26.5.2022 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

BTW: O ženské kráse

Myslím, že každý už někdy viděl houf dívek předvádějících svoji krásu u příležitosti volby nějaké té miss. Napadlo vás někdy, jak moc jsou si ty dívky podobné?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Rákšasí 11.9.2006 18:35

Re: DNES UŽ TĚM DĚTEM ALE DÁVAJÍ NARKÓZU PRÁVĚ UŽ I PŘI TĚCH NOSNÍCH. MNĚ BRALI NOSNÍ TAKY 2X. NAPOSLEDY V 11 LETECH ABYL TO HNUS.

A JEŠTĚ POKUD SE JEDNÁ O NOSNÍ MANDLI, I KDYŽ JE TO DĚSNEJ ŠOK, TAK PRO DĚTSKÝ ORGANIZMUS JE MÍŇ ZATĚŽOVÝ JEN LOKÁLNÍ UMRTVENÍ. JEDNAK NEMÁM ANI KRČNÍ ANI NOSNÍ MANDLI, SE VŠEMA TŘEMA JSEM BYLA TAKY NOSNÍM TRHÁNÍ MANDLÍ A U NEJMENŠÍHO UŽ JSEM DOSTALA NA VÝBĚR LOKÁLNÍ NEBO CELKOVÁ NARKÓZA, NAPŘED JSEM CHTĚLA NARKÓZU, ALE KDYŽ JSEM BYLA NÁLEŽITĚ POUČENA TAK JSEM OD TOHO CUKLA. ASI JSEM KRKAVČÍ MATKA, ALE MYSLÍM SI ŽE JEDEN NEPŘÍJEMNÝ ZÁŽITEK JE MÍŇ HORŠÍ NEŽ, TO CO TA NARKÓZA UDĚLÁ S DĚTSKÝM TĚLÍČKEM. MIMOCHODEM MLADEJ BYL I NA OBŘÍZCE (ČÁSTEČNÉ) TO UŽ MUSEL S PLNOU NARKÓZOU A POKUD MOŽNO JIŽ NIKDY VÍCE.

Rákšasí 11.9.2006 18:30

Re: DNES UŽ TĚM DĚTEM ALE DÁVAJÍ NARKÓZU PRÁVĚ UŽ I PŘI TĚCH NOSNÍCH. MNĚ BRALI NOSNÍ TAKY 2X. NAPOSLEDY V 11 LETECH ABYL TO HNUS.

NOSNÍ MANDLE, KDYŽ SE ODSTRANÍ, TAK TO NEVADÍ, PRŮSRŠVIH JE KDYŽ SE ODSTRANÍ KRČNÍ MANDLE, ZADĚLÁNO NA ASTMATIKA, PROTOŽE VEŠKERÝ "BORDEL" KTERÝ KRČNÍ MANDLE ZACHYTÁVÁ JDE ROVNOU NA PRŮDUŠKY, VÍM O ČEM MLUVÍM, RESPEKTIVE PÍŠU:-/

LENKA S. 10.9.2006 19:46

DNES UŽ TĚM DĚTEM ALE DÁVAJÍ NARKÓZU PRÁVĚ UŽ I PŘI TĚCH NOSNÍCH. MNĚ BRALI NOSNÍ TAKY 2X. NAPOSLEDY V 11 LETECH ABYL TO HNUS.

V PUBERTĚ  PODLE DRŮ MÁ OSNÍ MANDLE ZMIZET SAMA- ZANIKNE. PROTO SI MYSLÍM, ŽE JE DOBRÉ MÍT TU KRČNÍ. ALE POKUD JE TO NEVYHNUTELNĚ NUTNÉ A TO DÝCHÁNÍ JE TAKHLE OBTÍŽNÉ PRO MALÉHO SVIŠTĚ, BUDE ROZUMNĚJŠÍ SE PODŘÍDIT LÉKAŘSKÉ VĚDĚ. SNAD TO TEN PRCEK TAKY PŘEŽIJE. ZA TU ÚLEVU TO ROZHODNĚ STOJÍ. VÍM, JAKÉ TO JE, KDYŽ SE ČLOVĚK DUSÍ. DĚSNÝ POCIT!!! ZNÁM- MÁM NEMOCNÉ SRDÍČKO A CHRONICKOU A ROZSÁHLOU ANGINU PECTORIS. CHUDÁK PRCEK SI ASI UŽÍVÁ TAKY DOST.

JoVo 10.9.2006 19:26

Re: kardiaku,

8-oVÍTÁME LENKU PO DOVOLENÉ8-o

Kardiak 10.9.2006 18:52

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bezinkový likér

No,bude to sice děsný lepidlo,ale co by člověk neudělal pro zdraví!;-P;-P;-P

Eva 10.9.2006 17:52

Re: Re: Re: Re: Re: Bezinkový likér

Jo! Doufám, že pak bude ochutnávková akce! ;-DR^

Kardiak 10.9.2006 15:47

Re: Re: Re: Re: Bezinkový likér

Julčo,ono těch variant bude hafo,jak kdo to zrovna dělá.K pití to bude obojí.;-P;-D

julča 10.9.2006 15:39

Re: Re: Re: Bezinkový likér

no a teď koukám, že tam není to kafe (jako v receptu u Bláži v květnovém Mlsotníku), no asi to tam prdnu všechno;-D

julča 10.9.2006 15:32

Re: Re: Bezinkový likér

jééé Kardiaku, díky, v tom receptu mi chyběl hřebíček, skořice a citron (to jsem si teda dneska nekoupila:-/) jenom ten rum je stálice jasná, díky díky díky! :-D

julča 10.9.2006 15:27

Re: Re: krční mandle

nosní berou normálka, jako za mlada :-D

Eva 10.9.2006 15:17

Re: krční mandle

Oni je prej ale dnes neberou. Jen je právě ořežou, aby se zmenšily

zana 10.9.2006 15:00

krční mandle

Ahoj, do šesti let mi dvakrát brali nosní a pak v sedmi i krčníRv. Nebylo to nic moc, nevím, jak to probíhá dneska (tenkrát zrovna vyletěl Gagarin;-P), ale je fakt, že od té doby mám pokoj a ani bych neřekla, že "spolykám" víc nákazy. Čímž chci říct, že bych se do toho určitě nehrnula, ale pokud to musí být, tak raději ano. V první třídě jsem měla víc zameškaných hodin než prezence:-/.

Kardiak 10.9.2006 14:50

Re: Re: Bezinkový likér

Ještě.Tady je spousta receptů na likéry,ovocné i jiné.  http://message.sk/text/likery/ 

zana 10.9.2006 14:39

Re: Zcela mimo, pro Pražáky postižené obdivem ke starým autům

Sákryš, tak tohle nám uteklo. Ale na Brdech bylo moc taky hezky:-), i ty houby byly.

Kardiak 10.9.2006 14:39

Re: Bezinkový likér

Bezinkový likér

Plody bezinek omyjeme a nejdříve jen krátce povaříme, protože se potom lépe lisují. Do vylisované šťávy přidáme podle chuti kyselinu citrónovou nebo pokrájený citron. Šťáva tím získá nejen krásnou barvu, ale je i chutnější. Na 1 litr šťávy přidáme 500g cukru a svaříme s kouskem skořice a několika hřebíčky. Po vychladnutí smícháme s 40% alkoholem (rum, vodka, režná apod.). Hotový likér má obsahovat asi 20% alkoholu. Jako lék postačí, když smícháme čistou bezinkovou šťávu s bílým vínem: 1 litr bílého vína, 100g šťávy. Alkohol zvyšuje účinnost. Užíváme každé 2 hodiny jednu lžíci. kompoty, u bezinek většinou ve směsi s jiným ovocem, např. hruškami.

Kardiak 10.9.2006 14:27

Re: kardiaku,

NAZDAR LENKO.ČERT VEM ZUB,HLAVNĚ,ŽE JSI ZDRAVÁ A ODPOČATÁ.:-)R^

LENKA S. 10.9.2006 12:58

kardiaku,

UŽ JSEM TADY TAKY. ŽIVÁ, ZDRAVÁ , ALE BEZ PŘEDNÍHO ZUBU,  KTERÝ SE MI ROZPADL UŽ VE VLAKU CESTOU NA DOVČU.TAKŽE JSEM  KOLOZUBÁ  JAKO MNLÉ TOJEFUČE. HLÁŠENÍ PODÁM POZDĚJI PANÍ D.

LENKA S. 10.9.2006 12:53

Re: LENKO

Evo, ozvi se prosím, jak se malý naučil kloktat a jestli mu to pomáhá. Já jdu nyní na zahradu na bezinky. už dozrály ajá musím udělat liguére. Tak pa

LENKA S. 10.9.2006 12:45

Re: Re: evo, nejsem děd vševěd, ale pokusím se něco najít. doparoma, tojefuk je na obláčku a já abych hledala za něj. pro čtyřleté děcko propolis raději ne.

evo, nemusí jen kloktat- stačí, když ho posadíš se zaklkoněnou hlavičkou, když si předtím vzal do pusinky to kloktadlo. vysvětli mu, aby jen zkusil tu tekutinu udržet v krčku po co nejdelší dobu a aby ji jen tak v tom krku poválel. může přito zkoušet tou zakloněnou hlavičkou pohybovat ze strany na stranu, aby se tekutina dostala  na co největší plochu krčku. to hlasité  kloktání není ale ani po operaci mandliček žádoucí, jelikož je rána stále drážděna zbytečně. Ale důležité jue, aby  kloktadlo nepolykal, ale jen tak poválel v krčku. A kdyby to nešlo, ať    po  napití, ale bez polykání !!!  zakloní hlavičku  a snaží se otevřenými ústy vyslovovat grrrrr!!!!Hodně úspěchu a dej mi vědět, jak to prcek zvládl.

Eva 10.9.2006 12:43

LENKO

NEOMLOUVEJ SE! VÍŠ TOHO MOC, JINAK BYCHOM TĚ NEOTRAVOVALY! ALE TOJEFUK MI TAKY CHYBÍ...

LENKA S. 10.9.2006 12:34

Omlouvám se,já hloupá to uvedla jen paní Dagmar do mailu, takže:.

ten bod lze najít  na myšlené čáře mezi vrcholkem zevního kotníku nohy a Achilovou šlachou, což je těsně nad vnější vrchní  hranou patní kosti. Proti této hraně se taky masíruje. Další  a jednodušší k nalezení j sou body na rukách: masáž se provádí bříšky prstů neb obrácenou(tupou) stranou tužky v místech, kde je vnější, ale i vnitřní okraj nehtového lůžka palce na rukou.  tato místa se dají masírovat stále a na obou rukou. lze masírovat oba body na nehtovém lůžku najednou. Víc opravdu nevím a jen doufám, že tohle pomůže aspoň trochu. Jsou to i body proti štěkavému  kašli, kdy bolí celý hrudní koš a člověk má pocit, že vykašle i žebra. Tojefuk odešel na druhý břeh a já toho vím tak málo..... 

Eva 10.9.2006 12:15

Re: evo, nejsem děd vševěd, ale pokusím se něco najít. doparoma, tojefuk je na obláčku a já abych hledala za něj. pro čtyřleté děcko propolis raději ne.

LENKO, DÍKY. ALERGII NA MED NEMÁ. DLABE HO OD MALA CELOU ZIMU. HORŠÍ TO BUDE S KLOKTÁNÍM, TO NEUMÍ A MARNĚ SI LÁMU HLAVU, JAK MU TO VYSVĚTLÍM. ;-DZKUSÍME TO, DNES SE VRACÍ OD BABIČKY. ČERSTVOU ŠALVĚJ NEMÁM, ALE CUCÁVAL ŠALVĚJOVÉ BOMBONY. DOKTORKA MI PRAVĚ RADILA TU TYMIANOVOU MAST, ALE JE PRÝ DOST DRAHÁ. PROPOLIS MĚ JEŠTĚ NENAPADNUL. ZKUSÍM SE NA TO ZEPTAT V LÉKÁRNĚ. BOJÍM SE ZASE S NÍM LÍTAT PO DOKTORECH, ABY NÁS ROVNOU NEPOSLALI NA TO OŘEZÁVÁNÍ. TO JE PŘÍŠERNĚ INVAZIVNÍ:-/

LENKA S. 10.9.2006 12:04

evo, nejsem děd vševěd, ale pokusím se něco najít. doparoma, tojefuk je na obláčku a já abych hledala za něj. pro čtyřleté děcko propolis raději ne.

SPÍŠ BYCH SE O JEHO POUŽITÍ  PORADILA U DOKTORA. MOHLO BY TOTIŽ OPRAVDU DOJÍT K VELICE BOUŘLIVÉ ALERGICKÉ REAKCI NA NĚJ.( OTOKY HRDLA, ZMODRÁNÍ A HROZBA UDUŠENÍ!!!) POKUD ALE UŽ NĚKDY  JEDL MED A SNÁŠÍ HO BEZ OBTÍŽÍ, VYZKOUŠELA BYCH, ALE JEN TAK 5 KAPEK NA KOUSÍČEK CHLEBA. POKUD NEBUDE REAKCE DO NĚKOLIKA MINUT( BA DOKONCE I SEKUND), MŮŽEŠ SNAD OPATRNĚ POKRAČOVAT. ALE DÁVKY SNIŽ RADĚJI NA POLOVIČKU. JE TO  PŘEC JEŠTĚ PRCEK. A NA TY MANDLE BYCH HODNĚ BYLINKOVALA: VELMI ÚČINNÁ JE ŠALVĚJ- RADĚJI ALE ČERSTVÁ -LIST- 5-6 LISTŮ NEBO  1 VCHOVATÁ  ČAJOVÁ LŽIČKA SUŠENÉ   NA 150ML VROUCÍ VODY. PŘIKRÝT, NECHAT 10 MIN PAŘIT A,PAK  SLÍT A KLOKTAT. TYMIÁN JE DOBRÝ TAKY JAKO KLOKTADLO, ALE  PRO MALÉHO PRCKA JE DOST HNUSNÝ. TO TÉŽ PLATÍ I O TOM ZÁZVORU.  RADĚJI BYCH POUŽILA JEN 1/4 ČAJOVÉ LŽIČKY ČERSTVĚ NASTROUHANÉHO DO  100ML VODY( POSTUP- VIZ VÝŠE). KROMĚ TĚCHTO BYLIN BYCH NECHALA MALÉHO DENNĚ KLOKTAT TAKY ŘEPÍKOVÉ KOKTADLO- 1  VRCHOVATÁ POL.LŽÍCE SUCHÉHO ŘEPÍKU LÉKAŘSKÉHO NA  200-250ML HORKÉ VODY. ZCELA NEŠKODNÁ JE TAKY PROTIZÁNĚTLIVÝ A "PROTIKAŠLACÍ "ČAJ Z DOBROMYSLI- 1 VRCHOVATÁ LŽÍCE SUŠENÉ BYLINY SE PŘELIJE 250 ML VROUCÍ VODY. VÍCE VIZ VÝŠE. TEN ČAJ LZE DOBŘE I DOCHUTIT  MEDEM( POZOR  NA alergii!! NA MED) A CITRÓNEM, TAKŽE SE DOBŘE PIJE A MŮŽE SE PÍT I PO CELÝ DEN.  ZATÍM NENÍ NA  DOBROMYSL ZNÁMÁ ALERGICKÁ REAKCE. VÍC TOHO NEVÍM, ALE TAKY LZE MASÍROVAT PŘI OTOKU  TĚCH MANDLÍ I VÝŠE POPSANÝ BOD NA NOŽCE MNALÉHO CAPARTA. JE TO AKUPRESURA, KTERÁ JEŠTĚ NIKOMU NEUBLÍŽILA.

Eva 10.9.2006 11:13

Re: Re: LENKO,PROSÍM,

My máme mandli venku přes rok. Měli jsme cvičit dýchání nosem, ale on to umí, jen to neudejchá. Krční mandle má tak velký, že má jen malou škvírku do krku. Chtělo by to něco na splasknutí????

julča 10.9.2006 11:07

Re: LENKO,PROSÍM,

Evi, to jsi mi kápla do noty, máme stejný problém, v únoru operace nosní mandle a odsátí oušek, ted znovu chrápe, očekávám nápor rýmy, jak začneme chodit do školky. Leni, poraď! Mám možnost u nás koupit tinktury od firmy Naděje. Synek je 4 letej! Díky Evi, že jsi to téma otevřela a Leni, díky za radu!

Eva 10.9.2006 10:08

LENKO,PROSÍM,

KDYŽ TĚ TU VIDÍM. CHTĚLA BYCH POPROSIT TAKY O NĚJAKOU TU RADU-BYLINKOVKU. KLUK JE PO OPERACI NOSNÍ MANDLE A VYKOMPENZOVALO SE MU TO TAK, ŽE MU VYROSTLI KRČNÍ.:-/ OD TÉ DOBY DĚSNĚ HUHŇÁ A CHRÁPE HŮŘ NEŽ PŘEDNOSTA. ;-DSLYŠELA JSEM, ŽE POMÁHÁ TYMIÁNOVÁ MAST MAZAT NA KRK, ALE ZDÁ SE MI TO NĚJAKÉ POFIDÉRNÍ. NA ORL HROZÍ, ŽE MU TY TONZILY OŘEŽOU, COŽ JE PRO MĚ PŘÍŠERNÁ PŘEDSTAVA8-o MÁŠ NĚJAKOU RADU? NEBO JINÝ BYLINKÁŘ TADY???

LENKA S. 10.9.2006 10:05

CO TO BREBTÁM?!

RAKYTNÍK, RAKYTNÍK PŘECE!!!! CHYBÍ TU MOC TOJEFUK. TEN BY VĚDĚL URČITĚ VÍC NEŽLI JÁ!!

Eva 10.9.2006 10:03

Re: Re: Jdu na bez!

Mě by to obírat nebavilo, já bych to ostříhala. U nás je to ale slepičí pochoutka, tak lidské osazenstvo nemá šanci, takže praktickou zkušenost nemám. Jen se smaženejma květama, to mi dělala jako malé táta. Tak moc mi to chutnalo, že jsem jednou oškubala asi ha bršlice a dožadovala se repete.;-D Nechápala jsem, že táta padá smíchy...  ;-D;-D8-o

LENKA S. 10.9.2006 10:02

HLÁSÍM NÁVRAT Z DOVČI

PANÍ DAGMAR, POSLALA JSEM VÁM NAD RÁNEM POŽADOVANÉ BYLINKOVÉ RADY NA KAŠEL A TAKY AKUPRESURNÍ BOD NA TOTÉŽ. AVIZOVALA JSEM TEN MAILÍK SMS, ALE ZATÍM NETUŠÍM, ZDA VŮBEC NĚCO DOŠLO  NA MAIL ANI NA MOBIL. PSALA JSEM NORMÁLNÍM PÍSMEM, TAKŽE DOUFÁM, ŽE TO DOŠLOO VPOŘÁDKU A NE DO SPAMŮ. MRKNĚTE A DEJTE VĚDĚT, ZDA NĚCO JE. A NA IMUNITU SI SEŽEŇTE PROPOLOISOVOU TINKTURU A NA TEN KKAŠEL TAKY. POKUD NEJSTE ALERGICKÁ NA MED, A PROPOLIS, UŽÍVEJTE TAKTO:10-20 KAPEK PROPOLISOVÉ TINKTURY NAKAPEJTE NA KRAJÍC CHLEBA, KTERÝ POMALU A VELICE PEČLIVĚ ROZKOUSEJTE, ABY SE SLIZNICE MOHLY ŘÁDNĚ POTÁHNOUT. STEJNÝ ÚČINEK NÁ I DŮKLADNÉ DENNÍ KLOKTÁNÍ:20 KAPEK PROPOLIS. TINKTURY ROZPUSTIT VE 150 ML VLAŽNÉ VODY A KLOKTAT. POKUD  PROPOLIS NESEŽENETE, DEJTE MI  VĚDĚT A JÁ SE  VÁM HO  POKUSÍM OBSTARAT U NÁS. JE TU VČELAŘ, KTERÝ HO BUDE PATRNĚ MÍT, ALE BUDE TO DOST DRAHÝ ŠPÁS. DĚLÁ SPOUSTU VĚCÍ PRO NĚMCE A CENY TOMU ODPOVÍDAJÍ. NA KAŠEL JEŠTĚ HODNĚ POMÁHÁ  BEZINKOOVÝ KVĚT-1 POL.LŽÍCE SUŠENÉHO SE PŘELIJE 200ML VROUCÍ VODY, PŘIKRYJE A NECHÁ 10 MIN STÁT. PAK SE SCEDÍ A PIJE SE PO DOUŠCÍCH. JAKO ZDROJ VITAMÍNŮ  C POSLOUŽÍ HLAVNĚ

ČERVENÁ PAPRIKA(LUSK, GRAP A STAČÍ  JEDNO VĚTŠÍ KUWI DENNĚ. KROM TOHO SI MŮŽETE OBJEDNAT RAKYTNÍKOVÝ KEŘ A Š´TÁVU Z RAKJYRTNÍKOVÝCH PLODŮ. POKUD MÁTE ZÁJEM O WWW,. ADRESU TOHO ZAHRADNICTVÍ, OZVĚTE SE MI, POŠLU VŠE I S OBJEDNECÍMI ČÍSLY. MŮJ MAIL ZNÁTE. NEPROŠLO BY TO TADY, BYLA BY TO REKLAMA.

julča 10.9.2006 8:22

Re: Re: Jdu na bez!

Rákšasí, tak tady u nás v Brně pozdravuj! Škoda, že Tě na ten bezinkovej likér ještě nemůžu pozvat:-D