný může se tvářit jinak :-(;-(;-(

LENKA S 9.11.2008 0:19

JASNĚ, VERAM, TAK TO PŘESNĚ JE. PŘEDMĚT UŽ JE V ANGLIČTINĚ, TAKŽE TO MI UŽ PODEZŘELÉ BYLO VELICE A HNED.

FUJ , FUJ  FŮJ, NEHRÁM!!!

Matylda 9.11.2008 10:30

Re: prosím o pozornost

Já mám také VOLNÝ a mně se zase poslední dva dny vrací nesmyslné anglické maily, které prý odešly z mé adresy, jako nedoručitelné. Vůbec s emi to nelíbí. Ale kdysi mi přišel email z mé emailové adresy a to jsem na to zírala. Nicméně neotevřela a smazala. Neznámé přílohy neotevírám- brácha je IT a hučel to do mě pořád.

Jakub S. 9.11.2008 11:42

Re: prosím o pozornost

Tak email z mé vlastní adresy, to jsem zatím na volném nezažil... jestli (až - ?) k tomu dojde, oznámím. A bleskově smažu. Tedy naopak.

zana 9.11.2008 14:00

Re: prosím o pozornost

a sakra, volnýho mám taky:-(. Ale mně to jde přes synkův počítač, kterej mám jako server, a něm je linux, takže se hned tak nějakej vir nepropasíruje. Ale budu opatrná, díky za varování.

Xerxová 8.11.2008 20:32

ježčí hlášení

Zrovna dneska dopoledne se mě ségra ptala, jak "chodí" ježci - a já po pravdě odpověděla, že je nepotkávám. Že doby, kdy byli jak hodinky jsou pryč a míjíme se v čase a prostoru.

Každý večer kolem osmé jdeme s Betkou na zahradu na poslední venčení - pak se ježkům připraví maso a Betka odkráčí spinkat. A dneska změna - Betka mi  nadšeně ukázala nejdřív jednoho bodlináče velkého a hned utíkala ukázat mi i druhého, malého... Postála nad nima, zkontrolovala je pohledem i nosíkem a odkráčela na druhou stranu zahrady lekat lidi u plotu...

Už dostali ňamku - jen se bojím, že to nebude moc dobré. Dneska jsem koupila nové konzervy a i Betka se nad povinným desátkem ofrňovala... a to se ještě nikdy nestalo (ale nakonec to snědla). Uvidíme, co na to vybíraví ježci.

Vave 8.11.2008 21:26

Re: ježčí hlášení

Zlatá Betynka! Tak ona adoptovala i ježky! R^:-) No vidíš, XerxováVV, a Ty na ní furt vidíš nějaké mouchy či muchy! ;-)

Rpuť 8.11.2008 21:37

Re: ježčí hlášení

Náš Žofík adoptoval i lišaje oleandrového a dbal, aby ho ostatní kočičáci neznepokojovali;-) Ale svědčí to o tom, že Betka je náramně socializovaná holka - gratuluju!R^

Vave 8.11.2008 21:41

Re: ježčí hlášení

Co Damián, Rputinko? VV Už je doma? 

Rpuť 8.11.2008 21:55

Re: ježčí hlášení

Bohužel....buď u někoho je, to je ta lepší varianta..... nebo ......je to už pět dní a venku je mimořádně nevlídno...:-/

JoVo 8.11.2008 20:02

R O Z V E R N Í Č E K .

:-)Sedmiletý kluk vejde do kavárny a objedná si kávu. Host u sousedního stolu mu domlouvá: „Proč právě kávu? Víš, že káva není ve tvém věku vhodná?“ „Tady nejde o můj věk, ale o to, že mi bez kávy nechutná cigareta..." :-)Hezký večer.8-oVVR^

 

Anezka Sejbalova 8.11.2008 20:47

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

JoVo, to je desny, napis rychle, ze teda vypadal na 7 let, ale bylo mu nejmin devet a pul

JoVo 8.11.2008 21:02

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Ať máš klid Anežko, bylo mu devět a třičvrtě. Dělám to jen pro Tvojí radost, protože se bojím, že bys jinak neusnula.

Jakub S. 8.11.2008 21:11

Teda ani nésu štont hlásit lochec: celý takový partyje šropálů só v mým štatlu jak vyšitý!

VY znáte brněnské Bronx. No to je pas, kemo. Máš ty mý přičmódlý loncmony z Célu zgómnutý!

Vave 8.11.2008 21:14

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Týýýý jo,JoVo!VVVVto jsou ale věci! Kluk je prostě rozmazlenej - my jako děti jsme k cigárku za bukem žádné kafe nepotřebovali!8-o8-o8-o

Ale teď urgentně jedno potřebuju, bez cigárka, prosím!;-)

Přeju všem dobrý večer. VV

baty 8.11.2008 19:56

O.T. veram

jeden lamí dotaz - jak si vymažu položku ze scrapbooku? Mám ho přecpaný zastaralými věcmi, označit a delete, na víc jsem nepřišla, nefunguje,. Na net chodím přes firefox. Zeť ajťák teď z plna hrdla tatínkuje, tak se neodvažuju zeptat.:-)Dík.

Kadlus 8.11.2008 21:45

Re: O.T. veram/Rady Dědy Porady

náhodou jsem zabloudil, tak : Každý program, tak i nějaké album má "někde" v sobě příkaz-ODEBRAT- buď celý adresář, nebo položku. Pokud to nepůjde, pak adresář toho alba otevřít, buď v nějakém Comanderu,nebo přímo ve Windosovských dokumentech.Buď použít jejich odebrat( jde do Koše, dá se vrátit, neb označit pravým myšítkem,dole vybrat odstranit.Doporučuji ale použít nějaký odinstalátor, protože takhle provedený výmaz jde do koše a ještě zůstává v Tempech.Tam ale zůstává stejně, i když jsou fotky na jejich serveru nějaký"cancourek". Doporučuji program CCleaner- stáhnout "zadara", nemusí se nic dělat ( jen pro jistotu zálohu registrů- nabídne jí sám).Pak jsou ještě zbytky v cache prohlížeče- i tu je zapotřebí jednou za čas vyčistit.Wokna mají v Příslušnství-Syst, nástroje "vyčištění disku"- vyčistí "Tempy".Předtím je dobré udělat Bod obnovy-také tady.Potomek by asi poradil líp, "Ajťák" nejsem ani náhodou, ale takhle to dělám"já, svoboda mladá",z děsů bídy vyrostlá.

Kadlus 8.11.2008 21:47

Re: O.T. veram/Rady Dědy Porady

ještě dodám : Jednou za čas je nutné "poslat přednostu Vysypat Koš;CCleaner to nabízí jako kníže Sámo.

baty 8.11.2008 21:51

Re: O.T. veram/Rady Dědy Porady

Děkovací hlubokosklon, hnedka papróbuju!

veram 8.11.2008 22:07

Re: O.T. veram

Firefox běžně nepoužívám a proto ani neužívám program Scrapbook, který je součástí Firefoxu. Tak přímo poradit neumím. Ale na téhle adrese je celý tutorial ke scrapbooku. Je v angličtině, ale to tobě nevadí. Snad tam něco najdeš. (Je v pdf, doufám, že Firefox to bude umět přečíst. Jinak by se to muselo stáhnout a číst to programem Adobe Reader.

Kadlus 8.11.2008 22:23

Re: O.T. veram

FF vůbec nepoužívám,tak rady byly obecné. Čištění cache a Tempů platí i tak, on se pěkně pomaloučku " zaneřáďuje "Comp. FF má myslím vyprázdnění cache přímo v nastavení.

veram 8.11.2008 22:37

Re: O.T. veram

V tom tutorialu se podívej na stránku 14 a 15. Ta práce se složkami by ti asi mohla pomoci. ! Buď opatrná s přímým mazáním na disku, ta data jsou tam zřejmě uložena strukturovaně a mohla by sis poškodit to, co bys smazat nechtěla.!

baty 8.11.2008 22:50

Re: O.T. veram

děkuju oběma moc, tak jsem postudovala a půjdu radši do lamího pelechu a budu pracovat až zítra s čistou lamí hlavou.:-)

YGA 8.11.2008 19:02

Brnění

Prosím všechny zvířetníky v dosahu Brna, nahlédněte sem - děkuju pěkně.

Jakub S. 8.11.2008 21:20

Už se stalo!

Já se přizpůsobím, kedykoľvek - kedy vtedy!

Vave 8.11.2008 12:39

U nás stále prší,

drobně, zato stále, tak jsme dopoledne strávili spoustu času u okna, ze kterého je vidět dobře na obě krmítka; to domečkové má kvůli kosourkům letos nové místo blízko okna kuchyňského . Koukali jsme s Tádou na ptáčky a hledali je v atlase, který mám stále na okně. Jak jen jsem záviděla Xerxové její znalosti! Naštěstí se Táda zatím spokojí s rozlišením holub-vrabec-sýkorka-zvonek. :-)

Všem marodům držím palce!R^VVR^

A Velká KočkoVV, možná bys měla ocenit, že Garyk opodál diskrétně klopí zraky, mně se moje čubiny vždycky nepokytě vychechtávaly, když jsem sebou žuchla na zem!;-)