27.9.2021 | Svátek má Jonáš


Diskuse k článku

BTW: Kšá!

Přestože koncem dubna bylo Nazgúlům šest let, s radostí podléhají některým dětinským zábavám. Jednou z nich snaha plašit a chytat všelijaké druhy opeřenců.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
veram 9.5.2007 12:14

Re: Re: Re: Re: Re: kachna na borovici?

Chtělas tam dát tohle ?

YGA 9.5.2007 12:14

Milá Jiřinko

- je vidět, že synek podědil fotografické nadání po tobě - moc hezká fotka. Tak tvůj muž vypadá jako Superman, to můj ve vodě zase jako mrož (aj ty fúsa má ;-)). Loni jsem ho vyfotila, jak se povaluje v příboji (no, v příboji - dá-li se tak hovořit o té pobřežní vlnce, jež se tříští o miniplážičku v Chorvatsku ;-D) - jenom mu chybí ty mroží zoubky ;-D;-D.

Xerxová 9.5.2007 12:10

Re: Re: Re: Re: kachna na borovici?

Tak to nevyšlo, ale ty si to najdeš;-D;-D

Xerxová 9.5.2007 12:10

Re: Re: Re: kachna na borovici?

i kachna divoká může hnízdit na stromě.... snad odkaz vyjdehttp://http://www.ezoo.cz/zvire.php?zvire_id=48

YGA 9.5.2007 12:08

Jo, Dede,

jsou věci mezi nebem a zemí 8-o - aj kačena na borovici ;-D može byt.

Xerxová 9.5.2007 12:06

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moc se mi líbí

nee - letos až na začátku září bude Itálie kousek od Raveny. Betka musí začít studovat historii, má ještě mezery;-D

Dede 9.5.2007 12:04

Re: Re: kachna na borovici?

Xerxová, já to nezpochybňuju, ale ona seděla až v koruně! Strašně vysoko! To by chudáci kachňata musela být napůl kosmonauty... Jak se na té větvi s těmi plovacími blánami může vlastně udržet???

Jiřina 9.5.2007 12:03

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moc se mi líbí

moje velká škoda, že jsem nechodila na Zvířetník - loni v červnu jsme tam jezdili taky. Letos sem nejedeš?

Dede 9.5.2007 12:02

Re: Re: kachna na borovici?

Ygo, ten sameček, co si k němu sedla a začala mu okamžitě něco povídat (no jo, ženská ;-D), byl úplně normální kačer, tak jak je všichni známe. A byli stejně velcí, jen po přistání kachna vytahovala dlouho hlavu tak, až vypadala jako husa. 8-o Ale potom už se kolébala s kačerem zcela kachním způsobem...:-)

Jiřina 9.5.2007 12:01

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moc se mi líbí

Sorry, YGO, ale to bych svému webu nemohla udělat...:-D Jediný ústupek je tahle cákající fotka. To jsem opravdu já s manželem dokonce v plavkách. Jinak  - v manžel vypadá v neoprénu jako superman, jen to bříško je navíc... Jednou ho vyfotím s rukou nad hlavou, jak startuje..;-)

Xerxová 9.5.2007 11:59

Re: Re: Re: Re: Re: Moc se mi líbí

Když najdeš Rozcestník pár měsíců zpátky, tak tam najdeš povídání o Walesu a Jižní Anglii (dva články) mýma očima. Fotky jsou tam taky nějaké. Bydleli jsme týden kousíček od Tywynu vloni na konci června.

Xerxová 9.5.2007 11:55

Re: kachna na borovici?

některé druhy kachen opravdu hnízdí na stromech a káčátka po vylíhnutí musí skočit a dojít k vodě. Stejně tak některé druhy skáčou ze skalních říms. Ale protože mají hrozně malou hmotnost, nic se jim nestane, i když křidýlka fungují jen jako nepříliš schopný padáček. Protože kachny jsou nekrmivé, tak by v hnízdě zahynula ptáčátka hlady. A někdy to rozhodování skočit - neskočit trvá dlouho

YGA 9.5.2007 11:54

Re: Re: Re: Re: Re: Moc se mi líbí

Téda Jiřinko, teď jsi mě zklamala - já se těšila, že pod odkazem TADY bude fotka tvojí postavičky oděné ve slušivém neoprénku ;-D;-D.

Ale jinak fotky jsou moc hezké - ale to ve tvém případě není žádná novinka:-).

YGA 9.5.2007 11:51

Re: kachna na borovici?

Mohl to být hohol - ti hnízdí v dutinách stromů a chuďátka malá káčátka nejprve musí z hnizda vyskočit (bývají dost vysoko) a přeťapkat suchou zem, aby se dostaly na vodu - dost dobrodružný začátek života. 

Jiřina 9.5.2007 11:50

Re: Re: Re: Re: Moc se mi líbí

Téééda, Xerxová, Tywyn - moje nejoblíbenější Waleské městečko ! Kvůli němu mám ten neoprén.... tady  A taky Aberyswyth tady

Dede 9.5.2007 11:45

kachna na borovici?

Tahle norská opeřená fauna mi dává zabrat. Víte, co jsem dnes viděla na ostrově? Kachnu (samičku), která seděla na borovici ! a v okamžiku, kdy jsem se ji s nevěřícím úžasem pokusila identifikovat se zrovna s mohutným plácáním křídel a zakváknutím spustila na zem ke kačerovi. Že by to byl důsledek nepovedeného přistání v koruně stromu nebo nebo jde o novou (r)evoluční metodu bezpečnějšího hnízdění???

MaRi 9.5.2007 11:44

Re: Je na zvracení, že může taková primitivní baba existovat!

velevážený JH, pro ptáky (aspoň některé) je běžný model chování předstírat ubývající síly, a tak potenciálního útočníka odvádět do míst, kde nehrozí nebezpečí jejich potomstvu. Tam "nabudou" nové energie a odletí.  A mimochodem, mnozí lidé by si mohli gratulovat, kdyby jejich děti byly tak vychované, jako autorčini psi.

Zdena 9.5.2007 11:38

Chachá - klíííd a ráchat se v heřmánku...

Vážený přispěvovateli, pokuste se prosím pochopit rozdíl mezi tím, kdy pes venčený pod dohledem prožene ptactvo, aniž ho uloví a "lovením" a "plašením" na hnízdišti ze strany standardních predátorů, kam patří i toulaví psi...

Ono totiž to ptactvo vyplašené venčeným psem ulétne, víme? Na vodě uplave, víme? Úhony nedozná.¨

Člověče, viděl jste někdy, jak psy na Petříně prohánějí na podzim a v zimě havrany? Viděl jste tu psí dychtivost do hry? A viděl jste, jak havran nadskočí a psisko nechá pod sebou? Víte vůbec, o čem se v článku píše?

Kačer 9.5.2007 11:34

Re: Re: Bože, vy je pustíte na takový krajíček?

není tomu tak dávno, asi 2 roky, co mi Andula málem skočila z balkonu. Vždycky se se mnou koukala, zdvihla se na zadní a přední tlapky si opřela o zábradlí a čuměla na lidi na zastávce. Jednou jsem si poplácala na nohu, aby se šla kouknout, Anča se odrazila a měla zaděláno na parádní skok z 6 patra, chytla jsem ji za obojek a za za/dek a stáhla zpátky. Ještě teď když si na to vzpomenu tak se mi dělá špatně. Člověk nikdy nemá spolehát na to, že se říká, že pes odhadne výšku. V mnoha případech tomu tak je, ale občas se může stát "něco" a průšvih je na světě.

Jakub S. 9.5.2007 11:34

dobrý...

R^

Jakub S. 9.5.2007 11:31

No možná postupně -

a teď de o to, esli napřed ornitologická donáška pánům, a pak gastronomie - nebo napřed ta a ze zbytků milostivě ponechat páníčkům určit, co to  b y l o . . .

Medvídek 9.5.2007 11:29

Re: Je na zvracení, že může taková primitivní baba existovat!

Kousni se vzteky do zadku, troubo.;-D

Hana Williamson 9.5.2007 11:20

Re: Re: Moc se mi líbí

To sem do Myrtle Beach a jionych pobreznich mestecek jezdi v breznu Kanadani na koupani. V Myrtle Beach je brezen oficialni kanadsky mesic. Nikdo jiny do Atlantiku nevleze driv nez v puli kvetna,vetsinou ale az po Memorial Day koncem kvetna, ale ti Kanadani se tam krasne cachtaji za velke slevy v hotelich a restauracich, ze jim to i stoji zato sem jezdit autem - a to je velka strapac.

Jitca 9.5.2007 11:06

A mě je vás líto...

Většinou tu jsem jen jako tichý čtenář, ale někdy je asi třeba i napsat. Pokud tu chcete hájit zvířata, potažmo ptactvo, nastudujte si nejdříve jejich způsob života, jejich vývoj a přizpůsobení se okolí. A potom teprve kritizujte! (A pokud to zvládnete, tak věcně a slušně!!!) Ano, bylo by nezodpovědné nechat psa volně pobíhat například jejich hnízdištěm, ale na louce či pobřeží, nebo v parku, je to něco zcela přirozeného - nebýt tam lidi, jsou tam lišky, lasičky a jiné šelmy... takže Vám doporučuji klid a toleranci!

Rpuť 9.5.2007 10:52

Dámy, vykašlete se na trolla - nestojí to za reakci.

Xerxová 9.5.2007 10:48

Re: Re: Re: Moc se mi líbí

Já do moře v Tywynu vlezla po kolena... A jinde to nebylo lepší. A to jsme měli opravdu na Angii (a Wales) hezké počasí

Jiřina z GB 9.5.2007 10:46

Re: Re: Moc se mi líbí

hehe... stejně jako tady. Vysvitne sluníčko a Angličani jdou do triček, nehledě na to, kolik je stupňů... Na koupání v moři jsem si pořídila neoprén, jinak bych tam asi nevlezla, což by mě hooodně mrzelo.

Jiřina z GB 9.5.2007 10:44

Re: Je na zvracení, že může taková primitivní baba existovat!

Slušnosti jste asi taky moc nepobral... Ikdyž s něčím nesouhlasím mohu to říct slušně, bez urážek a nezdvořilostí...

Dede 9.5.2007 10:39

Re: Moc se mi líbí

Ale ano, také se povede! Modré nebe, modré moře, trička s krátkým rukávem... Před třemi dny bylo chvílemi přes dvacet stupňů a Norové se už začali koupat v moři, které asi před měsícem rozmrzlo...;-D Mě bylo teplo také, ale takhle naturalizovaná vážně nejsem!

tosca 9.5.2007 10:34

Re: Je na zvracení, že může taková primitivní baba existovat!

Vy asi nežijete v ČR, že? Psi se v naší zemi už hodně dlouho nejí, pes není v naší zemi hospodářské zvíře chované za účelem snězení. (Nezaměňovat prosím ČR s ČLR). Institut rasa byl zrušen už také před mnoha desítkami let, dnes u nás rasové dle zákona působit nesmí. Když obhajujete zájmy jednoho živočišného druhu před druhým, zkuste nenavrhovat likvidaci toho "útočného" druhu protizákonným způsobem. Děkuji.