3.12.2023 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

RUSKO: Hrozba, nebo klam?

Nedávné tvrzení ruského prezidenta Putina o tom, že Rusko disponuje jakýmisi zázračnými zbraněmi, raketami na jaderný pohon, které jsou schopné překonat jakoukoli protiraketovou obranu, a torpédy neomezeného dosahu s atomovými hlavicemi, vyvolalo ve Spojených státech značně skeptickou reakci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vintr 12.3.2018 23:19

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

I neandrtálec s klackem vás může zabít.

J. Jančura 12.3.2018 22:59

Jak může co neexistuje 2x spadnout

Tak nevím, ale v třetím odstavci se píše, že experti pochybují o existenci takových zbraní a v následujícím odstavci se píše, že dvě rakety spadly někde v Arktidě a zamořily okolí? Jak může co neexistuje 2x spadnout? Pan Fištejn by si měl vybrat.

Navíc, že pokud vůbec křídlatá hypersonická raketa na jaderný pohon se vůbec vznesla je obrovský vědecký a technický průlom, který může zásadně ovlivnit i mírový průzkum vesmíru.

M. Prokop 12.3.2018 22:06

Re: Slabá místa

To je nějaká inovovaná verze ruského traktoru na Ussuri a čínských hegemonistů?

Jestli ten rozdíl nechápete, obávám se, že vám ho nevysvětlím. Leda snad obrázek https://www.national-geographic.cz/clanky/fotka-ktera-vse-vysvetluje-jaky-je-rozdil-mezi-severni-a-jizni-koreou.html

Kdo měl pod palcem kterou Koreu doufám víte.

M. Prokop 12.3.2018 22:03

Re: Put'ka první je ubožák..

Nechápe nic.

M. Prokop 12.3.2018 22:02

Re: Put'ka první je ubožák..

Ale já nemám nic proti jednotlivým Rusům, pokud se chovají alespoň trochu civilizovaně.

Jen mám jisté výhrady proti ruskému státu, ruské paranoie, ruskému mesiášství a hlavně, ruskému imperialismu.

Nic z toho se proti době mého mládí nějak podstatně nezměnilo. V devadesátých sice byly náznaky, ale už jsou zase pryč.

M. Prokop 12.3.2018 21:59

Re: Většina Putinových poselství

Proč? Ze strachu ze svého národa.

Ś. Svobodová 12.3.2018 19:28

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

A my se toho zaostalého Ruska bojíme. Státy bývalého SSSR vstupují do NATO z hrůzy před imperiálními snahami Putina. Ze samého strachu je nejvíce obydlená část Ruska ze tří světových stran hlídána NATO. Mrňavá F -16 má pohodlný akční rádius 1400km. To je tak akorát od severu k jihu do Moskvy. Při koordinovaném bleskovém útoku by v Moskvě stačili jen škytnout. Máte pravdu, Rusko se nemá čeho bát a zbrojit je blbost.

J. Vintr 12.3.2018 19:05

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

Američani suroviny kupují, když je to výhodnější, než je těžit doma. Ty, co mají doma v zemi, jim nikam neutečou. To je byznys.

Jinak Hitler byl blázen a taky na to dojel. Dojel by na to, i kdyby Rusko porazil a obsadil. Což by se mu mimochodem, nebýt Američanů, zcela jistě podařilo.

J. Vintr 12.3.2018 18:57

Re: Tak trochu o ničem

Čeští novináři vesměs nemají o technice ani páru a opíšou kdejakou kravinu. Jen když je o cem psát.

V. Novák 12.3.2018 18:17

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

A že to přírodní bohatství dovážejí z celého světa, když mají dost svého, že... Kromě toho není jenom Amerika, i když (dle vás neexistující) hyperzvukové střely jsou určeny zejména k likvidaci lodí - a to se Američanům nelíbí, že by mohli přijít o svá plovoucí letiště a stát se státem s fregatovým loďstvem. Měl byste jim vysvětlit, že Kinžály jsou jen na papíře...

Hitlerovi vůbec nevadilo, že by mu na hrbu přistálo pár desítek milionů lidí, však on už měl naplánováno co s nimi. I realizovat to začal. Ale ta železná ruda, ropa, uhlí, pšenice,...

Poslyšte - a proč vlastně Američané ty ruské suroviny kupují, když je nepotřebují? Stejně jako jistě nepotřebují dopravovat na ISS nebo kupovat ruské raketové motory do svých vlasteneckých, čistě amerických, pruhatě-hvězdnatých Atlasů V...

J. Vintr 12.3.2018 17:51

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

Rusko ohrožuje především jeho zaostalost. Výdaje na zbrojení a nesmyslné nepřátelství vůči západu tuto zaostalost budou jen prohlubovat.

J. Vintr 12.3.2018 17:45

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

Tak konkrétně Američani mají přírodního bohatství, půdy, potravin a životního prostoru víc než dost. Jinak, ten kdo by byl takový blázen a chtěl obsadit Rusko, musel by počítat s tím, že bude mít na krku dvě stě milionů ne zrovna pracovitých lidí a horu problémů s celkově zaostalou zemí. To by ani zdaleka nevyvážilo jakýkoliv možný zisk. Mnohem levnější je si ty suroviny od Rusů kupovat.

V. Novák 12.3.2018 17:35

Re: Většina Putinových poselství

A není Putin ruský prezident? Nebyla to zpráva o stavu Ruské Federace?

Já bych řekl, že je přirozené, když se ruský prezident obrací přednostně na ruské obyvatelstvo. Americký prezident taky ve své Zprávě o stavu Unie mluví především k Američanům.

Ke komu jinému by se měli obracet?

Z. Lapil 12.3.2018 17:31

Re: Pamatujete ještě na Reaganovy "Hvězdné války"?

To je právě problém státního vlastnictví: dokud byly Škoda a ČKD a Tatra a Poldovka a kdoví kdo všechno ve vlastnictví soukromníků, tak fungovaly. Za čtyřicet let státního vlastnictví (spíš padesát - měl jsem v ruce jakýsi protektorátní zákon o válečném hospodářství a nestačil jsem valit oči, jak doslova se tím bolševici řídili) to šlo do kopru takovým způsobem, že už pomalu nebylo co zachraňovat.

J. Brunner 12.3.2018 17:31

Re:

V jakési omezené suverenitě už jsme opět.

V. Čermák 12.3.2018 17:17

Re: Tak trochu o ničem

No já to od Putina neslyšel, ale četl jsem to od čs. novinářů, o kterých Zeman tvrdí, že jsou hnůj, ale Vy si to přece nemyslíte?

D. Šimáček 12.3.2018 17:15

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

jasně, kdyby se Rusko zákeřně nepřibližovalo hranicím NATO tak by Nato nemuselo tolik zbrojit!

J. Brunner 12.3.2018 17:13

Re: Put'ka první je ubožák..

Nechápete co napsala.

D. Šimáček 12.3.2018 17:09

Re: Put'ka první je ubožák..

a vy se vašemu dědečkovi divíte? být to po německu, tak žijete nanejvýš vystěhovaná někde na sibiři nebo vůbec ne. Německo mělo být po válce zlikvidováno, a ne zachráněno a pomocí amerických peněz přebudováno v evropskou hospodářskou velmoc která nyní zase hrozí zlikvidovat evropu (v rámci hitlerovských protižidovských tradic) nyní zvaním muslimské sběře!

J. Růžička 12.3.2018 16:57

Většina Putinových poselství

cílí na ruské obyvatelstvo, o tom žádná. Když jsem ale viděl ty ruské komunistické kušny, vyřvávající na nějaké demonstraci, říkalj sem si, raději Putin. Proč by miliardář začínal válku s Amerikou...

R. Gramblička 12.3.2018 16:56

Re: Pozoruhodné, je, .

tak mně poučte. Povídejte, přehánějte

V. Novák 12.3.2018 16:49

Re: Jen samotné USA

Zajímavé, že nejvíc se Gruzíni s Osety mazali v dobách, kdy Rusko bylo oslabené - začátkem 20. let a začátkem 90. let. Do té doby spadají První a Druhá genocida - ono to není tak docela pravda, byly ještě genocidy osetského národa Bátúem a pak Timurem, ale to necháme stranou.

Mimochodem - Joseb Džugašvili dal Gruzínům MOŽNOST, ne POVINNOST Osety, které jim přidělil, omezovat a utlačovat - že by nějací Rusové ty hodné Gruzíny poňaukali zakázat Osetům psát osetsky? A jen těm pro Gruzíny dosažitelným - severní Osetinci psát osetsky směli, dokonce jim Rusové abecedu vymysleliTo je nejspíš obrovské rozeštvávání, že?

Nebo znáte nějaké konkrétní zásahy, jimiž Rusové pěstovali nevztahy Gruzínů k Osetům?

Sem s nimi! Jsem jich žádostiv!

Ś. Svobodová 12.3.2018 16:32

Re: Put'ka první je ubožák..

Chápu a jsem si toho dlouhodobě vědoma. Přesto ale není od věci podívat se i z jiného úhlu. Můj děda do své smrti nenáviděl němce. Sedával před chalupou a pořvával nadávky v němčině na německé turisty. Do smrti nepřipustil že už je jiná doba. A i když jsem ho naprosto chápala po tom, co zažil, přesto bylo jeho konání smutné a ostudné.

Ś. Svobodová 12.3.2018 16:19

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

Rusko zbraně nepotřebuje, protože ho nikdo neohrožuje...Dóóóbrýýý. A ještě ten o Karkulce...

J. Pražák 12.3.2018 16:19

Re: Pamatujete ještě na Reaganovy "Hvězdné války"?

To je asi pravda. Bylo zfilmované dle skutečnosti, jak se podařilo nějakému "nýmandovi" přesvědčit americkou vládu o tom, aby vyzbrojila mudžahedýny moderními zbraněmi, vč. stingerů. Pak začali dostávat sověti na frak.

Ale Američané se z toho nepoučili a už krvácí 17 let.

V. Novák 12.3.2018 16:18

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

Čím je v Rusku omezena možnost vyjet ta hranice? Možná vás to překvapí - ale každý Rus může mít pas a jeho možnost vyjet je omezena jen vízy a penězi. Případně sankcemi, ale ty se týkají pár desítek lidí. Turistické resorty nebo i Praha jsou plné ruských občanů - tam se nic nedovědí? Nedovědí, pokud nechtějí, to je pravda.

Čím je omezena svoboda ruského internetu? Tu si můžete ověřit i odsud. Včetně toho, že Rusové překládají zahraniční články a dávají odkazy na původní text. Máme my něco podobného jejich inosmi?

Neexistují snad nezávislá media? Co třeba Echo Moskvy? Co Nězavisimaja gazeta? Co TV Dožď, kterou naši presstituti už pohřbívali - a to už před několika lety?

Viděl jste novinový stánek na kterémkoli ruském nádraží?

Povídejte. Informujte. Pokud možno nepřehánějte...

M. Prokop 12.3.2018 16:14

Re: Put'ka první je ubožák..

Když já na to ale nechci pohlížet optikou ruských zájmů, toho jsem si užil dost zamlada.

M. Prokop 12.3.2018 16:13

Re: Pozoruhodné, je, .

O té ekonomice zbrojení máte tedy ponětí co příslovečné prase o parketách. K tomu ideály o Rusku a neštěstí je hotovo.

Ś. Svobodová 12.3.2018 16:11

Re: Slabá místa

No, třeba ta šaškárna s Matkou bomb...V době internetu to nemají lehké.

M. Prokop 12.3.2018 16:10

Re: Ruské žvanění

Určené pro Rusy.