22.10.2020 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

SVĚT: Nikomu to neublíží…

Týden Prague Pride skončil, letos bez pochodu, takže s výrazně menší mediální pozorností. Už je skoro nevhodné se tomu kriticky vyjadřovat, protože přece „komu to ublíží?“ popřípadě „kolik tradičních manželství homosexuálové rozvrátili?“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Kotaz 11.8.2020 9:31

Alespoň v tomto regionu.

Co bylo dobré pro otce a mámu, je dobré i pro mě a další potomstvo. Už to někdo řekl přede mnou.

Š. Hašek 11.8.2020 9:05

No, pane Šejno,

ale připomenu, že "místní/evropské/křesťanské manželství" je dlouhou dobou prověřená forma. Forma, která zapadá do souvislostí ostatních. Zde.

A je mi jedno, že jsou i jiné kultury. Ty ať si hledí svého.

Životní vykolejenci mnohdy neuznají, že kvůli nim se nebude nic tradičního bourat.

H. Kotaz 11.8.2020 9:33

Jiné kultury si do toho nenechají kecat, zatím.

Z. Lapil 11.8.2020 9:30

Já jsem si naprosto jistý, přinejmenším pokud připustíme, že "tisíce let" jsou i dva tisíce. ALE párové manželství fungovalo i v antice (https://dspace.cuni.cz/bitstream/handle/20.500.11956/40916/BPTX_2010_2__0_291962_0_110980.pdf?sequence=1&isAllowed=y) a leckde jinde, včetně Číny. Párový život "provozují" i leckterá zvířata a ptáci.

Naproti tomu: homosexualita (píšu o samčí; o samicích netuším v této souvislosti nic) je u zvířat i ptáků překvapivě častá. Konrád Lorentz (Takzvané zlo) dokonce tvrdí, že homosexuální páry u hus se často stávají vůdčími páry hejna, jelikož nemají starosti s potomstvem.

(zlobí mě reklama - překrývá okno; píšu zčásti naslepo, snad srozumitelně)

A. Renjascu 11.8.2020 9:55

Opravdu se jedná o homosexualitu? Vidím občas psa skákajícího na jiného psa či něčí nohu, ale, že by to byl homosexuální styk? Vy jste někdy viděl, že by při tom došlo ke styku?

Z. Lapil 11.8.2020 10:24

Přiznávám, že na technice jsme se o tom neučili, ale toho Loerntze jsem poctivě přečetl a na Googlu na dotaz Zvířata Homosexualita jako první vyskočí toto:

https://veda.instory.cz/775-homosexualove-jsou-i-mezi-zviraty-podivejte-se-mezi-kterymi-druhy-je-jich-nejvice.html.

Fakt je, že je tu homosexualita nejspíš definována hodně zeširoka, údajně zrovna ti houseři, tvoříce homosexuální pár, stávají se párem vůdčím, což s sebou nese širší možnosti páření se samicemi.

U jakýchsi brouků (potemníci) to zase funguje tak, že se spáří dva samci, a když si potom samice vybere, má jakous takous šanci i ten druhý; totiž že zaboduje právě jeho sperma, ani si nemusí vrznout.

V. Církva 11.8.2020 16:06

Tak po tisíce let byly i lidské oběti rituální vraždy a mnohoženství. Žen a mužů se rodí přibližně stejně. Od přírody máme v sobě zakotveny věci jako touha po lásce partnerské i v rodině či tlupě. Křesťanství, židovství i zvyky budhistické Asie jsou proto přirozené žena muž manželství a rodina. I z hlediska sexuálně přenosných chorob dává manželství smysl.

Není důvod vracet se k lidojedům, lidským obětím a mnohoženství s minimálními právy žen. I dnes je navíc správné zajistit aby otec dítěte živil dítě a ženu v počátcích mateřství..

Rodina tak není žádná slepá vývojová ulička. Nakonec je to i běžný model v přírodě. Diskutabilní může být vydržet s jedním partnerem celý život. Nakonec rozvod je do určité míry akceptován i u Křesťanůg a určitě u Židů. Jenže nadměrné střídání partnerů je nenormální pro vývoj dětí i pohlavních chorob. A Křesťanství rovněž bránilo smutku opuštěných osob. Zeptejte se některých žen které dodnes milují partnery co je opustili. Křesťanství vedlo k nesobectví.

Nakonec kdybychom vzali v úvahu přežitost rodiny museli bychom mít alespoň tu tlupu, jinak děti nevychováte! Jinými slovy, ic lepšího pro dnešní svět než manželství a rodia s dětmi pro dneš í dobu nemáme. Samozřejmě plus tolerance a rovnoprávnost těch co v manželství žít nemohou. Do tohoto celkem rozumného stavu jsme dospěli, než nám tu progresivisté přinesli idiotství o kterém je tento článek.

J. Nový 11.8.2020 8:28

On jim rozšiřující se Islám přistřihne křidýlka a uvidíte, že neziskovky proti muslimům a šaríji ani nešpitnou. Jsou to takové prodejné ku.... Jsou to bezpáteřní pokrytci.

Podobně jako neslyšíte cokoliv, co by se týkalo střetu práv žen a muslimů. Všechna kritika jde na bílého muže. Ten je v současnosti celosvětovou lovnou zvěří.

M. Šejna 11.8.2020 8:46

Máte na mysli islámské mnohoženství?

R. Gramblička 11.8.2020 9:06

to je fuk, my si vystačíme s jednou ženou, utěrkáči jich potřebují více, ale pořád jde o smíšené svazky muže a ženy

M. Krátký 11.8.2020 13:10

pane Šejno, proč ze sebe setrvale děláte většího blbce než ve skutečnosti asi jste ?!!?!!?!!

J. Kombercová 11.8.2020 14:18

Co když nedělá?

Š. Hašek 11.8.2020 15:49

Nerozumím.

R. Langer 11.8.2020 14:23

Nedělá... ;-D

Š. Hašek 11.8.2020 15:50

Mně neva.

Mně neva, že jsme každý z jiného těsta.

Š. Hašek 11.8.2020 15:48

Nerozumím.

J. Nový 11.8.2020 8:20

"Národnímu institutu pro další vzdělávání začlenění tématu menšinové sexuality,"

.

Je zajímavé, že se přitom zapomíná na ostatní vrozené sexiální orientace (pedofilové, zoofilové, nekrofilové a mnozí další). Za svoji sexuální orientaci nemohou stejně jako homosexuálové, ale zatím jimi homosexuálové asi pohrdají nebo nevím. Anebo by to nebyl plátek salámu, ale příliš silné kolečko, takže jen taktika?

Co se týká svazků homosexuálů na stejné úrovni i názvu jako heterosexuálů (manželství), tak opět nechápu, proč se držet jen dvou jedinců. Nemo co by bylo špatného na manželství dvou mužů a tří žen, nebo jedné ženy a tří mužů? Zas ten salám a přijde to pomaličku postupně, aby to lidé stihli akceptovat?

Je děsná doba v tom, jak různé menšiny a malé skupiny aktivistů, podporované neomarxistickými médii, včetně veřejnoprávních, dokáží většině vykecat do hlav díru a ti, ač nejdřív nesouhlasí, tak raději přikývnou nebo mlčí, protože už jim to dožadování se různých práv leze na nervy. Ale to není dobrá taktika :-(

J. Pavel 11.8.2020 9:07

Jsem slyšel, nekrofilovi se stalo, že se mu po třech měsících rozpadl vztah.. ;-D

Z. Lapil 11.8.2020 9:33

Terry Pratchett: "(Čarodějka) Bábi Zlopočasná nechovala ke knihám přílišnou důvěru. Slyšela, že mnohé z nich napsali dávno mrtví lidé. Nepříjemně jí to zavánělo nekromacií".

A. Renjascu 11.8.2020 10:06

https://echo24.cz/a/wRUUJ/jeste-neni-dobojovano-ocisteme-pedofily-a-dalsi-stigmatizovane-vyzyva-aktivistka

V. Pavelka 11.8.2020 8:20

Je to obyčejná plíživá totalita !EUA vypadne s toho jaksi samozřejmě ,,že velké firmy a korporace to ovládají a jsou ovládány, jde s toho děs . Paradoxně mě přijde bližší Rusko ![>-]

P. Kubáč 11.8.2020 8:19

Dvě poznámky :

1. homosexálové hájí své chování trzením, že homosexualita je biologicky daná a nelze s ní nic dělat. LGBTQ aktivisti hájí své chování tvrzením že vše kolem pohlaví je jen "sociální konstrukt" a věc volby.

2. Boj proti ženskému a mužskému pohlaví je stejně marný jako (dřívější ) boj proti homosexualitě, protože ( ač je to politicky nekorektní ) jsou většinová pohlaví biologicky zafixovaná daleko pevněji než homosexualita, nebo LGBTQ

T. Hraj 11.8.2020 10:11

Jste úplně mimo, pane Kubáči. Konzistence a logika vůbec jsou výmysly bílého muže. Progresivismus je vůči nim zcela imunní.

Nejste ale sám. Stejnou chybu (ba i tentýž argument) dělal J.B.Peterson při slyšení před kanadskou senátní komisí, když kritizoval zaváděný zákon Bill C 16 (povinné používání nových "zájmen"). Na ideologicky pevnou Ratinu Omidvar to nemělo žádný žádný účinek:

43:22 - 43:38 https://www.youtube.com/watch?v=KnIAAkSNtqo&t=142s

Měl jí při tom chrstnout kýbl ledové vody do obličeje.

V. Církva 11.8.2020 8:04

Jo jo každý extrém je škodlivý. Když homosexuály násilně léčili a zavírali, až páchali sebevraždy, bylo to hodně zlé.

Když, jak správně píše autor namalovat nenarozené dítě na policejní auto a podpořit pochod rodin je ostuda, a určitě trestné, ale mít auto duhové je podporováno, je to znak toho, že je něco hodně špatně. A nejhorší je ta indokrinace ve školách. Pokud už někdo je tak silně nespokojený se svým pohlavím, nepotřebuje školní přednášku. Pokud s tím nutně musí něco dělat zjistí si fakta sám. Natož aby to muselo poslouchat dalších 96 procent spolužáků.

R. Gramblička 11.8.2020 8:03

dobrej článek, souhlas

J. Pokoutný 11.8.2020 7:58

R^

D. Stirsky 11.8.2020 7:17

A do třetice: Ono "to" opradvu nikomu neublíží. Tak se vezmou dva muži/dvě ženy. No a? U první svatby budou rozdychtění novináři, TV kamery..... Dvacáté si již nikdo nevšimne. A mladý Klaus je skutečně dvakráte rozvedený, takže o tradiční rodině by opravdu kafrat neměl. Jako študák jsem jezdil načerno tramvají, z hecu, z hloupého domnění, že tím protestuji proti režimu... Měl jsem i soud k nezaplacené pokutě. Byť nyní již po řadu a řadu let spořádaně platím, vím, že UŽ NIKDY NEMOHU KRITIZOVAT ČERNÉ PASAŽÉRY A HLÁSAT, ŽE PLATIT SE MÁ. NEB BYCH BYL POKRYTEC, KTERÝ U JINÝCH VIDÍ TŘÍSKU V OKU A SÁM....

P. Moravčík 11.8.2020 7:40

Presne o to tejto partičke ide. Prvá svadba s TV a tlačou, dvadsiatu si nikto nevšimne... Ani ste nemohol dať lepší príklad salámovej metódy likvidácie biologickej rodiny. Po takýchto nezmysloch ma prejde aj chuť na dúhového pstruha:-P

B. Obojzivelnik 11.8.2020 9:59

Pochopitelně. Ten pravý a tradiční je pstruh potoční. Ale i ten je chráněný... Že by skrytý zásah LGBT+?

R. Gramblička 11.8.2020 7:56

A Klaus snad neměl tradiční rodinu? Měl jí 2x, jak to má teď, nevím. Je snad někde psáno (krom náboženských textů), že tradiční rodina je od sňatku až po smrt?