1.5.2024 | Svátek práce


Diskuse k článku

USA: Snowdenův omyl

Americké ministerstvo spravedlnosti zahájilo v pondělí vyšetřování úniku informací, k němuž se přiznal devětadvacetiletý bývalý zaměstnanec zpravodajské služby CIA Edward Snowden. Ten se momentálně skrývá v Hong-kongu a údajně chce požádat o azyl v některé další zemi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Frauknecht 14.6.2013 7:44

Moc s Vámi nesouhlasim

Frustrace dožene ke zločinu jedině narušenýho. Terorista a jeho idea, je něco zcela odlišného!

Statistiku Vám nedá žádná tajná služba na světě, i kdyby byl důvod nějakou statistiku vést!!

S tím špiclováním máte pravdu jen napůl. Rozhodně to není o moci. Viz u nás kamerové systémy ve městech, kamery na dálničních portálech (umí vyhledávat zadané registrační značky) ...

S tím posledním odstavcem v podstatě souhlasím. Současně však rozumím snahám některých korigovat vývoj společnosti určitým směrem.

R. Langer 14.6.2013 11:11

Re: Moc s Vámi nesouhlasim

Každý infikovaný náboženstvím je v podstatě narušeným, stačí aby k němu jeho Bůh promluvil, a neštěstí je hotovo. Muslimský terorismus je pouze jiné pojmenování téhož. Není to nic odlišného! A pozor, zdaleka se to netýká jenom muslimů! :-P

R. Gramblička 14.6.2013 11:25

Re: Moc s Vámi nesouhlasim

ikdyž musulmani zdárně vedou řebříček produktivity, řekl bych s vysokým náskokem

R. Langer 14.6.2013 11:40

Re: Moc s Vámi nesouhlasim

Ano, to nepochybně!

M. Vojtíšek 14.6.2013 11:24

Re: Moc s Vámi nesouhlasim

Naopak, dlouhodobá frustrace vede k narušení racionálního uvažování. To iracionální uvažování je důsledek frustrace a vede k asimilaci iracionálních ideí, či myšlenek.

Ano kamerové systémy to je taky s otazníkem.Například to párování aut se značkama tudíž majitelem.

Je to trošku něco jiného. Ty informace již stejně existují. Tzn registr aut. To, že technologie umožňuje párovat informace obrazové s datavází vozidel. Je jen nadstavba. Zase na druhou stranu, já například nemám řidičák ani auto a používam veřejnou dopravu nebo nohy. Tzn je tu volba. U internetu voba není. Nepoužívat internet znamená sám sobě zapříčinit nevýhodu na trhu. Tzn je to nutnost využívat.

Jinak s kamerama na prevenci kriminality, tzn špiclování přímo lidí na ulici je taky problém. A je to lehce zneužitelné. Taky  nástroj moci. POkud se něco takového používá, mělo by tobýt z jasným cílem ale né prevence.

L. Krajicek 14.6.2013 0:40

Ale jakou svobodu a pro koho ji chtějí?

No přece svobodu pro všechny.

1. Svobodu pro ty, co nikdy nechystali, nechystají a ani v budoucnu nehodlají chystat, natož provést teroristické útoky. Což se samozřejmě s určitostí potvrdí až poté, co zemřou. Třeba sešlostí věkem.

2. Svobodu pro ty, co mají v programu politickém, ale zcela nekorektně si přiznejme, že zejména v programu náboženském, nachystat nebo sami i provést teroristický útok. Při něm s velmi velkou pravděpodobností zemřou především lidé ze skupiny č. 1. Je zde určitá pravděpodobnost, že někteří z nich by se časem "přelili" do skupiny č. 2, ovšem v tom jim atentátem zabrání již aktivní členové skupiny č. 2. To jediné je na atentátech pozitivní.

Žádoucí, ba přímo sebezáchovné, je sledovat a nahrávat všechny příslušníky skupiny č. 2 a ve skupině č. 1 odhalit ty, kteří se chystají k "přelití". Což mi jaksi vychází, že prakticky není možné jinak, než bychom sledovali všechny příslušníky skupiny č. 1, tedy i ty, co nikdy nechystali, nechystají a ani v budoucnu nehodlají chystat, natož provést teroristické útoky. Aby v klidu mohli zemřít sešlostí věkem.