21.5.2022 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

BTW: Když vaří muž

Ne, opravdu tu nehodlám opakovat známá fakta o mistrovství mužů, kteří se dobrovolně chopili vařeček, ani nemám chuť popisovat katastrofální stav kuchyně, jenž často jejich volnou tvorbu doprovází. Dnes bych se ráda zdržela u mladistvých amatérů, které do kuchyně ani tak nevyhnala touha vyrobit božskou manu, jako spíš prostá snaha přežít.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Velká kočka 5.6.2007 14:17

Konečně

       Tak to vidíte a já měla štěstí. Můj tatínek dobře vařil, můj manžel vařil ještě lépe a můj syn vaří naprosto nejlépe. Děkuji za to bůžku vaření, nějaký takový přece musí existovat.

       Ale já vám hlavně chtěla sdělit, že stále ještě trčím v Praze, ač jsem měla původně odjíždět na konci května zpět do Švédska a vyzvednout si moji novou lásku, kterou jsem zatím nemohla pojmenovat, protoze se těžko pojmenovává štěňátko tři týdny staré. Zanítila se mi totiž dáseň a tak se teď pracuje na mém chrupu a polykají se antibiotika. Štěník mi tam utěšeně roste, alespoň v to doufám, a už je mu devět týdnů. Snad mi ho tam zatím vychovává maminka Promise, zvaná Subat. Chovatelka na to dozajista nemá čas, protože studuje a zároveň se stará o své děti, její dcerce jsou teď asi dva roky.  Píši odtud  zoufalé lístky, aby mi tu moji tlamičku sladkou náhodou neprodali. Starám se tu o jiné psíky, v Novém Jenštejně to byl Bertík a Cherry, měli tam i kočičku Betynku a kocoura Krišpína ( nebo Kryšpína ? nevím - nepodepsal se mi).V Chrudimi to byly "holky" Happy, Baby a Chiki. Happy je taky mamina pražské Butterfly, zvané Baty.  Bylo nám ovšem zakázáno chodit do Riegráku, prý tam chytla nejakou infekci. Ostatně nechodí někdo z vás právě tam? Mohla bych přijít i bez Baty. Bydlím ted na Žižkově, do roku  1968 jsem bydlela s rodinou  v Roháčově ulici čp.94. To je nepředstavitelně dávno, to jsem byla ještě čupr holka dvaatřicítka. Jo, kde ty časy jsou.

       Děsně se mi po vás stýskalo, ale zdejší počítač je v neustálém obležení jedné čtrnáctky a příležitostí nakouknout na Zvířetník bylo pomálu.

Vím, že je tu zvykem držet palce, tlapy a drápky.  Můžete-li držte intensivně ať už se mohu sebrat a odjet si pro toho mého colliího chlapečka. Už se nemohu dočkat. A vy se mějte a užívejte si toho kolísavého léta plnými doušky.

radanova 5.6.2007 16:43

Re: Konečně

fajn že aspoň víme co je s Tebou, do Riegráku nechodím, ale ne moc daleko pracuju. Palec držím ať se dáseň umoudří, potvora jedna, škoda každýho týdne kdy si mrňouska neužíváš, no alespoň máš to těšení. A čtrnáctku, že prosím ať ti dopřeje trochu víc PC času.

zana 5.6.2007 20:41

Re: Konečně

Ahoj, Velká kočko! Už jsem si říkala, jak se ti vede... no, nic moc, že? Já teď měla dásňovou příhodu taky (stála mě zub), tak s tebou moc cítím. Držím všecky palce, ať už můžeš za štěníkem VR^VR^VR^.

Baty 5.6.2007 21:19

Re: Re: Konečně

Ahoj, Velká kočko. Moc držím palce, aby zuby přestaly. Moc jsem se nasmála při představě, jak mě venčíš po Riegráku, když jsem z Brna. Tak snad až přujedeš příště a uděláš si výlet na Moravu. Moc Tě pozdravuje Baty (ale jenom dvounohá).:-D:-D:-DVV!!

alimo 5.6.2007 22:10

Re: Konečně

Jasně že držím palce, zuby jsou potvůrky a dásně taky:-). Ale to těšení na koliátko je fajn, ne? Z Prahy nejsem, škoda....

veram 5.6.2007 23:09

Re: Konečně

Ahoj, Velká kočko, do toho Riegráku bych mohla zajít, už jsem tam nebyla leta a leta. Snad bychon našly nějaké pěkné místečko na popovídání, třeba u kafíčka. Jestli chceš, můj mail je veram zavináč volny tečka cz

terra 6.6.2007 9:53

Re: Re: Konečně

Ahoj, Velká kočko, třeba se sem už nepodíváš (když na netu visí ta čtrnáctka:-)), ale pozdravit tě musím. Rád tě tu vidím, a držím palce, jak v boji s dásní, tak kvůli štěnískovi. Ať vyroste do krásy... A - v rámci možností - příjemný zbytek pobytu v Praze.

aster 4.6.2007 22:55

vaření

Teda dámy, kdyby to šlo tak vás někdy pozvu na oběd. Můžete si vybrat. Vegetariánský, ale super, omáčky z hovězího na všechny způsoby.,kuře ještě na víc způsobů. Zeleninové saláty na sto způsobů. Pečivo sladké,slané na dalších padesát způsobů. Orientálskou roštěnou s velkou oblohou. Už slintám jak Fredy. Včera jsem měl chuť vařit,něco uňo ňuňo. Sehnal jsem jen kuřecí prsíčka. Byly přírodní s pikantní omáčkou na čerstvých bylinkách,zeleninový salát s olivovým dresinkem, okurkový salát s bilinko česnekovým jogurtem, jen dva brambory,aby se to nezkazilo,všechno zasypané čerstvou bazalkou a na vrch  třešňová bublanina. My říkáme nadívajna. Skončili jsme s manželkou na zahradní houpajdě s pupky jak štoudve. Ode dneška zase manželka drží dietu.R^8-o;-DJak neumí chlap vařit,tak nestojí za nic.Pak musí jíst, jen to co dostane. Mám ale vyhrazeny jen víkendy.

zana 4.6.2007 21:33

Dede, to je parádní téma :-)))

Synek by byl základních úkonů schopen, ale není na hlavu padlej a velmi dobře si uvědomuje, že chybí ta základní podmínka, t.j. matička je většinou více méně v dosahu a týden na pizze a špagetách vydrží;-D.

Přednosta už po letech usilovné výchovy vodu nepřipaluje, ale významně se nezlepšil, tady se myslím opravdu jedná o setrvalý stav;-P.

Škoda, dobří kuchaři se kolem mne nikdy nerojili:-/8-o;-D;-D

dalmatin 4.6.2007 22:10

Re: Dede, to je parádní téma :-)))

Jsem na tom stejně, přednosta vaří skvěle kafe. Ale na mléko obvykle zapomene. A mně by chutnaly i brambory na loupačku ;-)

zana 4.6.2007 22:13

Re: Re: Dede, to je parádní téma :-)))

Ahojky, na tebe jsem o víkendu moc myslela:-). Dobrý???

dalmatin 4.6.2007 22:15

Re: Re: Re: Dede, to je parádní téma :-)))

R^ Napíšu, ju?

zana 4.6.2007 22:23

Re: Re: Re: Re: Dede, to je parádní téma :-)))

Napiš:-)

Štětinka 4.6.2007 21:11

I toto jsem četla už dopoledne,

o kvalitách manžela v kuchyni se tu nebudu rozepisovat, nic nového pod Sluncem. Bohužel patří ke skupině "nevařičů".

Děkuji ale za krásnou inspiraci zavzpomínat na moje kuchařské začátky. Moc si toho sice nepamatuji, ale s kytutými těsty jsem začala válčit celkem nedávno, takových 5 let zpět. Proto si živě pamatuji štědrovku, co si lebedila 8 hodin v teple v kotelně, ale nevykynula ani o píď. Taky na moje první knedlíky, které byly moc řídké a já po 20 minutách vytáhla z hrnce placky o tloušce 1 cm;-D."Dneska už se tomu směji..."

zana 4.6.2007 21:36

Re: I toto jsem četla už dopoledne,

mým nejsilnějším zážitkem byly polosyrové řízky - za totáče!!8-o8-o - to bylo škody

JoVo 4.6.2007 21:09

R O Z V E R N Í Č E K .

:-)Chlapeček vypráví, jak to bylo na procházce s tatínkem: "Jeli jsme autobusem. Pak nastoupila nějaká mladá paní. Tatínek řekl, abych vstal, aby si ta paní mohla sednout." "Tak je to správné, drahoušku, dámám se vždycky musí uvolnit místo." "Ale já jsem seděl tatínkovi na klíně!":-)Dobrou noc.R^

zana 4.6.2007 21:35

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

chichichi;-D;-D;-D

dalmatin 4.6.2007 22:13

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

:-D:-D

Zkumavka 4.6.2007 23:11

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

 JoVásku,ty fakt nigdá nesklameš!! Děkujeme za dobrou pohodu a všem

DOBROU NOC !!!V

alimo 4.6.2007 20:32

Musím přiznat,

že coby novomanželka jsem uměla uvařit, čaj, kafe a brambory.....:-D. A tak abychom neumřeli hlady jsme se učili vařit spolu a klidně přiznám, že můj koníček to teda není....:-)Přednosta vaří rád a dobře, ale taky každý jídlo jen jednou:-), napodruhý se to stejné nikdy nepovede. Já jsem přes klasické omáčky a knedlíky a buchty, tam se inovace moc nenosí. A synka tuším už učí nouze jako toho pověstného Dalibora- teda ne hrát na housle, ale vařit, protože vzal na milost kdysi mu zakoupenou kuchařku (nad kterou tenkrát sroloval čenich:-D) a občas řešíme, jak že se dělá jíška a pod...mobilem do Anglie:-).

Abych nezapomněla- mohutné zaťukání pro WWW !!!!

Xerxová 4.6.2007 19:53

konečně doma

ve škole od půl sedmé do půl sedmé (ale naše komise nikoho nevyhodila...), pak trysk domů a hurá na procházku. Betka měla od babičky zajištěn volný pohyb po zahradě, ale stejně vypadala lehce uraženě... No ještě to musí vydržet zítra (koneckonců já taky :o)).

Budu zítra držet palce všem zkoušeným. Určitě si u zkoušení na ně vzpomenu...

Hezký večer, jsem nějaká taková vygumovaná

zana 4.6.2007 21:37

Re: konečně doma

jo, po dvanáctce člověk vygumovanej bejvá:-P. Už jen zítraR^.

Lenka 4.6.2007 16:19

:-)) Moc hezký téma

No v mém okolí umí kupodivu všichni chlapi vařit ( tedy tchánem si nejsem tak úplně jistá, ale myslím, že by taky něco jitelného spáchal, kdyby musel ) a to tak, že dobře. Ostatně přednostovi nic jiného nezbývá nechce-li umří hlady, protože já fakt vařit neumím :-)). Navíc kdo má věčně poslouchat "takhle se paprika nekrájí" ( jako by na to záleželo, jak se na to nakrájí ) a "tohle se takhle nedělá"....děs běs...

zana 4.6.2007 21:38

Re: :-)) Moc hezký téma

závidím:-P

Ejška 4.6.2007 14:47

Přímo zbožňuji

když nás synek svolává ke stolu, a že vařit už něco umí, zato drahá polovička neumí nic, prostě k tomu nebyl ve své rodině vedený. To můj tatínek byl dobrým kuchařem, protože babička své syny poučila i ve vaření. Ale zasejc ten můj je dobrá uklízečka;-Dleskulinka veselá;-Dasi tak nějak-každý máme jiné vlohy, které realizujeme:-P

zana 4.6.2007 21:41

Re: Přímo zbožňuji

no jo, abych přednostu jenom nepomlouvala, on umeje nádobí (trvá na tom, že do myčky se drobnosti nedávají - a kdo má čichat ten smrad při zbytečným otevírání a tak;-)), umeje hýzlík (za to jsem vděčná, to nějak nemusím), vyčistí boty - a vůbec takový ty práce, co já moc nerada :-):-)

Kačer 4.6.2007 14:18

Úžasný téma!

ale musím říct, že 3 chlapy se kterými jsem sdílela domácnost vždy vařili skvěle a s chutí, ale všichni u toho udělali naprosto neuvěřitelnej bo/rdel (pardon jinak se to nedá popsat). Třeba můj tatínek, ten se zásadně nikdy nedrží receptů, je to prý pod jeho úroveň následovat něčí pokyny (ani manuály nečte, a podle toho to občas dopadne), no ale u toho vaření mu to zázračně vychází. Nikdy třeba neuvaří stejnou polévku, ale je to pokaždé jedlé a dobré. Péct ovšem neumí, jednou to zkusil, pekl chleba, bylo mi asi 8 let a maminka byla v lázních. Upečenou hmotu jsme  dostávali z trouby pomocí šroubováku poněkud obtížně, troubu jsme se sestrou čistily asi 2 dny, aby maminka nic nepoznala. Stejně to bylo na nic, protože se tátovi podařilo vylít půl litru horkého sádla na nový koberec, takže matička po návratu měla oči pro pláč, ani tátovo "neboj vyškvařil jsem nový" ji neuklidnilo. Nechápala jsem proč, jelikož ten cca půlmetrovej flek nebyl "skoro" vidět!

Karolína 4.6.2007 14:57

Re: Úžasný téma!

Můj tatínek taky skvěle improvizoval a vytvářel si vlastní recepty a vlastní fantasie, v tom jsem po něm - nikdy neuvařím stejné jídlo! Muž si občas posteskne - "Jo, bylo to dobré, kdybych to tak ještě někdy mohl ochutnat, ale to ty už nikdy neuvaříš". Má pravdu. Fakt je, že u mého tatínka to s nádobím bylo úplně jinak: strašně jím naopak šetřil, takže rozmíchat vanilkový puding v rendlíku, ve kterém předtím vařil česnečku a lehýnce jej pak studenou vodou vypláchnul, nebyl vůbec žádný problém. Jezdila jsem za ním na víkendy na chalupu, každý pátek. Buď sama nebo později s manželem. Vždycky mne-nás čekal s nějakou mňamkou, abych/om nestrádali už v pátek večer. Já jsem polívková, on byl také. Jednou na mne čekal se skvělou bramboračkou - pytlík si dotvořil dle vlastní fantazie. Kdo to pamatuje, tak to byl takový hnědý sáček, na něm bylo překvapivě napsáno "Bramborová polévka" a když se to rozmíchalo s vodou, byla z toho taková lehce hnědá a kašovitá, dost odpudivá, hmota, ta se pak zahřála, doředila a dle možnosti i dokořenila a doplnila o cokoliv, co se do bramboračky hodí. Dlabala jsem jak nezavřená a až posléze jsem zjistila, že mi cosi křupe mezi zuby! I zanadávala jsem si od plic na bolševika, cože jako do těch pytlíků cpe za sajrajty, nějaké kamínky či co, no fuj!!! Jenže když jsem dojedla a šla vrátil talíř do štandlíku na mytí nádobí, napadlo mne prohlédnout si ten rendlík. Pochopitelně, že se v něm vařilo v týdnu kdeco - podle okrajů např. rajská, pak již zmíněná česnečka a nakonec, těsně před tou bramborovou polévkou, brambory ve slupce! Samozřejmě, že umýt z nich tu hlínu se tatínek moc nenamáhal - vyhrábnul je v záhonku, trochu oprášil, mrsknul tak, jak byly, do toho rendlíku, zalil vodou, uvařil, oloupal, snědl a pak už jen tvořil tu bramboračku! No, chudinka, měl svých 16 dioptrií, omluvila jsem ho, že na to neviděl, ale příště jsem si dávala větší pozor, v čem bylo jídlo vařeno!

Vakandi 4.6.2007 13:01

Jsem tu jen na skok :-)

Dede, to je bezva téma ;-D WWW takhle nějak to vypadá i u nás, a to je Gomez profík :-D Jooj mimo mísu,právě mi přišla sms " lasko kup jeste jeden tvaroh, tenhle je tak pro jednoho", tak jsem odepsala, že mám tvarohy 3, ale já asi nebudu ta správná láska... ;-D Tak já se jdu zase učit páčko....:-/8-o;-( 

MaRi 4.6.2007 13:04

Re: Jsem tu jen na skok :-)

kdyže je ten den D??? Není to už zítra?? Přeju hodně zdaru