27.10.2021 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


Diskuse k článku

ANKETA: Kdo koho získal

Tak schválně, jak jste se setkali vy a vaše zvíře? Mám ten dojem, že příručkově – tedy po zralé úvaze – přijde do rodin podstatně méně psů a koček, než by člověk čekal. Mnohokrát jde o impulsivní rozhodnutí, které změní život celé rodiny, jindy si nás zvíře najde a adoptuje samo. Obzvlášť kočky v tomto umění vynikají.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Hela S. 17.1.2006 9:16

Re: pro Helu S.

Ne, nejsem to já. Mám jmenovkyni (nebo ona má jmenovkyni tady) :-))) Mrknu tam, ani jsem nevěděla, že má equichannel diskuzi. Už je to hodně dávno, co jsem se motala kolem koní :-))))
zediva 16.1.2006 20:11

pro Helu S.

Nezlobte se prosím,ale paní Hela S. se objevuje v diskuzním foru na Equichannelu.Nejste to náhodou Vy? Pokud ano, tak Vaše názory se v převážné většině shodují s mými.To jen tak mimo psí mísu:-) Zdravím 
Lenka K. 16.1.2006 18:40

Re: Moc dobrý nápad,

Kliniku Jaggy vřele doporučuji, vrátili mi zpátky do života moji pesovou. Tel. 545 234 035. Držíme pěsti a tlapky.  
Hela S. 16.1.2006 15:32

Re: Získání zvířat u nás

Souhlasím se Zdenou, tohle povídání si zaslouží samostatný článek. Tak s chutí do psaní a poslat paní Ruščákové. A já budu každý den ráno otevírat netrpělivě Zvířetník, jestli už tam to povídání je. Abych se dozvěděla konec :-)))))
Zdena bez psa 16.1.2006 12:11

Re: Získání zvířat u nás

Helenko, Helenko, to se nedělá. Vy jste se rozepsala na špatném místě. Tady je to jen na 2000 písmenek. Hezky si sedněte a napište to celé pí. Ruščákové do emailu. Už se těšíííím. :)))
Helena-Beňa mladší 16.1.2006 10:55

Získání zvířat u nás

Protože s námi teď bydlí 4 kočky, správně ale 3 kocouři a 1 kočka (Kuba, Viktor, Toník a Jiřinka)jejich získání do spolku naší rodiny bylo různorodé. Vždycky jsem si  nějakou kočku přála, proto jsem jednou dostala od známého kotě, černého kocourka Kubu.To bylo v době, víc jak před 11ti lety.V té době jsme zrovna bydleli v podnájmu naproti jenoho většího sídliště. Asi po 14 dnech co s námi Kuba bydlel, se na sídlišti naproti nám v křoví,  začal ozývat hlas nějakého koťete. Bylo to zřejmě jedno z koťat sídlištních koček. Po pár dnech samozřejmě skončilo u nás doma. Vyrostla  z ní krásná tříbarevná kočička (zrzavomourovatobílá) se jménem Jarmila.Protože 2 kočky doma mě připadalo tak akorát, odolávala jsem dlouho  tlaku zvenčí - opuštěných koček. Pak asi po 9 ti letech, co jsem si pořídila Kubíka jsem se jela podívat do Prahy na umisťovací výstavu  opuštěných koček. Sice jsem se tam jela opravdu jen podívat, ale "co kdyby náhodou", vzala jsem si s sebou koičičí přepravku. Hned zpočátku mě zaujala 13 ti letá kočka, které umřel majitel. Romýšlela jsem si to, a říkala si, že když tam kočka bude ještě před koncem výstavy, vezmu si ji domů. Odpoledne však byla kočka již zadaná. Ale vystavující útulky mě dlouho nenechaly přemýšlet a paní Šobrová z útulku Bona u České Lípy mě dala do náručí kocoura Toníka. Byl to tehdy 5ti letý kocour, ale byl to fakt PAN kocour. Přesto, že to byl takový macek, byl chudák tak vystrašený z celého toho dění, takže jsem dlouho neváhala a Toníka jsem odvážela domů. Kočky doma, zvlášť Kubík, samosebou našené nebyly. Toník, protože byl kocour kus, a zřejmě to o sobě věděl, dával všem najevo, že budou muset poslouchat. Jarmilka se s tím celkem brzy smířila, Kuba však doteď  ne. Potom se nám stala hrozná věc, umřela naše maminka. Musely jsme se setrou řešit také zvířata, která s babičkou bydlela. Sestra, protože je psí,si vzala domů fenku Ťapk
Zdena bez psa 16.1.2006 8:08

Re: Re: Re: Pozdrav od PetryK.

I já, i já se připojuji a sice ve skluzu, ale pozdravuji!!!!! A to tak, že mooooooc.
Jiřina V. 14.1.2006 23:20

Re: Re: MAX?

Nedivím se Vám, že se Vám stýská. Na blízkého, milého a milovaného tvorečka po tolikaletém soužití nelze zapomenout. Mám šestiletého josefka Eddieho a ani si nechci představit, že by najednou nebyl...
Hela S. 14.1.2006 12:45

Re: Pejsci z útulku

Jste báječní, že jste to vydrželi a nevrátili ho. Konečně našel ty správné lidi. :-))
D. R. 14.1.2006 10:43

Re: MAX?

Ano, je. Pořád se mi stýská, tak jsem si ho dala aspoň k článku...:))
Zediva 14.1.2006 10:22

Pejsci z útulku

Poté co nám do věčných lovišť odešla jezevčice Dášenka, jeli jsme do útulku na Mělníce,že vyplníme místo v našich srdcích a přivezeme si nového pejska,nějaké menší postavy.Jenže v tu dobu tam byli samí NO, knířač,mastifové...a jeden urostlý kříženec baseta s fouskem.Očima říkal: vem si mě,nadšeně poskakoval když jsme prošli okolo kotce,dával pac...Ošetřovatelka nám říkali,že tohohle psa,Dana, už 3x lidé vrátili.Dopadlo to tak,že jsme si domů přivezli Dana a důvěrně mu říkáme jitrnice,hlas má jako doga a váží dobrých 30 kg,je s námi 8 let a zařekli jsme se,že mi ho nevrátíme i když ze začátku to s ním bylo dost těžké.No kříženec dvou loveckých psů...     
j.v. 13.1.2006 22:48

MAX?

To je - tedy byl Maxík, že? Doufám, že se prohání v nebeských lukách a je mu blaze...
 
Jiřina z GB 13.1.2006 16:01

Re: Re: Pozdrav od PetryK.

I když sem moc nepíšu, ale čtu... I já pozdravuju PetruK do  !!!
Iva 13.1.2006 15:29

Děkuji

a přeju všem pěkný víkend a prchám s čoklinou na špacír se vymrazit :-)
Hela S. 13.1.2006 15:20

Re: Helo

Paní Ruščáková byla rychlejší :-)) Já se taky pokoušela na psa dobušit hodinu marně, ale protože vím, jak to u internetu chodí, začínám "panikařit" až druhý den :-)))))
D. R. 13.1.2006 15:14

Re: Helo

Pes skutečně nebyl přístupný... Jinak délka příspěvku je libovolná, fotky potom do článku maximálně tři, ledaže by byl hoooodně dlouhý...:))
Čekám a těším se... D. R.
Iva 13.1.2006 14:31

Helo

jseš tu dýl, nebo ses teď připojila? Já se o to pokoušela skoro hoďku a už jsem si připustila, že sem mám zaražený přístup. A že jsem zkoušela možností :-(
Hela S. 13.1.2006 14:29

Re: Je to super nápad

No, pokud vím, tak paní Ruščáková je omezena možnostmi redakčního systému. Určitě je omezen počet fotek ke článku a věřím, že i délka článku je nějak limitována. Ale při překročení limitu určitě není problém, aby povídání vycházelo na pokračování. Takže Lucko, pište, pište, pište a úvahami nad délkou povídání se netrapte. Paní Ruščáková je šikovná, ona si s tím poradí :-)
Iva 13.1.2006 10:40

Re: Je to super nápad

Lucko v diskuzi 2000 znaků. Ale k paní Ruščákové je to na vás :-)
Lucka 13.1.2006 10:34

Je to super nápad

Jen mám dotaz..jak je omezená délka příspěvku? Já jen jestli se někdy dokopu a pak se třeba rozepíšu, tak abych se sem vešla
Lucka 13.1.2006 10:06

Re: Moc dobrý nápad,

Alčo, souhlasím s Heduš.. Mám s klinikou Jaggy osobní zkušenosti - ne tedy jako majitelka, ale jako studentka veteriny - chodím tam na praxi a myslím, že si snad nemůžete vybrat líp. Já vidím z toho "lékařského" pohledu tu snahu o celkový přístup, nejdřív všechna potřebná vyšetření a z nich se vyvozuje diagnóza a ne že si vet něco tipne a pak se to snaží dokázat (což se taky děje).
Jen několik rad:
1. je třeba se tam objednat po telefonu - číslo je určitě na těch stránkách www.jaggy.cz.
2. Protože čivavku už někdo léčí, měla by si paní před návštěvou vyžádat nějakou zprávu - pokud bude dotyčná paní doktorka ochotná a schopná něco takového sestavit. Pokud ale máte pocit, že sama nic neví a střílí naslepo, tak to nemá ani cenu. Ale rozhodně je lepší dostat z ní aspoň, jaké léky fence dala - to je hodně důležité.
3. Ať se objednají co nejdříve - ta "léčba" paní doktorky by jí taky mohla hodně ublížit, pokud sama neví, co psékovi je. Nejlépe ještě dnes tam zavolat a když to dobře půjde, tak příští týden v pondělí nebo úterý půjdou na vyšetření..
4. Pokud bude třeba, možná si jí tam nechají na hospitalizaci - udělají se potřebná vyšetření, případně se zahájí terapie. Není třeba mít z toho strach, pejsci tam mají dobrou péči
5. Ta klinika je ve vyšší cenové kategorii, tak je třeba s tím počítat. Pokud vím, lze platit i kartou. Ale určitě jim řeknou předpokládanou cenu vyšetření, a pokud tam čivava zůstane, tak i hospitalizace a léčby... (to se pak platí až při převzetí pejska z ošetření)
 
Přeju hodně zdaru
Kačer 13.1.2006 10:00

Re: Moc dobrý nápad,

Určitě změnit veterináře! Ze mně takhle tahala peníze jedna paní doktorka, Andulce vůbec nepomohla, ba právě naopak, po její léčbě se stav Anči rapidně zhoršoval a s následky jsme se u nového veterináře potýkali ještě 2 následující roky. Držím palce ať paní najde dobrého veterináře.
Kačer 13.1.2006 9:55

Re: Pozdrav od PetryK.

Andula, Major a já také tuze zdravíme Pípu, Ešuska a Kostěje! Moc se na ni a její články těšíme :o)) Nějak tu chybí!
Fallowa 13.1.2006 9:32

Teda,

paní D.R.,máte skvělé nápady!Díky!
Fallowa 13.1.2006 9:30

Re: Pozdrav od PetryK.

Srdečný pozdrav celé Vaší smečce,i jejím chlupatým a pernatým členům!Držím palce,aby se Petra dostala k síti co nejdřív,protože Ashovy a Kostičíkovy akce mi tu moc chybí!
Iva 13.1.2006 9:20

jinak je to bezva nápad

a zkusím to hadopasové povídání upravit sem :-)) O Bettyně už jsem tu psala, tak o těch dalších :-))
Heduš 13.1.2006 9:16

Re: Pozdrav od PetryK.

Davide, jupajdááááá!!! :-))) díky moc za pozdravy! PetraK tu moc chybí, ale když tedy nezanedbává další příběhy z Vaší skvělé rodiny, tak jí to snad i promineme! :-)))))))
Lída Š. 13.1.2006 9:15

Re: Pozdrav od PetryK.

Davide! Pozdravujte prosím Petru co se do ní jen vejde! Za celý Dráčkov:-))))))
Iva 13.1.2006 9:15

Re: Pozdrav od PetryK.

Moc děkujeme a pozdravujte Petru a už se těšíme na povídání
Heduš 13.1.2006 9:14

Re: Moc dobrý nápad,

Alčo, nedávno tu jedna paní potřebovala doporučit vynikající veterináře a objevil se tu v několika příspěvcích odkaz na brněnskou kliniku http://www.jaggy.cz/cz/ tak to zkuste, vypadá to moc dobře :-))