1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

SVĚT: Amerika a svět nad propastí

„My se amerikanizujeme, ale nezapomeňte, že Amerika se zas čím dál tím víc poevropšťuje,“ říká prezident Tomáš Garrigue Masaryk Karlu Čapkovi a vystihuje tak podstatu transatlantické vazby. Ta platila a platí jak v dobrém, tak i ve zlém. A nyní ve zlém dost hrozivě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Milan 16.2.2021 10:36

Husáček je silný ideově, ne argumentačně.

D. Mach 16.2.2021 10:38

Ale vaše husička Lipovská je čte určitě pravidelně.

V. Církva 16.2.2021 10:39

A ten argument?

V. Braun 16.2.2021 11:56

Například zde, pan advokát se diví, že "Dle vyšetřovatele je například již zmíněná generalizace, což je jedna ze standardních vědeckých metod, nepřípustná. " Je s podivem, že se tomu diví ve vztahu k etniku nebo náboženství, kde se "generalizací" činů jednotlivců doberete k hodnocení skupiny. Takový údiv bych od člověka znalého práva nečekal, takto v článku je to "údiv" zcela účelový.

P. Milan 16.2.2021 13:19

On tam ovšem dále rozvádí, že hodnocení některých skupin přípustné a hojně provozované je a u některých se to nesmí.

V. Braun 16.2.2021 16:16

"musí platit, že Afričané jsou násilnější a línější, než Evropané, protože na stav každé země mají dominantní vliv lidé, kteří v ní žijí."

Tak jistě, protože jsme o dost chudší jako země tak Češi jsou o hodně línější než Němci, že.

J. Sedlář 16.2.2021 16:20

No tak se přece podává, pročsme ještě nedosáhli na západní platy. Musíme holt víc přidat.

P. Milan 16.2.2021 16:23

Jo, to o Afričanech celkem sedí. To už je tak široký vzorek, že se to dá zprůměrovat.

O dost chudší země jsme teď, v historii nebyl rozdíl tak velký. V Rakousku jsou taky Němci, ale česká životní úroveň bývala vyšší. Až do doby, kdy se zde ujali vlády komouši. Na tom měli dost značný podíl Rusáci (tehdy sověti), ale i výsledek voleb v Rakousku a v Československu byl markantně odlišný. Takže nějaké rozdíly v chování skupin budou. Nesmět o tom mluvit nebo psát je zločinný nesmysl.

D. Mach 16.2.2021 12:21

Ten máte dole. Držte se své lajny. :-)

J. Sedlář 16.2.2021 16:18

Nebyl. On je "rozkopávač" na "argumenty" má von Brauna.

P. Milan 16.2.2021 11:14

QED

B. Hančl 16.2.2021 17:15

Machu, Machu ty jsi fakt dement.

D. Mach 16.2.2021 22:14

Takové argumenty používáte u vás v psychyatrické léčebně?

D. Mach 16.2.2021 10:39

Nejde o znedůvěryhodnění zdroje. Ten zdroj je nedůvěryhodný.

P. Milan 16.2.2021 11:20

Zdroj je advokát. Vy o něm něco víte, nebo jen ideologicky plácáte, jako obvykle, husáčku?

D. Mach 16.2.2021 12:23

I když to bude pravda, tak když to bude na Aeronetu nebo Proletářských listech, tak je to pro mě nevěrohodné. A tento můj názor zrovna vy nezměníte.

P. Milan 16.2.2021 13:21

Měnit názor fanatiků, ideologů a bláznů jsem se nikdy nesnažil.

Já mám k PL taky nedůvěru, ale nesahá tak daleko, abych nedůvěřoval i slušně ozdrojovanému materiálu. Ideolog už ze mne nebude.

J. Jurax 16.2.2021 18:30

To je ovšem Váš problém.

Než dovolte dotaz: které konkrétní zdroje jsou tedy podle Vás důvěryhodné?

J. Jurax 16.2.2021 18:44

Inu, víte, některé věci se v tzv. seriózních médiích, jež jistě jako jediné sledujete, abyste nebyl nevhodným názorem indoktrinován, prostě neobjeví.

Jest tedy třeba neopovrhnout i médii, jež jaksi nejsou v tzv. hlavním proudu.

M. Valenta 16.2.2021 11:01

Ne dost živá? Spíš mrtvá. A nejlépe je ta dlouholetá "zkušenost" s totalitou vidět na Zemanovi, Babišovi a jejich voličích, což jsou jako na potvoru též z velké části fandové Trumpa, čemuž se nedivím, neboť našinec pozná svého člověka. Ale jsou i tací co se poučili. So geht das.

P. Milan 16.2.2021 11:48

Máte v tom maglajz. Snad opravdu a není to úmysl.

Příznivci Zemana, Bureše a Trumpa mají společného prakticky jen nepřítele.

M. Valenta 16.2.2021 14:40

Jen na PSU by jich byl dlouhý seznam. Namátkou uvedu dva z těch umírněních. Církva, Vlček.

P. Milan 16.2.2021 16:25

Churchill a Stalin (nakonec) bojovali proti Hitlerovi, ale nebyli stejní ani podobní.

J. Jurax 16.2.2021 17:22

No, pročetl jsem si názory obhájce i články, kvůli nimž je pan Kraft obžalován. A nestačím se divit - pan Kraft napsal text sice významně politicky nekorektní, s názory nekonformními, leč se střízlivým rozborem situace ze svého pohledu.

Tento text budiž oponován, závěry v diskuzi vyvraceny či stvrzovány, leč v žádném případě by autor neměl být násilně umlčován za pomoci mocenskych složek státu. To je absurdní, nepřípustné, neřkuli odpudivé. Na druhé straně hezky "progresivní", EUropské, až bolševické.

Ono jest patrno, na co se hodí paragrafy o vyvolávání nenávisti - jako klacek na nesprávné názory.

Podle tohohle by Chaplin za svého Diktátora šel jednoznačně do kameňa a V+W za hru Osel a stín taky.

M. Valenta 16.2.2021 9:24

Nejlépe poslední události popsal šéf GOP v senátu Mitch Mc Connell: "There’s no question — none — that President Trump is practically and morally responsible for provoking the events of the day.” Není totiž vůbec náhoda, že evropští obdivovatelé Pekingu a Kremlu jsou často i obdivovatelé Trumpa. Američanům, kteří jsou v tomto ohledu dost naivní, bude ještě chvíli trvat než na to přijdou. Pochopitelně hodně záležet bude na tom co předvede v příštích letech Biden a jestli se GOP podaří postavit někoho solidního.

V. Novák 16.2.2021 9:50

Bidenovi píšu kladný bod za prodloužení platnosti START 3, které Trump odmítal (za což mu píšu mínus).

V sankcích proti Evropě za NS2 jsou na tom podobně, takže šul-nul.

A dál se uvidí.

K. Křivan 16.2.2021 10:16

No vidíš Nováku, a já to píši naprosto opačně.

P. Milan 16.2.2021 10:06

President Trump svobodu slova ohrožoval méně, než jeho (demokratičtí) konkurenti a konkurentky.

Není totiž vůbec náhoda, že proto se z něj omezovači svobody mohli pos ... pokakat.

So gent das.

D. Mach 16.2.2021 10:25

V čem např. Obama omezil svobodu slova?

P. Milan 16.2.2021 10:37

O politické korektnosti a rasovém bláznění jste neslyšel?