22.9.2023 | Svátek má Darina


Diskuse k článku

TERORISMUS: Za výbuchem ve Vrběticích je Rusko!

Není náhodou, že na začátku své úvahy jsem uvedl citát jednoho z nejslavnějších ruských básníků druhé poloviny 20. století Jevgenije Jevtušenka. On je totiž aktuální i v nynější době. Tak to cítí mnoho Rusů, kteří se proti své vůli ocitli v emigraci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Pilny 23.7.2021 5:38

Nevím, jaké máte jiné informace než ostatní běžní lidé, ale podle mne tomu věří pouze lidé, kteří jedou na vlně antiruské ideologie. Ale klidně si věřte čemu chcete. Každý něčemu věří, někdo věří v Boha, někdo věří tomu, že to byl Putin.

T. Vodvářka 23.7.2021 5:23

Mýlíte se, autore. Zdejší čtenářstvo Vám jasně vysvětlí, že Rusko je ten nejmírumilovnější stát na světě, který nemá s agresí vůči svým bývalým satelitům ale absolutně nic společného. Všichni dobře víme, že Vrbětice vyletěly do vzduchu kvůli bordelu ve skladu. Vždyť to nepřímo řekl i náš zcela nezávislý president. Tak jaképak pochyby?

J. Krásenský 23.7.2021 4:53

Jen jeden vykřičník? A není to málo, Vitaliji?

T. Kohout 23.7.2021 2:07

Proč se o ty "informace, které máte" s námi nepodělíte? Nám (možná zatím) byla uložena jen víra. Vždyť přece nemůže být problém prostými slovy objasnit jak to tam ta dvojka podpalovala, kdo jí tam umožnil vstup. Co, kruci, na tom může být tak děsu tajného? Že to zpunktovala nějaká špinážní centrála, o tom asi nebude pochyb. Ale která?

J. Vintr 23.7.2021 1:29

Putin potřebuje pro klidné vládnutí v Rusku držet tuto zemi v izolaci od Západu. A to tím, že v ruskych občanech udržuje představu, že Západ je nepřítel. Není to nic těžkého, protože většina Rusů tento názor "sála s mateřským mlékem". Přesto je nutné tuto věc čas od času oživit a kromě verbální propagandy poskytnout ruským občanům i věcný důkaz, že to s nimi Západ nemyslí dobře. Jednou takovou věcí byla anexe Krymu, která pochopitelně Západ přinutila k sankcím a "nepřátelským" výrokům proti Rusku. A důkaz o nepřátelství k Rusku byl na světě. Vrbětická kauza spadá nepochybně také do této politické hry. I kdyby Rusi s Vrběticemi neměli nic společného, Putinovi se moc hodí "protiruská štvavá kampaň", kterou to rozpoutalo. Takže to "prozrazení" si Rusi pomocí své rezidentury v naší republice nepochybně zorganizovali sami.

J. Lancik 23.7.2021 0:41

R^R^R^

J. Brunner 23.7.2021 0:32

RvRvRv

M. Šejna 23.7.2021 0:22

Tohle je ideologická agitka, jak z 50.let. ;-D

S. Pavuk 23.7.2021 0:21

Vyzerá to naozaj tak, ako píše autor článku. Takže sa iste teší na verdikt súdu, ktorý dá za touto kauzou bodku.

K. Nový 23.7.2021 0:21

Důkazy zatím žádné zveřejněny nebyly.

A bez důkazů odškodnění nezískáte.