24.5.2024 | Svátek má Jana


Diskuse k článku

SVĚT: Dva postřehy

Tak Boris Johnson prý utrpěl podle naší ČT porážku, když mu Sněmovna lordů neschválila zákon o brexitu. Aniž by se kdo namáhal zjistit, co takové rozhodnutí horní komory britského parlamentu znamená, už tady zase máme poraženého.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 25.1.2020 12:54

Na politiku brusele máme vliv obrazně řečeno úměrný našim necelým třem procentům hlasů v putovním cirkuse. Tedy prakticky nulový.

P. Zinga 25.1.2020 10:15

Autore, klídek, zde konkrétní vyjádření výboru OSN pro lidská práva:

“Without prejudice to the continuing responsibility of the State party to take into account in future deportation cases the situation at the time in the Republic of Kiribati and new and updated data on the effects of climate change and rising sea-levels thereupon, the Committee is not in a position to hold that the author’s rights under article 6 of the Covenant were violated upon his deportation to the Republic of Kiribati in 2015.”

P. Zinga 25.1.2020 10:06

Lež klimahysteriků:

"Ne- Výbor OSN pro lidská práva zásadně nerozhodoval o tom, co se má stát s těmi, kteří se sami označují za klimatické uprchlíky. K rozhodnutí stála konkrétní otázka, zda soud v Novém Zélandě , který Teitota (tzv. klimatický uprchlík z atolu Kiribati) poslal zpátky , tím porušil jeho lidská práva. Výbor OSN dospěl k názoru, že nikoli."

https://www.tichyseinblick.de/daili-es-sentials/nein-der-un-menschenrechtsausschuss-hat-nicht-entschieden-dass-klimafluechtlinge-nicht-abgeschoben-werden-duerfen/

Š. Hašek 25.1.2020 9:42

Na klimatickou nouzi lze navléknout cokoliv. V případě Afriky i obecnou lenost tamní populace. Uznávám, že lze žít i bez aut a nákupu nápoje z Ameriky, rovněž nemusí být právo na dovolenou ..... To k té Africe.

Vzpomínám si, že v generaci mého otce se moc nemluvilo o nouzi, ale "líný jako veš". A o Afriku se moc nestarali, starali se o svou vlast. Ani o štrasbrusel se nestarali .... a obchody běžely tak, že nestačili psát účtenky/smlouvy/kvitance. To jen k tomu "nebetyčnému rozvoji obchodu (a všeho) pod vedením Teličky a Jourové", který nám sděluje ČT09.

Zkráceno.

V. Kučer 25.1.2020 10:04

Afričanů také nebylo tolik, od těch dob se jejich počet zněkolikanásobil.

J. Jurax 25.1.2020 13:03

Což ovšem není náš problém, nýbrž jejich, potažmo problém afrických vůdců a vlád. Rozhodně nejsme nikterak povinni jej řešit. My jako Evropa.

A my ve smyslu České republiky už vůbec ne.

Koneckonců africké země setřásly koloniální jho - bylo-li to jho - vesměs před víc jak půl stoletím a vládnou si samy.

P. Grigar 25.1.2020 15:00

.. některé problémy se řeší tak nějak spontánně.. 2019-nCoV.

P. Lenc 25.1.2020 9:36

Článek za jedna!R^R^R^

M. Šejna 25.1.2020 9:27

Referendum o Brexitu bylo v červnu 2016. Británie odchází v lednu 2020. Tomu říká pan Holásek efektivita rozhodování?

A to doposhd nebyly schváleny všechny smlouvy budoucí spolupráce GB s EU.

P. Han 25.1.2020 10:39

Jistě, doba od rozhodnutí o ukončení Česko-Slovenské federace k realizaci byla řádově kratší. Ovšem o tom nerozhodoval Brusel. Jinak račte porovnat třeba s dostavbou D1.

M. Šejna 25.1.2020 13:43

Brusel rozhodoval o tom, jak se bude hlasovat v britském parlamentu? 8-o

To tam v tom britském parlamentu seděl nějaký bruselský dozorčí? ;-D

Dálnici D1 staví naši zákonodárci? ;-D:-)

J. Ráž 25.1.2020 14:41

Kdybyste zde nediskutoval, tak bych se ani nezasmál;-D

V. Církva 25.1.2020 17:33

Pan Holásek má na mysli povolební parlament v GB. Ten předchozí byl stejně neschopný jako Brusel, to máte samozřejmě pravdu. Na ty nemáme. Jinak co se týká té D1 a bloků Temelína, rozvoje železnice u nás, je to skutečně ostuda. Nejsme bohužel o moc horší než jiné státy EU, ale ty ještě měly z čeho brát. Žabomyší spory našeho parlamentu a jednoznačně negativistická opozice (antibabiš) skutečně nic pozitivního nevybuduje.

P. Han 25.1.2020 17:36

Byla řeč o efektivitě rozhodování. V britském parlamentu neseděl bruselský dozorčí, jak byste snad měl vědět. Bruselští "dozorčí" pouze do jednání neustále házeli vidle. Jak byste také možná měl vědět.

Co se týče dálnice D1, opět je řeč o efektivitě rozhodování. Občas se mi zdá, že si na toho pitomce nehrajete.

P. Grigar 25.1.2020 14:42

..pane Šejno, britský parlamentní systém, po několika letech stagnace, se znovu vrátil k efektivitě rozhodování. Stačilo k tomu málo, sebrat politickou odvahu a znovu zapojit do rozhodování o věci voliče.

Smlouvy o budoucí spolupráci nevidím jako zásadní problém, katalyzátorem, dle mého, bude Trumpova nabídka obchodních dohod. EU by neměla trucovat a nečinně přihlížet, jak někdo zpoza oceánu zaplňuje volná místa na trhu.

V. Patrik 25.1.2020 9:20

"U nás by k czexitu nemohlo dojít už proto, že by pro procedurální tanečky k rozhodování nejspíš vůbec nedošlo." - No, kdyby u nás získali nadpoloviční většinu borci jako Okamura, Klaus, Sládek, Filip, Mach, atd., tak by ten czexit u nás taky šel jako po másle.

P. Staronový 25.1.2020 9:11

"Jen Slovensko je faaaajn, protože štika politického provozu Zuzana Čaputová ..."

Sranda bude, až ve volbách Kotleba zvítězí, nebo bude těsně druhý. :-P

R. Tichý 25.1.2020 8:28

Do Afriky se maji posilat pouze prezervativy a ucitele. Prvniho je dost a druheho se s radosti chopi slunicka.

Š. Hašek 25.1.2020 9:32

Neposílal bych tam nic ....

Naše republika má svých starostí dost. Bylo by založeno ministerstvo na preservativy pro Afriku a pět nových "VŠ"pedáků pro Afriku (pro Afriku stačí pedagog s úrovní propadajícího osmáka a oni by dostali doktorát).

P. Grigar 25.1.2020 14:45

..když už nějaký učitel do Afriky, tedy s aprobací pracovní výchova. Vzpomínáte? Brblali jsme, ale přece jenom k něčemu to bylo..;-)

Š. Hašek 26.1.2020 12:10

Vzpomínám. Já moc nebrblal .... v tom věkovém rozmezí jsem raději piloval, řezal, vrtal, lepil ....... než se učil zpaměti nějakého Sládka. I doma večer, já měl od Kanagomu věčně upatlaný prsty .....

Ale učitelé dbali, aby to bylo v rovnováze. Tehdá nějak nerozhodovali "brblající žákovské parlamenty".

Pamatuji si, že občas jsem v neděli lítal s kamarády (otec ponechal) ...... občas se vyrazilo na Karlštejn, otec se mě moc neptal, neb věděl, že lítání a Karlštejn musejí být v rovnováze.

P. Lenc 25.1.2020 9:35

Snad si nemyslíte, že sluníčka budou někoho učit.Za první to je práce a za druhé to je nebezpečné.

Š. Hašek 25.1.2020 12:42

Berme to tak, že skutečně jsou schopni založit Ministerstvo Afriky. Ministerstvo sirotků. Ministerstvo australských požárů.

A třicet neziskovek, které si jednou za rok tam udělají výlet. Vezmou s sebou pár plenek, petek s mattonkou a vlaječek štrasbrusele ......

P. Grigar 25.1.2020 14:50

..co po nákladech v řádech stovek tisíců, hlavně že se dobrá věc povedla. Tak drahé plenky a vody si nedovolí ani u Rotschildů.

A těch fotek a videí na sociálních sítích..

P. Nešvara 25.1.2020 8:25

Dokud mají sluníčkáři pod kontrolou justici tak by vám bylo houby platné, že by jste byl šéfem exekutivy. Každý soudce z Horní Lhoty by Vaše rozhodnutí zrušil a bylo by. Podívejte se, jak to krásně běží v USA. Trump udělá exekutivní výnos váhy zákona a nějaký okresní soudce z Oregonu ho prostě zruší. U nás je situace o to horší, že ústavní soudci jsou partou aktivistů, pod vedením Rychetského, kteří mají monopol na výklad ústavy a naprosto v klidu jakýkoli podnět vyhodnotí zcela proti duchu ústavy. Nebo jste už zaregistroval jediný případ, kdy Ústavní soud rozhodl v neprospěch cenzury? A je úplně jedno, že listina práv a svobod, která je součástí ústavy obsahuje velmi jednoduchý bod "cenzura je nepřípustná". Vadí to ústavnímu soudu? Ani nejméně. Cenzura názorů, které se jim nelíbí (tedy automaticky označeny jako fašistické, nacistické, xenofobní nebo obecně "hate speech") je okamžitě ústavním soudem odsouhlasena. Odvolání neexistuje. Prostě, dokud máme soudy jaké máme, tak je úplně jedno, co je psáno v zákonech a ústavě a také je jedno, kdo je šéfem exekutivy. Pokud se nelíbí, tak se z nějakého nesmyslného důvodu obviní a nechá zavřít. Podívejte se na Itálii. Jak zabránit Salvinimu vyhrát volby? No, tak ho obviníme, zavřeme do kriminálu a voličům se vysmějeme. Totéž udělali kdysi Grossovi s nějakou nesmyslnou causou kvůli bytu (když přestal poslouchat ty správné lidi), dneska obdobně chtějí odstřelit Babiše (to Babiše fakt nemusím, ale ty causy proti němu jsou svinstvo non plus ultra). Jo, kdyby Babiš přijal kvóty na vousaté sirotky a tlačil na přijetí Eura, to by mohl krást jak by chtěl a v klidu by vládnul dál.

V. Petr 25.1.2020 12:31

To je o celkové situaci v zemi. Bismarck si nic nedělal ani z rozhodnutí parlamentu.

Jinak si myslím, že soudci by měli být voleni. Obecně by neměla existovat žádná funkce, nezávislá na vůli voličů!

J. Jurax 25.1.2020 13:14

Ano, podle ústavy je cenzura nepřípustná. Nicméně co je to cenzura určuje ústavní soud.

Navíc existují paragrafy, jež cenzuru prakticky zavádějí - zákaz hanobení na základě rasy či etnika, náboženství či příslušnosti k nějaké skupině etc., zákaz šíření poplašných zpráv a tak podobně, přičemž kritéria pro posouzení, zda jde či nejde o čin spadající pod tyto paragrafy jsou pružná a nátlakem aktivistů i politicky posuvná.

J. Lukavsky 25.1.2020 8:24

" OSN nesmějí vracet uprchlíky do zemí, kde jim hrozí klimatické změny" no ještě by to chtělo drobet vylepšit: že "uprchlík si myslí, že mu doma hrozí jakákoli změna nebo naopak, že tam hrozí stagnace". To by bylo dokonalé. No a samozřejmě, že je nutno se o něj dokonale postarat. Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. J.L.

Š. Hašek 25.1.2020 19:28

O tom, že uprchlík je v tísni ...... rozhodnou Šabatová se Šojdrovou.

D. Stirsky 25.1.2020 8:00

To by chtělo publikovat na PL.