20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

USA: Roztaje naše naděje?

Generál Herbert „H.R.“ Raymond McMaster (54), nový Asistent prezidenta USA pro národní bezpečnost, uveřejnil svoji nejznámější knihu nazvanou Deriliction of Duty v roce 1997.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Šejna 3.3.2017 12:02

pane Majere

no vidíte. Ale podle EU a USA zaútočila Jugoslávie na Kosovo přesto, že bylo součástí Jugoslávie. A tak začalo bombardování Bělehradu - humanitární bombardování.

Však také když v době ruské agrese vůči Gruzii protestovaly USA a EU, tak jim Rusové velice škodolibě sdělili, že dělají jen to, co NATO provádělo v Srbsku. Humanitárně.

V. Novák 3.3.2017 12:53

Vy toho zjevně nevíte víc...

Např. nevíte, že existovaly dagomyské dohody, na jejichž základě Rusko spolu s Gruzií a Jižní Osetií udržovalo v Jižní Osetii klid zbraní. Tyto dohody Gruzie svým útokem na Cchinval porušila a Rusko jako jejich garant klid zbraní obnovilo.

To vám autor oné knihy zatajil? Též vám zatajil i to, že o příměří tenkrát požádala Gruzie, která se sice pokoušela splnit přání prvního postsovětského prezidenta Gamsachurdii "vyčistit Gruzii od negruzínskéo špíny ocelovým koštětem", ale když si Oseti vzpomněli na svou válečnickou minulost a "druhou genocidu" překazili, žádali Gruzíni Rusko o zprostředkování příměří? Potřebovali tenkrát klid na oblíbenou gruzínskou činnost - občanskou válku mezi sebou.

Já být vámi, tak autora zažaluju o cenu, kterou jste za te škvár zaplatil, pokud vás takto desinformoval.

Jo - možná byste měl též v Haagu vysvětlit tamním soudcům, že nemají co soudit váečné zločiny v Jugoslávii, neb přece jim do nich nic není - určitě je překvapíte...

J. Kanioková 3.3.2017 13:42

Ano, tak to bylo..

mám k tomu spoustu článků z té doby, jen se mi nechce obětovat kus času na jejich vyhledání..

M. Varadinková 3.3.2017 13:56

Re: Ano, tak to bylo..

Podrobně o tom psal Čarnogurský:

http://blog.aktualne.cz/blogy/jan-arnogursky.php?itemid=4295

A k podobnému závěru dospěli i experti, kteří ten konflikt vyšetřovali pro Evropskou komisi:

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/eu-agresorem-je-gruzie-saakasvili-mluvi-o-idiotech_141124.html

M. Prokop 3.3.2017 9:52

Rozumný chlap, ten MacMaster,

na rozdíl od pana Vítka.

M. Kolář 3.3.2017 9:13

motivace ?

Pan autor je dlohodobým šiřitelem demagogie ve prospěch ruského imperiálního fašismu. Již mnoho let tak činí po celém webu ...

O. Dvořák 3.3.2017 8:53

Soči?

"Proto „dobře ví, že Gruzie zaútočila na Jižní Osetii a že Putin, který byl v té době v Soči na olympiádě, pouze reagoval,“ - až na to že byl na olympiádě v Pekingu. Ale šest lem tam nebo sem, to přece nehraje žádnou roli...

S. Netzer 3.3.2017 9:08

Re: Soči?

:-)))) Autor není puntičkář.

"Deriliction of Duty", "tank Abrahams".

M. Valenta 3.3.2017 8:48

Další zástupce ruského ministrstva pravdy

na Psu píše: Gruzie zaútočila na jižní Osetii, avšak zapomněl jaksi dodat, že tam proruští separatisté vyhlásili samostatnost.

V. Novák 3.3.2017 12:58

Re: Další zástupce ruského ministrstva pravdy

Lžete.

Oseti, na základ zkušeností se dvěma gruzínskými genocidami a na základě precedentního faktu uznání Kosova, zintenzivnili snahy o mezinárodní uznání Chussar Irystonu. samostatnost vyhlásili až po gruzínském pokusu o třetí - tentokrát definitivní - genocidu Osetů.

P. Rudolf 3.3.2017 8:09

Tak takováhle proruská sr*čka

a hned jako první článek dnešního Psa. Co nám to jen proboha signalizuje...?

M. Prokop 3.3.2017 9:56

Re: Tak takováhle proruská sr*čka

Zeptejte se svého řídícího důstojníka.

S. Netzer 3.3.2017 10:17

Re: Tak takováhle proruská sr*čka

A vy byste měl konzultovat nějakého schopného psychiatra.

P. Chládek 3.3.2017 7:48

Parlamentní listy

Odkdy přebírá Neviditelný pes články z Parlamentních listů?

P. Skokan 3.3.2017 7:54

Re: Parlamentní listy

Taky to nechapu. Toto je klasicky clanek ruske propagandy - puc na Ukrajine, Gruzie "utoci" apod. Ale nevadi, aspon to muzem okomentovat.... Pro mne je Red alert jasny kdykoliv vidim podobne fraze a formulace.... jsou jak pres kopirak s dilny KGB....

V. Novák 3.3.2017 12:59

Re: Parlamentní listy

OBSE je ruský propagandista?

J. Vargulič 3.3.2017 7:44

Je...

Je předsunutá obrana pořád ještě obrana?

R. Tichý 3.3.2017 7:36

Vzhledem k tomu, ze revoluci na UA ridila Clintonova, pak tento clanek signoval Putin nebo podobny KGBak :-)

P. Švejnoch 3.3.2017 7:25

Já sice moc nevěřím "analytikům"

kteří se mi mj. snaží namluvit, že vysoce postavený voják US Army zasvěceně pohovořil a tancích "Abrahams", ale v tomto případě musím říct, že jeho obavy z podstatné části sdílím.

Navíc začínám ztrácet iluze o tom, že Donald Trump je jakýsi nový Ronald Reagan. Ukazuje se, že přinejmenším v oblasti zahraniční politiky je to spíš třtina větrem se klátící.

A níže diskutujícím (a další jistě během dne přibudou) fanouškům jakéhosi potenciálního "umravňování" Ruska ze strany USA bych chtěl říct jediné: Jen naprostý idiot může mít radost z toho, že se v našem těsném sousedství bude stupňovat napětí mezi zeměmi takového významu, jako jsou USA a Rusko, protože za ŽÁDNÝCH okolností to pro nás nebude mít jiné než nepříjemné důsledky.

M. Prokop 3.3.2017 9:58

Re: Já sice moc nevěřím "analytikům"

Mít radost je zajisté bláznovství (pokud ji tedy někdo má), ale co s tím dělat, jestliže v Rusku znovuožívají imperiální tradice?

R. Morava 3.3.2017 11:51

Re: Já sice moc nevěřím "analytikům"

Tak hlavně, když se dva perou, Muslim a Číňan se směje. Jinak mi není taky jasné z čeho má USA strach. Rusové už nemají ideologii kterou by šířili!!!!! A to je podstatné, ani pravoslavné náboženství si nedělá nároky na Západ Evropy a I kdyby, nemám s tím problem, je nám blízké. Jedinou "ideologií" jsou ruští občané na cizím území Můžou tedy maximálně obsadit východ Ukrajiny, Litvu, Lotyšsko a Estonsko. Co se týká Blízkého Východu proruský Asaad se neliší od těch proamerických Asaadů a Saudskou Arábii proruský Asaad neobsadí. I Izrael chce radši klid v Sýrii s Ruskem než s ISILem.

Takže podstatné je se postavit za naše přátele z Litvy, Lotytšska a Estonska ale i demokraty ze západní Ukrajiny. Tam musí Rusové jednoznačně dostat zprávu ať dávají pracky pryč. A otazníkem je Gruzie, v té se nevyznám.

R. Morava 3.3.2017 11:57

Re: Já sice moc nevěřím "analytikům"

Jen jsem chtěl dodat, že postavit se není nadměrné řinčení zbraní, ale důslednost. Je to jako výchova dětí! Znamená, že se NATO postará o spojence. Místo , dokud tam Rusové nejsou, stačí dát najevo, že appeasement a Mnichov už se nikdy, nikdy nebude opakovat. A že pokud by Rusové jen zauvažovali o Lotyšsku, okamžitě vystartuje celé NATO, včetně feministického Švédska (a z toho Švédska se strachy podělají, to mi věřte :) ).

V. Novák 3.3.2017 13:04

Re: Já sice moc nevěřím "analytikům"

Kdo by stál o vymírající Pobaltí s upadající ekonomikou?Jediné, co Rusko v Pobaltí potřebovalo, jsou tamní přístavy. Ale Rusové si už vybudovali vlastní, přesměrovávají toky zboží, přestávají svými poplatky pobaltské ekonomiky vydržovat a z Pobaltí tudíž prchá kdo má nohy.

A kde jsou, pro Gota!, na Ukrajině demokrati? Pokud jsou, dobře se skrývají - a dobře dělají, protože na Ukrajině vládnou neobanderovci, kteří se s demokraty nepářou. Momentálně poslali do kolen zbytky ukrajinského průmyslu a "vláda" v Kyjevě jim nedokáže ani pohrozit Tytyty!

P. Skokan 3.3.2017 7:18

kdyz jsem si precetl

Ze "Gruzie zautocila na Rusko" a "Svrhli demokraticky rezim". Tak se objevil "Red Alert". Pane Vitek mate pravdu - vase tj. Ruska nadeje zhasla. Nase nadeje naopak zesilila. Nadeje ze USA pujdou po krku vsem rezimum jako je Putinuv. Pokud by to USA nedelaly tak dodnes existuje SSSR.

M. Šejna 3.3.2017 7:31

a kde jste to četl?

kde jste četl v textu, že "Gruzie zaútočila na Rusko" a že "svrhli demokraticky rezim"? Já tam čtu, že "Gruzie zaútočila na Jižní Osetii" a že byla "ukrajinská vláda svržena pučem".

Nečetl jste náhodou jiný článek?

P. Skokan 3.3.2017 7:35

Re: a kde jste to četl?

Ne soudruhu. Taktez je znama vec ze Putin byl zastaven hrozbou 6. americke flotily. Putin chtel dojet az do Tbilisi, ale americka 6. flotila byla pripravena vytvorit bezletovou zonu - proste mu rekli ze zvednou letadla.... Putin se toho zalekl a proto nepokracoval.... Co se tyce Ukrajinske vlady , tak v roce 1989 tu taky byl puc, jinak by tu byli komunisti dodnes. Jde jen o to co chapeme pod slovem puc. Kazdy vidi jak to je realne.... krome Putina a jeho propagandy.... #sorryako. Mame internet vse se da dohledat

M. Šejna 3.3.2017 7:43

tak znovu soudruhu Skokane

kde jste četl v textu, že "Gruzie napadla Rusko"? Kde jste četl v textu, že "svrhli demokratický režim"?

P. Skokan 3.3.2017 7:50

Re: tak znovu soudruhu Skokane

Jak rikam - toto ruske videni sveta a nadeje pro jeho propagaci ve svete nastupem nove US administrativy zhasla. Trump a ostatni se jasne vyjadrili ze nebudou s Ruskem jednat seriozne dokud neodejde s Krymu a vychodni Ukrajiny. Rusko = nova Severni Korea. Cim drive si to obyvatele Ruska uvedomi a Putina se zbavi, tim lepe. Ukazalo se ze po dobrem to nejde....http://www.reuters.com/article/us-usa-trump-russia-ukraine-idUSKBN15T2IY

M. Šejna 3.3.2017 7:58

takže ještě jednou a naposled

kde jste četl v textu, že "Gruzie zaútočila na Rusko" a že "svrhli demokraticky rezim"?

V. Novák 3.3.2017 17:36

Re: tak znovu soudruhu Skokane

Vy především píšete hovadiny a vkládáte jiným to, co nenapsali, ale podle vás "určitě napsat chtěli".

To, že jste ideologicky správně ukotven z vašich hovadin menší hovadiny nedělá.

Řekl bych, že obyvatelé Ruska se řídí a i nadále budou řídit svým rozumem a vaše kibicování nepotřebují. Kdybyste je uplatnil na ně, asi by se vám dostalo odpovídající - a oprávněné - odpovědi. Jenže toho se neodvážíte.