22.10.2020 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

SVĚT: Nikomu to neublíží…

Týden Prague Pride skončil, letos bez pochodu, takže s výrazně menší mediální pozorností. Už je skoro nevhodné se tomu kriticky vyjadřovat, protože přece „komu to ublíží?“ popřípadě „kolik tradičních manželství homosexuálové rozvrátili?“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 11.8.2020 14:18

Však co myslíte, že s nimi udělají muslimáci, se kterými jsou teď kamarádí, až je ti užiteční idioti protlačí k moci? A nepoučí se a nepoučí... :-/

I. Schlägel 11.8.2020 13:44

Velmi dobře, co se týká článku. Velmi špatně, co se týká budoucnosti.

I. Štípek 11.8.2020 12:29

Jste na ně až moc slušný a mírný, pane autore.

P. Götze 11.8.2020 12:02

Ono jde hlavne primarne o verejnou financni podporu takovychto nesmyslu. Ze si ruzni lide seskupuji dle zajmu, proti tomu nai popel, zcela bezna vec. Ale proc by neco takoveho mela podporovat statni / mestska kasa, to je zarazejici. A to dlouhodobe. A uplne nejvetsi prusvih je, kdyz neco takoveho zacnou delat firmy a vpodstate kazdemnu zamestnanci vnucuji, co maji podporovat. Jako zamestnanec pak clovek vpodstate nemuze uhnout. Stejne jako pochybuju, ze cele fotbalove tymy podporuji dobrovolne LGBT, to je blbost. A to je na tom to nejhorsi.

I. Štípek 11.8.2020 12:31

Houba a jeho Piráti chtějí 4% navíc, v tom to vězí.

J. Kombercová 11.8.2020 13:18

Novodobý první máj v létě.

J. Anděl 11.8.2020 11:41

Já jsem jako Pražan do dneska nevěděl, že je letos Prague pride v něčem od předchozích ročníků odlišná.

R. Langer 11.8.2020 14:19

Já jsem ani nevěděl, že je. Nějak to nesleduju... ;-)

L. David 11.8.2020 10:12

Zajímalo by mne, jak se s tím Pražané srovnali, když letos přišli o tu úchvatnou podívanou na hrdé holé zadky?

J. Veselý 11.8.2020 11:10

Trpíme tou ztrátou všichni;-D

J. Vintr 11.8.2020 9:50

Tohle evidentně směřuje k jednomu cíli. Ještě snížit už tak nízkou porodnost u bílé populace ( všimnete si, že se tohle blbnutí prakticky netýká "barevných"). Důvod se dá jen hádat, ale řekl bych že to může být tak, že bezdětný lidem nebude záležet na budoucnosti a nebudou se bránit "sociálním experimentům" se společností. A bezdětné staré lidi bude jednodušší "vaporizovat", když přestanou být užiteční.

P. Moravčík 11.8.2020 11:57

No tak neviem, ale v poslednej dobe sú v USA filmovej a seriálovej produkcii dosť často prezentovaní teplí černosi (ako fajn, že už nemusíme používať termín Afroameričania) vo veľmi pozitívnych úlohách. A ak zo začiatku pôsobia rozporuplne, potom tým viacej zažiaria ako klaďasi (v poslednej dobe Fear of Walking Dead, Rookie - Zelenáč, atď). No nedaj tomu potom aspoň nejaký Award ak už nie rovno Oscara;-D. Ale pravda je, že to zrejme píšu bieli.

D. Stirsky 11.8.2020 9:30

Mám CD s "Toulkami českou minulostí." Nedávno jsem poslouchal díly věnované vzdělávání a ženám, druhá půle 19. století. Tehdejší odprůci používali argumemty velmi blízké argumentům dnešních odpůrců LG - manželství. Tisíciletá tradice, je přece známo, že ženský mozek je jiný, že je nepřípustné, aby byly ženy-lékařky, ženy- soudkyně, ženy-maturantky. Ohánění se vyzkoušenou a tisíciletou tradicí tam bylo hodně, hodně silné.

R. Chodovsky 11.8.2020 9:36

A na druhé straně byli pokrokáři a ti uvažovali jinak. Dokonce vyhradili nějaké kombajny a soustruhy ženám.

Ale jde o to, nenutit ostatní hýkat blahem, že tato ideologie je jediná správná.

Z. Lapil 11.8.2020 9:50

Ono to (i) tehdy bylo složitější. Na přání dodám zdroj i přesnou citaci, ale jistý časopis názorově podobný vašim citacím rovněž psal: "Nám líbí se žena spíše s vařečkou..., leč byl by bez srdce a bez citu ten, kdo by - a teď cituju hodně volně - upíral chudým ženám přivýdělek".

Za krize v 30. letech, kdy už bylo hodně zaměstnaných žen (pošty, kanceláře státní i soukromé - účetnictví a tak) se propouštěly i ve státních službách dříve ženy s odůvodněním, že nejsou živitelkami rodiny. Mimochodem k velkému skoku v zaměstnanosti došlo za války (muži na frontě).

Snad z r. 1935, opravdu někdy takhle "pozdě", se žena (asi 30 let) stala redaktorkou a TAJILA to před rodinou. Až překvapivě rychle se to proláklo (nezasvěcená telefonistka: "Zde redakce Politiky(???), mluvit bude redaktorka ta a ta"), velké rodinné pozdvižení (vždyť máš rentu ze dvou statků, jak můžeš někomu brát práci?!). Zaujalo mě, že tím konzervativnějším člověkem byla matka (Ach, ta ostuda), zatímco otec ji spíše racionálně hájil (ostuda by byla, kdyby psala špatně). Učiněn závěr: pracující dívka z dobré rodiny není až taková hrůza, ale veškerý výdělek půjde "na chudé", sama máš dost.

J. Anděl 11.8.2020 11:17

Díky. Ano, všechno je obvykle složitější a leccos, co se nám může dneska jevit divné, dávali ve své době naprosto srozumitelný smysl. A až dlouhodobý vývoj některé novinky potvrdil, zatímco jiné zanikly v zapomnění a nikdo se na ně dnes nemůže odkazovat jako na příklad.

J. Anděl 11.8.2020 11:39

Jojo. A taky byly reklamy, propagující kouření jako zdravé. V některých případech předepisované lékaři. Žena s cigaretou byla symbolem emancipace.

To, že něco bylo před sto lety podobné, neznamená, že máme povinnost řešit to navždy stejně. Každá situace je unikátní.

Já osobně nejsem odpůrcem sňatků osob stejného pohlaví. Ani ale nevidím důvod je prosazovat.

Nemyslím si, že je manželství něco, na co by měl mít patent stát. Závazek věrnosti a péče v dobrém i zlém je záležitostí svědomí, případně boha a tedy nějaké církve atp, pokud o to někdo stojí. Od státu člověk potřebuje v zásadě to, co poskytuje registrované partnerství.

Ale nechť, naše civilizace se tak vyvinula, že to stát řeší. No, vyřeší-li to uzákoněním homosexuálních sňatků, nechť.

Kdo chce své heterosexuální manželství učinit něčím víc, může jít ke katolíkům, nebo si sám založit nějaký speciální certifikát.

Ale znovu opakuji, nevidím důvod tomu pomáhat na svět. A od těch korporací je to kalkul, byznys. Mě to odpuzuje, ale oni mají určité dobře spočítané, že se jim to vyplatí.

Firmám se vždycky vyplatí zviditelnit se na veřejně hodně viditelné tématice.

R. Doubravský 12.8.2020 0:08

Instituce manželství ovšem není od toho, aby mohli být spolu "ti, kdo se mají rádi", ale aby byla zajištěna právní ochrana a společenská podpora rodinám s dětmi.

J. Anděl 12.8.2020 9:59

Ano, jde o administrativní záležitost a o následné jednání s úřady v mnoha různých situacích. Píšete o účelu instituce manželství z pohledu státu a já si myslím, že to je rozumné. Naprosto s vámi souhlasím.

Současný stát podporuje spoustu nerozumných věcí. Mně třeba možnost homosexuálů stát se manžely přijde rozhodně méně pitomá, než nápad, že by se mateřská měla povinně rozdělit mezi matku a otce. To zasahuje přímo do života každého z nás a odebírá nám (rodičům) to možnost domluvy (respektive - můžeme se domluvit, že na podporu od státu kašleme, to ano!).

To manželství homosexuálů mně osobně nevadí. Chápu, že to může vést k některým divným jevům ve škole, při adopci atp. To souhlasím. Neumím odhadnout, zda okrajovým, ojedinělým, nebo systémovým, které by způsobily nějaký zásadní rozvrat (spíš si myslím, že jen k okrajovým, ale nejsem věštec). Ten rozdíl je v tom, že mě osobně to k ničemu nenutí. Progresivní socialistický stát vymýšlí spoustu povinností, norem, kvót, které tlačí na velkou část populace.

To byla podstatná část tohoto článku, se kterou souhlasím: že aktivní podpora lgbtq začíná patřit k "dobrým mravům". Není jistě povinná ze zákona, ale tlak k podpoře (nakonec nejen lgbtq, ale třeba i blm atd.) tady či v západním světě je. A třeba v prostředí, jako je škola, je to s povinností složitější, protože člověk je tam ve více podřízené pozici z toho pohledu, že je ještě dítě a žák, a právě jako dítě ještě nemá/nemusí mít tak vyvinutou (zralou) nezávislou osobnost. Dítě tak tolik neovlivní, jakou politiku (i skrze něj) škola prezentuje navenek. Podobné pak je to u těch korporací.

Zase to ale právě je skvělá výzva k překonání a k budování nezávislé osobnosti. Ukázat jim fakáče, ať si svojí propagandu strčí do trenek. Ne?

:-)

J. Zaorálek 11.8.2020 13:06

Dobře, tradice je jedna věc a pokud je něco "tradiční", je to to, co je osvědčené. Ok. V tomto smyslu určitě můžeme manželství mezi mužem a ženou označit za tradiční. Ovšem jako argument proti manželství homosexuálů nebo jiných je to samozřejmě málo, to máte pravdu. Takže mezi argumenty určitě patří biologická danost reprodukčního postupu. Je také tradiční, tisíciletími vyzkoušený. :) Takže pokud chceme, aby lidstvo nevymřelo, měli bychom podporovat svazky opačného pohlaví. Dále je to matení pojmů. Pojem manželství označuje oficiální svazek muže a ženy. Svazek dvou osob stejného pohlaví se označuje jako partnerství, popř. registrované partnerství. Jednak manželství je tradiční, tisíciletími prověřená instituce, která dlouhodobě funguje, byť ne 100%, zatímco registrované partnerství je novinka, a pak aby v tom nebyl bordel. Když řeknu, že žába je žába, aby si druhej nemyslel, že mluvím o zlaté rybce.

D. Stirsky 11.8.2020 9:22

A co to brát takto: "Lépe dvěma než jednomu, mají dobrou mzdu ze svého pachtění. Upadne-li jeden, druh jej zvedne. Běda samotnému, který upadne; pak nemá nikoho, kdo by ho zvedl. Také leží-li dva pospolu, je jim teplo; jak se má však zahřát jeden. Přepadnou-li jednoho, postaví se proti nim oba. A nit trojitá se teprv nepřetrhne!"

R. Chodovsky 11.8.2020 9:32

Ano. To vše je v pořádku. A kdy k vůli tomu uděláme pochod?

Aby všem bylo jasné, že to myslíme upřímně, rozbijeme pár výloh. Ostatně máme pojišťovny. A kdo hlasitě nesouhlasí, že dva lepší jednoho, toho označíme za zpátečníka a propustíme z práce.

Opravdu necítíte rozdíl? Oni rozbíjí otevřené dveře.

V. Novák 11.8.2020 13:39

A proto podporujme trojmanželství!

R. Langer 11.8.2020 14:22

Já jsem ovšem pro mnohoženství!

Š. Hašek 11.8.2020 15:46

No ..... zde značný nesouhlas§

Občas mě napadne mnohopřítelkyňování. Jen občas.

J. Jurax 11.8.2020 18:45

Pozor!

Znamená to taky mnohotchýňství!

J. Anděl 11.8.2020 9:13

Nevím, jestli by mě psychologický trochu neodradilo strkat si do pusy sendvič s nápisem lgbtq. Přeci jen, můj mozek se ještě dá nějak ukecat, ale pusu a jazyk mám striktně heterosexuální, dalo by se dokonce říct, že homofobní.

:-)

Š. Hašek 11.8.2020 9:19

Ty obaly mně připadají jaksi přiblblé. Doufám, že Prazdroj zůstane při svém.

Taky mi to připomíná to neustálé kreslení, rytí toho jednoho obrazce mladšími chlapci.

M. Šejna 11.8.2020 8:44

Autore,

jste si jistý, za manželství v takové formě, jaká je u nas uzákoněna, je tisice let prověřená forma?

Stačí se zajímat o formy "manželství" v jiných kulturách a náboženstvích, abyste zjistil, že to naše tradiční manželství je spojeno pouze s křesťanským pojetím.

R. Gramblička 11.8.2020 9:04

no dobrá, tak to zjednodušíme. Tradiční forma je chlap, alespoň jedna žena a děti