17.10.2021 | Svátek má Hedvika


Diskuse k článku

SVĚT: Chomsky, vřed levicového západního myšlení

Podíváme-li se na návštěvu Noama Chomskyho, mediálního guru fanatického marxismu, levicového antisemitismu, obdivovatele totalit, muže nenávidějícího svobodnou společnost, muže až do úplné debility dovedené sebestřednosti, nemůže se člověk zbavit určitých myšlenek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Malovec 10.6.2014 19:47

chtělo by se říct:

Rozum lebka českých akademiků nepřijme, avšak ranám i ona porozumí.

M. Stuchlik 10.6.2014 23:24

Re: chtělo by se říct:

Zajímavý názor :-)

J. Marková 10.6.2014 19:07

Pan Vlk mluví podobně sprostě jako dámy na pavlači

Ano, také si myslím, že je to doslova odporný článek, plný extrémismu a nepochopitelných urážek. Také nechápu, že má prostor zde. Nadávat umí každý. Pan Vlk velkolepě.

P. Han 10.6.2014 20:05

Re: Pan Vlk mluví podobně sprostě jako dámy na pavlači

Je to článek o jednom extrémistovi a jeho urážkách. Pan Vlk se v jeho charakteristice dost mírnil.

S. Netzer 10.6.2014 20:29

Re: Pan Vlk mluví podobně sprostě jako dámy na pavlači

Absolutní souhlas.

J. Anděl 10.6.2014 22:48

Re: Pan Vlk mluví podobně sprostě jako dámy na pavlači

Nevidím to tak černě, ale bude to tím, že pana Chomského a jeho texty neznám. Jako jeden z efektů dnešního článku pana Vlka můžete považovat to, že mě nyní trochu zajímá a možná si od něj někdy něco přečtu.

Na Neviditelném Psu dostává prostor poměrně široké spektrum přispěvovatelů a považuji to za jedno z jeho pozitiv.

M. Stuchlik 10.6.2014 23:23

Re: Pan Vlk mluví pravdu, to je podstatné

Chybí fakta tak se kritizuje forma. Vlk má pravdu, howg

J. Babička 10.6.2014 18:04

nebezpeci netolerantni levice

http://www.theblaze.com/stories/2014/05/30/without-this-video-proof-you-might-have-a-hard-time-believing-who-went-off-on-ivy-league-schools-for-suppressing-conservative-ideas/

J. Babička 10.6.2014 18:10

Re: nebezpeci netolerantni levice

TTo je jen pokud mluvite anglicky, znamy liberal levicovych nazoru,M Bloomberg, tam vbaruje, pred levici, jak je na priklad Chromsky, kteri jsou absolutne netolerantni k jinym nazorum a tak vznikla situace, ze na americkych aniversitach nepusti jako profesory a prednasejici lidi jinych nazoru a studenti jsou tak vysteveni jednostranym informacim, misto cele skale ruznych nazoru s celeho politickeho spektra a tim  i moznosti se ucit tvorive myslet.

V. Král 10.6.2014 18:18

Re: nebezpeci netolerantni levice

Spojená státy jsou rozleptávány podivnými netolerantními individui levičáckého smýšlení.... :/

J. Sinnreich 10.6.2014 17:22

Maoisticky linguista

Soudruzi akademici v Olomouci prece museli vedet, co je soudruh Chomsky zac. Proto nechapu, ze se divi tomu, co rika. Mozna ze to ale ocenila nova nastupujici generace revolucnich studentu.

M. Stuchlik 10.6.2014 23:22

Re: Maoisticky linguista

Typl bych si, že to moc dobře věděli co je Chomsky za gaunera. Svůj k svému ...

V. Král 10.6.2014 17:19

Vřed společnosti :)

Stokrát opakovaná lež se stává pravdou....

Fakta:

25.prosince 1978 vpadlo dvanáct vietnamských a tři Kmehrské pluky Kampučské sjednocené fronty pro národní osvobození do severovýchodní Kambodže. Rudí Kmehrové nebyli schopni vzdorovat vietnamskému útoku  a rozprchli se do obtížně přístupných oblastí západbí Kambodže, odkud vedli s podporou USA a ČLR po následujících deset let partyzánskou válku.

J. Babička 10.6.2014 18:02

Re: Vřed společnosti :)

Hlavne nezapomenout na to, ze za vsechny zlociny komunistu je vinna amerika.

V. Král 10.6.2014 18:12

Re: Vřed společnosti :)

A to řekl kdo? Váš pohled je ideologicky fanatický...jde jen o to vidět ...vy ale bohužel jedete černobílé vidění světa. Co statisíce civilních obětí amerického bombardování v Kambodži a Vietnamu, to je v pohodě? Dobro? Nutné ztráty nebo to dokonce byly komoušský svině všechno? :)  Na tohle upozornuje Chomsky...

P. Adler 11.6.2014 3:50

Re: Vřed společnosti :)

tohle vsechno vam rekli na vumlu? pro mladsi pokoleni: vecerni universita marxismu-leninismu ...

J. Klepal 10.6.2014 14:43

neúcta k jiným názorům

Nehledě na hloubku věcných a historických neznalostí předváděných řadou diskutujících přispěvatelů, je naprosto zarážející neúcta k názorům, které nejsou v souladu se stranickou linií českých bolševiků a jejich svazáků. Někteří by za to lidi, kteří dovolili veřejně vyslovit svůj názor člověku s bohatými životními zkušenostmi, propustili ze zaměstnání a nejspíše by se hrnuli pro ně zřizovat koncentráky nebo gulagy či rovnou stavět šibenice. Je zřejmé, že relativizovat utrpení lidí způsobené jinými lidmi není ta nejlepší cesta k pochopení toho, co každý musel prožít, ale to je přesně to, co zde dělá každý druhý, když se mluví o utrpení prožívanému na opačných stranách libovolného konfliktu. Stále se setkáváme s bagatelizováním utrpení těch, kteří z nějakého důvodu nám nejsou sympatičtí, a zveličováním stejného utrpení těch, kteří jsou nám sympatičtí. Mimochodem, Chomsky měl při svém relativizování samozřejmě pravdu, protože skutečně objektivně vzato příběh Václava Havla bledne ve srovnání s osudem například Victora Jary.

J. Slanina 10.6.2014 16:08

Re: neúcta k jiným názorům

Je úžasné, když bolševik napíše: "...je naprosto zarážející neúcta k názorům, které nejsou v souladu se stranickou linií českých bolševiků a jejich svazáků."

J. Kulheim 10.6.2014 16:55

Re: neúcta k jiným názorům

Ono to bylo vlastně všechno fajn. Komunisté se obětovali a pustili se do budování Ráje na zemi. Nějaká nesrovnalosti byly, ale když se kácí les, létají třísky. Sice pár lidí pověsili, ale jinde bylo pověšených mnohem víc.

V. Král 10.6.2014 17:47

Re: neúcta k jiným názorům

Co to tady melete? Chomsky snad obhajoval režim za Husáka?  Václav Havel mluvil o Státech jako ochránci svobody ve světě, přitom byl v Salvadoru zavražděn juntou podporovanou USA arcibiskup Oskar Romero. A existuje mnoho dalších příkladů, kdy USA podporovali nedemokratické režimy. ...tam se vraždili civilisté po stovkách. Podívejte se na to na internetu, možná se vam z toho zvedne žaludek... co je tady za fanatiky :) , to fakt nechápu..

Václav Havel, kterého Chomsky také ocenil jako statečného muže byl holt i poněkud naivní, a pak už bylo pozdě....* )

J. Kulheim 10.6.2014 17:54

Re: neúcta k jiným názorům

To, že někdo je na tom hůř, má být útěcha pro ty, kteří jsou na tom o něco lépe? Pro zabitého je docela jedno jestli ho zastřelili Američané nebo Sověti

V. Král 10.6.2014 18:03

Re: neúcta k jiným názorům

Moje řeč...

J. Klepal 10.6.2014 22:26

Re: neúcta k jiným názorům

Nic podobného neměl Chomsky na mysli, vždyť se v době, kdy byli čeští disidenti pronásledováni, pro ně udělal daleko více než jeho současní oponenti. To co kritizuje, je přesně to, co jsem uvedl výše.

M. Pivoda 10.6.2014 14:13

Ve zdravém těle nemůže vzniknout vřed!

Kdyby v USA fungovalo vše zdravě (tak jak se to v ideální kapitalistické společnosti předpokládá), neměl by Chomsky co pomlouvat, neměl by o čem psát.

Jakýpak potom vřed západního myšlení? Obávám se, že autorovi článku chybí kritické myšlení. To se za socialismu bohužel neučilo, tedy v době kdy autor Vlk chodil do školy.

J. Slanina 10.6.2014 16:15

Re: Ve zdravém těle nemůže vzniknout vřed!

A copak asi tak na světě funguje vše "zdravě"??? Jakpak jsou na tom třeba vaše játra?

P. Mach 10.6.2014 17:31

Z kterého prstu jste si vycucal tu ideální společnost?

O ideálních společnostech blábolí akorát dementi s mozkem zadělaným rudou idelogií (viz třeba keller). A když se nějakou tu "ideální společnost" tahle verbež pokusí uskutečnit v realitě, tak to vždy skončí velkým krachem, který nejčastěji nabývá podoby totální ekonomické a morální devastace společnosti či dokonce krvavé lázně. Společnost založená na demokracii a kapitalismu není ideální společností ale každá osoba vybavená byť jen špetkou kritického myšlení a alespoň minimem inteligence ví, že taková společnost má ve srovnání s jakýmkoli jiným uspořádáním nejméně vad na kráse. Žádná společnost není ideální prostě proto, že společnost je složená z lidí a ti zcela určitě dokonalí a ideální nejsou. Vy jste toho dokonalým příkladem.

O. Mayer 10.6.2014 13:47

..nemusí to být jenom Chomsky, ...

... měl jsem to pochybné potěšení poslouchat nedělní debatu na CR Plus a musím říct že nad tím co dokáže ventilovat tzv. levicový intelektuál (konkr prof Bělohradský, jinak asi velmi chytrý pán) mi přecházel sluch

Z. Bureš 10.6.2014 13:16

ANO - Vřed lidské společnosti.............

.....je to správné pojmenování pro Dobytka, který ve své bolševické zaslepenosti popírá holokaust .....a sedíc v pohodlí nenáviděné kapitalistické společnosti......pohrdá obyčejným lidským životem !!!

A ta banda, co si říká AV ČR by měla táhnout do pérdele.......společně se všemi ostatními, kteří tomuto Bolševickému trilobitovi dělají stafáž k jeho rudému úchyláctví !!!

P.S.: A to ještě nehovořím o Dobytcích, kteří ho zvou do ČT, aby nám po 24 letech svobody .....opět vymýval mozky !!! Všechny, kteří mají - byť jen prsty v jeho pozvání do ČT - .....tak všechny tyto bych zfleku poslal na pracák !!!

V. Novak 10.6.2014 15:05

Správně, Bureš! Moc správně!

Nepracoval jste jste před Plyšákem v ideologickém oddělení UV KSČ?

Pokud ne, tak Biľak něco zanedbal - tak kovaného soudruha jako jste vy, bylo hodně potřeba! Asi se bál, že by vedle vás neobstál...

J. Slanina 10.6.2014 16:14

Re: Správně, Bureš! Moc správně!

Tohle se mi vždycky strašně líbí, soudruhu podpraporčíku. Když taková bolševická swině jako ty obviňuje druhé ze svých vlastních prasáren.