17.9.2021 | Svátek má Naděžda


Diskuse k článku

SVĚT: Chomsky, vřed levicového západního myšlení

Podíváme-li se na návštěvu Noama Chomskyho, mediálního guru fanatického marxismu, levicového antisemitismu, obdivovatele totalit, muže nenávidějícího svobodnou společnost, muže až do úplné debility dovedené sebestřednosti, nemůže se člověk zbavit určitých myšlenek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Lobpreis 10.6.2014 16:19

Re: odsoupirt

ROFL :-)

J. Sova 10.6.2014 8:29

Rétorika článku

(a nejen tohoto) připomíná dobu totality, dokonce až padesátých let. Dokonce i křesťané soudí a házejí kameny.

Pěkně se nám to polarizuje.

K. Frauknecht 10.6.2014 8:50

:-)

Problém absence "umění naslouchat". Vedle malosti (výše IQ) společnosti má nezanedbatelný vliv i padesát let nesvobody :-)).

M. Zikmund 10.6.2014 8:18

Články pana Vlka...

...jsou typickou směsí těžké nabubřelosti a velké ignorance. Pan Vlk si prostě myslí, že je přední intelektuál, který vidí, že všichni ostatní jsou úplní idioti. Jak veselé je číst od někoho, kdo ve svém článku o ekologii ukázal, že vůbec netuší, o co jde, že Chomsky absolutně nechápe souvislosti...

Tedy, Chomsky není můj hrdina, v mnohém s ním nesouhlasím, ale je to osvěžující kritický hlas, který demokracie potřebuje. Jistě, že různí takymyslitelé spustí třeba při kritice Izraele tyrádu, že je dotyčný antisemita - jak směsné je to u Žida Chomského! Myšlení pana Vlka je ovšem zcela v intencích izraelské vlády, která svým kritikům prostě zakáže vstup do země a nazve je oficiálně „sebenenávidějícími Židy“. Takoví jako pan Vlk by tento mocenský nástroj jistě uvítali i v ČR, kde by ho dostali všelijací takoví podvratní ateisté, levičáci, ekologové různá havěť, co nehodlá stát v řadě a poslušně pracovat.

Jinak se článkem, složených ze lží jakože Chomsky omlouval genocidu Rudých Khmerů (kdyby se pan Vlk obtěžoval podívat na anglickou Wikipedii, zjistil by, že Chomsky pouze v jednom článku napsal, že USA se zajímá o genocidu v Kambodži, ale no o genocidu na nedalekém Východním Timoru, protože tehdejší vláda tohoto státu byla spojencem USA), nemá vůbec cenu zabývat.

J. Lepka 10.6.2014 9:40

Re: Články pana Vlka...

Promiňte, ale reagujete, jako byste s Noamem chodil na kafe do stejně profláknutého podniku !!!

V. Novak 10.6.2014 12:10

Re: Články pana Vlka...

Zato vy reagujete jako obvykle - stupidně.

Zřejmě jediným způsobem, který je vám dostupný.

J. Slanina 10.6.2014 16:43

Re: Články pana Vlka...

Sere tě hodně, soudruhu podpraporčíku, že nejsi sám schopen vymyslet něco podobně vtipného?

V. Král 10.6.2014 18:02

Re: Články pana Vlka...

Sekanina, vy jste opravdu přitroublo :) a navrch zlý člověk...

J. Slanina 10.6.2014 20:26

Re: Články pana Vlka...

Zatímco soudruh podpraporčík a ty jste nejspíš absolventy teologické fakulty UK, že?

J. Adler 10.6.2014 16:42

Re: Články pana Vlka...

Pane Zikmunde, prosim Vas, neberte Wikipedii zase tak moc vazne. Prectete si zdroj, ktery Vam pan Vlk sr. nabizi. Ma pan Vlk sr. samozrejme pravdu, kdyz tvrdi, ze Chomsky popiral genocidu Rudych Khmeru a kdyz mu pak dokazali, ze se mylil, tak se nikdy neomluvil a jenom se nechal slyset, ze za to vsechno mohla CIA. Jedna nepresnost, ktera se do clanku pana Vlka vloudila je, ze Chomsky sam myslim netvrdil, ze v Kambodzi byl bukolicky raj, ale moc chvalil knihu, ktera to tvrdila. Ale to neni podstatne, to podstatne je, ze pan Chomsky je bezcharakterni lump. A co se tyce toho osvezujiciho hlasu - inu, velmi slusne na tom vydelava!!

K. Frauknecht 10.6.2014 8:17

Skoro stejně blbý

jako když píšete o Němcích :-).

Citát k tématu : "Bohužel jsem si musela minulý týden připustit opravdu hrůznou provinciální omezenost českého intelektuálního establishmentu. Nedokážu pochopit, jak kdokoli, kdo nepostrádá základní intelektuální sebeúctu, může takto sprostě a demagogicky znevážit člověka světové pověsti, aniž by se vůbec zabýval smyslem jeho výroků." (prof. M. Bartlová, Chomský v zemi pomazánkového másla)

J. Boleslav 10.6.2014 12:40

Re: Skoro stejně blbý

Možná to bude tím, že je to světově proslulý blb.

V. Novak 10.6.2014 15:02

Prostě český intelektuální establishment

je možná establishement - ale ne intelektuální.

Pár "hochů co spolu mluví" v pražské kavárě, z níž povětšině vylezou jen aby vlezli do kavárny brněnské. Hlavně aby je neofoukl větřík nezávislého myšlení!

E. Sevrát 10.6.2014 7:50

Svoboda slova,projevu platí jak

pro pana Vlka,tak pro pana Chomského.Teším se v pátek 13.6. na ČT Hyde Park,kde s ním má být rozhovor.Jistě to bude zajímavé.

P. Lenc 10.6.2014 7:30

Bohužel,

podobné týpky produkují i naše sociálně zaměřené univerzity.A není divu, mají-li profesory rozdávající medaile takovému hnoji.

M. Pivoda 10.6.2014 6:46

Další "vřed"?

Pro autora tohoto článku, demagoga Vlka:

Our Economic Malaise Is Fueling Political Extremism

by Umair Haque, HBR Blog, 3:00 PM June 5, 2014

http://blogs.hbr.org/2014/06/our-economic-malaise-is-fueling-political-extremism/

Toto je další vřed západního myšlení?

V. Hajková 10.6.2014 6:55

Re: Další "vřed"?

Zajímavé-  jak  toho to  člověka  -  kterého  ve  svém  článku  popsal  tak  skvěle  autor  článku, obhajují  především   odporní  KOMUNISTÉ!

S. Moc 10.6.2014 7:09

nd

Tak vředem bych to nenazval, ale pomýleným rozhodně ano. Měnový system není nejlepší, ale přispívá k zachování obchodní activity. Pan Umair Haque, jako každý levičák,je výborný kritik, ale řešení (aspoň v tom článku)nenabízí. Zato poukazuje na skupinu lidí, kterou ovšem blíže nedefinuje, jež za všechno může. A už jsme zase u toho. Místo třídních nepřátel to jsou dnes ti bohatí, nebejt jich je na světě pohoda... opakuji, typický levičák který balí slova do frází k vytyčení obrany prostého lidu proti prostým lidem, kteří se dali do prava a proto jsou rasisty.

M. Pivoda 10.6.2014 8:18

Jen to podstatné

1. Umair Haque v závěru článku výslovně upozorňuje, že nejde o komunismus, ale o zdravý selský rozum.

2. Umair Haque ve svém článku připomíná, že dnešní situace v mnohém připomíná stav před válečným konfliktem. A to je mnohem závažnější sdělení, než vaše povrchní nálepkování lidí jako "pravičáci" a "levičáci".

Za sebe chci říci, když už s pohybujeme na úrovni metafor, že NA ZDRAVÉM TĚLE VŘED NENAROSTE. Toto si čeští agresivní pisálci, jako je právě Vlk, vůbec neuvědomují.

Situace ve světě je mnohem vážnější, než aby Češi museli poplivat přínosného vědce Noama Chomského, který nutí k přemýšlení. Ano, on Chomský provokuje, ale on je menšině proti těm koho kritizuje, takže mu ani nic jiného nezbývá.

M. Hanko 10.6.2014 6:13

tedy

Tedy, já jsem s Chomskym také nesouhlasil. Myslím, že politicky je mimo. Na druhé straně jeho vystoupení mi nepřišlo plné "sprostot a urážek", jak píše pan autor, zato tento jeho článek ano. Je to kbelík splašků od shora až dolů, a já žasnu, že redakce NP něco takového uveřejnila.

Přitom člověk by se třeba rád dozvěděl, na základě čeho pan autor soudí, že Chomsky "nenávidí svobodnou společnost", jak píše pan autor - ale ten se bohužel spokojil jen s urážením, nadávkami a lamentací, ale s argumentací se příliš nevysiloval. Opravdu žalostné.

J. Hruška 10.6.2014 7:17

Re: tedy Hanko, Hanko.

Dobrý den. Vaše ("znalosti") možná sečtělost je obdivuhodná, ale její použití má záměrné mezery. Neškodilo by je doplnit. Zdař Bůh, Josef.

M. Hanko 10.6.2014 7:29

Re: tedy

Pane Hruško, můžete mi prosím říct, co vy víte o mých znalostech mé sečtělosti či nesečtělosti, a jaké v nich jsou nebo nejsou mezery, a která z nich je či není "záměrná"?

A jen na okraj, oslovení jen příjmením je, jak všichni víme, vyjádřením jistého despektu či pohrdání. Mezi slušnými lidmi se toto bez příčiny nedělá - a já netuším, jaké vy byste mohl mít důvody pohrdat mnou.

M. Frank 10.6.2014 7:30

Re: tedy

PAk jste asi sledoval vystoupení někoho jiného. S článkem lze na 100% souhlasit. Chomský je v podstatě gauner.

M. Hanko 10.6.2014 7:41

Re: tedy

Gauner? :D Komu kdy ublížil? Koho napadl? Členem jakého pouličního gangu je? Proto jaké má názory, je gauner?

Jojo, ono je tak snadné házet kolem sebe na netu jen tak nadávkami :/

Já s něčím v článku souhlasím, nad něco kladu otazník, ovšem hrubě nesouhlasím s tou formou, a kritizuji prakticky chybějící argumentaci a nepodložené soudy.

T. Vodvářka 10.6.2014 5:45

Naprostý souhlas s autorem

Pan Chomsky je typickým příkladem pseudointelektuálního tlučhuby.

J. Mrázek 10.6.2014 5:36

Obávám se, že ...

...za vším tím marasmem a nekritičností vyčuhuje infantilní kavárenský havlismus, nikoli marxismus... ale to je věc názoru, samozřejmě.

D. Polanský 10.6.2014 5:16

To je celý problém intelektualismu,

v tomto případě vědec, který dosáhl vynikajících výsledků, si myslí, že má patent na rozum. Alo to stejné si myslí známí umělci, sportovci.

Předseda akademie Drahoš to je jedna veliká ostuda, nedávno jsem četl s ním rozhovor, stále obhajoval základní výzkum, jelikož AV není schopna vyprodukovat výstupy. Stále se oháněl nebohým prof. A. Holým, který byl fenomenálně pracovitý a tvořivý a dokázal aplikovatelné výstupy produkovat. Ti hajzlíci z AV jej ani nenavrhli na Nobelovku za chemii.

Pochopitelně po tomto kroku předpokládám že Drahoš odstoupí z funkce.

M. Krátký 10.6.2014 2:55

Pane Vlku, zase nádhera

Chomsky je zrůda, stačilo by mu odebrat cestovní pas a řidičák, aby pochopil Stb praktiky u nás za komunistické totality naprosto běžné. Děkuji za rázné shrnutí - protestuji proti krokům a postoji České Akademie placené z našich daní.

H. Lukešová 10.6.2014 0:37

...skončí to znovu v koncentráku nebo v gulagu.

Pan Vondra je jeden z mála odvážných lidí, budiž mu čest. Však také Vondrovi spílají na různých levicových serverech. Plive po zemi, jejíž je občanem, plive po Izraeli. Chomsky nenávidějící svůj národ, ke kterému pouze etnicky patří, by si měl prohlédnout autentické filmy z osvobozených koncentračních táborů pořízených od Američanů a Sovětů. Jenže to se mu to kecá, hezky z bezpečí kaváren, takoví kavárenští levicoví žvanilové jsou nejhorší, skutečnou realitu neznají.