Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

RUSKO: Atentát na Dugina

Alexandr Dugin je jeden z hlavních ideologů současného režimu v Rusku a zároveň zakladatelem politického hnutí Eurasie, byl dlouhou dobu poradcem Putina a dalších vrcholných ruských politiků a zásadní měrou se podílel na tvorbě současného ideologického ruského propagandistického narativu, jenž je používán k ospravedlnění bezdůvodné okupace suverénního státu Ukrajina.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LN

Vražda Duginové měla gangsterskou povahu, pro Ukrajince neměla význam, říká Havlíček

„Ukrajina podobné útoky podniká, ale koncentruje se na představitele kolaborantských struktur. Byla by schopna provést útok i uvnitř Ruska, ale Darja Duginová nebyla osobou, na které by Ukrajina chtěla plýtvat potenciál,” míní analytik Pavel Havlíček z Asociace pro mezinárodní otázky. Ruská dezinformátorka a dcera nacionalistického ideologa zahynula při sobotní explozi auta nedaleko Moskvy.

https://video.aktualne.cz/dvtv/vrazda-duginove-mela-gangsterskou-povahu-pro-ukrajince-nemel/r~1c0b25d6238911edbc030cc47ab5f122/

0 0
možnosti
VP

Dugin patří k mnoha napůl potapaných filozofujících kteří se motají i v okolí Moskvy ? Nikdy nebyli a nejsou kompletními, přímo radit, jen něco by se dalo Putinem použít? Tento celkem zbytečný atentát ,jen potřebovál odklonit od vzteklé reakce Zelenského na chystaný soud zajatců !A případných nepříjemných informací , z jejích úst ?[UA]!

0 0
možnosti
LN

Vy jste hodně pomýlené individuum. Takové Putin potřebuje... Rv

0 0
možnosti
JV

Takhle liberální demokracii nevybudujeme. Kdyby byly vyhozeny do povětří všechny dcery těch, co napsali obdobné nesmysly, bude na světe ženských tak o deset procent méně. Například tady v diskusi by byla tak třetina bez dcer. Naši tajní hoši to přepálili, za chvíli by nebylo s kým šukat.

0 0
možnosti
LN

Dugina asi nečetla Freuda. ;-)

0 0
možnosti
BB

eurasie, služebníci oceánu...někdo tu čet Orwella jen 1984 není 2022..a pokud se ztotožnil s eurasií tož:Eurasie je fiktivní země, který je obsažen v románu 1984 od George Orwell . Zahrnuje celou severní část evropského a asijského kontinentu, od Portugalska po Beringovu úžinu . V románu je jedním ze tří totalitních režimů, které rozdělují svět, další dva jsou Oceánie a Estasie . V Eurasii vládne totalitní režim založený na osobě Velkého bratra.

0 0
možnosti
JP

Mařáku, tobě jistě jedna vražda nestačí.

0 0
možnosti
LN

Kolik lidí jste zavraždili vy, rusáci, na Ukrajině?

0 0
možnosti
JP

Nevím kde to Dugin kupoval , ale hustý matroš....

0 0
možnosti
VK

V38. 63K20u71h94a94j

23. 8. 2022 21:42

Vy děláte na vnitru, že?

0 0
možnosti
Foto

Kdyby Západ zůstal tím Západem, který jsme znali spoza železné opony, tedy kulturou, která se hlásí k ideálům osvícenství a myšlenkám otců zakladatelů USA, mohli bychom říkat, že je Dugin šílený. Ale Dugin představuje antipod ještě šílenější kultury umlčení, toxického mužství, bělošského privilegia nebo transfobie.

V tomto smyslu je atentát na Darju Duginovou stejně obludný, jako muslimská fatwa na Salmana Rushdieho. Ano, Rushdie nikdy nevyzýval k vraždění Ukrajinců. Ale vrždit pro slova je hanebnost, stejně jako bylo hanebné odksoudit v Norimberku Julia Streichera k smrti. Evropa má zásadní demokratický deficit v tom, že neuznává absolutní platnost svobody slova, tak jak je zkotvený v prvním dodatku americké ústavy.

Můj morální kompas mi říká, že atentát ze zálohy je vždycky hanebnost s výjimkou případu, kdy se jedná o krajní zbraň odboje utlačovaného národa a ještě pouze tehdy, pokud zabije přímo ospovědnou osobu, jako byl Heydrich. Je to, jako kdyby Gabčík s Kubišem nastražili bombu v panenských Břežanech a zabili omylem Linu, Která také byla nacistka, tak žádná škoda.

0 0
možnosti
JA

Ano, Rushdie nikdy nevyzýval k vraždění Ukrajinců, na Darju Duginovou nebyla vyhlášená fatwa a atentát na ní nebyl spáchán proto, že v Evropě - a nejen v Evropě, ale téměř na celé planetě - není absolutní a ničím neohraničená platnost svobody slova.

Jednání RF je hanebné a zavinilo oběti na životech jak mezi Ukrajinci, tak mezi Rusy. Duginová je jednou z obětí této války vyvolané a udržované Ruskou federací. Války, kterou Duginová sama obhajovala. Případně je obětí nějakých přetahování se o moc mezi kdovíjakými vnitřními skupinami, což je ovšem také důsledek politiky RF.

Jestli je atentát hanebnost? No, možná i jo. Nijak ho neobhajuju. Stoupněte si do fronty a zatím si u okýnka kupte kolek. Fronta s hlášeními hanebností, způsobených přímo či nepřímo Putinem, je opravdu dlouhá, doporučuju s sebou spacák a jídlo na několik dní.

0 0
možnosti

No, několik jednotlivých Rusů ze 145milionů...;-D

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz