8.12.2023 | Svátek má Květoslava


Diskuse k článku

TERORISMUS: Za výbuchem ve Vrběticích je Rusko!

Není náhodou, že na začátku své úvahy jsem uvedl citát jednoho z nejslavnějších ruských básníků druhé poloviny 20. století Jevgenije Jevtušenka. On je totiž aktuální i v nynější době. Tak to cítí mnoho Rusů, kteří se proti své vůli ocitli v emigraci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Samson 23.7.2021 23:48

Tak sa vŕtať do histórie!

Fuj!

Keď v 18. storočí (jeho druhá polovica) vypukla na Rusi povstaním Jemeljana Pugačova občianska vojna, sovietski, vtedy ešte ruskí, diplomati slúžiaci Kataríne Velikej tvrdili, že ľud stojí za cárovnou a ide iba o nepokoje vyvolané opitými sedliakmi. Ale asi to bolo trocha inak. Sám Pugačov sa vydával za zavraždeného cára Petra III-ho, ktorého nechala vraj sprevadiť zo sveta sama Katarína Veliká. Ale možno to tiež bolo inak. Niekedy v r. 1918 nechali Rusi (vtedy už tak trochu Sovieti) rozstrielať Mikuláša II-ho aj s rodinou, ale po celé trvanie ZSSR to sovietske obete amerického imperializmu popierali. Ktovie, ako to bolo. Tu sa treba asi vrátiť k Herodotovi a jeho rozprávkam o vojnách s Peržanmi.

A taký "katyňský les?". To predsa urobili Nemci (a tí toho mali na rováši veru veľa). Ale kto vie? Rusi/Sovieti to polstoročie statočne popierali. To až hlúpy Jelcin, zakladateľ a propagátor postsovietskej Ligy proti nezdravej životospráve to na Stalina bonzol a dodal Poliakom originály rozkazu Politbyra. Ale ktovie, ako to bolo v skutočnosti. No a teraz ešte provokácia s akými takými "Vrběticemi". Ja už tej protiruskej primitívnej propagandy mám naozaj plné zuby. Poďme sa radšej venovať justičnej vražde G. L(l)oyda. Vraj to bol drogovo závislý kriminálnik, ale dokážte to! Alebo nám nestačilo, ako na Soche slobody kedysi vešali černochov?

J. Hrdlička 23.7.2021 21:40

O to se ani nepřu. Že se ruská ambasáda zredukovala na celkem normální míru, beru jako vcelku pozitivní věc, špionů tam dozajista bylo dost.

Můj předešlý příspěvek byl reakcí na vaši první větu, ze které vyplývalo, že když to říká přeceda, tak se mu přece musí věřit, nechce-li být člověk odrodilcem:-)8-o

J. Černý 23.7.2021 20:34

Máte hezky slovnik Ziegler;-D

J. Černý 23.7.2021 20:32

Vaše Kanioku ?.

J. Farda 23.7.2021 20:15

Tedy - ty peníze odešly z mého účtu okamžitě 28. června!

J. Farda 23.7.2021 20:05

Zdravím krásný pane Šejno, ono to tedy zatím vypadá, že časem ještě něco, třeba i více konkrétnějšího, vyplave ... jistě, státní vyznamenání těch dvou gerojů z GRU vzápětí po návratu z explodovaných Vrbětic je zcela určitě náhodné a určitě je za jinou úspěšnou misi ve prospěch RF mimo vlastní území strany něrušimé ... ale pravou ruku pana prezidenta, co také jako pan prezident nikdy - pochopitelně - ač již 6x pravomocně odsouzený nelže - z toho lhaní o nějakých fotkách těch gerojů z místa činu, natož laciného konspiračního protiruského kalení vody, jistě podezřívat nebudete ... :-) https://www.seznamzpravy.cz/clanek/mynar-mluvil-o-neznamem-dukazu-v-kauze-vrbetice-jak-o-nem-muze-vedet-170338#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=gwmGHxqclpL-202107231146&dop_id=170338&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz P.S. Posledně jste mne laskavě ironizoval, že jsem těch důchodcovských 5 litrů od Babiše poslal sociálnímu zařízení pro postižené Arkádie o.p.s. do Krupky u Teplic - tak teď jsem, sedmdesátník +, na Moravu poslal, aniž bych co civilní sajtrajt žil z nějaké StBácké výsluhy, ze svého 10 litrů. Pochlubte se, starorežimní vlastenče, svou konkrétní pekuniární solidaritou se zdevastovanou Moravou! ;-)

J. Farda 23.7.2021 19:40

Tak to pane Hrdličko rozhodně ne, velkokobliháře jsem nevolil a ani letos volit nebudu, ale likvidace jejich funkčního špionského hnízda - pro celou Unii - a následné vypráskání nabubřelého Rusáctva z Prahy mu, co živ budu, vždy přičítat k dobru! Zdravím ... :-)

S. Ševeček 23.7.2021 18:44

z pohledu Rusa je autor ne-Rus

S. Ševeček 23.7.2021 18:41

zvonka to vyzerá, že Ginsburg dluží prachy Koudelkovi.

J. Kanioková 23.7.2021 18:08

Naprostý souhlas !

J. Kanioková 23.7.2021 18:02

Bolí paranoia ?

P. Han 23.7.2021 17:41

Já, proč? Pan Podracký píše o důkazním řízení, jako by denně dostával svodky.

P. Han 23.7.2021 17:38

Když myslíte... Pardon, nerad bych vás urazil.

J. Vlk 23.7.2021 17:36

Pan Vitalij by měl ještě popsat jaké činnosti provádí Rosatom, kterými může vyvolat nejen bezpečnostní riziko pro ČR, ale způsobit skutečné škody.

A. Renjascu 23.7.2021 17:21

Mám podobnou zkušenost a proto se již nezúčastňuji hlavní diskuze pod Astonem, kde to opravdu asi nemá cenu. U ostatních článků si zachovávám iluzi, že by se občas někdo (někdy i já sám) mohl zamyslet nad svými názory či vzít aspoň do úvahy fakta. Jiný názor na svět kolem nás mi nevadí, pokud nevede k tomu, že mě připravuje o osobní svobodu.

Hezký víkend i vám.

T. Vodvářka 23.7.2021 17:04

Dvě poznámky: Asi se neshodneme v případě Vrbětic, což neznamená, že jeden z nás je mentálně inferiorní, Vidíme tutéž věc z různých úhlů, což je nakonec princip kvantové fysiky, která - jak se stále ukazuje - má všeobecnou platnost.

Tento server neslouží ke kultivaci diskuse. Moje zkušenost je taková, že je to pole, kde se realizuje řada jedinců, jež jsou v životě něčím frustrováni, kterým se život nedaří dle jejich představ, mají třeba vztahové problémy atd. Jejich jedinou "radostí" je snaha zasáhnout oponenta, kterého si vyhlédnou. Jeden z nich je na mně nalepený, mimochodem výborný studijní materiál, který se mne snaží neustále urážet a přisuzovat mi nenávist. Nejspíše neví, že již C.G.Jung postuloval, že své negativní vlastnosti se snažíme tak nějak nacpat na toho druhého, abychom pak mohli napsat, jak je to odporné. Potřeba toho druhého nějak zařadit, dát jej do škatulky pro lepší přehlednost systému přítel-nepřítel. Fandím Vám, jestli hledáte v těchto diskusích nějaký smysl, osobně mám pocit, že žádný není. Ale třeba se pletu. Přeji hezký den a pěkný víkend.

B. Hamáček 23.7.2021 16:45

Vlastíku, kdy jsi přišel na to, že české tajné služby neslouží ČR ? Jistě, byly doby, kdy tajné služby naplno pracovaly pro SSSR. ČR neslouží zejména Zeman a Babiš, rovněž nám nesloužil Klaus. Zeman osobně zakázal našim tajným službám, když byl premiérem sledovat a dokumentovat působení RUSKÝCH TAJNÝCH SLUŽEB proti ČR ! Takový to je "vlastenec". Přitom ruské tajné služby zde měly a mají eldorádo. Bohužel.

J. Černý 23.7.2021 16:28

Strejdo, vy nevíte, že Havel ve známém Dopise osmi vyzval USA k přepadení Iraku , protože vlastni ZHN.

Později se zjistilo, že nic nevlastnil, ale desetitisice lidí v Iráku bylo zavražděno a statisice bylo na útěku.

Takze Vrběticim může věřit jenom fanatik nebo trouba, který si mysli, že Rusko má jen dva špiony, ktery vyhodi jeden sklad, za pár měsíců se vrátí na hlídané misto a vyhodi další sklad, předtím to same v Bulharsku a jako brigádu se pokusili otrávit Skripala.

Tento týden byly v Brdech vážně zranění dva pyrotechnici, prý nástražný systém. Že si ti Rusové nedaji pokoj, že ?

J. Hrdlička 23.7.2021 16:26

Pro vás je Babiš nedotknutelným idolem a etalonem věrohodnosti? No potěš pánbů...

J. Šebek 23.7.2021 16:14

Mluvte za sebe a ne za většinu.

R. Langer 23.7.2021 16:11

Aha. Takže je klidně možné, že je za tím CIA. Když je to teda tak tajné. ;-D

R. Langer 23.7.2021 16:10

Jaké důkazy? ;-D

R. Langer 23.7.2021 16:09

Vy snad o nějakém víte? 8-o

R. Langer 23.7.2021 16:08

No nic, soudruzi. Nic jste nám totiž dodneška neřekli. :-P

J. Jurax 23.7.2021 15:13

Jistě.

To je ovšem Vaše individuální hodnocení. Posuzujete pravděpodobnost věrohodnosti těch a oněch.

A než se ohradíte - děláme to všichni, neboť informací nemajíce nic jiného ani nemůžeme.

Jenom v souvislosti s načasováním kauzy přemítám - cui prodest, resp. chi bono? Nic nového to není, ptali se tak již staří Římané, jmenovitě Marcus Tullius Cicero.

J. Jurax 23.7.2021 15:01

Nejsem normální. Proč se nemohou zveřejnit?

Napadají mne dvě možnosti: buď se fakt nemohou zveřejnit, nebo neexistují. Takže zas tak trapná nejistota :-)

J. Jurax 23.7.2021 14:57

Jojo, a to tušíte nebo víte? Pakliže to druhé, jsem zvědav, jakými důkazy je to vědění podpořeno, pokud ovšem nejsou tajné.

Za sebe pravím, že já taky tuším, ba si i myslím, ale důkazů nemám. A myslet si znamená houno vědět.

J. Jurax 23.7.2021 14:51

Nikdo nemá nic. A pokud někdo má, je to tajné.

J. Jurax 23.7.2021 14:48

"Jestliže předseda vlády České republiky Andrej Babiš a klíčoví ministři jeho vlády veřejně obviní Rusko z vyhození muničního skladu do povětří, pak si jako zkušení politici jistě dobře uvědomují, že učinit tak závažné obvinění bez nezvratných důkazů, by bylo politickou sebevraždou."

I nebylo; u nás to může přinést i politické body, neboť jde o Rusko. Nakonec ty nezvratné důkazy jsou pochopitelně tajné; to ovšem zajisté vinu Ruska nebo aspoň ruských subjektů nevylučuje.

A. Renjascu 23.7.2021 14:41

I když ani já nejsem ušetřen pokušení být na některé oponentýy jízlivý, tak přeci jen osobní invektivy považuji za nepřijatelné, protože mimo jiné naprosto zablokují jakoukoliv smysluplnou diskuzi. Mám stále iluzi, že smyslem diskuze je hledat pravdu popř. nejlepší řešení nějakého problému. Samozřejmě iskuze na NP není nic co by mocní tohoto světa brali v potzal, ale přesto by mohlaposloužit ke kultivaci veřejného prostoru. Problémem jsou moderní ideologické příkopy, které brání diskutovat pomocí argumentů, protože jak přesvědčit přesvědčené. O Vrběticích mám závažné pochybnosti (což jsem uvedl již v předchozím příspěvku vč. odkazu) a dávám jej spíše do souvislosti s tendrem na Dukovany, ale vzhledem k tomu, že Rusům v posledních letech vyhodil "někdo" do povětří více než deset velkých muničáků, tak jejich účast samozřejmě nemohu zcela vyloučit. Pokud to ovšem udělali, tak určitě ne tak, jak je nám předkládáno.