7.5.2024 | Svátek má Stanislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O.K. 14.3.2006 10:48

Perfektní přípodotek

Už proto, že mě to napadlo taky  :-)))) Pan Parker bude asi pěkný kverulat a dotyčného intendanta ze srdce lituji. 
šakal 14.3.2006 11:06

...Z jakého srdce?

ptakopysk 14.3.2006 11:17

Já bych tipoval...

Já bych tipoval že ho lituje ze srdce státního úředníka v.v. Pokud jste měl na mysli ono místo které se v literatuře opisuje slovy "až jí srdce usedalo" popřípadě "srdce se jí svíralo touhou" tak bych si dovolil předpokládat, že až takhle Olze ten intendant "na srdci neleží" :o)))
O.K. 14.3.2006 11:29

Ptakopysku,

děkuji, že ses zastal slabé ženy  
kocour 14.3.2006 11:55

Re: Re: Pakliže je homosexualita normální,

A já se tomu hysterikovi ani trochu nedivím ... já bych se pravděpodobně dopustil na panu intendantovi mnohem definitivnějšího trestného činu. Když někdo provokuje, nesmí se pak divit, že mu to někdo vrátí i s úroky. 
Vanamond 14.3.2006 12:11

Re: Re: Re: Pakliže je homosexualita normální,

Pan intendant provokoval tím, že měl péči o školní majetek?
kocour 14.3.2006 12:16

Re: Re: Re: Re: Pakliže je homosexualita normální,

"V jedné z citlivých oblastí, kde se mohou názory značně rozcházet, proto massachusettský zákon o rodičovském právu na upozornění školám přikazuje "mít postupy, které v případě, že školní osnova zahrnuje část, primárně zahrnující lidskou sexuální výuku nebo záležitosti lidské sexuality, zaručí informovanost rodičů a dále jim umožní písemně požádat o uvolnění svého dítěte z takového vyučování, za což dítě nesmí být penalizováno..." Na základě tohoto zákona požádal Parker školku, aby jeho pětiletý syn byl vynechán z veškerých aktivit týkajících se výuky o homosexuálních typech rodin. Vedení školky ale nebylo ochotno vyhovět. Jak se až mnohem později ukázalo, též školský odbor státu MA zaujal k výkladu zákona a metodice výuky ten přístup, že " Co se týče činností a materiálů, určených k šíření tolerance a respektu k jednotlivcům, včetně rozpoznání rozdílů v sexuální orientaci, bez dalších instrukcí ohledně fyzických nebo sexuálních implikací, tyto pod výše uvedenou povinnost nespadají." Na praxi školky si standardní cestou stěžovalo několik jiných rodičů naprosto bezúspěšně. Někteří se přestěhovali. V dubnu Parker bezvýsledně vystoupil před školní radou. Na den poté byli Parkerovi pozváni do školky na schůzku. Zde zmateně několik hodin jednali - chvíli se zdálo, že zástupci školky by nějakou dohodě přijali, ale školní superintendant ji na dálku nečekaně zamítl. Parker se rozhodl k obstrukci ..."   Obdivuji parkera, že přistoupil toliko k obstrukci. Já bych to na jeho místě možná psychicky nevydržel a přistoupil bych k destrukci.   Aneb nedráždi hada bosou nohou.
Vanamond 14.3.2006 12:59

Re: Re: Re: Re: Re: Pakliže je homosexualita normální,

Zníš jako náš gymnaziální učitel tělocviku a biologie prof. Pavlík: "Jelínéék, dráždíš hada bosou nohou!" Pro partu pubescentů byl tohle výrok hodný tesání do kamene.
 
Parker měl jednoduše zachovat chladnou hlavu (jako heterosexuálovi mu to nemělo činit problémy) a jít s tím k soudu (a možná by bylo stačilo, kdyby jim tam tím dostatečně pohrozil).
kocour 14.3.2006 13:09

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pakliže je homosexualita normální,

Ne všichni vždy zachováme chladnou hlavu. Protože sám jsem občas startovací, zrovna za tohle bych Parkera nekritizoval. Někdo by mi pak mohl doporučit, abych "si nejdříve zametl před vlastním prahem".
(U nás byly zaznamenáníhodné spíš výroky učitelek ruštiny a občanské nauky, ale zrovna teď se mi žádný nevybavuje. Snad jen "vy v mých hodinách pouze obtěžujete židli, na které sedíte, jiný význam vaše přítomnost na mých hodinách nemá".)
Saša 14.3.2006 15:42

Já bych za spravedlivé a zcela pochopitelné považoval fyzické násilí.

Kdyby jim na místě dal pár facek, možná by ho za to zavřeli, ale příště by si dali pozor.
To tvrdím naprosto zodpovědně jako právník - pár facek je mnohdy lepší než léta soudů.
Maverick 14.3.2006 14:23

Re: Re: Pakliže je homosexualita normální,

> podal na celou School Board (vč. pana intendanta) u soudu žalobu, zjančil se a odmítl opustit školní nemovitost.
Mr. Parker zjevně zvolil v principu stejný způsob, jako třeba eko-demonstranti přivazující se k Temelínu. Pasivní rezistenci. Vzhledem k tomu, že se od žaloby nakonec upustilo, tak asi přitom moc hysterický nebyl. Krom toho je v článku, že napřed se spoustů lidí zkoušel nějak rozumně domluvit, ale nebylo mu přáno sluchu. Pasivní rezistence má několik výhod: je relativně levná, rychlá a přitáhne mediální pozornost (soudní řízení je neviditelné a na roky).
Mablung 14.3.2006 11:06

Re: Pakliže je homosexualita normální,

Proč srovnáváte homosexualitu s takovýmto postižením?
Homosexuálové vedou normální život, akorát že jejich geny dále nepředají.
Stejně jako neplodní lidé. Nebo lidi, co prostě odmítnou mít děti. Rozdíl mezi těmito třemi skupinami je prostě a jednoduše v tom, do jaké díry to většinou strkají.
RomanL 14.3.2006 11:28

Re: Re: Pakliže je homosexualita normální,

Protože je to normální postižení, jako každé jiné, se kterým je někdo nucen žít...
kocour 14.3.2006 11:53

Protože nejdřív musím mít definici normality,

abych mohl něco označit za normální či nenormální.
Vy tvrdíte, že homosexualita je normální, protože ji ti lidé mají v genech. Na to já vám říkám, že lidé mají v genech i jiné věci, a ty pak jsou nutně také normální ... ostatně, spousta nemocí je podmíněna geneticky, že ...
Dál. Normalitu si mohu definovat jako soulad s normou. Jenže pak je každá normálnost i nenormálnost nutně subjektivní, závisí na tom, kdo stanoví tu normu. Tak třeba doktoři vyškrtli homosexualitu ze seznamu nemocí ... kde mám záruku, že v další generaci lékaři nezmění své politické názory a zase ji tam nevrátí? Čili tato defiinice normality je sice moc pěkná, ale je na prd - může ji použít jakýkoli hlasatel jediné správné pravdy - prostě svu pravdu prohlásí za normu.
A pak si mohu normalitu definovat jako funkční = normální stav. Homosexualita je
a) buď proti přírodě, protože brání rozmnožování, přičemž rozmnožování a zachování druhu je podstata přírodního vývoje vůbec - druh, který se nemnoží, jako by už nebyl. A i když ti homosexuálové jednou dostanou právo vychovávat děti, neobejdou se bez heterosexuálů, kteří jim ty děti vyrobí a následně odloží. Heterosexuálové bez homosexuálů se naopak obejdou velmi dobře a právě v tom je podstata věci;
b) nebo je v souladu s přírodou, a pak je to specifický přírodní prostředek k redukci již tak silně přemnoženého biologického druhu.
Vanamond 14.3.2006 12:12

Re: Protože nejdřív musím mít definici normality,

No, člověk je přemnožený už hezkých pár desítek, ne-li stovek let.
kocour 14.3.2006 13:11

Re: Re: Protože nejdřív musím mít definici normality,

A taky už je hezkých pár desítek, ne-li stovek let ze 4% homosexuální. Ale to je jen takový vedlejší prostředek, máme samozřejmě i mnohem účinnější prostředky.
Elvandar 14.3.2006 12:01

Re: Re: Pakliže je homosexualita normální,

Nemáš tak docela pravdu. Geneticky ne (mluvíme o 3% - 4% populace patologické změny hladiny hormonů plodu). Na druhou stranu právě společnou výchovou rozhodně ano (mluvíme o dalších 2-4% tzv. psychické homosexuality). Nenamítám nic proti společnénu soužití homosexuálních partnerů, ale konkrétně moje osoba má jisté výhrady ke společné výchově dětí (ať už vlastních z 1/2, nebo osvojených).
Mablung 14.3.2006 13:31

Re: Re: Re: Pakliže je homosexualita normální,

S výchovou a plozením dětí je problém. Pokud by byla skutečně svobodná společnost, bylo by úplně jedno zda dítě bude spát s tím či oním. Není, tudíž musíme vycházet z reality.
V současné době je pro dítě mnohem lepší heterosexualita, tudíž i bisexuálové (asi tvoje psychická homosexuality) by se měli orientovat hetero. Tudíž je v zájmu dítěte aby bylo vychováváno homosexuálním párem a homosexuálním párům by nemělo být osvojení dovoleno.
So se týče vlastních dětí, tady mi schází informace. Homosexualita je vrozená a přenáší se po mateřské linii. Tím se řeší otázka, proč se rodí další homosexuálnové. Ale skutečně nevím, zda se homosexualita přenáší po otcovské linii. Předpokládám že na to nebude dostatek dat. Nicméně, tento problém se řeší naštěstí více méně sám. Většina homo párů mít dítě nebude a těm několika vyjímkách to nelze zakázat ...
zcr 14.3.2006 9:37

Hm, proc jen mi

pan Parker pripomina jednu postavu z Americke krasy...
oCAPEK 14.3.2006 15:07

Re: Hm, proc jen mi

Když se někdo BOJI homosexuálů, je homosexuál. Zkratkovité myšlení vedoucí k žádoucímu, leč často mylnému výsledku.  ... (C) MAGBURG
Stredocech 14.3.2006 9:24

Spějeme k rozpadu rodiny a vítězství islámu

a ajatoláhové si už s homosexuály poradí.
Mablung 14.3.2006 9:10

Abych se přiznal,

neznám tento případ. Ale ze stylu autora usuzuji, že je xenofob a homofob a vybírá si z daného tématu jen to, co se mu hodí.
Výchova k toleranci je důležitá. Je důležité, aby lidé brali homosexualitu jako něco normálního. Když 4 % lidí nezaloží rodinu, nic se nestane a společnost se kvůli tomu nezhroutí.
Homosexualita je geneticky daná. Heterosexuála na homosexuála nepředěláte. Maximálně mu tak dáte možnost poznat sebe sama. Ono totiž rozdělení homosexuál/heterosexuál není až tak přesné. Většina lidí je více méně bisexuální, akorát že výchova vytváří z homosexuálního chování něco nechutného.
Nepopírám že při této výchově bude docházet k excesům. U každého podobného, dalo by se říci hnutí, máte umírněný proud dělající černou práci a exhibicionisty, kteří to všechno shazují.
xx 14.3.2006 9:31

Re: Abych se přiznal,

No, nic chutného na tom taky není. Nerad bych se dočkal dětských pohádek ve smyslu   .....a když princ uťal drakovi všech devět hlav, odvázal prince od skály, vroucně jej políbil (a .....) a potom spolu žili a byli a jestli neumřeli, žijí dodnes. Homosexualita je - tolerovatelná - úchylka a žádní politicky korektní užiteční idioti s tím nic nezmění.   
Mablung 14.3.2006 10:55

Re: Re: Abych se přiznal,

Víte, kdysi byly nazývány úchylky dnes už normání sexuální praktiky. A normální sexuální praktiky z dob Říma byly tabu a byly trestně stíhány ...
Lidské myšlení a chování se vyvíjí. Já doufám, že se bude vyvíjet k větší svobodě. Uvědomte si, že velká část lidí je bisexuální. Ne, já bych nechtěl další chlupaté tělo v posteli, ale zároveň si uvědomuji, že to je dost možná výchovou. Stejně jako bych si nikdy nedal třeba šneka. Nebo nebo pražená sarančata. Možná to je dobré, ale díky výchově a prostředí v němž žiji se mi nad tím zvedá kufr.
Jak už jsem psal, lidské chování se vyvíjí a zrovna tak se vyvíjí sexuální chování. Obyčejný orální sex dříve býval na úrovni úchylky. Co se úchylek týče, záleží na tom jak tento pojem definujeme. Myslite-li úchylku jako odbočení od normy, je homosexuální chování úchylkou. Myslíte-li tím nepřirozené chování, homosexualita není úchylkou. Nemálo zvířat, nemá-li partnera k rozmnožování, si velice rádo vyskočí na kolegu ...
Janus 14.3.2006 9:32

Re: Abych se přiznal,

Vážený pane, nikdo samozřejmě nehodlá "utiskovat" onu pověstnou 4%-ní menšinu, ale kdyby se někdo někdy pokusil vtloukat toto mým dětem do hlavy už ve školce bez možnosti, že se k tomu mohu jako rodič vyjádřit, asi bych se dopustil min, fyzického násilí na dotyčném "pedagogovi". Způsobem, který popisuje autor článku, si tato menšina koleduje o to, že postupně bude vzrůstat odpor lidí k ní a dostanopu se postupně zase na počátek, kde byli před x lety. No, jen ať si koledují - každá nádoba jednou přeteče, ale pak se budou asi divit.
Mablung 14.3.2006 10:58

Re: Re: Abych se přiznal,

Jak jsem psal, jsou lidé kteří učí tolerantnosti a jsou lidé, kteří kazí první skupině jejich práci. Máte to všude. U zelených, u feministek, ...
Navíc, já osobně autorovi nevěřím, že popis události není silně ovlivněn jeho pohledem na svět.
J. Mach 14.3.2006 10:56

Re: Abych se přiznal,

Mablungu, pokud jste bisexuální vy, neznamená to ještě, že je bisexuální většina. na to jsou odborné průzkumy, a vaše zbožné přání s tím nemá co do činění.
Mablung 14.3.2006 13:02

Re: Re: Abych se přiznal,

Když se někdo zastává homosexuálů, je homosexuál. Zkratkovité myšlení vedoucí k žádoucímu, leč často mylnému výsledku.
Asi jsem se vyjádřil také příliš zkratkovitě. Většina lidí nejsou bisexuálové, ale bez vlivu výchovy a současné kultury by byli schopni a ochotni se chovat jako bisexuálové. Uvedu Vám příklad. V přírodě máte zvířata, u nichž jeden samec zabere stádo a mladí samci mají smůlu. Mezi nimi je zcela běžné homosexuální chování. Jakmile zesílí a mají možnost si vytvořit vlastní harém, zachovají se podle svého přirozeného pohlavního pudu.
p.s. Mě osobně homosexuálové nezajímají. To, co mě zajímá, je svoboda. Bez předsudků, bez zbytečných omezení. Nic více, nic méně. Ať bude téma o restrikcích či nesvobodě, většinou mě najdete na straně požadující zrušení omezení.
jakovy 14.3.2006 16:14

Re: Re: Re: Abych se přiznal,

Vás zajímá jen svoboda. Pro Vás a další 4%.
Těch zbývajících 95,99999999 % už musí držet hubu, že !
kriki 14.3.2006 8:51

kam až dojde tolerance?

Je nutné založit občanskou platformu, bojující za práva bílé, heterosexuální, kouřící a občas pijící, o zaměstnání se snažící, ženaté (vdané) a děti vychovávající menšiny,