7.2.2023 | Svátek má Veronika


Diskuse k článku

VARIANTY: Ukrajina a mír pro budoucnost

Rok 2022 je již v druhé polovině a pomalu se blíží podzim a zima, kdy lze předpokládat nárůst návrhů na téma příměří a mírových jednání s Ruskem a „nutnosti“ Rusku vyjít vstříc. Tento text má za cíl obecně nastínit dostupné možnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Krásenský 6.9.2022 10:27

Komu není rady, tomu není pomoci. Vaši nenávist Vám nezávidím.

J. Vintr 6.9.2022 11:36

Jak jste přišel na tu blbost, že někoho nenávidím? Nenávist, a ne malá, je pouze na straně těch, co podoprují Ukrajinu. Nejen vůči Rusku, ale i vůči všem, kteří s nimi nesdílí bezmezný obdiv k Ukrajině.

J. Vintr 6.9.2022 11:54

Pardon, přehlédl jsem, komu patří vaše reakce.

J. Krásenský 6.9.2022 12:20

:)

J. Krásenský 6.9.2022 12:22

Také jsem se lekl, android občas kouzlí s pořadím (a slovy).

P. Pepax 6.9.2022 8:30

R^ asi tak.

M. Krátký 6.9.2022 5:29

Kecy v kleci - ještě chvíli se budeme podle not z Bruselu bít v prsa jak to Rusům nandáme a ejhle už je za okny -10 C a plynový kotel je vypnutý ( ze dvou možných důvodů : 1.není plyn 2.nemáme peníze na zakoupení plynu ) a co bude dál ??? dobré ráno

R. Langer 6.9.2022 7:03

Když oni to pořád nechápou...:-/

J. Kostelanský 6.9.2022 2:58

Takhle to vypadá, když někdo dělá ekvilibristiku s logickým myšlením, ale z nějakého důvodu absolutně nebere v potaz realitu. Tedy to, co se právě teď děje na ukrajinském bojišti. Není někomu divné, že najednou není o ukrajinské ofenzivě několik dnů vůbec nic slyšet?

Důvod je prostý - ukrajinská armáda utrpěla debakl a její vojáci jsou posílány doslova na sebevražedné mise. Nedá se to nazvat jinak než jatka nebo mlýnek na maso. Co se tedy děje?

Protiofenziva ukrajinské armády na Cherson skončila katastrofou. Během několika dnů tam bylo zabito více než 3 000 vojáků a zničeno - kromě jiné technicky - kolem 200 tanků T-62, které Ukrajině poslalo Polsko. Tedy téměř všechny tanky z Polska. V každém z nich byli 4 tankisté. Viděl jsem záběry, jak je ruská armáda ničila. Hrůza. Jako na střelnici nebo v počítačové hře. Pro ruskou armádu je to jako střílet po asfaltových holubech na střelnici. Není se čemu divit: ovládají nebe a na něm je plno ruských dronů, bojových vrtulníků a letadel. Ukrajina má několik systému HIMARS, Rusové mají podobných systémů stovky.

Tento debakl byl připraven ve spolupráci s americkými vojenskými "poradci" a "experty". Někdy mám pocit, že cílem těchto expertů je způsobit ukrajinské armádě co nejvyšší ztráty lidí.

Jiný debakl se odehrál na rozkaz nebo přání, resp. nařízení nebo..., zkrátka odcházející Boris Johnson se chtěl svým "geniálním" nápadem zapsat do dějin válek:. Ukrajina těsně před příjezdem inspektorů z Organizace pro atomovou energie vyslala do Energodaru více než 350 elitních vojáků z cílem dobýt tamní jadernou elektrárnu, mimochodem se 6 bloky největší v Evropě.

J. Kostelanský 6.9.2022 2:58

Jaderná elektrárna potřebuje velké množství vody pro své chlazení. I proto tato byla postavena u obrovské přehrady na Dněpru s délkou kolem 200 kilometrů a šířkou v nejužším místě kolem 4,5 kilometrů. Z druhého břehu bylo na jadernou elektrárnu vysláno na 8 nebo 9 člunech těch70 příslušníků speciálních jednotek. Ze severozápadu se chystalo ve 2 člunech přes přehradu přeplout 70 vojáků, z jihozápadu na 6 člunech cca 300 vojáků. Rusové to zjistili a proti člunům použili vojenské vrtulníky KA-52 i vojenská letadla. Není těžké si představit, co následovalo. Kdo nezahynul při výbuších, ten se utopil. A komu se přece jenom podařilo doplavat na břeh u atomové elektrárny, byl doražen ruskými vojáky.

A proč to všechno? Za několik dnů proběhne na americké základně Rammstein v Německu setkání nejsilnějších politiků Západu, na kterém se bude jednat i o možnostech další vojenské a finanční pomoci Ukrajině. Podmínkou je ovšem bojová aktivita ukrajinské armády, přičemž sa očekává nějaký její vojenský úspěch úspěch. A ten se dostavil: dočasně dobyli několik menších vesnic nebo spíše osad. Za cenu ztráty200 tanků a 3000 vojáků.

Co nevidět se bude hledat viník těchto katastrof, který bude dělat obětního beránka. Světem jde šeptanda, že by jím měl být sám Zelenskij. Odstraněn má prý být vojenském převratem.

J. Cimbálník 6.9.2022 5:52

Nevím proč jsem si teď vzpomněl na starý vtip.

Dotaz na Rádio Jerevan:"Je pravda,že se v Moskvě rozdávají auta?"

"Ano, je.

Jen se nejedná o auta, ale o jízdní kola a nerozdávají se, ale kradou."

J. Kostelanský 6.9.2022 8:31

A?

K. Machala 6.9.2022 3:23

Moc konzumujete moskvozprávy. Putinovi vojáci zničili dokonce i tu ukrajinskou techniku, kterou UA ještě ani nedostala :/.

Ve skutečnosti ua ofenzíva na město Cherson nikdy nebyla a tak nemohla selhat. Hrdinní sovětští akupánty byli vypráni z několika vesnic, postupují pomalu. Rusko tam ani na Dinbasu nepostupuje, takže o převaze nelze hovořit. Na zápbřehu Dněpru jsou Rusové odřezaní, mosty zničené. Ústup z Vysokopilja/polje oplakával i GirkinStrelkov, takže si jeho obsazení Ukrajinci nevymysleli.

J. Kostelanský 6.9.2022 8:31

A vy zase moc žerete tu ukrajinsko-americkou propagandu.

Za tyhle lži "Ve skutečnosti ua ofenzíva na město Cherson nikdy nebyla a tak nemohla selhat." jste placen nebo jste opravdu takový fanatik, že za každou cenu vidíte jen ten svůj pohled na svět? Vždyť o té ofenzivě se psalo i v našich mediích. A vy to teď popíráte. Vy se snažíte falšovat historii starou jednu neděli. Neskutečné...

https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-ukrajina-pokracuje-v-protiofenzive-u-chersonu-40407212

https://www.lidovky.cz/svet/ukrajinska-protiofenziva-utok-cherson-ukrajina-rusko-rusove.A220830_203257_ln_zahranici_vag

https://hnonline.sk/svet/96038498-cherson-je-pod-tlakom-po-spusteni-ukrajinskej-protiofenzivy-celou-oblastou-otriasaju-vybuchy

Nemyslím, že jste tak blbej. Vychází mi z toho jedině to, pan Machala, že jste za to placen. Neumím si totiž představit, že by jste takového blba dělal ze sebe zadara...

Velice nerad o někom říkám, že za prezentaci svých názorů je placen, ale zde mi nevychází žádná jiná možnost. Jak říká Sherlock Holmes, když vyloučíte všechny logické možnosti, tak to, co vám zůstane, ač je to jakkoli nepravděpodobné, musí být správné... :-)

P. Vychodil 6.9.2022 9:02

...je tak blbej...přesněji řečeno propaganda mu vymyla, přeformátovala mozek, jako mnoha dalším...a tito jedinci pak skutečně vnímají svět velice selektivně přes svoje nové vidění světa, které bohužel považují za svoje vlastní...

P. Hák 6.9.2022 9:49

A není to obráceně? Neuspěla, tak nemohla být, protože Ukrajinci přece uspějí ve všem a vždycky?

Ovšem co teď s těmi novinovými články? Mainstream přece nelže!

J. Kostelanský 6.9.2022 12:24

Jó, taky jsem uvažoval o téhle možnosti. Jenže co ty tisíce mrtvých ukrajinských vojáků?

Myslím, že nejlíp se to dalo nazvat slovy klasika - byla to taková neofenziva. :-) A je pak k zamyšlení, zda kontra neofenziva nebo nekontra neofenziva... :-)

P. Hák 6.9.2022 13:40

Jaké tisíce mrtvých ukrajinských vojáků? Psalo o tom Forum24, vysílala o tom ČT? Nepsalo, nevysílala? Tak žádní nebyli.

Nevhodné informace se vytěsní.

(Ona o tom teda snad žádná západní média nepsala.)

P. Skřivan 6.9.2022 2:18

Myslím, že teď už jde hlavně o to, aby se Rusko vysílilo natolik, že bude muset vypadnout z Ukrajiny a s ohledem na vojenskou vyčerpanost, bude muset zapomenout na choutky na tzv. osvobozování ruského světa. Ruský svět je v Rusku a jinde ne. S tím by se měli smířit.

Co se stane s Putinem je pak jasné: prohranou válku nikdo neodpouští. To nejde, protože ta není jen o materiálních škodách, ale o haldách mrtvol. Těch je za Putinem opravdu moc.

J. Kostelanský 6.9.2022 3:11

Zajímavé je, že (nejen) vy neberete do úvahy možnost, že se může vysílit i ukrajinská armáda. Že může přijít o veškerou techniku. A že i Západ se může vysílit dodávkami zbraní na Ukrajinu. Ty mimochodem Rusové likvidují rychleji než Amíci stíhají na Ukrajinu vozit.

Proč se postup ruské armády takřka zastavil? Ukrajinci zde od Majdanu postavili s pomocí Západu několik linii obrany. Vzájemně se chrání, a tak není snadné síť bunkrů, zákopů a podzemních chodeb zničit. Ale když jednou udělají v této obraně díru, tak se pak zastaví asi až u Dněpru.

J. Vintr 6.9.2022 3:25

Rusi hlavně nepotřebují postupovat. Jim stačí být v kontaktu s ukrajinskou armádou a ničit ji na jednom místě, kam jim Zelenský stále posílá další a další vojáky. Je to i ohleduplnější k civilnímu obyvatelstvu, protože ničení, jemuž se nelze vyhnout, se obývá jen na poměrně malém území .

M. Grundmann 6.9.2022 1:02

Celá věc je jednoduchá. Západ se snaží dlouhodobě rozšiřováním NATO na východ oslabit Rusko. Rusko se této politice Západu brání vojenskými akcemi na Ukrajině a v Gruzii. Někdo považuje snahu Západu oslabit Rusko za agresi vůči Rusku (Rusové, papež), někdo zase považuje tuto politiku za zcela legitimní a Rusko nemá právo na ni reagovat (USA, Polsko). Putin zvítězí, pokud Rusko vyjde z konfliktu posílené nebo pokud zastaví dlouhodobou politiku Západu Rusko oslabovat. Putin prohraje, pokud se Západu podaří Rusko dále oslabit nebo bude nadále moci pokračovat ve své politice oslabování Ruska v budoucnu.

O ničem jiném tento konflikt není. Jednotlivé státy reagují podle svých vlastních zájmů. Některé státy mají oslabení Ruska jako jeden z hlavních cílů své zahraniční politiky (USA, Polsko, Pobaltí), jiné státy tento cíl nemají a tuto politiku buď nepodporují, nebo ji podporují velmi vlažně (Francie, Německo, Maďarsko).

J. Vintr 6.9.2022 1:20

Západ se likviduje sám. Takzvanou zelenou politikou, takzvanou politickou korektností a dalšími hloupostmi, v neposlední řadě takzvanými ekonomickými sankcemi proti Rusku. Rusi nemusí hnout ani prstem, můžou se na to jen dívat (a smát se).....

P. Skřivan 6.9.2022 2:24

Pokud byste se nad tím zamyslel, což se zjevně nestalo, tak byste zjistil, že pokud západ tlačí na Rusko a ne naopak, tak to asi tak nebude. To je ruské zbožné přání, které Vy pouze opakujete. Už samotný fakt, že nejde o Afghánistán, ale Ukrajinu znamená, že se ruský svět notně zmenšil.

Zelená politika není hloupost. Pokud byste se s tím trochu seznámil, tak byste zjistil, že v podstatě nejde o nic jiného než to, co se píše i ve zdejších učebnicích. Např. využití kogenerace. Zelené zdroje také nejsou žádná hloupost: pokud máte ovšem možnost si např. vyrobenou elektřinu odečíst z vlastní spotřeby, což ovšem zatím nemáte, takže dnes se pálí třeba na ohřev vody, což je opravdu neefektivní využití. A tak by se dalo pokračovat.

J. Vintr 6.9.2022 3:16

Západ tlačí na Rusko tak, že se tím likviduje sám. Za pár měsíců to ostatně poznáte na své kůži. Takzvaný boj proti změně klimatu nemá jiný účel, než škodit lidem a zajistit, aby všichni schudli. A ty ostatní blbosti až šílenosti, které se teď v západní společnosti stále víc rozšiřují, rozkládají morálku, která je potřebná k životaschopnosti lidského společenství.

B. Bublina2 6.9.2022 4:23

chlapče, už to nehul--:-P

R. Langer 6.9.2022 5:41

;-D ;-D ;-D

Jo, úplně to vidím, jak se ten slavný Západ, myšleno EU, tím úspěšným tlačením na Rusko, dotlačil úplně do prdele. ;-€

J. Kostelanský 6.9.2022 3:14

Nedávno zesnulá Madelaine Albrigtová se kdysi vyslovila, že je nespravedlivé, když nějaká země má tolik přírodního bohatství jako Rusko. Proto by prý bylo nejlepší Rusko rozdělit na vícero menších územních celků.

B. Bublina2 6.9.2022 4:26

a o tom to už 30 let jde...Zlínská Magda to chtivě věděla od svých nenažraných rodičů jako dítě...nesmírně odpudivá bába..R.I.P.:-/

H. Kotaz 6.9.2022 5:43

R^