30.11.2023 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

RUSKO: Hrozba, nebo klam?

Nedávné tvrzení ruského prezidenta Putina o tom, že Rusko disponuje jakýmisi zázračnými zbraněmi, raketami na jaderný pohon, které jsou schopné překonat jakoukoli protiraketovou obranu, a torpédy neomezeného dosahu s atomovými hlavicemi, vyvolalo ve Spojených státech značně skeptickou reakci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vavruška 12.3.2018 15:02

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

Jistě, Rusko nikdo neohrožuje kromě raketových odpalovačů v Rumunsku a Polsku, strategických bombardérů v Turecku, desetitisícových oddílů teroristů chráněných jednotkami USA v Sýrii, obrněných divizí USA a Velké Británie v Lotyšsku a Estonsku, několika flotil letadlových lodí ve všech mořích a oceánech, amerických raketových systémů v Jižní Koreji a Japonsku... kromě těchto několika drobných detailů se Rusové mohou cítit naprosto bezpečně. Nejbližší obrněná technika NATO není k ruským hranicím rozhodně blíž než 1500 metrů, takže proč by měli panikařit.

Ś. Svobodová 12.3.2018 16:19

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

Rusko zbraně nepotřebuje, protože ho nikdo neohrožuje...Dóóóbrýýý. A ještě ten o Karkulce...

J. Vintr 12.3.2018 17:51

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

Rusko ohrožuje především jeho zaostalost. Výdaje na zbrojení a nesmyslné nepřátelství vůči západu tuto zaostalost budou jen prohlubovat.

Ś. Svobodová 12.3.2018 19:28

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

A my se toho zaostalého Ruska bojíme. Státy bývalého SSSR vstupují do NATO z hrůzy před imperiálními snahami Putina. Ze samého strachu je nejvíce obydlená část Ruska ze tří světových stran hlídána NATO. Mrňavá F -16 má pohodlný akční rádius 1400km. To je tak akorát od severu k jihu do Moskvy. Při koordinovaném bleskovém útoku by v Moskvě stačili jen škytnout. Máte pravdu, Rusko se nemá čeho bát a zbrojit je blbost.

J. Vintr 12.3.2018 23:19

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

I neandrtálec s klackem vás může zabít.

D. Šimáček 12.3.2018 17:15

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

jasně, kdyby se Rusko zákeřně nepřibližovalo hranicím NATO tak by Nato nemuselo tolik zbrojit!

Z. Rychlý 12.3.2018 9:36

Ono vůbec to očekávání,

že si dva kohouti (možná už tři) podají ruce a sundají ostruhy je trochu mimo mísu. Smlouva sem, smlouva tam. Chceš-li mír, připrav se na válku.

P. Fišer 12.3.2018 9:30

Pan Fištejn

byl měl odejít tam,kde nebude nikoho otravovat svými bezcennými výmysly.

J. Lepka 12.3.2018 11:12

Re: Pan Fištejn

Tak mi vysvětlete, proč je tedy čtete?

M. Prokop 12.3.2018 12:58

Re: Pan Fištejn

Jsou oba od Fi, to se nedá odolat! :-P

V. Pokorný 12.3.2018 9:16

Jen samotné USA

vynakládají na války a zbrojení stovky miliard dolarů ročně. Plus mírumilovné státy v EU další. Rusko ani ne desetinu. Tak kdo tedy chce válku?

P. Lenc 12.3.2018 9:53

Re: Jen samotné USA

Až tak?

P. Lenc 12.3.2018 9:57

Re: Jen samotné USA

Mimochodem pane Pokorný,až po Gruzii, Krymu a Ukrajině začalo volání po zvýšení rozpočtů na obranu.Ovšem to vám jaksi uniká.

V. Novák 12.3.2018 10:01

Re: Jen samotné USA

Až poté, co Rusko zabránilo třetí genocidě Osetů?

A pročpak to?

To jsou Oseti (ti jižní) takovou hrozbou Západu? Najmě pak jejich ženy, děti a starci?

P. Lenc 12.3.2018 10:43

Re: Jen samotné USA

Jistě pane Nováku, ty ženy a děti...To si pamatuji jako školák v propagandě bolševiků, tehdy především ruských a jejich satelitů.Korea, Vietnam, Kambodža, Čína a vždy jsou vražděny ženy a děti pouze "imperialismem". .Ten imperialismus, to je sviňa, že? Dnes máme další "vrahy" například "fašizující sionistický Izrael" a jiné zlouše.S tou "genecidou" Osetiů jste mně opravdu pobavil.Že šlo o zdařilý pokus Putina vyzkoušt reakci Západu, tak to vám samozřejmně nedojde.

V. Novák 12.3.2018 11:02

Re: Jen samotné USA

No, pokud vás "pobavila" genocida kohokoli, vypovídá to o vás víc, než si umíte představit.

Kdybyste byl ochoten vystoupit ze své bubliny a trochu se poučit o historii gruzínsko-osetských vztahlů, stačilo by i jen za posledních 100 let, možná by se s vámi i dalo diskutovat - ale to je asi mimo vaše možnosti, že?

Opatrně - vaše Hluboké Přesvědčení by mohlo narazit na realitu - a to jistě nechcete riskovat, že?

J. Holíček 12.3.2018 11:54

Re: Jen samotné USA

:-)))

M. Prokop 12.3.2018 13:01

Re: Jen samotné USA

Gruzínsko-osetských vztahů, usilovně pěstovaných nejdříve Ruskem, pak Sovětským svazem, teď už zase Ruskem. Klasika, rozděl a panuj.

V. Novák 12.3.2018 16:49

Re: Jen samotné USA

Zajímavé, že nejvíc se Gruzíni s Osety mazali v dobách, kdy Rusko bylo oslabené - začátkem 20. let a začátkem 90. let. Do té doby spadají První a Druhá genocida - ono to není tak docela pravda, byly ještě genocidy osetského národa Bátúem a pak Timurem, ale to necháme stranou.

Mimochodem - Joseb Džugašvili dal Gruzínům MOŽNOST, ne POVINNOST Osety, které jim přidělil, omezovat a utlačovat - že by nějací Rusové ty hodné Gruzíny poňaukali zakázat Osetům psát osetsky? A jen těm pro Gruzíny dosažitelným - severní Osetinci psát osetsky směli, dokonce jim Rusové abecedu vymysleliTo je nejspíš obrovské rozeštvávání, že?

Nebo znáte nějaké konkrétní zásahy, jimiž Rusové pěstovali nevztahy Gruzínů k Osetům?

Sem s nimi! Jsem jich žádostiv!

V. Pokorný 12.3.2018 13:08

Re: Jen samotné USA

Samozřejmě, že blufujete. Nemáte pravdu.

J. Vintr 12.3.2018 10:23

Re: Jen samotné USA

USA připadla role "světového četníka", protože někdo to dělat musí a žádná jiná země na to nemá. To samozřejmě stojí obrovské peníze. Rusko si naopak zvolilo roli světového kazisvěta a škodit jde většinou velice levně.

V. Pokorný 12.3.2018 13:16

Re: Jen samotné USA

To vaše světové četnictví si strčte.... víte kam. Výsledky jsou vidět jasně. Kde je nasazená USA, je všude skoro válka, nebo se k válce chystá. Pardon v Evropě ne, protože ta je skoro komplet okupovaná Spojenými státy. A Vy jako myslíte, že když doje k válce s Ruskem, že Evropa přežije? Možná nás válka s hordami invazních migrantů čeká. Mimo jiné i díky světovému četníkovi.

J. Vintr 12.3.2018 13:27

Re: Jen samotné USA

Správně jste napsal, že v Evropě je od druhé světové války mír díky přítomnosti Amerických vojáků v západních zemích. Jinak by západní evropu dávno převálcovaly ruské tanky.

Co se týká toho světového četníka. Jak by asi vypadal svět, kdyby se nikdo nebál, že můžou zasáhnou USA svou vojenskou silou? Že nemůžou zasáhnout vždy a všude, kde by to bylo potřeba, je snad každému myslícímu člověku jasné. Že takový vojenský zásah vzdycky nevede k jednoznačným pozitivním výsledkům, to je také logické, protože svět není jednoduchý. Mimochodem, na druhé straně většiny (nebo všech) těch amerických "selhání" stojí obvykle ruské intriky. Je mnohem jednodušší něco ničit a bořit, než napravovat a stavět.

P. Lenc 12.3.2018 13:43

Re: Jen samotné USA

Pane Pokorný, ty ruské veby, to je opravdu síla.A nebo ještě žijete v době Rudého Práva?

M. Prokop 12.3.2018 12:59

Re: Jen samotné USA

Rusko, přece. V Gruzii, Moldávii a na Ukrajině už začalo.

J. Poláček 12.3.2018 8:56

opravdu ?

Takových článků se teď roji všude mnoho. Je zajímavé pozorovat až pohrdání nad tím, jak je vše v Rusku Potěmkinova vesnice. Má to bohužel svou tradici. Když za války analyzovali Britové fotografie z Penemunde, tak pochybovali o možnostech Německa postavit balistickou střelu s doletem až do Londýna. Páni profesoři se shodli na tom, že by taková raketa musela být extrémně velká. Předpokládali pohon na tuhou pohonnou látku tehdejších parametrů. Střela V2 měla funkční pohon na kapalné PH. Pozdější vývoj událostí se ovšem ubíral opačným směrem. O překvapení jménem Sputnik o desetiletí později snad nemá ani cenu mluvit. V 90-tych letech byli západní experti rovněž překvapeni nad technologickou vyspělostí ruských protiletadlových střel R73. Inu podceňování protivníka mívá obvykle jediný výsledek - prohru.

J. Pražák 12.3.2018 8:48

Pamatujete ještě na Reaganovy "Hvězdné války"?

To bylo také divadélko. A Rusům se vůbec nedivím, že mají z tzv. "demokratických států" strach. Vzpomeňte si na to, jak demokraticky exportovali demokracii do Libye, Iráku, Afghanistánu,....

I v Rusku se to za Jelcina skoro podařilo - bez bomb stihli rozkrást skoro celý stát, vč. nerostného bohatství. Kdyby se Jelcin tak rychle neuchlastal, tak by dnes Rusko vypadalo jako chladnější Afghanistán - chaos, bída a jaderné bomby v rukou místních náčelníků.

P. Smatlak 12.3.2018 9:33

Re: Pamatujete ještě na Reaganovy "Hvězdné války"?

40 Let jsme nadávali na Sověty a obdivovali a asi právem Ameriku a nyní,když už máme svobodu a nejsme Sovětská gubernie ,nikomu nevadí,že na ́ás Sověti v 68 napadli a v podstatě okupovali a ,že zničili slušný život většině čechů.,a to nejen morálně ale i hmotně,kdy nás za pár grošů vyrabovali a nikomu nevadí,že jsme jak ekonomicky tak i co se týče svobody mohli býti už dávno někde jinde.Ti co dneska obdivují a nebo tolerují Rusko jsou buď úplně hloupí bebo zapoměli jak to tady bylo za totality.A smutné je,že i velká čászt politiků má podobný názor ,u komunistů je to dáno a jasné ale,že i u ostatních asi postkomunistech v ostatních stranách je to někde stejné.Ale oni i když v jiných kabátech nám tu stále vládnou bolševici a jejich potonmci,takže se není čemu divit.A ještě fakt,že se máme celkem slušně zatemňuje některím lidem mozek je toho také příčinou.Kdyby tu bylo zle a bída jako za komabnčů a pod kuratelou Moskvy tak by asi lidé přemýšleli trochu v jiných dimenzích,až na ty co nic nechápoou a nikdy nebudou.A to,že někteří lidé vzpomínají jak krásné to tu bylo za totality mi dává za pravdu.

V. Novák 12.3.2018 10:00

Re: Pamatujete ještě na Reaganovy "Hvězdné války"?

Někteří lidé prostě zamrznou v nějakém okamžiku a od té doby nejsou schopni se něco naučit ani něco zapomenout - že, smatlaku?

Za První republiky se takoví lidé - bohužel i ve vysokých funkcích - věnovali "odrakouštění" a sledování afér každého arciknížátka a přehlédli nacismus...

J. Pražák 12.3.2018 10:02

Re: Pamatujete ještě na Reaganovy "Hvězdné války"?

Souhlasím s vámi.

1) Nezapomeňte ale, že sovětská okupace a německá okupace jsou už dávno historie. Němci tady napáchali daleko více škod, na životech, majetku,... a už jim to málokdo vyčítá.

2) Ten dnešní "Západ" už není ten, který jsme za socíku obdivovali. Svoboda na Západě už neexistuje, demokracie byla nahrazena spoustou všech těch ismů - multimuslikultigenderpolitkorektností. Socialistický imperialismus dnes ovládá Evropu z Brusele a Berlína. Západní státy jso u předlužené, EUozona je na pokraji krachu (https://www.smava.de/eurozone-schulden-uhr/)

3) Rusko už také není SSSR. Více kapitalistických rysů tam najdete, než na Západě.