18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

USA: Udělejte si jídlo raději na grilu…

Letos, stejně jako loni, předloni a předpředloni se očekává v Kalifornii, v nejbohatším americkém státě, nedostatek elektřiny. Meteorologické modely připravují obyvatele Golden State na extrémní vedra, která se mají protáhnout až do druhé poloviny září. Stejně jako loni, předloni a předpředloni.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kostelanský 18.7.2021 13:59

Nebudem sa vyjadrovať k článku. Ale pokiaľ si dobre pamätám, tak už pred 20-30 rokmi Kalifornia vyzývala v lete svojich občanov, aby klimatizáciu používali v lete rozumne, prípadne ju z času na čas vypínali. To isté platilo aj o vode, ktorá sa často využíva(la) na naplnenie domácich bazénov.

V. Novák 18.7.2021 14:56

Vážně???

I v Kalifornii měli heslo "Nesvítí někde zbytčeně?"?!?

D. Stulik 19.7.2021 3:11

To heslo jsem tady neslyšel (nebo na to nedával pozor), ale moje žena rozena v LA za sebou nikdy nezhasne a me to pěkné štve...:-)))))..

V. Hodorka 18.7.2021 11:27

Zlatej terminator. A to byla masina na zabijeni.

M. Hoblík 18.7.2021 9:09

Někteří lidé by se měli vyhýbat prudkému slunci! Jako autor tohoto blábolu.

P. Milan 18.7.2021 9:54

Autor ty kalifornské škodlivé nesmysly nevymyslil.

L. Masar 18.7.2021 23:36

Autor jen shrnul dnesni Kalifornskou realitu, a provedl to velmi presne a verne. Joo - tak to je.

TAK TOMU PRESNE JE, ve state mistne nazyvanem Commifornia ...

L. Novák 17.7.2021 19:13

Ropná krize elektromobilů: V americkém státě Texas stálo v únoru nabití Tesly 900 dolarů (1.3.2021)

"...Největší jižanský stát USA v posledních dnech a týdnech bojoval s nedostatkem elektrické energie. Důvodem byly tuhé mrazy, které zastavily větrné elektrárny. Ty mají přitom na celkových dodávkách elektřiny podíl 25 procent. Omezená je i výroba elektřiny ze zemního plynu s více než 45procentním podílem...

...A protože v Texasu, jinak bohatém na ropu, se ceny elektrické energie určují na základě nabídky a poptávky, vyšplhaly se do neuvěřitelných výšek. Zatímco běžně se cena za megawatthodinu pohybuje na úrovni přibližně 25 dolarů, nyní vzrostla v uzlu West na neskutečných devět tisíc dolarů. ..."

https://cnn.iprima.cz/ropna-krize-elektromobilu-v-americkem-state-texas-stoji-nabiti-tesly-900-usd-20080

EKO, EKO, ejchuchů! :-P

M. Šejna 18.7.2021 8:20

No jistě, rikali to na Primě. ;-D

Modré šmoulo si myslí společně s redaktory Prima, že domacnosti odebírají elektřinu od výrobců a nikoli od dodavatelů elektřiny.

Takže modré šmoulo asi odebírá elektřinu přímo z Temelína a nikoli od dodavatelů, jakými je třeba RWE nebo EON. A každé ráno k jim volá, za kolik to dnes bude, protože nemá smlouvu s ceníkem elektřiny. ;-D

L. Masar 18.7.2021 23:40

"domacnosti odebírají elektřinu od výrobců a nikoli od dodavatelů elektřiny".

Odebirali, a to za velkoobchodni ceny. Seznamte se s realitou texaske firmy Griddy (nyni v bankrotu).

L. Beneš 18.7.2021 17:57

Takhle si to představují naši zelení debílkové. Už je vidím, jak nadšeně nabíjejí. Mohou si nabít jedině tak dršťku. Mezitím se OPEC dohodl na navýšení těžby. Ropní magnáti mají více rozumu.

M. Šejna 17.7.2021 17:56

Hm, zvláštní logika.

Podle popíračů žádné AGW neexistuje, ale za nepřipravenost na opakujicí se horké vlny v Kalifornii mohou ti, kteří už dávno varují před nasledky AGW.

L. Novák 17.7.2021 18:23

Co dnes ;-O hulíš, Šejno?

P. Skřivan 17.7.2021 18:52

No jo popírači to je další široce prezentovaná lež. Většina lidí říká ano otepluje se(nic nepopírají) ale je to koloběh / je to přirozené / jede to ve vlnách / člověk to málo ovlivní(všímáte si oni to nepopírají) . Možná zde bude nějaký popírač ale jeden z 1000 takže váš příspěvek je absolutní blábol. Jinak řečeno sám si stvoříte neexistující "něco" a to pak s velkou pompou sestřelíte.

M. Šejna 18.7.2021 8:12

Aha,

takže tím jedním z tisíce jste zrovna vy. ;-D

Nastudujte si, co to znamená AGW, vy přirozená vlno Skřivane. ;-D

AGW - antropogenic global warming :-P

J. Ganaur 18.7.2021 8:27

Takhle to s tím AGW máte vy zelenorudí všichni!Tak polopaticky, pro rudé Šejno.AGW neexistuje!!!Co exsistuje, jsou přírodní klimatické změny!(NGW?)Jenže to vy zelenorudí (tedy hnědí) nikdy nepochopíte, nemáte na to mozkovou kapacitu.Ale kázat tu vaši víru budete tak dlouho, dokud nerozvrátíte hospodářství a pak dostanete přes ty vaše zelenorudé.....:-P:-P:-P

M. Šejna 18.7.2021 8:42

A právě se na přihlásil druhý z tisíce. ;-D

P. Skřivan 18.7.2021 9:47

Dle počtu smajlíků(vypadá to tu jak na fóru o nejúčinnější prostředek na akné) usuzuji že budete potřebovat dětské vysvětlení. Pomohu si příkladem.

V době covidové tak nějak více prší. Přijde Šejna a tvrdí že nadměrné srážky jsou znakem značně utlumeného leteckého provozu. Já tvrdím že v tom hraje roly zcela něco jiného. Šejna ignoruje mou argumentaci a nazývá mě "popíračem" protože tvrdím že neprší. Ale já nepopírám že prší více já jen říkám že nadměrné srážky jsou způsobeny/ovlivněny jiným faktorem než je absence letového provozu. Šejna stále nechápe o čem mluvím a opět mě nazývá popíračem místo argumentů mě tluče pomocí smajlíků.

M. Šejna 18.7.2021 10:24

To jsem netušil, že v době covidu se změnilo klima a počasí. Takže jsem to ani nemohl tvrdit.

Asi si mě s někým pletete.

Ale to současné globální oteplování neokecáte, Skřivane.

A neokecáte ani to, že je způsobeno lidskou činností.

:-P

P. Skřivan 18.7.2021 17:56

Vy prostě opakujete pořád stejné bláboly. Nebaví mě vám dokola vysvětlovat že nic nepopírám. Stejně zase napíšete že popírám. Tak ještě jednou a naposledy a napíšu to tak že to pochopí i můj pes. ANO otepluje se a pes už to chápe ale máme tu Šejnu tak ještě jednou ANO otepluje se.

Moderátor: ne pane Šejno dejte ruku dolů nepořvávejte že něco popírá on říká že se otepluje. Dobře pane Šejno můžete mluvit ale prosím nic o popíračích.

Šejna: vstává a vykřikuje Skřivan popírá globální oteplování.

Dav: nechápavé pohledy všech okolo jasně dokazují že tu něco/někdo není v pořádku.

J. Černý 17.7.2021 16:51

Př c tam EU nepošle Timmermanse na výzvědy ??

J. Novák 17.7.2021 16:22

Všiml jsem si, že se kolem nás začínají množit kalifornské registrační značky automobilů...

I. Hermanek 17.7.2021 16:21

Kde je Rada?chybí mne...

J. David 17.7.2021 20:33

Nejak je zalezlej, asi zelený menses, holt musí vykrkat ppm CO2 do hydroxidových pemprsek a by byl na NP CO2 frei.

F. Navrátil 17.7.2021 13:47

Pokud se to voličům líbí a dávají hlasy demokratům, pak je to jejich volba.

V. Bok 17.7.2021 15:41

Bohužel, mate pravdu. A je to demokratické. Ovsem mydlit schody vítězi voleb demokratické není, že. Bohužel, tak nejak se to stalo obecný jevem a ma to dost nechutné podoby, viz třeba Trump či u nás Babiš a boj staré administrativy za zájmy své krevní skupiny....

I. Hermanek 17.7.2021 16:15

Stupidní poznamka

K. Křivan 18.7.2021 10:33

Vítěz voleb je Trump, ne zloděj voleb Biden. Ten by měl viset. A taky jednou bude.

J. David 17.7.2021 12:18

Jak tak jukám na diskusi, jsem jako uhlíkový impertinent ochuzen o jisté názory. Jídlo na grilu za svitu svíček, zajímavé téma pro pana P.Radu jeho uhlíkovou stopou v "Kalafurnii" na zdejší diskusi. Doma šetřím životní prostředí, sojové buřty neopékám, vše se scvrkne a asimilované CO2 v sóji unikne, zatímco poctivý masový špekáček, opečen na uhlíkově neutrálním ohništi (co je to ale dřevěné uhlí při oxidaci hořením) se v útrobách žrouta a s pivem mění v metakaprany ještě se sírou ze sejrů na H2S (smrdí prd?). Ale furt tam je ten zatracenej uhlík a jeho isomer vazby s kyslíkem. Pan P.Rada to zajisté vysvětlí odkazy, kterak mají v "Kalafurnii" postupovat. Jak zápasit s normami ppm CO2, když hoří les, nebo bouchne St. Helen? Nějak mi ti zelení přijdou svými nápady, docela debilní (něco jako zelené mozky v AČR)

V. Bok 17.7.2021 15:43

Jo jo, nejlepší by bylo omezit dýchání například na polovinu a každý další rok o 10%