24.9.2021 | Svátek má Jaromír


Diskuse k článku

BTW: Kšá!

Přestože koncem dubna bylo Nazgúlům šest let, s radostí podléhají některým dětinským zábavám. Jednou z nich snaha plašit a chytat všelijaké druhy opeřenců.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jiřina z GB 9.5.2007 10:33

Moc se mi líbí

ta souhra s hafany. Jak je má Dede přečtené..."Ještě chvilku a už jsem je měl!" Že ti naši rodinní příslušníci umí mluvit (celým tělem, jak píše Dede). a my jim rozumíme...

Milá Dede, je v Norsku taky někdy teplo? Podle fotek to vypadá, že nikoliv...

YGA 9.5.2007 10:27

Re: Je na zvracení, že může taková primitivní baba existovat!

Jděte zvracet jinam, ještě to budeme muset po vás uklízet.

JH 9.5.2007 10:13

Je na zvracení, že může taková primitivní baba existovat!

Tato baba píšící idiotiny si neuvědomuje co to je za zatížení ptačího organizmu v době hnízdění, když její miláčci, kteří opatří na pekáč nebo k rasovi, provádějí své "inteligentní" eskapády. A tato primitivní baba se tomu ještě směje a posmívá jak ptáci ulétají! Jestli taková sebranka, jako autorka je reprezentující české občany, je mi na zvracení!

Dede 9.5.2007 10:02

Re: Re: A nejhorší jsou trpaslíci

O veverkách mi ani nemluvte! Oba tzv. ovčáci intenzivně myšaří a veverky je přivádějí k zuřivosti. Taky myš (podle nich), ale co co dělá na stromě? Když vidím, jaké vymýšlejí úskoky, potom co jim veverka zmizí ve výšinách, tak jen trnu, aby jednou nějakou opravdu nenačapali na zemi. Kočky se mi sice podařilo jim vnutit coby zvíře nejedlé, ale u veverek se mi to, obávám se, nepovede:-/:-)

Dede 9.5.2007 9:58

Re: identifikace opeřenců

Ono to opravdu není nijak vysoko, to je jenom šálení mlhy, oblohy a hladiny. :-) Pokud jde o ornitologickou spolupráci... Obávám se, že bližší jim je gastronomie! ;-D;-D;-D

alimo 9.5.2007 9:48

Hlásím návrat

z malinké dovolené a mám absťák:-D, všechno si to musím nechat na večer, ale kdo ví, kdy se k pc večer dostanu....:-/.

Lovci...:-), labrador, coby původně lovecká rasa se lovecky neprojevuje vůbec, ale jeho předchůdce střední knírač Dag, to byl panečku LOVEC !!. I když jsem se v chytrých knížkách dočetla, že nemá lovecké pudy a to byl taky jeden z důvodů, proč jsem si tenkrát toto psisko pořídila...Jo, jo, knížky...srnku mi přihnal tak, že mít čím, mohla jsem ji trefit přímo na komoru...málem trefil šlak mě i srnku a pesan si to za rámeček nedal:-D

Zdena 9.5.2007 9:28

A my máme "HRDINU", heč...

Naše slečna Bony, česká strakatá čubizna, včera časně ráno (jistě k radosti ostatních chalupářů i místňáků)  tak zuřivě ječela a štěkala na zahradě;-D, že všichni tři potencionální útočníci na kopečku za zahradou  utekli!!  No a těch ostatních  pět ovcí šlo taky...:-)

Lucka V. 9.5.2007 9:14

Naši lovci

měli taky včera zamotané šišky: Měla jsem doma firemní auto, které vlastní alarm. Nevím, kdo auto zkoumal tak usilovně, že začalo volat o pomoc. Šla jsem hulákadlo vypnout a naskytl se mi pohled na tři blbouny sedídí vedle sebe a udiveně kroutící makovicema, proč to auto tak ječí. Alarm jsem na dálku vypnula a průzkumníci šli okamžitě zjistit, co a jak. Já vím, bylo to ode mne škodolibé a hnusné, ale alarm jsem v tu chvíli zase zapnula...Jo, málem si leknutím vzájemně naskákali do náručí;-D 

Solitér 9.5.2007 9:09

Re: A nejhorší jsou trpaslíci

No,zajisté máte pravdu.Ale takto napsané oslovení vypadá úplně jinak než řečené- to se musí slyšet,kolik se do tohoto vámi kritizovaného slova vejde citu... A ke kosům a havranům bych přidal veverky- ten zmatek ve psích očích když mu poprvé veverka zmizela na stromě!

YGA 9.5.2007 8:33

A nejhorší jsou trpaslíci

- teda ne trpaslíci, ale kosi a havrani, Ti nechají ubohého pejska se přiřítit na jednu hubu natáhnutí a POODLETÍ o dva metry dál a dělají, že psa není. Ta naše neohrožená lovkyně se zase k nim přiřítí a černí ptáci zase poodletí (kosi teda už začnou nadávat, ale havrani jsou zcela nad věcí i nad pejskem).  Je pravda, že po mnoha nepodařených honech a lovech, se už většinou po ptáčatech ani neohlédne. Pochopila, že to není ta pravá lovná zvěř (a že vlastně ona není lovecký pes, ale pes myšař a vrhá se na lov hrabošů a ještěrek - zatím s pramalými úspěchy - ale pár myší těsně před infarktem nebo ochrnutých na všechny čtyři už ulovila ;-)).

Pro Solitér - ano, jsem proti tomu, oslovovat své miláčky slovy blbka (že Xerxová), rezevý potrhlík a ještě hůře (že PetroK) nebo hňupík (Solitér)  - stále jsem přesvědčená, že každý a každá z nás má doma jedinečného, úžasného, nejmilejšího a nejlepšího čtyřnožce či opeřence ;-D;-D a pro takové skvosty se potupná oslovení NE-HO-DÍ ;-P;-P

Xerxová 9.5.2007 7:52

identifikace opeřenců

Dede, stěžuješ si, že norští opeřenci se nechtějí nechat určit - jsou daleko, nepostojí... Vycvič si Nazgúly k ornitologické asistenci;-D. Vlohy k tomu dle tohoto článku mají. Ulovit, donést, nepocuchat a po určení nepoškozeného opeřence vypustit;-D;-). Jen taková drobnost tomu chybí - musíš je to naučit:-)

Jinak k té fotce na kraji skály - já myslím, že snímek klame, že to k hladině je kousek. Ale i kdyby ne, pesani bývají opatrní. Když si vzpomenu na Xerdu na volno v Bretani na útesech... Ale přišlo nám to pro všechny zúčastněné bezpečnější, než ho tam mít na vodítku. A to byla značená vyhlídková cesta...po kraji podemleté skály, hluboko dole moře nadávalo mezi kameny...žádná zábradlíčka, žádné omezení. Jen na začátku informační cedule, že děti si máte hlídat a máte si dávat pozor, kam šlapete.

Solitér 9.5.2007 6:51

pes a kočka

Tedy spíše náš hňupík/já vím YGO,již jednou jsem byl vámi napomenut za toto oslovení/ , coby hlavní hrdina který spatřil kocoura . Ohromný řev,vyceněné zuby a útok střemhlav.Oba zmizeli ve dveřích.Najednou klid, ta naše fenka vyšla s výrazem "Copak jste viděli nějakého kocoura?" , za ní onen kocour ,líně se rozvalil na zápraží a s pobavenýma jiskřičkama v očích sledoval zcela potupenou ,zmatenou fenku. Ta se mu vyhla a s otázkou  "Tak snad už pudem,ne?" nás odváděla z místa své prohry. Od té doby pouští hrůzu pouze na kočky utíkající. Těch, co se tváří odvážně si pro jistotu nevšímá.

Josina 9.5.2007 6:35

Kouzelně

o tomtéž - kachnách - píše Thomas Mann v povídce Pán a pes.

Rpuť 9.5.2007 5:49

Na zahradě postaven krb.

Na komíně stříška, na stříšce kohout. S plechu vystřižený - vlastně větrná korouhvička. Vítr fouká a kouhout se točí. Blesanovi to nejde na rozum. Každá kočka zdrhne přes zídku, každej pták uletí a tady, kdyby si jeden tlamu roztřepil ....... nic! Se tam klidně vrtí dál, vták jeden plechovej. Podezíravým úkosem hledí Blesan na kohouta: "Jen počkej, až slezeš!"

RenataE 9.5.2007 0:50

Re: Re: Re: Re: Bože, vy je pustíte na takový krajíček?

Vypravuj a nepřeháněj:-) Vloni jsme s napětím sledovali záchranářský vrtulník:-( názorné poučení :-( A týden před tím poučením jsme tam šli s asymetrickým kamarádem (asi metr vysoky, asi metr široký) a s nadšením sledovali, jak se šteluje do těch žebříků, aby se vešel. ;-D

dalmatin 9.5.2007 0:35

Re: Re: Re: Bože, vy je pustíte na takový krajíček?

No, holky musejí chodit pomalu a daleko od kraje. Tedy pokud jsou se mnou, že. Zvlášť poté, co jsem tam sama málem zahynula bídnou smrtí.

RenataE 9.5.2007 0:30

Re: Re: Bože, vy je pustíte na takový krajíček?

Uf, psi samozřejmě nejsou sebevrazi, ale i děti oblibují tyhle krajíčky v Tiských:-) My matky máme ocelové nervy a hlavně hlasivky;-D

dalmatin 9.5.2007 0:21

Re: Bože, vy je pustíte na takový krajíček?

Jakube, můj přednosta říká: "No, přece to není sebevrah, dá si pozor a není blbej!" Já o tom nejsem tak přesvědčena, proto vždycky trnu.

dalmatin 9.5.2007 0:19

Venku se prochází slepice,

Rony za ní běží a najednou zvolní krok, protože neví, co s ní, kdyby jí doběhl. Jednou jsem mu totiž páčila brka ze zubů a on se tvářil, že vlastně vůbec neví, jak se mu tam dostala.

Jakub S. 9.5.2007 0:11

Bože, vy je pustíte na takový krajíček?

Fotka velikolepá - ale ta představa - - -