17.5.2024 | Svátek má Aneta


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
vita 12.2.2007 12:00

Re: Adekvátní odpověď

Rusko se nebude ptát Byga, vity, ani ne Schwarzenberga nebo "toho ministra, co se menuje tak nějak jako Vandrák", ba ani G.W.Bushe se ptát nebude - zareaguje jak uzná za vhodné.

Jak zareaguje, říká už teď - ne budováním štítu, za nímž by se mohlo případně cítit dost bezpečné pro první úder, ale tak, aby protivníkův štít byl proti jejich raketám neúčinný. To je proklamované asymetrické řešení. "Vy si hrajte s neúčinnými raketkami, my posílíme ty, které fungují spolehlivě".

Důsledek je (pro Rusko) stejný - jejich odstrašující potenciál zůstává odstrašujícím. Pro nás konec konců skoro taky - vzájemně zaručené zničení zůstává zaručeno. Změní se to, že jako země bez jaderných zbraní jsme byli alespoň smluvně chráněni proti prvnímu jadernému úderu.

Ale co se smlouvami ve světě, kde je nejsilnější velmoc vypovídá, jak se jí líbí?

klik 12.2.2007 12:09

Re: Re: Adekvátní odpověď

pořád budeme bez jaderných zbraní

vita 12.2.2007 12:15

Re: Re: Re: Adekvátní odpověď

Ale budeme součástí štítu proti jaderným zbraním. Součástí něčeho, co má jaderné zbraně Ruska eliminovat.

mell 12.2.2007 12:31

Re: Re: Adekvátní odpověď

Vito, ty jsi si nevšiml, že jsme už pár let členy NATO a že pro nás žádná výhoda z toho, že nemáme rakety na vlastním území nevyplývá? Proto jsme členy aliance, abychom se vzájemně ochránili. Proto ale musíme být alespoň tak silní jak kterýkoliv náš protivník. Putin není sebevrah jako Iran nebo S.Korea, takže jeho silácké víkendové vystoupení  nebrali lídři světa moc vážně. Chápu, že jsi zarytý antiamerikanista, takovou úchylku ma hodně lidí, poslední dobou v J.Americe, kde si chtěji projít zkušenost realného socializmu. Jsou dost pitomí, za dvě piva bych jim to rozmluvil a mohli by ušetřit spoustu let tápání, chudoby a možná i mrtvých při permanetních revolucích.

Mirek F. 12.2.2007 12:41

Re: Re: Re: Adekvátní odpověď

Sím, jak se vlastně pozná takový zarytý antiamerikanista:-)? Že se nemodlí k Bushově obrázku?

vita 12.2.2007 12:45

Re: Re: Re: Adekvátní odpověď

Nebrali vážně? Ale pročpak? Já naopak doufám, že ho berou vážně. Nebo v Americe začnou brát vážně - po příštích volbách.

Nevidím v Putinově vystoupení žádné siláctví. Říká jen "pokud uděláto toto, my uděláme tamto, aby se vaše výhoda vyplývající z tohoto v nic rozplynula." Za silácké bych považoval výhrůžky v Chruščovově stylu. Nebo Bushovské.

Jako země, která podepsala Smlouvu o nešíření, máme právo nebýt cílem prvního úderu. Jestli Rusko tuto smlouvu neplní, pak mažte s důkazy do RB OSN. Jakmile se staneme součástí amerického deštníku, už nás žádná smlouva chránit nebude. Ale co je do smluv, když se jednoduše vypovědí, že...

Antiamerikanismus? No, říkejte si tomu jak chcete, já bych taky uměl dávat nálepky. Proti Americe a Američanům celkem nic nemám. Zejména od té doby, co začali dávat najevo, že Bushe a jeho politiky mají taky plný zuby. Proti Bushovi a neoconům - ano, ale tomu bych říkal antineoconismus. A být chudým v jižní Americe, asi bych žádnou láskou vůči gringům rovněž neplál.

F. Čech 12.2.2007 12:49

Vito vy jste ale zcela vedle

Říkáte, že jako země bez jaderných zbraní jsme byli aspoň smluvně chráněni proti prvnímu jadernému úderu. Myslíte si snad, že  instalací radaru, nebo i instalací 20ti amerických antiraket bez jakékoli nálože (útočné rakety se ničí pouze mechanickým nárazem jejich 70 kg hlavice) přestaneme být zemí bez jaderných zbraní? A opravdu jste naletěl na Putinovy propagandistické bláboly a myslíte si, že Američané jsou pitomci a troufají si 20ti antiraketami s 50% účinností zastavit masivní útok 8 000 ruských jaderných hlavic. Proberte se hochu a pochopte, že ani100 podobných základen nemůže čelit ruským raketám a že tedy tato obrana není ani proti této hrozbě namířena. Studenoválečnický maniak Putin, ale stále žije v minulosti a připomíná nám, že nejen Irán, ale i Rusko stále přemýšlí o jaderném úderu na Evropu. Pokud bude Rusko chtít, tak může za cenu vlastního zničení zničit Evropu i Ameriku - na tom pár antiraket, vhodných jedině  na izolovaný útok několika raket z Iránu, nikdy stačit nemůže. Ruské rakety s multihlavicemi se ani nemusí učit před nimi kličkovat!

vita 12.2.2007 13:12

Re: Vito vy jste ale zcela vedle

Člověče, vždyť vy si odporujete snad ve dvou větách vedle sebe položených - pokud ten radar Rusku nemůže vadit, pak mu nemůže vadit ani v útoku na Evropu.

A pokud mu vadí - pak mu vadí oprávněně. Nebo snad vy budete určovat, k čemu je kdo oprávněn? Prostě USA vypověděly jednu smlouvu, na které stál systém jaderné bezpečnosti... no, bezpečnosti... prostě se neválčilo - a Rusko přijímá opatření. Než přijme opatření, upozorní na ně.

To je IMHO slušné. To taková Čína, když někdy v září/říjnu loňského roku USA vyhlásily svou tezi neomezeného rozmisťování svých zbraní ve vesmíru a bránění ve vstupu do kosmu tomu, komu budou chtít zabránit, letos tiše uspořádala ukázku toho, že takové zabraňování by se mohlo USA zatraceně nevyplatit. Na nic neupozorňovala, prostě sestřelila. A nechala na NORADu, aby na to přišel sám.

F. Čech 12.2.2007 14:05

Nečtěte Vito tolik komunistické plátky

A neobdivujte tolik Čínu. Družici "přikovanou" na pevné eliptické oběžné dráze může prakticky každý stát, který je schopen se dostat do kosmu zlikvudovat. Každá kosmická raketa vezoucí např. zásoby pro kosmickou stanici může místo měkkého připojení k družici tuto družici rozbít. Americký raketoplá je dokonce schopen i několik družic během své mise posbírat a dopravit na Zemi ve svém nákladovém prostoru, na zemi je opravit a vrátit zase tam kde byly. A vaše popletené bláboly o "zlých američanech", kteří podle vás "vyhlásily tezi neomezeného rozmísťování svých zbraní ve vesmíru"  jsou totálním nesmyslem, který jste si nejspíš přečetl na nástěnce Komunistického svazu mládeže! Váš obdiv nad ubohým kouskem komunistické Číny , kterým čínští soudruzi nebezpečně zasvinily kosmický prostor (podobně jako zasviňují své řeky a vzduch) ukazuje odkud vítr fouká!

vita 12.2.2007 14:36

Re: Nečtěte Vito tolik komunistické plátky

Drahý F.Čechu, nevím sice, kde jste vyčetl můj obdiv k Číně, ale na to, že podsouváte diskutujícím své vidění, jsem už zvyklý. Možná by se s vámi dalo lépe diskutovat, kdybyste dikutoval o tom, co bylo napsáno a ne o svých smyšlénkách - jenže toho pravděpodobně nejste schopen

Především jsem nehledal souvislost mezi čínským a americkými pokusy, ale chcete-li, tak mezi interceptorem narážejícím do družice přikované na eliptické dráze a interceptorem narážejícím do hlavice na části eliptické dráhy je "jen" v potřebné rychlosti získání a zpracování vstupních dat. V ničem jiném. Autonomní a automatické navedení je nutné v obou případech, při střetných rychlostech v km/s by to člověk neuřídil. A na strefení se do družice se všemi rozměry pod 1,5 metru, je třeba hodně přesné navedení!

Co se americké iniciativy týče, pak =19553440 ]tady máte český odkaz na komunistické HN, tady komunistický Washington Post a tady komunistický Whitehouse. O zlých Američanech ráčítě blábolit opět jen vy - já jsem jen napsal, na co byla reakcí zkouška čínského ASATu. Bez upozornění - na rozdíl od Putinovy reakce. Ovšem, kdyby Čína upozornila předem, to by se F.Čechové nasmáli, čím že to ti komouši zase vyhrožují, když na to nemají, což?

F. Čech 12.2.2007 13:24

Smlouva uzavřená s Ruskem má cenu jen toho kusu papíru na kterém je napsána

To řekl Churchil a měl pravdu.

vita 12.2.2007 13:34

Re: Smlouva uzavřená s Ruskem má cenu jen toho kusu papíru na kterém je napsána

Smlouvu ABM vypověděly USA.

Asi Bushovi přečetli Churchilla... Takže sice smlouvu vypověděl on - ale může za to Putin... Protože je Rus...

F. Čech 12.2.2007 14:10

vitovi

USA smlouvu vypověděly protože byla vypověditelná. Vše proběhlo zcela legálně. Vypovězení hloupé smlouvy o zákazu obrany proti napadení přece není její porušení ničeho! Smlouvy ruší jedině bolševici, kteří nás v roce 1968 brutálně přepadli a nebýt USA byli by tady dodnes!

vita 12.2.2007 16:08

Re: vitovi

Každá smlouva je vypověditelná.

A já si ve své (zřejmě zbolševizované) mysli představoval, že se smlouvy uzavírají proto, aby byly dodržovány... Pacta sunt servanta, říkali staří Římani - i když, no jo, ti si taky smlouvy vykládali podle toho, jak se jim zrovna hodilo - Karthágo by mohlo vyprávět, kdyby z něj po jednom uplanění smlouvy něco zbylo.

Takže ony vlastně USA pokračují v politice svého velkého vzoru... To mi došlo až teď...

Byg 12.2.2007 11:42

Taky nechápu

Když si u nás postavíme radar, tak nám rusko vyhlašuje válku?

Nebo možná je Putin tak hodný, že na nás zadarmo pošle pár raket, abysme si ten náš nový systém mohli pěkně vyzkoušet.

Hledajíci 12.2.2007 11:33

Harpyje

jestli se nemýlím, tak Vy máte strach z Ruska, z muslímů, že západní civilizace zanikne. Tento strach určuje vaše jednání.

Já ten strach nemám!

A to je ten podtstaný rozdíl mezi námi.

Mějte se dobře!

 

RL 12.2.2007 11:44

Re: Harpyje

Ty už totiž jsi ruský muslim......;-D

Hledajíci 12.2.2007 11:50

Harpyje

It is the lesson of life that always in this world everything fails a man – only the Divine does not fail him, if he turns entirely to the Divine. It is not because there is something bad in you that blows on you – blows fall on all human beeings because they are full of desire for things that they cannot get, and even if they get them these things cannot last and they loose them, or these things bring disapoitment and cannot satisfy them. To turn to the Divine is the only truth in life. Sri Aurobindo

 

mell 12.2.2007 12:47

Re: Harpyje

Přeju hledajícímu, aby konečně něco našel a nepřeháněl to s tou převýchovou evropanů k obrazu jiné, pro ně dost cizí kultury. Máme jiné myšlení, které má základy v tisicíleté zkušenosti, že kdo se neumí bránit, tak se stává otrokem a další, že žádná despotická vláda netrvá věčně, protože selský rozum a touha lidi po svobodě nezná hranic.

jirka.s. 12.2.2007 16:37

Re: Re: Harpyje

Ale on už to našel, melle! Jenomže do toho šlápl a teď to všude roznáší!

Ivanhoe 12.2.2007 18:38

Re: Harpyje

Dítě, které strká hřebík do zásuvky, taky nemá strach... ;-D

Hledajíci 12.2.2007 10:58

Táži se odborníků

kolik vojenských základen má po světě ty mírumilovné  USA a  kolik to imperialistické Rusko?

Harpyje 12.2.2007 11:09

Re: Táži se odborníků

Hledající, vážně myslíte že se z vlka stal přes noc beránek?

Hledajíci 12.2.2007 11:26

Re: Re: Táži se odborníků

Každý stát má právo si chránit svoje území, svoje zájmy. Anebo to smí dělat pouze a pouze USA?

pepe 12.2.2007 11:27

Re: Re: Táži se odborníků

Kdyby se nerozpadnul "tábor míru",tak by rakety byly stále v každém "táboru míru".Nebo jste tak naivní,že  si myslíte,že je měli jenom na svém území?                                                                            

Hledajíci 12.2.2007 11:35

Re: Re: Re: Táži se odborníků

No a co má být? USA má také rakety na území mnoha států. Proč je nemůže mít Rusko? Protože mate z něho strach, protože je nenávidíte?

pepe 12.2.2007 12:10

Re: Re: Re: Re: Táži se odborníků

Já jenom reaguji na to,že z Vašeho článku vyplývá,že rakety na cizím území má pouze USA.Je samozřejmé,že i Rusko má právo mít rakety na cizím území.Je však rozdíl v tom,že Rusové se nikoho tehdy neptali.No a k tomu,že nemám rád Rusko.Mám nějaký důvod po zkušenostech,že bych je měl mít rád?

Mirek F. 12.2.2007 12:38

Re: Re: Re: Re: Re: Táži se odborníků

Já osobně třeba nemám rád komunisty, anžto východní blok byl jejich diktaturou. Mohl byste napsat, proč nemáte rád zrovna Rusko, bylo tam snad procentuelně řádově více komunistů než u nás??

pepe 12.2.2007 13:44

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Táži se odborníků

V článku od "Hledajícího "jsem byl nařčen,že nenávidím Rusko.Já to pouze obrátil.Je důvod je mít rád.?To je přeci úplně něco jiného.Nemám-li někoho rád,neznamená to,že ho nenávidím.Ale jinak z Ruska mám strach a po zkušenostech oprávněný.