Pátek 12. července 2024, svátek má Bořek
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

RUSKO: Hrozba, nebo klam?

Nedávné tvrzení ruského prezidenta Putina o tom, že Rusko disponuje jakýmisi zázračnými zbraněmi, raketami na jaderný pohon, které jsou schopné překonat jakoukoli protiraketovou obranu, a torpédy neomezeného dosahu s atomovými hlavicemi, vyvolalo ve Spojených státech značně skeptickou reakci.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VP

V. Pokorný

12. 3. 2018 9:16
Jen samotné USA

vynakládají na války a zbrojení stovky miliard dolarů ročně. Plus mírumilovné státy v EU další. Rusko ani ne desetinu. Tak kdo tedy chce válku?

0 0
možnosti
PL

12. 3. 2018 9:53
Re: Jen samotné USA

Až tak?

0 0
možnosti
JP

12. 3. 2018 8:56
opravdu ?

Takových článků se teď roji všude mnoho. Je zajímavé pozorovat až pohrdání nad tím, jak je vše v Rusku Potěmkinova vesnice. Má to bohužel svou tradici. Když za války analyzovali Britové fotografie z Penemunde, tak pochybovali o možnostech Německa postavit balistickou střelu s doletem až do Londýna. Páni profesoři se shodli na tom, že by taková raketa musela být extrémně velká. Předpokládali pohon na tuhou pohonnou látku tehdejších parametrů. Střela V2 měla funkční pohon na kapalné PH. Pozdější vývoj událostí se ovšem ubíral opačným směrem. O překvapení jménem Sputnik o desetiletí později snad nemá ani cenu mluvit. V 90-tych letech byli západní experti rovněž překvapeni nad technologickou vyspělostí ruských protiletadlových střel R73. Inu podceňování protivníka mívá obvykle jediný výsledek - prohru.

0 0
možnosti
JP

J. Pražák

12. 3. 2018 8:48
Pamatujete ještě na Reaganovy "Hvězdné války"?

To bylo také divadélko. A Rusům se vůbec nedivím, že mají z tzv. "demokratických států" strach. Vzpomeňte si na to, jak demokraticky exportovali demokracii do Libye, Iráku, Afghanistánu,....

I v Rusku se to za Jelcina skoro podařilo - bez bomb stihli rozkrást skoro celý stát, vč. nerostného bohatství. Kdyby se Jelcin tak rychle neuchlastal, tak by dnes Rusko vypadalo jako chladnější Afghanistán - chaos, bída a jaderné bomby v rukou místních náčelníků.

0 0
možnosti
PS

12. 3. 2018 9:33
Re: Pamatujete ještě na Reaganovy "Hvězdné války"?

40 Let jsme nadávali na Sověty a obdivovali a asi právem Ameriku a nyní,když už máme svobodu a nejsme Sovětská gubernie ,nikomu nevadí,že na ́ás Sověti v 68 napadli a v podstatě okupovali a ,že zničili slušný život většině čechů.,a to nejen morálně ale i hmotně,kdy nás za pár grošů vyrabovali a nikomu nevadí,že jsme jak ekonomicky tak i co se týče svobody mohli býti už dávno někde jinde.Ti co dneska obdivují a nebo tolerují Rusko jsou buď úplně hloupí bebo zapoměli jak to tady bylo za totality.A smutné je,že i velká čászt politiků má podobný názor ,u komunistů je to dáno a jasné ale,že i u ostatních asi postkomunistech v ostatních stranách je to někde stejné.Ale oni i když v jiných kabátech nám tu stále vládnou bolševici a jejich potonmci,takže se není čemu divit.A ještě fakt,že se máme celkem slušně zatemňuje některím lidem mozek je toho také příčinou.Kdyby tu bylo zle a bída jako za komabnčů a pod kuratelou Moskvy tak by asi lidé přemýšleli trochu v jiných dimenzích,až na ty co nic nechápoou a nikdy nebudou.A to,že někteří lidé vzpomínají jak krásné to tu bylo za totality mi dává za pravdu.

0 0
možnosti

P. Černoch

12. 3. 2018 8:30
Nové zbraně

V roce 2018 se USA chystá rozmístit 400 protiraketových střel na základny kolem Ruska.V Pobaltí,Polsku,Rumunsku,Japonsku,Jižní Korei.Pokud má Putin z novými zbraněmi pravdu,budou USA platné jak mrtvému zimník.

0 0
možnosti
MP

12. 3. 2018 8:14

Dobrý den, nečetl jsem ten projev celý, ale co jsem tam zaznamenal tak že Rusko nemá v úmyslu na nikoho útočit, ale postavit se vojensky zpět na nohy. Návrat do studené války v tom smyslu, že USA si musí být vědomi že překvapivý útok by nebyl úspěšný a protiútok by nezastavili. Návrat k plně suverénnímu státu.

Nemám Rusko moc rád, ale tohle jednostranné hanění a překrucování je silně kontraproduktivní.

Rusko je geopolitický protivník a siveren

0 0
možnosti
MP

12. 3. 2018 8:24

Omlouvám se, píšu z dotykového telefonu a nejsem s nim moc kamarád.

Rusko je geopolitický protivník a suveréni stát. Nemusí se nam líbit jak je vedené, co se tam děje, ale je to suveréní stát. Já pán, ty pán. Měly by se s ním pěstovat korektní vztahy a racionálně jednat. být si vědomi, že příliš silná jednostranná akce prostě vyvolá silnou reakci. příliš expanzivní dlouhodobá politika NATO a USA vyvolala reakci - potřebu vojenského posílení ruska. Putin není nový Hitler nebo Stalin. Spíše se snaží být Pinochet když už se pouštím na tak tenký led srovnávání.

0 0
možnosti
PZ

12. 3. 2018 7:14
Zatímco v USA hrají golf

a baští hamburgery...

0 0
možnosti
VN

12. 3. 2018 10:04
Re: Zatímco v USA hrají golf

Zatímco v USA si sami paralyzují státní správu a věnují se hledání ruských hackerů, kteří jim za pár šušňů otočili výsledky volební kampaně za milardy...

0 0
možnosti
JH

J. Holíček

12. 3. 2018 7:14
Pan Fištejn by si to měl ujasnit.

Buďto je Rusko a jeho zaostalí mužici klam a není potřeba ho obkličovat základnami NATO, nebo je hrozbou jako Hitler na konci třicátých let, a pak by si Fištějn neměl takle trapně cintat pentli.

0 0
možnosti
MA

12. 3. 2018 3:58
Putin skutečně

pléduje? Jako balí se do plédů? A jestlipak to také endžojuje?

0 0
možnosti
PR

P. Rudolf

12. 3. 2018 15:09
Re: Putin skutečně

Zkuste se zeptat třeba u advokátů či soudců, jak se toto slovo správně používá. Nebo si jenom vybalte mozek plédů a třeba to budete i lajkovat.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz