4.12.2023 | Svátek má Barbora


Diskuse k článku

RUSKO: Hrozba, nebo klam?

Nedávné tvrzení ruského prezidenta Putina o tom, že Rusko disponuje jakýmisi zázračnými zbraněmi, raketami na jaderný pohon, které jsou schopné překonat jakoukoli protiraketovou obranu, a torpédy neomezeného dosahu s atomovými hlavicemi, vyvolalo ve Spojených státech značně skeptickou reakci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 12.3.2018 12:37

Re: Slabá místa

Ano.

I před druhou světovou nové zbraně nevyvíjeli jen Němci, Italové a Japonci, ale i Britové, Frantíci a s jistým zpožděním i USA.

I po válce nevyvíjel (a nekradl) nové zbraně jen Sovětský svaz, ale i USA, Británie, Francie, Německo (BRD), Izrael ...

Ale nějaký rozdíl je, že?

Ś. Svobodová 12.3.2018 16:06

Re: Slabá místa

Rozdíl je jaký? Že strana Dobra, tedy my zápaďané, tyto zbraně nepoužíváme k zabíjení, ale pro mír? Něco jako: Nepřátelští vojáci, po zuby vyzbrojení luky a pěstními klíny napadli pokojně orající stroj NATO, který se omylem dostal na jejich území. Stroj palbu opětovat a pak odlétl zpět na základnu? :-))

M. Prokop 12.3.2018 22:06

Re: Slabá místa

To je nějaká inovovaná verze ruského traktoru na Ussuri a čínských hegemonistů?

Jestli ten rozdíl nechápete, obávám se, že vám ho nevysvětlím. Leda snad obrázek https://www.national-geographic.cz/clanky/fotka-ktera-vse-vysvetluje-jaky-je-rozdil-mezi-severni-a-jizni-koreou.html

Kdo měl pod palcem kterou Koreu doufám víte.

J. Vintr 12.3.2018 12:40

Re: Slabá místa

Daleko jednodušší a levnější než něco vyvíjet, je vymyslet si to. Tady navíc celkem nehrozí, že by byl lhář usvědčen že lži, protože předmět lži je chráněn vojenským tajemstvím.

V. Novák 12.3.2018 15:14

Re: Slabá místa

Pak se ovšem USA opravdu nemají čeho obávat, jejich pendrek světového četníka je stále nejsilnější a nejvulkanizovanější. Mohou tedy klidně omezit náklady na zbrojení a věnovat je na zdravotní pojištění pro desítky milionů nepojištěných Američanů.

Třeba...

Případně mohou zaměstnat několik autorů sci-fi, aby ty ruské (neexistující) zbraně trumfli (neexistujícími) americkými...

J. Vintr 12.3.2018 15:34

Re: Slabá místa

Jestli jste si nevšiml, tak americká armáda občas musí skutečně zasáhnout. Kromě toho musí neustále udržovat dostatečnou odstrašující sílu. Skutečnou, ne jen propagandistickou, určenou na oblbnutí vlastního obyvatelstva.

V. Novák 12.3.2018 16:10

Re: Slabá místa

To jistě musí... Sice nevím tak docela proč, ale vnutit nějakým Iráčanům demokracii - to jistě musí. Nebo Libyjcům - ti teď mají demokracie, že ani nevědí co s ní!

Ovšem pokud Rusko nebo Čína nemají žádné nové zbraně, pak přece USArmy stačí ty současné, které se vždy při tom velenutném skutečném zasáhnutí osvědčují, že?

A pokud nehodlají USA zasahovat proti Rusku nebo Číně, nepotřebovala by USArmy by ty zbraně tuplem, na nějaké ISILovce nebo talibance přece jejich zbraně stačí s přehledem...

A jsme zpátky u splácení astronomického dluhu nebo u desítek milionů zdravotně nepojištěných (a ještě víc nedostatečně pojištěných) Američanů.

Ś. Svobodová 12.3.2018 16:11

Re: Slabá místa

No, třeba ta šaškárna s Matkou bomb...V době internetu to nemají lehké.

Ś. Svobodová 12.3.2018 16:09

Re: Slabá místa

To už jim jednou vyšlo, Rusko uzbrojili s papírovým projektem hvězdných válek.

V. Novák 12.3.2018 9:55

Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

nové zbraně nemá a USA nepotřebují zvyšovat vojenský rozpočet, ne? Mohou se věnovat náhradě Obamacare... A docela by mě zajímalo, jaké smlouvy mělo Rusko vývojem svých zbraní porušit.

Rusko nikdy nepopíralo svůj vývoj zbraní. O raketě Sarmat publikuje informace už několik let - je to dvoustupňová raketa na nekryogenní KPH, která má nahradit dosluhující Vojevody.

Hyperzvukový motor Rusko testovalo několikrát (USA ostatně taky - ale s menším úspěchem) a výsledky nadšeně publikovalo. Zkoušku hyperzvukové rakety leteckého komplexu "Kinžal" Rusko předvedlo veřejně o víkendu a publikovalo video.

U té "rakety s atomovým pohonem" mluvil Putin o "atomovém energetickém zařízení" - co si pod tím představit, těžko říct, ale nemluvil o "motoru", i když možný takový motor je. Neomezený dolet v pozemských podmínkách znamená v podstatě dolet 40 000 km bez výstupu na oběžnou dráhu.

A atomové "torpédo" není žádné torpédo, ale ponorka s jaderným pohonem bez posádky ("bespilotnik") - tedy podmořský robot s jaderným pohonem, tedy pralticky nemezeným akčním rádiem a dobou nasazení, která je u ponorek s posádkou omezená kapacitou potravinových skladů.

J. Vintr 12.3.2018 10:27

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

Rusko žádné nové zbraně nepotřebuje, protože ho nikdo neohrožuje, ale ruské vedení potřebuje své občany krmit představou, jak je jejich stát mocný a důležitý. Vzhledem k tomu, že občané Ruska se nemají možnost přesvědčit o opaku, takže si Putin může říkat co chce.

V. Novák 12.3.2018 10:29

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

No jistě - nikdo nikdy Rusko neohrožoval, neohrožuje a ohrožovat nebude, že...

Občané Ruska taky nemají možnost nikam vyjet, nemají internet, neexistují nezávislá média,...

A vy jste Napoleon!

R. Langer 12.3.2018 11:01

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

Byl jste někdy v Rusku?

V. Novák 12.3.2018 11:02

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

Samozřejmě.

Hodně mě to ve vašich očích diskvalifikuje?

J. Lepka 12.3.2018 11:11

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

To vysvětluje mnohé.

J. Smola 12.3.2018 11:18

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

Co to vysvětluje prosím Vás? Vždyť to už začíná být jak za normalizace. Vyjel jste do kapitalistické ciziny ? Pak jste určitě agent cizí mocnosti. Pokud má někdo střízlivý a reálný náhled na Rusko jako p. Novák, tak musí být automaticky onálepkován a nazván Putinofilem, Kremlobotem a co já vím čím ještě ?

M. Prokop 12.3.2018 12:40

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

Takový "střízlivý a reálný náhled na Rusko" už má zde jen jistý Vyvadil. Možná i Zeman, pod vlivem (Bechera i Nejedlého). :-P

R. Gramblička 12.3.2018 14:00

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

nic, jen takový pšouk. Z pána Lepky málokdy vypadne něco smysluplné

S. Netzer 12.3.2018 11:16

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

A duchem jste tam stále.

V. Novák 12.3.2018 12:18

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

Něco k věc?

Že se ptám, že...

R. Gramblička 12.3.2018 13:59

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

Je zajímavé, že Netzerová mnohé zde opakovaně zprdla, že jsou zápecníci a o světě ví kulové a jen to, co si přečtou. A ve vašem případě, kdy do zahraničí (Rusko) jezdíte opakovaně, je to zase špatně. Dělá to z vás ruského agenta a zaprodance.

Některým jedincům se nezavděčíte

V. Novák 12.3.2018 15:19

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

Inu - je správné zahraničí a nesprávné zahraničí!

Stejně jako jsou správné informace a nesprávné informace, které kdyby byly stokrát pravdivé, pořád jsou zavrženíhodné!!

A jako je samozřejmě nedílná a neomezitelná svoboda projevu - ovšem jen pro projevy správné, zatímco ty nesprávné je třeba trestat, pokud možno ještě dřív, než k nim dojde!!!

Reálná demokracie dle lepků a netzer...

R. Langer 12.3.2018 15:30

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

Ne, spíš mě překvapuje to tvrzení o možnosti si kamkoliv neomezeně vyjíždět, o necenzurovaném internetu a nezávislých médiích, protože od lidí, co v Rusku byli a jezdí tam dodnes slyším něco trochu jiného. Čímpak to asi může být?

V. Novák 12.3.2018 16:18

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

Čím je v Rusku omezena možnost vyjet ta hranice? Možná vás to překvapí - ale každý Rus může mít pas a jeho možnost vyjet je omezena jen vízy a penězi. Případně sankcemi, ale ty se týkají pár desítek lidí. Turistické resorty nebo i Praha jsou plné ruských občanů - tam se nic nedovědí? Nedovědí, pokud nechtějí, to je pravda.

Čím je omezena svoboda ruského internetu? Tu si můžete ověřit i odsud. Včetně toho, že Rusové překládají zahraniční články a dávají odkazy na původní text. Máme my něco podobného jejich inosmi?

Neexistují snad nezávislá media? Co třeba Echo Moskvy? Co Nězavisimaja gazeta? Co TV Dožď, kterou naši presstituti už pohřbívali - a to už před několika lety?

Viděl jste novinový stánek na kterémkoli ruském nádraží?

Povídejte. Informujte. Pokud možno nepřehánějte...

J. Vintr 12.3.2018 11:35

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

Kdo tedy podle vás Rusko ohrožuje (tedy kromě Putina a jeho kamarádů)? O tom, jestli má nebo nemá Rusko nějaké zázračné zbraně, se jeho občané nemůžou nijak přesvědčit, protože jak známo jsou všechny vojenské záležitosti tajné a v Rusku ještě tajnější. To, že si Putin tyhle zázračné zbraně jen vymyslel, by se prakticky mohlo ukázat jen kdyby došlo k potřebě jejich použití, což je samozřejmě velice nepravděpodobné až nemožné.

M. Prokop 12.3.2018 12:57

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

To jste neslyšel, jak ze školy u Sevastopolu měli marines okupovat Rusko? :-P

V. Novák 12.3.2018 15:00

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

Opravdu netušíte, kdo by měl zálusk na ruské přírodní bohatství - a teď nemyslím jen suroviny, ale také prostor, půdu a tedy i potraviny?

Ruští občané mají přesně stejné možnosti přesvědčit se o realitě ruských zbraní jako kteříkoli jiní občané o zbraních svých armád - tedy žádné dokud nejsou ty zbraně veřejně otestovány, nejlépe v nějaké válce. Ano, američtí občané mají - vzhledem k množství amerických válek, policejních akcí a šíření demokracie - těch možností o něco více. Ale ani ti nemají možnost porovnat velikost Trumpova červeného knoflíku s tím Kimovým. A účinek "matky všech bomb" v Afgáninstánu taky moc amerických občanů na vlastní oči nevidí.

O "zázračných" zbraních pábí několik presstitutů - a pak vy. Z důvodu více než zřejmého. Já jsem se pokusil ta presstitutská pábení trošku opravit a zreálnět. Nevím proč vám to vadí, ale zjevně vadí...

J. Vintr 12.3.2018 17:45

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

Tak konkrétně Američani mají přírodního bohatství, půdy, potravin a životního prostoru víc než dost. Jinak, ten kdo by byl takový blázen a chtěl obsadit Rusko, musel by počítat s tím, že bude mít na krku dvě stě milionů ne zrovna pracovitých lidí a horu problémů s celkově zaostalou zemí. To by ani zdaleka nevyvážilo jakýkoliv možný zisk. Mnohem levnější je si ty suroviny od Rusů kupovat.

V. Novák 12.3.2018 18:17

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

A že to přírodní bohatství dovážejí z celého světa, když mají dost svého, že... Kromě toho není jenom Amerika, i když (dle vás neexistující) hyperzvukové střely jsou určeny zejména k likvidaci lodí - a to se Američanům nelíbí, že by mohli přijít o svá plovoucí letiště a stát se státem s fregatovým loďstvem. Měl byste jim vysvětlit, že Kinžály jsou jen na papíře...

Hitlerovi vůbec nevadilo, že by mu na hrbu přistálo pár desítek milionů lidí, však on už měl naplánováno co s nimi. I realizovat to začal. Ale ta železná ruda, ropa, uhlí, pšenice,...

Poslyšte - a proč vlastně Američané ty ruské suroviny kupují, když je nepotřebují? Stejně jako jistě nepotřebují dopravovat na ISS nebo kupovat ruské raketové motory do svých vlasteneckých, čistě amerických, pruhatě-hvězdnatých Atlasů V...

J. Vintr 12.3.2018 19:05

Re: Takže je vlastně všecko v pořádku, Rusko žádné

Američani suroviny kupují, když je to výhodnější, než je těžit doma. Ty, co mají doma v zemi, jim nikam neutečou. To je byznys.

Jinak Hitler byl blázen a taky na to dojel. Dojel by na to, i kdyby Rusko porazil a obsadil. Což by se mu mimochodem, nebýt Američanů, zcela jistě podařilo.