12.5.2024 | Svátek má Pankrác


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J.G. Pašek 8.9.2006 1:19

Záložáku . . . to slovo se píše "anglosaxonském" . . . .

.

NM 8.9.2006 7:27

Re: Záložáku . . . to slovo se píše "anglosaxonském" . . . .

V angličtině ano, v češtině je to "anglosaský".

Jarda 8.9.2006 6:51

Re: Tak napsal a rekl Petr Adler... Howgh!

Kdesi vysoko v horách je ukryto pohádkové bohatství - zlatý poklad, který po staletí střeží Tonkawové před chamtivými bělochy. A jak už to tak bývá, vždy se najde někdo, kdo lační po bohatství a nezastaví se před ničím. Takový je i Cornel a jeho banda trampů. Na scéně se ale včas objeví Vinnetou, Old Shatterhand a početná skupinka jejich přátel, takže je každému jasné, že na cestě za pokladem čeká všechny pořádná porce dobrodružství, romantiky, nebezpečí a motýlů. Tento dnes již vpravdě legendární film má celou řadu následovníků v podobě dalších mayovských adaptací, stál u zrodu několika hereckých hvězd, oplývá nádhernou jugoslávskou krajinou a v neposlední řadě dal řádnou injekci tehdejší německé kinematografii v podobě peněz i spokojených diváků. HOWGH!

MIT 8.9.2006 0:25

Chomsky=prick!

!!

hornet 8.9.2006 0:24

komentar pritele z USA na adresu Chomskeho

Chomsky je mimoradny pokrytecky padouch. Mesicnik Newsmax vypatral, ze tento nemilosrdny kritik, bijec, zatracovatel vseho americkeho, dlouha leta pobiral plno penez od Pentagonu. Kdyz dotazan na tuto podstatnou nesrovnalost, nijak to nepoprel a rekl, ze se prece musi starat o rodinu, deti a pradeti. Padouch k zbliti, ktery je ale tuze obdivovan humanistickymi intelektualy v celickem svete.

Hornete, 8.9.2006 0:52

prachy prece

NIKDY nesmrdi!

Jana V. 8.9.2006 8:12

Re: komentar pritele z USA na adresu Chomskeho

Nevím, jak je to možné. ale ten Chomsky mi pořád víc a víc připomíná Koháka. Jak kdyby si z oka vypadli. Tuhle byla v ČT 24 v Historickém magazínu diskuse k Reaganovi a jeho podílu na pádu komunismu v Evropě a kdo to neslyšel, ať si to určitě poslechne, stojí to za to - tuším, že to ještě opakují. To byl teda nářez!

Nestranny pozorovatel 8.9.2006 0:24

Neplivejte na Chomskeho jako vedce

No ja jsem spise pro ty zakladny, ale na Chomskeho utocte prosim opatrne.

Musite si vzpomenout jak se Chomsky do sve kriticke pozice vuci vlade USA pred lety dostal. Myslim, ze to bylo neco o situaci na East Timor a manipulace zprav o tomto teritoriu americkou vladou. Jako vedec mel Chomsky zajem na presnych informacich a tak kritizoval.  Postupne ho vmanipulovali do pozice "tridniho nepritele" a on samozrejme pod tlakem zacal delat chyby. 

Neplivejte po vedci. Chomskeho vedecky prispevek ke gramatice je nezpochybnitelny.  Poslouchal jsem Chomskeho nazory na spolecnost v kanadske televizi v roce 1996 a dalo se to poslouchat. Aktualni stav neznam.

68 8.9.2006 0:57

Re: Neplivejte na Chomskeho jako vedce

To bylo v Kanadě? A v televizi!? Tak to jistě bylo hezké. Objektivní, milé a muselo se to dobře poslouchat.

Jiri 8.9.2006 1:35

Re: Neplivejte na Chomskeho jako vedce

Podle meho nazoru byl Chomskeho prispek k lingvistice zejmena v tom, ze se zacal vydavat jinym smerem. Jestli to byl smer spravny nebo ne si netroufam posoudit, ale spousta lingvistu se jeho transformacni gramatikou dlouze zabyvala a dlouha leta jeho teorie opevovala. Ovsem, chlapec svoji pout ku slave uz pocal tim, ze dstil ohen a siru - jeho prvni obet byl psycholog Skinner, se kterym se skutecne nemazlil. TO bych mu za zel ani tolik nemel, ale kdyz se vydal do politiky, tak to bylo horsi. ZName byly take jeho obhajoby Pol Pota, ktereho jeste dlouho pote, co uz se vedelo o dlouhych radach mrtvol, ktere za sebou Pol Pot  zanechal.

Jiri 8.9.2006 1:38

Re: Re: Neplivejte na Chomskeho jako vedce

Je je - to by mi Chomsky dal - ani jsem nedokoncil vetu - a to jsem prosim rodily mluvci a jako takovy bych preci mel but neomylny - ovsem melo tam byt ...ktereho obhajoval....

kanadska televize ... 8.9.2006 4:34

Re: Neplivejte na Chomskeho jako vedce

... je vam autoritou? ktera z nich, ze se tak odvazim poptat? levicova, malem komunisticka, ovsem verejnopravni, cbc? no nazdar!

Faust 8.9.2006 0:21

Chomského nelze vidět černobíle

Pan Adler taky patří mezi lidi, co vidí všechno černé nebo všecho bílé... Takže jak je to s Chomskym:

1. Chomsky je špičkový, ba geniální lingvista, který si svými pracemi o jazyce vydobyl celosvětové renomé. Ti, kteří ho kritizují jako lingvistu, mu nesahají ani po kolena.

2. Toto renomé pak zcela ztratil, když se dlouhdobě angažoval na obhajobu superlevičáckých postojů a dalších všemožných superlevých úchylek. Dneska s ním v Americe komunikuje jen několik levicových univerzit, jinak je poprávu beznadějně zkompromitován.

Jeho "omyl" (či záměr) spočívá v tvrzení, že všchny existující či jen myslitelné jevy mají stejnou důležitost, bez ohledu na četnost svého výskytu a morální aspekty. A protože americká společnost preferuje prý ty jevy napravo, on obhajuje ty nalevo... Ale nepochybně to u něj stále více souvisí i s příjmenými finančními dotacemi od různých lobbystických skupin, které svým hlasem podpoří... 

68 8.9.2006 0:48

Re: Chomského nelze vidět černobíle

Jistě jste alespon většinu těch kritik četl, a tedy víte naprosto přesně, jak vysoko má Chomský svá lingvisticá kolena, nebo přesněji, měl před amputací, kterou si přivodil svou nezměrnou drzostí. Ale myslím, že se zde vlastně vůbec nejedná o Chomského jako lingvistu, přece. 

pozorovatel123 8.9.2006 8:33

Re: Chomského nelze vidět černobíle

Chomský je cosi podobného Denikenovi. Na základě několika polopravd a řady výmyslů lze vytvořit velmi prosperující živnost. Vždy se najde houf věrozvěstů, kteří ho s fanatismem hodným muslimských radikálů budou propagovat.

Zlý kukuč 8.9.2006 0:07

milý autore,

nekamarádím s Chomskym a jsem proti základnám. Co s tím uděláte ?

Dnes jsem si vyslechl projev pana premiéra a zaslechl jsem že je pro základnu a pro naši energetickou bezpečnost. Ještě jemu a evidentně ani Vám nedošlo, že jsou tyto dvě věci v rozporu.

hezký večer ;-)

nosál 8.9.2006 0:20

Re: milý autore,

Kukuči, viděl jsi někdy v životě takového "pravého palestince" či íránského gardistu a podobně? Ty pitomče, ty vůbec nechápeš o co jde. Připomínáš mi politickým rozhledem  onoho slavného židovského bankéře, který se po vytvoření Protektorátu radoval, jak se napakuje na poměru  koruny a marky 1:10 . A skončil v plynu.

68 8.9.2006 0:32

Re: milý autore,

Co s tím udělá autor? Rozhodně se tím nijak nevzruší, jsem si jist. A co s kukučovým nekamaráděním a tím ostatním udělají ti druzí? Řekl bych a doufám, že si během podzimu postaví pár moderních, hezkých základen a budou pak při různých nejapných příležitostech kolem nich ze zvyku a pro větší efekt cinkat klíčkama. (Možná až zjara?)

kukuci, vy jste vlastne ... 8.9.2006 4:42

Re: milý autore,

... hodnej. tak ted pozor: nesouhlasit s pripadnym umistenim obranne protiraketove zakladny v cr je jedna vec. zvat si k tomu chomskeho je jina vec: prozrazuje totiz, ze poradatele te akce proti raketam neznaji nic jineho, nez cista dogmata. cili: ze se bud nedovedou nebo nechteji, nehodici se skrtnete, bavit v rovine realnych duvodu, dukazu a protidukazu. kdyz clovek ta jejich tiskova prolhaseni cte, ma chut zvolat: chlapci, soudruh goebbels by na vas byl hrdy! a v tom je ta potiz: cela diskuse se tim zvrhava nekam, kam nepatri. sice osobne jsem zastancem umisteni te zakladny v cesku, ale jsem ochoten o tom diskutovat ... jenze diskutovat s dogmatiky typu ne zakladnam a noama chomskeho proste nelze.

ginANDtonix 8.9.2006 5:33

mily autore,

Chomsky mi nevadi a zakladny take ne. Co s tim udelate?

Couda 8.9.2006 7:04

Re: milý autore,

Já s tím neudělám nic, to je na Tobě.

Sup 8.9.2006 13:46

Re: milý autore,

Myslite si, ze se da energeticka bezpecnost proste vymenit za zakladnu USA? No mozna se to da odlozit, ale urcite ne takto vyresit natrvalo. Lezli jsme do riti SSSR a stejne nam zvysil cenu plynu ci ropy kdykoli chtel, napr. kdyz mel moznost prodat ji vyhodneji na ten opovrhovany Zapad.

jogurt 8.9.2006 19:36

Re: milý autore,

No, nemusí se každý b.l.b. kamarádit s každým b.l.b.e.m. Jednoduché. Kamarádíte se třeba s Abú Musou? ne - no další b. který Vám chybí do sbírky kamarádů.