25.9.2022 | Svátek má Zlata


SVĚT: Chomsky, vřed levicového západního myšlení

10.6.2014

Podíváme-li se na návštěvu Noama Chomskyho, mediálního guru fanatického marxismu, levicového antisemitismu, obdivovatele totalit, muže nenávidějícího svobodnou společnost, muže až do úplné debility dovedené sebestřednosti, nemůže se člověk zbavit určitých myšlenek. Ty shrnul geniálně George Orwell, který pravil, že některé ideje jsou tak idiotské, že jim může uvěřit jen intelektuál.

To ovšem v případě pozvání Chomského na universitu do Olomouce neplatí jen pro duševního nacistu Chomského, ale i pro ty, kteří jej pozvali a pak mu s otevřenými ústy naslouchali a rozdávali mu medaile.

Rozhodně nemíním posuzovat jeho odborné kvality v lingvistice. Ovšem jak známo, mnoho vysoce inteligentních mužů a vynikajících v nějaké vědecké (většinou takzvaně "měkké") disciplině bylo ve skutečnosti osobami sociálně debilními, hysterickými, samolibými a naprosto nezodpovědnými exhibicionisty.

Chomsky je typickým představitelem kavárenského komunisty, jenž z pocitu své intelektuální převahy, z nedostatku chápání souvislostí a z naprosté idiotskosti vytvořil svůj kult, kterému se media a universitní levice na západě klaní. To, že není vůbec schopen pochopit základní děje a události, které se staly, ukazuje například jeho srovnání nacismu s USA, kdy neuvěřitelně hloupě říká:

"Jsem dost starý na to, abych si pamatoval několik Hitlerových projevů v rádiu, a vybavuji si podstatu a tón jásající lůzy. Dnes mám hrozivý pocit temných mraků fašismu stahujících se na Spojenými státy." (Noam Chomsky, Chomsky on Anarchism. 2005).

Chomsky vydal knihu "After the Cataclysm", kde například tvrdí, že prý si kambodžští uprchlíci vymýšlejí a že zprávy o vražedném šílenství Rudých Khmerů jsou jen "záplava propagandistických lží". Dále, i přes nevyvratitelná fakta mezinárodními orgány zjištěného hladomoru, klidně coby "význačný profesor" tvrdí, že zemědělská politika Rudých Khmerů prý měla "úžasné výsledky" (to tvrdí i europoslanec za ČSSD soudruh Keller) a za Pol Pota prý v Kambodži zavládla "bukolická idyla".

Návštěva a vyjadřování Chomského v ČR není, jak tvrdí v Lidových T. Rychlík, jen plné "štiplavých výroků", ale plné sprostot a urážek. A to nejen vůči Václavu Havlovi, který se nemůže bránit, ale vůči všem východoevropským disidentům. Porovnávat hlasatele intelektuálního protestu Havla a jeho postoje s vzájemným vražděním marxistických bojůvek a pravicových eskader smrti, ukazuje, že ten člověk buď neví, co říká, anebo je už tak drzý, že si je jistý, že jej nikdo nepošle do patřičných mezí. A na tyto lži a sprostoty v Olomouci s otevřenými ústy přikyvovali studenti i věhlasní čeští akademici. Být na jejich místě, tak bych se styděl.

Že by mu věřili? To určitě ne. To se jen naši provinční vědci, bez jakékoliv známky studu, pokoušeli přihřát ve výsluní levičácké mediální hvězdy, kterou vypěstoval americký universitní mainstream a všichni ti do cizích slavných hýždí "lezisté" adorovali. A proč? Právě proto, že je hvězdou dnešního mainstreamového antisemitismu a kavárenského obdivování nejzrůdnějších forem marxismu.

"Útlak v komunistických státech východní Evropy," plácá Chomsky, "nebyl tak velký jako v jiných částech světa, které byly v ´americké doméně´."

A ani jeho hostitelé, ale ani novináři, se nezmohou na připomínku milionů mrtvých, které za sebou zanechal marxismus – ruský bolševismus v gulazích, čínský maoismus za "kulturní revoluce", Pol Potův vražedný režim za dobu svého působení. Když je přednášející evidentně prolhaným idiotem, to se nikdo nezmůže ani na formální protest?

Místo toho mu předá, což je neuvěřitelné, předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš nejvyšší vyznamenání Akademie. Medaili "De scientia et humanitate optime metritis". Že jej hanba nefackuje! To, že Chomskému předalo doktorský titul "honoris causa" třicet osm universit, nic neznamená. Mnoho neuvěřitelných gaunerů a zločinců dostávalo různé ceny, hlavně za své politické postoje. Například nositel Nobelovy Theodor Mommsen, německý antisemita, rasista a fanatický "čechobijec" hlásající: "Buďte tvrdými. Rozum lebka Čechů nepřijme, avšak ranám i ona porozumí." Zdůvodnění Švédské akademie o udělení Nobelovy ceny pak bylo následující: "… největšímu žijícímu mistru v umění historiografie se zvláštním zřetelem na jeho monumentální dílo Římské dějiny." Také dvojnásobný doktor Goebbels dostával odměny a býval vyznamenán za své "vynikající práce na poli kultury".

To, že Chomsky dostal třicet osm titulů "dr.h.c.", znamená jen to, že na světě existuje třicet osm vědeckých rad, kterým nevadí autorův antisemitismus a obdiv k nejhorším diktaturám.

Naše Akademie věd měla báječnou příležitost ukázat se jako demokratická instituce, která si pamatuje dějiny obecně a dějiny vlastního národa.

No, když ČSSD posílá do Bruselu jiného vysokoškolsky vzdělaného člověka, milovníka totalit Kellera, co se vlastně divíme.

To, že olomoucká universita pozvala tohoto týpka a Akademie věd ČR mu dala cenu, je neuvěřitelnou ostudou celé akademické obce. A ukázka její prodejnosti a morální ubohosti. Jsou ochotni zvát a hýčkat a vyznamenávat člověka, který jim do očí říká, že jsou jako národ z "východu" Evropy jen verbež, za což by si spíše zasloužil, aby byl označen v za své výroky v ČR jako "persona non grata".

Je velice dobré, že existují u nás význační lidé, kteří se proti tomuto morálnímu vředu dnešní vědy ozvali. Nejlépe to vystihl bývalý ministr Alexander Vondra:
"V době, kdy tu lidé jako Havel seděli za svobodu v komunistickém vězení, on z bostonských kaváren obhajoval genocidu Pol Pota v Kambodži. Bude-li svět kecům takových lidí znovu obdivně naslouchat, skončí to znovu v koncentráku nebo v gulagu."