28.11.2022 | Svátek má René


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Mejla 14.3.2006 8:43

Problémem se již stalo to, že úchylní lidé již z mají takovou moc, aby manipulovali

veřejné mínění. Nedávno jsem na iDnes zahlédl reportáž nadepsanou "Svatba Eltona Johna", kdy se nechal "zaregistrovat" se svým partnerem, který dokonce brzy po "svatbě" chtěl adoptovat dítě, což Elton zatím zamítl. Zde skutečně hrozí rozpad klasické křesťanské společnosti a totální anarchie. Tak, a teď mě určitě někdo nazve netolerantním člověkem.
Netřeba 14.3.2006 8:56

Re: Kdepak netolerantním.

Jen to křesťanství nemá ve skutečnosti takové zásluhy, jaké se mu podsouvají. Civilizace, kultura, morálka, vzdělanost aj., to vše tady bylo mnohem dřív, než křesťanství. A většinou mnohem rozvinutější, než pod vlídným dozorem kněží vyhynuly a byly vyhlazeny celé národy a kultury.
Jen mně neotočte, že Stalin to dělal taky. Dělal, ale sem to nepatří.
Stredocech 14.3.2006 9:26

Re: Re: Kdepak netolerantním.

Japképak "civilizace" zničilo křesťanství? Jediná, pokud vím, byla antická, ktewrá si na ten malér sama zadělala právě rozšířením homosexuality.
zcr 14.3.2006 9:35

Ale Stredocecu naivni -

dejiny prece pisi vitezove. A co treba civilisace Jizni Ameriky?
Vanguard 14.3.2006 9:40

Re: Ale Stredocecu naivni -

Máte na mysli třeba civilizaci aztéckou, která se držela při životě tím, že každoročně obětovala tisíce až desetitisíce lidí tak, že jim bylo zaživa vyrváno srdce z těla?
zcr 14.3.2006 13:22

Re: Re: Ale Stredocecu naivni -

Ano, třeba tu.
červený bedrník 14.3.2006 10:13

Re: Ale Stredocecu naivni -

ha ha, jmenuj mi nějakou jihoamerickou původní civilizaci, která měla rozvinutější kulturu, morálku či vzdělanost než křesťanská evropa 16-17 stol.
amatére
zcr 14.3.2006 13:26

Re: Re: Ale Stredocecu naivni -

takze Vy jinými slovy tvrdite, ze civilisace krestanska mohla vyhubit civilisace mene rozvinute kulturne, moralne a vzdelanostne. Jste uzasny - evidentne ne amater jako ja. Slysel jste nekdy o tamni astronomii? No jo, a pismo...to meli tak jednoduche, ze uz je davno rozlustene...
Maverick 14.3.2006 14:46

Re: Re: Re: Ale Stredocecu naivni -

Vyhubit (tj. genocida) je právo neměla, ale právo ovlivnit ji měla, říká se tomu inkulturace. Prostě lidi si nakonec vyberou, co nového je lepší a co ze starého nechat. Že to v praxi vypadalo v podmínkách 16.-17. století poněkud jinak, je věc smutná. V tomhle ohledu např. anglo-francouzská kolonizace Severní Ameriky již moc nespadá na vrub katolíků, neboť byla vedena hlavně různými národy protestantů. Američani provozovali genocidu amerických indiánů ještě v 19. století. Anglická kolonizace Indie a dálného východu také připadala na vrub anglické mentalitě s jejich církvemi, od Říma odtrhnutými. V Evropě se "otroctví" (mělo spíš formu nevolnictví) zrušilo podstatně dřív než v Americe, dokonce britské námořnictvo asi 30 let zabavovalo lodě s černošskými otroky plujícími do Ameriky. Nacisti a komunisti prováděli rasovou nebo třídní genocidu před pouhými 60-40 lety. Takže čemu věnovat více pozornosti, aha?
zcr 14.3.2006 18:09

Re: Re: Re: Re: Ale Stredocecu naivni -

Jenom bych pripomnel - ohledne Vaseho upenliveho rozdelovani krestanu podle prislusnosti k nejruznejsim sektam - citat JRR Tolkiena - "Ovcim se jiste ostatni ovce zdaji odlisne."-----Tak inkulturace? Neff podobny proces ( Slavnikovci vs. Premyslovci) nazval "osvobozenim". Nechci se Vas recnicky vyptavat, kde se to pravo na inkulturaci vzalo, protoze nejsem svaty a treba Blizky vychod bych inkulturoval, az by litaly trisky...
Vanamond 14.3.2006 8:30

Incredible

Odsuzování "nevedené a neřízené úplné svobody " mne fascinuje. Co je to ta báječná "řízená svoboda"? Mám pocit, že jsme to tu už párkrát měli - habsburská okupace, nacistická okupace, bolševická diktatura.
Rudolf 14.3.2006 10:16

Re: Incredible

Myslím, že to ten rodič říkal primárně jako výchovu dítěte. Dítě musí mít trochu stanovené hranice, jinak z něj bude fracek a přitom ještě nešťastný. No a součástí takové svobody rodiče je to, že rodič předává svému dítěti to, co mu předali jeho rodiče a nechce, aby mu do toho někdo třetí moc kecal. Ve filozofické rovině to také nějak platí i když pochopitelně mnohem diskutabilněji. Musíte se naučit sebekázni, abyste přežil i horší dny. Když uplatníte svobodu, že se budete v létě jen slunit a pak přijde zima a nebudete mít zásoby, tak jara nedožijete.
herdekbabka 14.3.2006 7:45

hmm, ač ateistka - pátrám v paměti v době let dětských - připomeňte - jal byl ten popis SODOMY a GOMORY

zdá se, že nás emerika téhne do pekel, přesně kopírujíc pradávné legendy.....
Zdeněk Kříž 14.3.2006 7:53

Re: hmm, ač ateistka - pátrám v paměti v době let dětských - připomeňte - jal byl ten popis SODOMY a GOMORY

Dle mého soudu jde o omyl. Do pekel nás táhne americká levice.
G. Pašek 14.3.2006 7:31

Naštěstí Amerika neskáče jak Boston a San Francisco píská . . . . ba naopak.

I tam rozumní a soudní rodičové to řeší tak, že posílají svoje děcka do privátních škol a platí. 
Nebuď  zvědavej, budeš brzy starej. Všechno má svůj čas. Moje děti jsou příliš vzácné, ponechat jejich vzdělání kdejakým  pomateným "osvícencům" a jejich bizárním "experimentům" bez mého svolení. 
Autor si dal záležet a napsal to velice zajímavě a průzračně.
 
Netřeba 14.3.2006 6:27

Události z posledních roků svědčí o tom,

že homo sapiens je také jedna z mnoha mrtvých vývojových větví evoluce.
Netýká se jen otázek sexu a kdy se větev utrhne je jen otázkou času