Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

RUSKO: Jak Putin napravuje rozpad SSSR

Putin do toho „praštil“ a rozhodl se jako starý zastánce suverenity a teritoriální integrity uznat dva zcela bizarní státní útvary, Doněckou a Luhanskou lidovou republiku (přidal je tak na seznam podobných pseudostátů, jako je Abcházie a Jižní Osetie).
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J61a68n 18Č96e12r52n11ý

25. 2. 2022 21:51

A co trochu zrna pravdy o Ukrajině. Máte péči, že lide utikaji od Kremlu, ale to je prd proti útěku Ukrajinců. Od roku 1990 se počet Ukrajinců plynule z 50 milionů na cca 40 milionů. Vyhodou je, že nemají bytovou krizi.

Jinak Jugoslavie a odtržení Kosova, přepadení Afghánistánu, Iráku,Libye, Syrie přeci nastavilo nové zásady mezinárodního práva. Nechápu co se vám nelíbí.

0 0
možnosti
VC

Tak Kosovo bylo samozřejmě chybou. Nejen pro vás je typické myšlení když Západ udělal superblbost, je sobře když ji udělají i druzí.

No a navíc ono je trochu zdůvodnitelné, že po masakrech v roce 1995 chtělo NATO zastavit masakry další. Že to dopadlo nešťastně a jednostraně protisrbsky je jiná věc.

0 0
možnosti
ŠH

Byl zablokován Protiproud. Vypnut. Kým?

Začíná skutečnost. Možná mi i Rakušan vypne proud a vybrakuje počítač. A dá tam cedulku, výstražnou, pochopitelně v bruselejazyce.

0 0
možnosti
JV

J44a78n 98V59i21n29t61r

25. 2. 2022 20:48

Tohle se těm šmejdům náramně hodí. Ony tyhle "proruské weby" kromě proruské propagandy (kterou normální člověk nebere vážně) přinášejí plno pravdivých informací třeba o covidismu a oficiální politice.....

0 0
možnosti
JJ

J60u50r36a 95J69u34r36a63x

25. 2. 2022 19:14

Velice moudře napsáno. Tohle můžu podepsat.

Leda snad až na to, že prý Ukrajina bude už po věky věků protiruská. To jen dnes tak vypadá, ale čas a pragmatické konání léčí. V roce 1945 to taky vypadalo, že Británie, Francie, Polsko etc. a taky my a koneckonců i SSSR - dnes tedy aspoň Ukrajina, Rusko a Bělorusko - budou po věky věků zcela protiněmecké. No a již po půlstoletí to zjevně neplatí, u třeba Francie a Británie to přestalo platit už po deseti letech vstupem Německa do NATO, respektive u Francie už po sedmi letech vznikem ESUO.

0 0
možnosti
VB

Proč by nešel Green Deal bez energetické závislosti na Rusku? Jak ropa tak plyn rozhodně produkují CO2, takže naopak Green Deal vede k energetické nezávislosti na Rusku. Menším problémem je jen přechodné období, že.

0 0
možnosti
ŠH

Protože seš tažnej vůl. Vůl, který do konce života bude táhnout kočár s Lajnovou. Na letiště s tryskáčem. A dom. Do klimatizace.

A Lajnová Tě pak dá na jatka. Možná do spalovny, protože volský řízky ničej. Všechno, jak říká. Vona. Vona z Lajnů.

Řekl jste si o to, kolego Braune. Jak začne gefecht, tak nehledím na ženevský dojednání ...........

0 0
možnosti
PS

P62a37v83e84l 19S64u37r45a

25. 2. 2022 16:35

" Co by za tím tak mohlo být ??"

Paranoia !!

0 0
možnosti

To je zas blábol, nicméně souhlasím že každý stát má právo zažádat o členství v nějaké organizaci. No a dané členské státy, mají tu možnost je na základě názoru většiny obyvatel (pro některé asi to asi bude překvapení, ale toto je demokracie) ji přijmout nebo odmítnout. Takže Fialo, hop, máte přece 108 hlasů, takže prosadit rozhodování referendem bude pro vás "malina";-)

0 0
možnosti
PD

Dost reálné. 1*

0 0
možnosti
FZ

Jak si může kreml myslet, že to Evropa myslí vážně. Tak třeba náš Vystrčil: ...na Ukrajině se bojuje za Prahu. Hurá, ale česká munice pro Ukrajinu trčí v Praze. Nejspíš ji tam na jenerálním štábu piglujou, aby dorazila v co nejlepším stavu. Nebo Jeho Svatost Pontifex Maximus, papež František. Prý osobně na sovětsko-ruské ambasádě chtěl něco vysvětlovat putinovu pohůnkovi.

https://eurozpravy.cz/zahranicni/evropa/papez-kvuli-invazi-na-ukrajinu-osobne-jednal-na-ruske-ambasade-v-rime.f7d74f0e/

Myslím, že tímto jednáním diskredituje Církev a měl by se raději po příkladu Ratzingera vzdát úřadu. Nevím jestli je těžším hříchem lézt do análního otvoru vyděšeným novicům, nebo soudruhu Vladimírovi. V každém případě papežská neomylnost se na podobné zhůvěřilosti nevztahuje. Apage satanas!

0 0
možnosti
LS

Domnívám se, že Putin neponechá ani ždibec Ukrajiny. Obsadí ji celou, po čase uspořádá "svobodné" volby ze které vyjdou proruští politici, kteří v případě nějakého odporu budou držet moc stejně jako Lukašenko. Navíc případně s přátelskou ruskou pomocí.

0 0
možnosti
ŠH

Vždyť mu to bylo napovězeno! 60% obyvatel U krájiny jsou Rusové po matce i otci. I po dědkovi. Zbytek jsou Uhři, Rakušáci, Poláci, volyňští Češi.

brusele chtělo držet U krájinu "nad vodou" vývozem plastových židlí, řídkého "EU" másla a zakládáním neziskovek! FED ji chtěl vysát!

Zkráceno!

Z toho by tedy jednoho jeblo, myslím jako ze Zastrčila.

0 0
možnosti
JD

J11a71n 72D75a52v95i97d

25. 2. 2022 12:14

Nu, v létech 40. (1931-1940) jistý Dolfi Schickelgruber také vyřvával, že musí obrnit soukmenovce v Sudetengau od zvůle a protivenství ze strany ČSR. Jak to nakonec dopadlo, víme všici, mekta Beneš vzal hnáty na plece a nechal ČSR spadnout do protektorátu tisícileté říše (ein Volk, ein Reich und ein Führer). Voloďa Vladimirovič, jako etnický Veps, chytil manýry "smoděržaví", což je klasickým syndromem všech Rusáků, od samoděržaví carského, po samoděržaví bolševické, až po samoděržaví Putinovské. Furt je to stejné, jenom umělecký dojem se krapánek liší, viz. "https://www.youtube.com/watch?v=waZhr3Rk1mQ&ab_channel=Ingen"; versus https://www.youtube.com/watch?v=xMM5C9U7WzI&ab_channel=%D0%90%D0%9B%D0%A1%D0%A3%E2%80%A2ALSOU ". Ruská duše je široká, pojme leccos "https://www.youtube.com/watch?v=J7dreKYHY3U&ab_channel=%D0%90%D0%9B%D0%A1%D0%A3%E2%80%A2ALSOU";. Tož, i dnes "Rossia malodaja".

0 0
možnosti
JV

J84a33n 57V29i12n95t86r

25. 2. 2022 12:34

Každý diktátor, který se pustí do války, je přesvědčen, že má neporazitelnou armádu. Než se podařilo přesvědčit Hitlera, že to tak není, stálo to hodně krve. Putin je jistě také přesvědčen, že má neporazitelnou armádu. Jenže má i jaderné zbraně, kterými ten psychopat nedávno už otevřeně vyhrožoval. A v jeho případě se nedá vyloučit, že nehrozil naplano. Útokem na Ukrajinu dokázal, že je na to dost velký šílenec.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz