27.9.2020 | Svátek má Jonáš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
clay 23.2.2009 8:49

Re: Hybaskova, Hybaskova.

jejich zem? Co ti cizinci(Neafghánci) dělali na cizím území(Afghanistán), kde se válčí? Civilové obvykle prchaj...

Josef 23.2.2009 2:03

Legalni problem v USA

Premistenim zajatcu na pudu USA  automaticky podlehaji americke ustave a civilnim zakonum. Na priklad cokoliv na sebe rekli bez pritomnosti obhajce je u soudu neplatne pouzit proti obzalovanemu, za druhe ti kteri byli zadrzeni tajnymi sluzbami, prislusnici techto sluzeb   nepujdou svedcit k verejnemu soudu, pro ztratu identity prislusnosti k tajne sluzbe a nebezpeci vyzrazeni informatoru. Ani normalni prislusnik ozbrojenych sil nepujde svedcit k civilnimu soudu, protoze by se vystavil nebezpeci odplaty treba vyvrazdenim cele jeho rodiny. Takze kde neni zalobce neni soudce a ti vrahove jsou podle civilnich zakonu bez viny, pro nedostatek svedku. Proto bylo voleno Quantanamo a vojenske soudy, ktere Obama zastavil. Pokud vim tak vsechny evropske zeme od prevzeti veznu vycouvaly posledni Svycarsko ve vcerejsich nedelnich novinach. 

Borek@exil 23.2.2009 6:21

Re: Legalni problem v USA

Ano, Josefe, vystihl jste to přesně. Taky je tu ten malinkatý problémek, že Qatar nechce sto qatarů, kteří zatím na Guantamu hrají fotbálek a tloustnou z jídla halal, pro ně připravoného dle musulmanských receptů. 

Vlado Z 23.2.2009 1:18

chyba zákonů?

Pokud se ví, že jsou to bojovníci vycvičení a dále spolupracující s teroristy, co brání tomu je odsoudit? Vždyť za členství v obzvlášte nebezpečné teroristické organizaci, jako jsou Tálibán a Al-Káida by měl každý soudce se zdravím v rozumem-a v USA takoví nepochibně jsou-napařit minimálně 20 let.  A to aniž by bylo nutné prokazovat zapojení do konkrétního zločinu. V čem je tedy problém?

Fafa 23.2.2009 3:06

Vlado,

problem je v tom, ze clenstvi v teroristicke organisaci NENI trestne.

Pavel 23.2.2009 5:28

Re: chyba zákonů?

A kdo jsou ti teroristi? Vietnamci, Kambodzane, Laosane a desitky dalsich narodu kteri neudelali Americanum nic, nebo Chilane na ktery si dosadil Kissinger Pinocheta, co Philipinci, Alzirane a ostatni co nechteli nic vic nez svoji zem pro sebe? Taliban a Al Kaida,ktery vybudovali a vyzbrojili Americani proti Rusum?A co nejvetsi pratele vraha Sadama nejvetsiho pritele US, co nejvetsi pratele Pahlaviho? A za co by jim mel soudce co parit?Co udelali ti Palestinci zidum z Ruska a New Yorku? Ze chteji zit tam, kde se rodili po generace a pak prijde zid z Polska a rekne ven a kdyz maji stesti tak ho jenom okradou.

Borek@exil 23.2.2009 6:18

Re: A kdo jsou ti teroristi?

Nebojte se, Pavle, brzo je poznáte. Až vašim dětem napřed vypíchají oči a pak jim uřežou hlavy za to, že se vyčurali na plot zadního dvora mešity.

Mara 23.2.2009 7:12

Re: A kdo jsou ti teroristi?

Nebo az Americani zase zacnou mucit domorodce v Abu Graib.Prej to vymalovali, krve stokrat vic jak na Pankraci za bolseviku,ty bys to mel vedet jako bejvalej STBak

Vlado Z 23.2.2009 7:40

Re: chyba zákonů?

Máte zvláštní vidění historie: na USA zaútočili na Vietnam, ale Severní Vietnam zaútočil na Vietnam Jižní. V Kambodži američané nikdy nebyly, zato tam byl komunistický řezník Pol-Pot. V Laosu bojovali místní vzbouřenci a Vietnamská armáda. Pinochet se dosadil sám, podpora USA byla jen politická, nikoliv vojenská. S Talibánem máte pravdu, ale AL-Kaída v době Ruské intervence v Afghánistánu neexistovala. Saddám byl přítelem sokomunistického bloku-zbraně tam dodávala i ČSSR.  S Páhlavím máte pravdu i když to, co přišlo po něm není zásadně lepší.  Palestince z jejich území nikdo nevyhání-můžou žít a mnozí i žijou v Izraeli spolu se Židy a svobodně vyznávat svou víru-oni ovšem mají problém s tím, tolerovat víru jiných.

Nezlobte se, ale jste jen klubko nenávisti, řídící se heslem "účel světí prostředky" a od těch hnusnej Američanů se v špatnostech ničím nelíšíte-chyybí Vám ovšem jejich dobré stránky.

VLK 23.2.2009 10:28

Re: chyba zákonů?

Ani s Talibánem nemá pravdu, Talibán jako takový vznikl až po stažení Rusů z Afghánistánu. USA podporovala jednotky mudžahedínů, z nichž někteří se poté k Talibánu přidali, někteří ne. Nejsilnější svazek vedený šáhem Masúdem bojoval prakticky ve stejném složení proti Rusům i proti Talibánu, základem byly rozličné skupiny Uzbeků, v tom druhém období si říkali Severní aliance.

Al Kaida sice za války proti Rusům neexistovala, ale Bin Ládin už byl na místě a přes jeho ruce šla velká část zbraní i financí, hlavně z arabské oblasti, ale napojení na Američany taky bylo.

Na Kambodžu byly podnikány letecké útoky, protože tudy vedly tajné zásobovací trasy ze severního Vietnamu do jižního. Ačkoli to bylo jasně prokázáno, tehdejší severovietnamská i kambodžská vláda to soustavně popírala, ostatně jako se snažila popřít celou intervenci v jižním Vietnamu.

Za irácko-íránské války posílali zbraně oběma stranám všechny světové velmoci. S Páhlávím udělali Američané chybu, neboť chtěli příliš brzo příliš mnoho demokracie. Obávám se, že podobnou chybu dělají dnes v Pákistánu.

Jenda 23.2.2009 17:12

Re: chyba zákonů?

Ostatne nebyt Pinocheta tak bylo v Chile podstatne vic mrtvych a podstatne horsi hospodarska situace.

pavel 23.2.2009 0:58

slepci

levice pravice v evrope bojuji a muslim se zatim mnozi jak potkan pak nam to spocita s urokem

mik 23.2.2009 1:07

Re: slepci

Jestli sis nevšiml tak pravice se snaží EU chránit a vytvářet nějaké hodnoty a levice chce vše jen rozkrást a na přání Moskvy EU zničit za pomocí islamofašounů.

pavel 23.2.2009 1:23

Re: slepci

to je pravda ale pravice take selhala zelene karty atd !! problem je ze cesi voli podle profese a ne zpresvedceniVVpenize budou ale my ne

Eva D. 23.2.2009 0:46

A, už je to tu!

Včera Ivan Gabal, dnes paní Hybášková. Že ony budou volby do Eulamentu? ;-D

mik 23.2.2009 1:06

Re: A, už je to tu!

Hovnajs. Akorát lidi se zdravým selským rozumem už se nemůžou dívat na všechny ty hovadiny, které  páchá banda socialistických dem entů po celé EU.

ilna 23.2.2009 5:52

Re: A, už je to tu!

R^R^R^

Borek@exil 23.2.2009 6:22

Re: A, už je to tu!

Paní Hybášková, blbounů se nelekejte, na množství nehleďte. Napsala jste pravdu a ta je pro blbouny těžko stravitelná.

Borek@exil 23.2.2009 6:23

Re: dodatek......někteří z ní dostávají průjem.

Rozi 23.2.2009 7:14

Re: dodatek......někteří z ní dostávají průjem.

Ze vy bejvali bolsevici trpite incontinenci. Hlavne ti v US