21.10.2020 | Svátek má Brigita


Diskuse k článku

SVĚT: Vzhůru k likvidaci planety

Dostala jsem upřímný strach. A měl by ho dostat každý, kdo si přečte řádky, které se objevily na českém internetu a jsou jen jedny z mnohých v podobném duchu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Uživatel 16.9.2019 20:18

Uživatel požádal o vymazání
J. Sinnreich 16.9.2019 18:27

Nemci jsou uz pripraveni cepovat na Oktoberfestu BEZUHLIKOVE pivo vyrabene pouze obnovitelnou energii.

P. Rada 16.9.2019 18:38

Takové uhlíkově neutrální potravinářství bylo přeci běžné ještě v předminulém století. Vše se zásadně změnilo teprve s nástupem komínové civilizací postavené na spalování uhlí.

V. Petr 16.9.2019 21:19

No, lidi jako Vy bych donutil žít v tom předminulém století, ovšem ne jako někoho privilegovaného. Ono by Vás to rychle přešlo sakra rychle!

P. Rada 16.9.2019 22:20

Vaše mocenské smýšlení někoho "donucovat sakra rychle" naprosto nesdílím. Považuji to za projev hloupé totalitní nátury.

P. Aron 17.9.2019 9:17

Jistě, na donucování druhých v té vaší ideální společnosti budete mít monopol vy a jen se tomu nebude říkat donucování :-(

P. Aron 16.9.2019 17:16

Západ už zcela zešílel a já nechci být součástí Západu :

https://echo24.cz/a/SAafW/nepouzivejte-vyraz-rasa-zadaji-nemecti-vedci?fbclid=IwAR1aaHkDmd8ZEzUx8a7xVWW5O-FauJzFammRwqfoEU_EmrCCiupKEau7QFo

https://www.stoplusjednicka.cz/otec-dna-james-watson-prisel-o-cestne-tituly-kvuli-rasistickym-vyrokum

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/evropska-komise-eurokomisar-portfolio-ochrana-evropskeho-zpusobu-zivota-margaritis-schinas-eu.A190910_212751_zahranicni_tho

P. Rada 16.9.2019 18:35

Zřejmě by Vám vyhovovalo nějaké rasistické zřízení s minulého století či dříve. Tedy v tom případě, že by jste měl garantovánu čistotu své rasy (tlupy) jako zákad své nedotknutelnosti a prostředek pro vydírání okolí. .... Zbytek světa by mohl zkončit v koncentračních táborech tak jak si to představovali nacisti?

P. Grigar 16.9.2019 19:15

..mordyje, průšvih!!!! V mezinárodním veterinárním průkazu ( cestovním pasu) našeho psa je mimo čísla čipu také vyznačena rasa(plemeno..). A je ze mě rasista...

Čo budeme terazky robiť, no povedzte, Kefalín... a sme v ri...!!!!

P. Rada 16.9.2019 19:24

Vidím, že rasismus je také Vaším koníčkem - pardon - pejskáčkem.

Pejsci ale za osud světa nesou oproti lidem naprosto minimální odpovědnost.

Aby jste se nedostal do impotentní situace - zkuste se naučit rozlišovat podle více kriterií než nabízí jen poměřování jedním pojmem.

P. Grigar 16.9.2019 19:47

.. zkuste laskavě nahlédnout, jaké peníze a tudíž i uhlíková stopa se točí v byznysu spojeném s domácími miláčky. Zkuste posuzovat působení na ekosystém podle více kritérií...

P. Rada 16.9.2019 20:45

Ano ty peníze mohou napovědět kolem čeho se točí lidská pozornost. Např investice do reklamy na růst spotřeby pro spotřebu činí jen v ČR asi 100 miliard korun ročně. Do životního prostředí se analogicky ivestuje jen cca 500milionů.

Jiným úhlem pohledu může být naše lesnictví které jde nyní neodvratně do ztrátovosti ačkoliv od roku 2010 vykázalo celkově zisk komen 40 miliard. Jedno z dříve tradičních a ziskových odvětví tedy v ČR končí a nikdo zatím neví s čeho bude event tento obor dotovat.

Dalším ještě širším kriteriem mohou být ekosystémové služby jejihž přínos se celosvětově odhaduje na dvojnásobek HDP. Když o ně lidé přijdou bagatelizací ala Kremlík, Klaus, Šichtařová... přijdou lidé nejspíše o podstatu své civilizační existence.

V. Petr 16.9.2019 21:23

Zase opakujete své LŽI. Např. nesmyslné dotace OZE stojí ročně 45 miliard za situace, kdy stát "nemá" 2 miliardy pro starodůchodce!

P. Rada 16.9.2019 22:26

Jaképak nesmyslné dotace?

Máte-li ale na mysli české tunelářské umění zrozené ve velké privatizaci - tak se obratte na opropagátory neviditelné ruky trhu která zde zapracovala a zajistila navíc alibi přes akcionářskou nedohledatelnost v danových rájích....

M. Prokop 16.9.2019 21:08

To chcete zázrak? :-P

V. Petr 16.9.2019 21:21

Zbytek světa byl žil ve své části světa a tam by se mohl v souladu se svou tradicí třeba požírat navzájem!

J. Anděl 16.9.2019 16:35

V diskuzi dnes zajímavé příspěvky z obou stran, nevídané. A pochvala :-).

W. Smith 16.9.2019 15:55

Vkusné konstatování. Každá generace má svoji zhoubu, tak jsem zvědavý jak si ta moje poradí s nadcházející.

V anglickém jazyce se ne nadarmo těmto zeleným pomatencům říká "watermelons", v překladu vodní meloun, na povrchu zelený, ale uvnitř zcela rudý.

Myslím, že je všem dohledatelné, jak po odtajnění sovětských archivů vyšlo na povrch, že KGB horečně spolupracovala a financovala mnohá levicově-zelená hnutí a politické strany na západě.

Stále mám však pocit, že právě český národ i s pomocí své historie nakonec odolá. R^

V. Liptovský 16.9.2019 16:07

No, neviem čo hlásajú "odtajnené" archívy KGB (odtajnili ich, alebo to len ktosi, čo prebehol, tvrdí, pokiaľ viem, neodtajnili, len sa niečo vraj vynieslo?), ale na Slovensku (ako to bolo v Česku, spomeňte si) najväčším nepriateľom režimu v osemdesiatych rokoch (okrem kresťanských aktivistov) boli "zelení"... Grupovali sa okolo iniciatívy "Bratislava nahlas"... Tak trošku som bol okrajovo okolo toho... Viem, ako ŠTB sledovala túto iniciatívu... Publikácia, ktorú pod týmto názvom samizdatom vydali, bola na indexe - zakázaná... No - mohol by som o tom hovoriť... Takže akékoľvek napojenie na vtedajší režim vylučujem... To sú báchorky.

M. Prokop 16.9.2019 17:11

To byli slovenští zelenáči poněkud odlišní od těch západních.

W. Smith 16.9.2019 19:25

Omlouvám se za můj možná až moc generalizující tón.

Měl jsem na mysli přibližně tento způsob boje s západem: https://en.wikipedia.org/wiki/Soviet_influence_on_the_peace_movement

Tento článek hovořil především o nebezpečí propojení environmentalismu s levicovými myšlenkami přímo navazující na marxistické teorie. Chci tím říct, že dnešní stav je mimo jiné produktem právě dřívější sovětské podpory západních hnutí dnes transformovaných do "green" uskupení. Tím netvrdím, že izolovaná recyklace marxismu neprobíhá, naopak když se podíváme do USA, tak levicovou radikalizaci velké části společnosti způsobuje tamní systém a ne přímá podpora z jiných států.

Sám sebe vidím jako středopravě smýšlejícího člověka a environmentalismus v realistické podobě je mi blízký, to co nedokážu tolerovat je pozvolný nástup levicového autoritářství v Evropě.

Uskupení "Bratislava nahlas" neznám, ale co píšete, nejspíše zasluhuje můj respekt.

V. Liptovský 16.9.2019 19:44

No, povedzme si priamo - Sovietsky zväz už neexistuje takmer tri desaťročia... Doprčic, to je ako v mojom detstve Prvá svetová vojna... A tá pre našu generáciu bola časom "dávnominulým"... Keď všetko bolo iné - od šiat až po dopravu... Preboha, dokedy sa budeme odvolávať na bývalé režimy, že sú na príčine všetkého zlého, čo existuje? To tridsať rokov nestačilo na odstránenie toho zlého? Pozrite sa, čo Číňania v ekonomike dokázali za dve desaťročia! Čo, napokon, dokázalo kedysi Československo za dve desaťročia.... Čo Nemci... A tu sa stále odvolávame na akýsi Sovietsky zväz, o ktorom rozprávanie je pre dnešných mladých bájkou... Veď dnes je pri vesle celkom iná generácia... Z Harvardu, Oxfordu (no, aj z MGIMO)...

W. Smith 16.9.2019 21:00

Chápu vaši frustraci, sám často argumentuji podobně, to, že minulost není přítomnosti je samozřejmě nutné mít na paměti. Nemůžete však popřít, že nebýt sovětů, nebyli by levicové organizace v Evropě natolik organizované a vlivné. Chtěl jsem jen zasadit dnešní situaci do historického kontextu.

Dnešní levicově-environmentální extrémismus pramení z neznalosti a horlivosti jako skoro jakýkoliv jiný extrémismus. Problémem je, když tyto docela naivní pohnutky využívají politické a ekonomické uskupené pro upevňování svého vlivu.

V. Liptovský 16.9.2019 21:29

No, slovo "frustrovaný" je troška prehnané... Ale niečo som už, ako sa hovorí, preskákal... Tridsať rokov len - reči, reči, reči... S "skutek utěk"... Hm...

Mimochodom - k tomu "Bratislava nahlas" - teraz som si uvedomil, že to vzniklo na pôde bratislavskej organizácie Zväzu ochrancov prírody a krajiny... Takže v podstate legálne - a odrazu sa to stalo protištátnym... Hm...

V. Liptovský 16.9.2019 20:01

Len k "Bratislave nahlas", keď ste písali, že o tom hnutí neviete... Vzniklo spontánne na pôde ako akademickej tak aj praktickej - nebol som priamym zainteresovaným... Išlo o ekologické škody v Bratislave a okolí a ich vplyvy na prírodu aj zdravie. Na začiatku vznikol zborník - vydali ho ako číslo svojho neperiodického časopisu... (No, po vyše troch desaťročiach nemusím garantovať presnosť informácie, tak si to pamätám...) Vyvolalo to "poprask", rozširovanie sa stalo nelegálne, hoci, popravde povedané, nebolo tam nič iné, len pravda... Média dostali zákaz publikovať tie informácie, či uverejňovať názory autorov. A viete, čo je paradoxom? Tri desaťročia zväčša nestačili, aby sa s tými problémami začalo niečo robiť... Alebo sami zmizli, alebo sa odstraňujú len formálne, alebo vôbec...

V. Petr 16.9.2019 21:28

Se zelenými je to jako s pacifisty. Komunisté podporovali pacifisty v západních zemích, aby těm zemím ŠKODILI, ale doma je potírali, protože narušování bojeschonosti svého státu (přesněji svého režimu) absolutně netrpěli.

S postojem k zeleným to je stejné!

M. Prokop 16.9.2019 17:09

V češtině jen "melouni", zřejmě označení z dob, kdy zde jiné melouny nebyly, než ty rudozelené.

Odolat bude těžké, i kdyby zdejší lidi i politici většinově chtěli, promáčkne nám to sem EU směrnicemi.

V. Liptovský 16.9.2019 17:23

No, pán Prokop, na Slovensku boli odjakživa červené "dyne" a žlté menšie "melóny"... Dokonca som sa na juhu výnimočne stretol aj so žltými "dyňami"... Čo bolo v Česku, to som akosi neregistroval... Ale domnievam sa, že to bolo podobné, len názvy boli iné... (Ak sa nemýlim, tak u vás pod názvom "dýně" sa skrýva slovenská "tekvica")... A melounom nazývate červenú dyňu aj žltý melón...

M. Prokop 16.9.2019 18:30

Těch žlutých a cukrových melounů bylo za bolševíka dost málo, až skoro žádné. Takže meloun byl automaticky ten zelenorudý, alespoň většinou. Říkat dýni meloun jsem nezaznamenal, ale to nic neznamená, možná to někdo tak používal.

P. Rada 16.9.2019 19:08

Z Vašich příspěvků je tedy rozhodně vidět, že Vám v hlavě odedávna kdo ví proč rezonuje barva melounů a tím si doposud vysvětlujete svět právě podobně jak autorka.

Pokud by totiž nikdo nepřinesl jakoukoli znepokojivou informaci o jeho stavu - nic by se mu přece nemohlo stát - a to i když ho budete jakkoli intenzivně rabovat...

Pokud se problém přeci jen objeví - postačí ho vzápětí kategorizovat jako "zeleno-rudý" - a tím je pro autorku i vás vše vyřešeno a rabovat se dá dál a když by nebylo co - je přeci nablízku třídní nepřítel.