20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Flasi 8.9.2006 12:58

Re: Re: Re: Re: milý adlere, o antiraketách nevíš vůbec nic.

Tak o tom, ze to zasahuje rakety na vrcholu drahy (v apogeu) jsem se v atm (ani jinde) nic nedocetl. V takovem pripade by ovsem byla CR prilis blizko pro obranu USA. A Vandenberg by byl urcen tak pro ochranu Panamy :-).

Proti raketam kratkeho dostrelu je system pochopitelne neucinny protoze tyto prakticky neopusti atmosferu. V pripade stredniho (medium range) dostrelu by se jednalo o nerealne kratkou reakcni dobu spolu s prilis kratkym pobytem mimo atmosferu. Ale z Olomouce do Iranu je to nejmene 2500 km - to uz je intermediate range, ktera leti docela dlouho a nad atmosferou je taktez dostatecne dlouhou dobou, takze nevim principialni duvod, proc by takovou raketu nemel byt GMD system schopen sestrelit.

Spravne zminujete, ze system protiraketove obrany neni jenom GMD a zakladnu by mohly navic chranit i systemy PAC-3 (stacila by jedna baterie chranici zakladnu). Nemluve o raketach SM-3 z krizniku v Cernem mori a budoucim systemu sestrelujici rakety v pocatecni fazi letu.

O tom, ze Americani netaji tim, ze to neni urceno pro nasi orbranu nic nevim. Oni naopak tvrdi, ze to je urceno i pro obranu nasi a Evropy. Jiste me muzete vyvest z omylu nejakym odkazem. Co se tyka Polska, tak tam je se zakladnou v zasade souhlas a jenom se resi podminky - co za to.

www racek 8.9.2006 14:29

Re: Re: Re: Re: Re: milý adlere, o antiraketách nevíš vůbec nic.

říkají, jen že by to MOHLO být zakladem systému pro ochranu evropy, za 15 až 20 let ...

Flasi 8.9.2006 15:31

Re: Re: Re: Re: Re: Re: milý adlere, o antiraketách nevíš vůbec nic.

Ne racku, oni to rikaji mnohem konkretneji, ze tahle zakladna JE pro ochranu evropskych spojencu.Za 15, 20 let by to mohlo byt zakladem protiraketoveho systemu NATO, az se Evropa uraci na to taky davat nejake penize.

Ghi 8.9.2006 9:51

Co slovo, to perla :-)

Pan Chomsky je úplná nicka. Alespoň takový pan Adler jej hravě strčí do kapsy ať už jde o úroveň vzdělání, světové uznání, vytříbenost slohu a třeskutost myšlenek. Jinak dost nudný a zbytečný článek.;-)

Ivan 8.9.2006 9:49

Chudák Adler.

Chomsky je skutečně významný vědec, což nějaký Adler není a jistě ani nebude. Ubohá nacistická luza v Němcku taky spílala EInsteinovi. Vždycky se najdou jedinci slabého ducha a podlé povahy, jako je bezpochyby ten, kdo je skrývá pod jménem Adler.  Majestátnost spojovanou s orlem  nemá.

Ti, kdo jsou proti základnám,  jsou výkvětem a svědomím národa a s luzou placenou tajnými službami USA nemají nic společného. Vondra, jako člověk, který je evidentně na výplatní listině cizí mocnosti, je výsměchem diplomacii.

žabák 8.9.2006 10:05

Re: Chudák Adler.

Předpokládám, že jste viděl onu výplatní listinu. Jinak má vaše tvrzemí stejnou hodnotu, jako když já budu tvrdit, že jste na výplatní listině kolumbijské narkomafie.

Jakub Roth 8.9.2006 10:10

Re: Chudák Adler.

Já ty odpůrce základen viděl a slyšel (vlastní oči i ušiska) a pokud tohle je elita, tak Bůh ochraňuj naše životy a majetky. A já pak asi budu luza palcená CIA. Což jsem o sobě slyšel už před rokem 89 od soudruhů estébáků, takže vlastně nic nového.

BTW - nejste vy náhodou onen Ivan Sommer, veselý bolševický diskutér z dob, kdy rudé HaNo ještě povolovaly diskusi?

mapacorp 8.9.2006 10:46

Re: Re: Chudák Adler.

Darebak skutecne jste, ale mohl byste nam tu hodit nejaky link na vas oskenovany " wage "   glejt od nejake oficiny spadajici pod Homeland. To by urcite urcite ozivilo diskusi.

Protoze jestli se takovym  " vlezdo " kvakanim zabyvate zadarmo, je kvalifikatif uplne jasny.

? 8.9.2006 10:32

Kdo to je ten El-n-Stein

to je nejaky Arab z Izraele?

larry 8.9.2006 15:53

Re: Chudák Adler.

Běž domů Ivane

Čech. 8.9.2006 9:48

Americká základna v Česku.

Jsem jen obyčejný občan naší krásné vlasti, ale podle mého názoru by bylo velmi žádoucí tuto základnu postavit u nás. V naší bohaté a dramatické historii nebyla naše bezpečnost mnohdy zajištěna patřičným způsobem, tato základna by tomu mohla pomoci, to za prvé, za druhé všechny budovy a zařízení musejí být postaveny  včetně komunikačních staveb, to bude výborné pro naše firmy a obsluha této základny bude utrácet své peníze u nás, poplatky za používání našeho území také přijdou do státní pokladny. Tak ať už máme povolení připravovat prostory pro základnu a doprovodné zařízení.

Em 8.9.2006 9:50

Re: Čechu, taky za peníze?

;-D

Sch.glosátor 8.9.2006 10:30

Tak to já ne.

Jsem krásný  občan naší obyčejné  vlasti ;-P

čtenář 8.9.2006 14:11

Re: Tak to já ne.

Jěště krásnější je glosátor naší vlasti. ;-D

jindra 8.9.2006 9:41

adlere adleeere

zalez do prrrdeeele -

Chomskemu nesahas ani po sourek ......;-P

jindra 8.9.2006 9:43

Re: adlere adleeere

no a mozna ti adlere (jako zidovi) vadi ze chomsky coby take zid kritizuje Izrael neee ?

JE 8.9.2006 10:43

Re: Re: adlere adleeere

Jen entita velmi mdleho rozumu pouziva misto argumentu poukazy na narodnostni puvod oponenta. Mimichodem, z ceho vy usuzujete, ze nemate zidovske predky? Jenom z  toho, ze vase jmeno nezni zidovsky? Jak hluboko do minulosti znate svuj rodokmen? Jen aby vam to podobne smyslejici soukmenovci jednou nespocitali!

jindra 8.9.2006 11:14

Re: Re: Re: adlere adleeere

ja jsem z rodiny vidlaku a nadeniku - a moje babka byla slapka - ted podporuji ODS - staci

JE 8.9.2006 11:20

Re: Re: Re: Re: adlere adleeere

Hmm, opravdu prehlidka inteligentnich argumenu!

jindra 8.9.2006 12:12

Re: Re: Re: Re: Re: adlere adleeere

na hloupy koment , hloupa odpoved ;-)

JE 8.9.2006 12:14

Re: Re: Re: Re: Re: Re: adlere adleeere

Buďte, prosím pěkně, konkrétní. V čem byl můk komentář hloupý?

jindra 8.9.2006 12:17

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: adlere adleeere

nebyl k veci - kdo nechape obsah nema delat asumpce  

JE 8.9.2006 12:45

A tohle je teda jako k věci, jo? Jo?

no a mozna ti adlere (jako zidovi) vadi ze chomsky coby take zid kritizuje Izrael neee

ano 8.9.2006 12:52

Re: A tohle je teda jako k věci, jo? Jo?

ano

JE 8.9.2006 12:56

Tenhle komentář je stoprocentně k věci (k vám):

jindra 8.9.2006 14:55

Re: Tenhle komentář je stoprocentně k věci (k vám):

dle vas

Mirek Šejna 8.9.2006 9:39

To je dojemné čtení,

Američané se rozhodují, kam nastrčí své základny mimo své území. No a někteří z nás se přímo perou, aby ta základna byla u nás. No a nejlépe hned vedle naší vesnice. Jestli americká ambasáda monitoruje místní komentáře, tak musí její osazenstvo plakat dojetím, jak jsou ti Češi horliví pro americkou věc. Jsou snad víc horliví, než samotní Američané. Dobře nám tak.  

hodne neRath 8.9.2006 9:44

Re: To je dojemné čtení,

nam prosim ne - mluvte za sebe

www racek 8.9.2006 9:54

Re: Re: To je dojemné čtení,

doporučuji ti si něco prostudovat o problému. možná že zjistíš, že nasazené antirakety nejsou určeny proti bouřícím se komunistům nebo zdivočelé smečce dochtorů vedenou dr. rathem. ale, já vím...

jirka.s. 8.9.2006 16:37

Re: To je dojemné čtení,

Á, Geniální makroekonom se nám navíc vydal též na zahraničně-politickou dráhu. Teď  to ve světě, panečku, začne klapat podle Zákl. 1.1., který má lejnův jetelový strejček doma v Americe pověšený na zdi ve zlatém rámu.