18.8.2022 | Svátek má Helena


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Renjascu 3.7.2022 21:01

A co toto pane Pánku:

Zpráva o chování ukrajinců (ukrajinské varianty STB zvané na Ukrajině SBU, Pravého sektoru a Azovu) k spoluobčanům ruské národnosti... Najdete tam více než 70 stránek hezkého počteníčka, které popisuje mučení, mrzačení, znásilňování a zabíjení nevinných občanů. Jejich jedinou vinou bylo to, že měli ruskou národnost.

https://www.osce.org/files/f/documents/e/7/233896.pdf

J. Kočvar 5.7.2022 6:30

Vy si myslíte, že separatisti takové věci nedělají? Bez separatistů a Ruska by tam ta válka nebyla a prapor Azov by nevznikl.

Kde se tam píše o tom, že jedinou vinou obětí je, že měly ruskou národnost? V předmluvě výslovně stojí, že "mnoho z mučených nebylo příslušníky sebeobranných sil DLR a LLR (sic!)", což na druhé straně znamená, že mnoho z nich naopak k separatistům patří.

J. Novak 3.7.2022 20:32

Hloupá ukrajinská masírka. Tomu už opravdu věří jen elementi z ODS a podobní ..

V. Podracký 3.7.2022 20:11

Napsat článek jen na základě informací ze současné ukrajinské propagandy, které poskytují naše sdělovací prostředky téměř všechen prostor, bych si netroufl. Připadal by si jako blbec. Minimálně snímek toho obchodního domu ukazoval prázdné parkoviště, to zn., že tam lidé nebyli, nebo snad jen možná hlídači nějakého muničního skladu nebo odpalovací rampy.

T. Dvořák 3.7.2022 21:35

Však on to taky blbeček je. Ale já se na něj nezlobím. Propaganda donekonečna opakuje, že tam uvnitř bylo tisíc lidí. Taková (dez)informace někoho doslova ochromí a už dál neuvažuje. Nedivme se. Ještě, že ta raketa nevybuchla a tak zabila jen ty, co trefila přímo.

J. Lukavsky 5.7.2022 15:10

"snímek toho obchodního domu ukazoval prázdné parkoviště" vysvětlit to lze snadno i tak, že na Ukrajině v době Speciální vojenské oparace není tak snadné si natankovat plnou a jet si do obchoďáku nakoupit. J.L. end

J. Vintr 3.7.2022 19:29

Taky dobrý fór. Nějaký náš odborník (opravdový) přes energetiku řekl: "Závidím Maďarům Orbána a Ukrajincům Fialu".....

D. Laurencikova 3.7.2022 19:35

R^R^R^

J. Vlček 3.7.2022 20:00

Možná tak nechtěně vyjádřil pocit mnoha lidí v Česku. ;-D

P. Brecík 3.7.2022 18:32

Nebojte si, my jim postavíme obchoďák větší a lepší 8-o Plán obnovy zahrnuje široký seznam infrastrukturních a bezpečnostních projektů, zelených a digitálních investic či investic do diverzifikace energetiky. Sestavila jej Ukrajina společně se svými dárci, včetně právě EU. Ta v červnu přiřkla Ukrajině kandidátský status.

Evropská komise nyní prověřuje konkrétní možnosti financování plánu, včetně grantů a půjček. Odhad celkových nákladů komplikují neustávající boje na ukrajinském území.

Financování je společné půjčování všech členských zemí EU koordinované Bruselem. Brusel by si tedy prostředky na obnovu Ukrajiny napůjčoval na mezinárodních trzích, od bank, fondů a dalších investorů, přičemž tyto půjčky by i s úrokem postupně splácely členské země EU, včetně Česka. !!

J. Vintr 3.7.2022 19:24

Na obnovu Ukrajiny chce prý EU věnovat nějaké triliony (miliony milionů) euro.....

J. Vintr 3.7.2022 19:32

Pardon omyl. Miliony miliard....

D. Laurencikova 3.7.2022 19:37

A ty si - tak jako dosud na vsechny mozne zachranne balicky - natiskneme!

J. Vlček 3.7.2022 19:53

Stroje na to máme. Ještě že tak. Jinak by nám je museli vytisknout v Americe, a to by se mohlo prodražit. ;-D

V. Církva 3.7.2022 20:28

Možná, EU ty peníze asi jen tak v rezervách nemá.

Podlost člověka ale ukazuje, že se nezačervená když řeší tyto podružnosti a p5itom podporuje ty co toho v takových cifrách Ukrajině zlikvidovali!

J. Vlček 3.7.2022 21:37

Pane Církvo, drtivá většina lidí je proti válce, stejně jako drtivá většina lidí je proti nacizmu a fašizmu.

Pokud na Ukrajině měl nacismus a fašizmus zelenou, dokonce i zdejší děti byli vychovávány v této ideologii, byli zde zabíjeni lidé, včetně dětí, mluvící svým mateřským jazykem, tedy ruštinou, přičemž ani dohody, které měly vést k zamezení těchto zvěrstev nevedly k ničemu, bylo jen otázkou času, kdy se vše začne řešit silou.

Nebo jste očekával jiné řešení? Jaké? Vám přijde normální, když se na Ukrajině oslavují zločinci z 2. sv. v. a staví se jim pomníky? Přijdou vám normální vojáci Ukrajiny, potetovaní nacistickými symboly, kteří chtějí v zemi zlikvidovat vše co souvisí s Ruskem?

Pokud v tomto všem neshledáváte nic zavrženíhodného, měl byste se červenat vy, a to do hloubi duše.

Je smutné, že to muselo dojít až tak daleko, kdy na to doplácí normální obyvatelé Ukrajiny, kteří situaci nezavinili. Do této situace Ukrajinu přivedlo vedení této země, které zločiny fašistů přehlíželo a tolerovalo. Jim by měla být připsána zodpovědnost za to vše. !

D. Laurencikova 4.7.2022 11:27

Velmi vystizne napsano, bravo!

J. Kočvar 5.7.2022 2:29

Pravicoví extremisté získali v ukrajinských volbách dvě procenta hlasů, zato ruský stát je prolezlý fašismem do morku kosti, počínaje militarizací dětí.

J. Lukavsky 5.7.2022 15:18

"Vám přijde normální, když se na Ukrajině oslavují zločinci z 2. sv. v. a staví se jim pomníky?" No jestliže v Rusku oslavují Stalina, ve Francii Napoleona a my u nás Žižku tak proč by Ukrajina nemohla oslavovat Banderu? Všechny národy obdivují a oslavují svoje řezníky, ale jen ty velké, ta malé vrahy zavírají ba dokonce někde i popravují. Vždyť Bandera byl ubohý břídil ve vraždění ve srovnání se Stalinem. A že byl nacistou? Asi ano a proto jej Vůdce odměnil během války pobytem ve speciálním rekreačním zařízení jménem Ravensbrook. No ne že bych Banderu nějak obdivoval, ale byli i "lepší" řezníci. J.L. end

D. Laurencikova 4.7.2022 8:57

Tady ted nejde vubec o Ukrajinu, ale o financni politiku slavne EU, o ktere zjevne nemate ani paru a ktera bude mit za nasledek superinflaci. A to neni podruznost!

J. Vlček 3.7.2022 19:48

Nakonec pro toho, kdo neví, co s těmi miliony miliard počít, je to bohulibý počin. Než je nechat někde válet v bance na záporný úrok, no řekněte, není to hezká investice do přátelství na věky věků? ;-D

J. Vlček 3.7.2022 19:35

Vskutku hezký dárek pro toho, koho milujeme nadevše, a kdo miluje nás jako sebe samého. ;-D

P. Brecík 3.7.2022 18:29

Varianta A. Varianta B = centrum dávno opuštěné. raketa zasáhla sousední opravárenský vojenský závod. Následná destrukce zasáhla i OC. Kdo má pravdu - fakt nevím. Profesionální nemakačenko Pánek je nějak aktivní 8-o

O. M. 3.7.2022 16:25

Já se domnívám, že v NĚKTERÝCH případech Rusové na civilní cíle opravdu nestřílejí záměrně, ale jednoduše nemají tak přesné střely, takže se netrefují, kam by chtěli, což je pravděpodobně i případ onoho nákupního centra. Ovšem, když se trefí vedle, tak je jim to srdečně jedno. Nanejvýš jim vadí, že se netrefili, kam opravdu chtěli.

L. Zídek 3.7.2022 16:33

Když USA cíleně vraždily Srby v bělehradských panelácích 80 dní mírovými bombami tak tomu říkaly "collateral damageů - vedlejší škody.

J. Vlček 3.7.2022 17:00

Však také náš pan prezident pro tuto sviňárnu vynalezl příhodný svinský název: "humanitární bombardování".

Vysloužil si tak i jednu ze svých přezdívek - "humanitární bombarďák". ;-D

J. Lukavsky 4.7.2022 14:37

Když USA cíleně vraždily Němce v Berlíně, Drážďanech, Hannoveru..... No nepředcházelo náhodou tomu bombardování Srbska cosi jako Srebrenica aj.? A Miloševič ? Ono umravňovat psychopata domluvami je asi dosti zbytečné, jak vidíme i nyní. J.L. end

D. Laurencikova 4.7.2022 15:17

Napadeni Ukrajiny Ruskem take cosi takoveho predchazelo. Rusove presto nebombarduji ukrajinska mesta a infrastrukturu hlavna nehlava, bez ohledu na civilni obeti. Kdyby to delali tak, jak USA, vypadala by dnes Ukrajina jinak. Milosevic nebyl psychopat, ani Putin psychopat neni. Ale ciste teoreticky - Jak vy byste chtel "umravnovat psychopata?" Kobercovymi nalety?

J. Lukavsky 5.7.2022 15:04

"Jak vy byste chtel "umravnovat psychopata?" Kobercovymi nalety?" Asi máte lepší a osvědčenou metodu. Sem s ní! "Rusove presto nebombarduji ukrajinska mesta a infrastrukturu hlavna nehlava" no to se vám povedlo. Jak tedy? Nehlava hlava? J.L. end

D. Laurencikova 5.7.2022 18:26

Vy chcete opravdu srovnat tech par zatoulanych strel na nejaky ten opusteny obchodnak napr. s cilenymi, opakovanymi kobercovymi nalety na Drazdany, ktere si vyzadaly desitky tisich mrtvych civilistu? Jenom jeste malickost, pane Lukavsky: V tomto pripade se nejednalo u "umravneni psychopata", ale de facto o potrestani, alias "umravneni" tech, kteri za nim stali. Hlavne u tech zpopelnenych deti a kojencu to sedi. Rv