18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

BTW: Nejsou to jen vzpomínky

Dnes jsou Dušičky a na hřbitovech bude zase jednou svátečno. Předkové se zaradují, že na ně potomci pamatují a potomci si na chviličku uvědomí, že život netrvá věčně a je třeba ho doopravdy žít.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
zana 2.11.2008 18:53

Re: znovu OT - nakonec proč ne?

tak se mi to neotevřelo, ale nezoufala jsem a koukla semhle - je to ono?

zana 2.11.2008 18:57

Re: znovu OT - nakonec proč ne?

Teda Pitrýsku, to sluncezapadání v lese8-oR^R^

Hana W 2.11.2008 19:05

Re: znovu OT - nakonec proč ne?

Hanko Pytriskova, ta c. 34 - bledoucka vila - mne dostala. Krasa.

dalmatin 2.11.2008 19:28

Re: znovu OT - nakonec proč ne?

Nádhera V Já hlasuji pro 35 - podzimní barvy R^

Matylda 2.11.2008 19:58

Re: znovu OT - nakonec proč ne?

Souhlas, číslo 35 má ty správné barvičky, co se mi líbí:-)

Pitrýsek 2.11.2008 18:54

Re: znovu OT - nakonec proč ne?

PROOOČ!!!

http://pitrysek13.rajce.idnes.cz/Pitryskovo-podzimni-odpoledne

Louk 2.11.2008 19:30

Re: znovu OT - nakonec proč ne?

Milá Pitrýsku, krásné pokoukání R^V. A u názvů je znát Tvá krásná poetická duše. Závidím ježčí fotoúlovek a nepřestávám se divit teplotním rozdílům 8-o. Ale neměnila bych. Jedinkrát jsem byla ve vašich končinách, loni v létě na operaci. Ortopedi ve Znojmě mají zlaté ruce, ale! Ve Varech 3x bouřka, teploty okolo dvaceti stupňů a u vás čtrnáct dní teploty neklesly pod třicítku, a to ani v noci 8-o! Málem jsem vedrem vypustila duši. A ani s Ygou nevíte, jak mi pomáhalo v mé opuštěnosti vědomí, že tam někde poblíž jste ;-). Co na tom, že mě neznáte, ale byl to takový záchytný bod. Jedna země, ale když se mě místní po první větě ptali odkud jsem, připadala jsem si jako exot. Moc ráda poslouchám "moravštinu" V

Pitrýsek 2.11.2008 19:54

Re: znovu OT - nakonec proč ne?

 Kdyby to bylo dnes (jako, že Ti nic zlého nepřeji), určitě bychom za Tebou zajely. Tak nezbývá, než těšit se, že se potkáme na příjemnějším místě.

Pitrýsek 2.11.2008 19:43

Re: znovu OT - nakonec proč ne?

 Omlouvám se za "mediální šum" způsobený mou neustálou neschopností nainstalovat Rajče hned napoprve. Co způsobí jedno -í místo -i. Děkuji za milé hodnocení. To víte, že potěšilo a pošimralo ješitnou dušičku. Jen k obr. 35. Bylo to velmi zvláštní. Šero pošmourno a najednou vedle, jako boďák v divadle, jediný paprsek ozářil trs suchých listů na kmeni. Taktak jsem stačila zmáčknout spoušť. Byl to jen mžik a pak světlo zhaslo. Zvláštní pocit.

Apina 2.11.2008 19:58

Re: znovu OT - nakonec proč ne?

Pitrýsku, to je nádhera. Sluníčko dokáže neuvěřitelně čarovat. Č. 34 je opravdu krásná fotka a hned č. 35 za ní. Krásné jsou i komentáře k fotkám. Trochu smutno mi bylo u č. 18, pozůstatky války jsou patrné i po 63 letech. Ach jo, ikdyž sama bych to bez příslušného komentáře nikdy nepoznala.  Převrácená a vykopaná půda se ale pozná po mnoha letech. Jeden si jen přeje, aby už nikdy k takovým zjizvením krajiny nedošlo, ale na té naší matičce Zemi je to asi nesplnitelné přání.

Pitrýsek 2.11.2008 22:42

Re: znovu OT - nakonec proč ne?

Dík Api. Ano, ty  "jamky" v lese už málokdo odhalí. Já je ale pamatuji ještě jako dost čerstvé. Proto vím. Naštěstí čas pomalu zaobluje jejich hrany a zasypává je podzimním listím. A nám nezbývá než si přát, aby je už nikdy a nikdo neobnovil.

zana 2.11.2008 18:44

Re: znovu OT - nakonec proč ne?

No jo - na fotkách to vypadá krásně, v reálu plně chápu, že bys ho oželela...

Louk 2.11.2008 18:48

Re: znovu OT - nakonec proč ne?

Fotky jsou krásné a je vidět, jak je Kazan šťastný. Éhm, ale bez toho náledí by se určitě žilo líp :-). Jojo, pro oko výborný, ale tady by fakt zima mohla ještě posečkat.

dalmatin 2.11.2008 19:05

Re: znovu OT - nakonec proč ne?

Víš Dede, na fotkách je to krásné :-D Ale! Teď je venku 10 stupňů (skoro jako na Moravě, že sestry Slovanky ;-P) a špinavé tlapky mě netrápí ;-(. Takže bych asi neměnila. Nebuj, po zbytek času na tom budeme podobně V

Olčava 2.11.2008 20:24

Re: znovu OT - nakonec proč ne?

jo jo, sníh miluju... hezky v teple s hrnkem čaje, to je ta správná zima. Ale je krásný se na to koukat, na tu nazgúlí radost :-)

zana 2.11.2008 20:40

Re: znovu OT - nakonec proč ne?

"Ve Špindlerově Mlýně tam překrásně je v zimě, když je zákaz vycházení...";-D;-D;-DR^

Medvídek 2.11.2008 17:27

Urny

Jednou jsem měl coby technik zásah u klienta - pohřební služby. Klient bohužel v domluvenou hodinu neměl čas a proto jsem čekal stranou až vyřídí záležitost nějakých pozůstalých. Seděl jsem na lavici a hleděl na urny naskládané na protější polici. Byl to jeden z nejhorších zážitků v rámci těchto zásahů. Proč ? Četl jsem si tam jména. A cedulky jako třeba "Davídek, 6 let"....klepaly se mi pak pazoury když jsem rozebíral lištu s kabely...;-(

Dede 2.11.2008 17:41

Re: Urny

Medvídku V nedivím se ti...

I když já jsem s urnou svojí prababičky na prádelníku u babičky - její dcery - vyrůstala v míru a  mohla bych říct i jisté důvěrnosti. Horší bylo, když vedle prababičky přibyla babička a ani u toho to neskončilo... Výsledkem je, že mi urny nevadí, bolest v srdci je prostě jiná kategorie.

Dede 2.11.2008 17:03

upozornění na zítřek

Nemůžu si to nechat pro sebe a musím vám prozradit, že zítra bude vyvedené vydání! Bláža zakončí svůj vzdělávací seriál o krmení (Blážo, Nazgúlové pěkně děkujou! Že se prý takhle ještě neměli!;-P) a Terra poslal okouzlující příběh o malém šedivém a sebevražedně vzteklém Othellovi. Hádejte o čem to bude? ;-D Já jsem se smála pokaždé, když jsem to četla! (Články čtu v průběhu zpracování třikrát... to jen na okraj:-)) Tak se prosím pondělí nijak neobávejte...

Bláža 2.11.2008 17:57

Re: upozornění na zítřek

Moc zdravím Nazgúly a vzkazuju jim, že jim to moc přeju! ;-D Krejg taky povídal, že co se jeho panička patřičně přivzdělala, tak že se má lépěji ;-D.

zana 2.11.2008 18:46

Re: upozornění na zítřek

No, těšit se v neděli večer na pondělí - to je teda hodně nestandardní záležitost;-), ale fakt je, že nabídka vypadá lákavě:-)R^.

Louk 2.11.2008 19:36

Re: upozornění na zítřek

;-Dtěšení je fakt dost silné slovo vzhledem k situaci, ale oba osvědčení autoři jsou zárukou, že ten pondělní dopad nebude tak tvrdý a proto díky a sláva jim V

Pitrýsek 2.11.2008 19:56

Re: upozornění na zítřek

  Teda Dede, ještě štěstí, že patřím mezi plchy. Ta návnada je příliš silná.

Matylda 2.11.2008 20:04

Re: upozornění na zítřek

Že zdravím Nazgúly coby chovatelka-čekatelka. Děcka začínají být k nesnesení, majitelka štěníků slíbila fotky na víkend a Kačka kontrolovala Rajče zhruba po hodině, než se dočkala. pak si s Kubou dělali z těch fotek komiks, kdy štěňatům vkládali do tlamky různé hlášky.... :-) No a je to tady

Olčava 2.11.2008 20:35

Re: upozornění na zítřek

Matyldo, a kterej z těch mrňousků bude váš? Nebo ještě není rozhodnuto? Jsou krásný všichni čtyři.

MaRi 2.11.2008 20:35

Re: upozornění na zítřek

to jsou čumáčci :-)  A už se ví, které je to "vaše"?? A nešlo by propůjčit lidu Zvířetníkovému některé komiksíky???

Lidi, díky, že tu jste, díky za fotky (i když některé si nechávám na později - třeba stálice Dede)  Milí moji, máte dobré "oko", takže se oko mé potěšiti může.

Louk 2.11.2008 20:48

Re: upozornění na zítřek

Jestlipak už je Bueno zadaný ;-D? Nemůžu si pomoct, ale mám slabost pro medvídkovské hromburácky. Ale Borůvka je krásná křehká něžná holčička. Jak už jim ztmavly čumáčky - miminům sladkým. Kdy se chystají do nových domovů?

Matylda 2.11.2008 21:08

Re: upozornění na zítřek

Nám se moc líbí Borasca a myslím, že schválně děckám vyfotili její "srdíčko" na boku. Můj muž se tváří pořád, že mu to nerve žíly, ale při přestavbě kuchyně myslel na to, kam dát psí misku s vodou a vede debaty o druzích pelechů:-)

Pitrýsek 2.11.2008 22:53

Re: upozornění na zítřek

S radostí sleduji, že psí mimí bude mít, nebo vlastně už má, pěkně "chycenou" rodinku.  Borasca je moc pěkné jméno a, fakt, má srdíčko na bočku. Krásné. Kdy jedete pro ni?

dalmatin 2.11.2008 15:50

Přijměte prosím pozvání

do Dalmatinova.  Renata to tady zná a pojmenovala toto místo ;-D (taky se spolu chystáme - už dlouho ;-) - na Rozcestníček), ale pro všechny ostatní: tohle je okolí Ústí nad Labem. Jediné minus je, že skály drží mraky na místě a v zimních měsících nevidíte sluníčko i týdny. Pak se musí za kopečky, na druhou stranu Krušných hor - z německé strany je většinou hezky. Do Drážďan zasahuje jazýčkem středomořské podnebí a to znamená slunce a několik stupňů plus. Nechápu, ale je to tak. Ale jinak je tu krásně, že?