23.10.2021 | Svátek má Teodor, Theodor


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Tady už jde o život!

Formálně Británie z EU vystoupí, ale teprve složitá vyjednávání o podmínkách vzájemného obchodu, do nichž spadají nejen cla a importní kvóty, ale i regulace trhu, podmínky zaměstnávání Evropanů, pracovní povolení, hygienická opatření a daně i fiskální pravidla rozhodnou, do jaké míry bude Spojené království skutečně nezávislé.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Mach 6.1.2020 19:57

Přiznám se, že jsem to nepřečetl celé, protože mě to moc nebavilo. Zaujala mě ale zmínka o kulturní válce. Coby puberťák jsem nemohl pochopit, jak někdo může poslouchat dechovku, když to s hudbou nemá nic společného, a už vůbec jsem nechápal, jak se mým rodičům může nelíbit Pražský výběr. Dnes se jen usmívám, když slyším ve stejném duchu nadávat dnešní puberťáky. Vždyť nejde o život.

J. Jurax 6.1.2020 20:05

Tak, tak, s tou hudbou souhlas.

Ale hergotježišmarjákrucifixnalevo, jak někdo může poslouchat rap? :-))

F. Houžňák 6.1.2020 14:49

Ještě by nám pan Tomský - který obvykle hovoří rozumně - mohl prozradit, kohože mají "mladí" doporučit svým stařečkům a stařenkám, aby ho volili místo Babiše, a dodat nějakou rozvahu, co a proč se tím zlepší. Doporučení typu "nevolte toho a toho" jsou, jak známo, na dvě věci.

J. Jurax 6.1.2020 20:07

To máte těžký.

Doporučení "volte nás" je taky na ty dvě věci ...

V. Petr 6.1.2020 13:07

Naopak, Babiš je to nejlepší, co nás reálně mohlo potkat! Ekonomika šlape, do jisté míry čelí migraci a nebere plně ani oteplovací nesmysly.

Můžete proti němu mít hodně námitek ale ty ihned zmizí, pokud si uvědomíte, jaké jsou reálné alternativy. Nereálných, mnohem lepších bych si dovedl představit více, ale o tom nemá smysl uvažovat. Nebo snad chcete Piráty či Kalouska???

Kdejaká politická neziskovka nás ročně vyjde dráže, než byla dotace na Čapí hnízdo.

A "boj proti globálnímu oteplování" nás ROČNĚ stojí skoro tolik, kolik činí veškerý Babišův majetek!

J. Jurax 6.1.2020 13:58

No jo no ... moc bych nadšením neplýtval.

Jistě, ekonomika šlape, což arciť nikdy není zásluhou vlády, tedy ani té Babišovy. Vláda spíš může nevhodnými zásahy šlapání ztěžovat, najmě (ale nejen) kdyby blbla podle rudozeleného bruselského diktátu.

Migraci, tedy té nežádoucí, se čelí, protože k nám se migranti nehrnou, neboť naše výše socdávek na eura přepočtená je jim málo. A bruselští pitrysové na kvóty zatím moc netlačí. Až začnou, bude zle, demokracie ve třetí říši je nastavena tak, že nás přehlasují, kdy si vzpomenou. Právo veta už není.

A oteplovací nesmysly - Babiš kývl na uhlíkovou neutralitu, což je nákladný nesmysl non plus ultra s děsivě ničivým potenciálem. A financování všelikých zelených aktivistů ze státních peněz taky neutnul.

A prachy se rozhazují jedna radost - viz plánovaný rozpočtový deficit. I důchodcům se nad rámec zákona přidaly v průměru necelé dvě stovky, hosana, radujme se. Ale dálnici do Rakous furt nemáme.

Suma sumárum - nic moc. Je ovšem pravdou, že by mohlo být i hůř. Kalouskem bych nestrašil, ale třeba ti Piráti, když pozoruju výkony Hřiba v Praze ...

F. Houžňák 6.1.2020 14:50

No, tak koho tedy doporučujete volit, proč a co se tím zlepší?

J. Jurax 6.1.2020 20:02

No to kdybych věděl ... nabídka subjektů k volení mi přijde tristní asi jak nabídka v Masně za bolševika v sobotu dopoledne.

Asi to dopadne jako obyčejně volbou zla po mém soudu nejmenšího. Dřív to bývala ODS, ale teď to nebude. A Piráti, ANO, socani, lidovci, topka, komančové ani SPD určitě taky ne. Proč, to je dílem jasné, dílem by to bylo na dlouhé povídání. Takže těžko si vybírat ...

P. Staronový 6.1.2020 15:16

To nadšení vás doufám pustí, až pominou tučné doby růstu a v recesi budeme platit mandatorní výdaje a nevyhoditelné úředníky, obé zavedeno touhle rozhazovačnou vládou.

Že ostatní strany za moc nestojí, to máte pravdu, ale konkrétní námitky směřují k těm, které vládnou.

D. Mach 6.1.2020 20:07

A vy víte, kolik nás stojí ročně Babiš, když používáte toto srovnání?

S. Rádl 6.1.2020 12:27

Shodou okolností jsem byl na Sicilii v době, co se u nás blbnulo s bezdotykovými bateriem ve všech restauracích. Tam se podávaly pokrmy v malých restauracích za podmínek, které nejsou ani na Balkáně. A to nemluvím o tržištích. Možná se to zlepšilo, od té doby jsem se na jih Itálie neodvážil...

F. Houžňák 6.1.2020 14:51

Ale účtenky dávají všude ...

V. Braun 6.1.2020 16:12

Uvedení EU direktiv do praxe zajišťují národní vlády a to ty české málokdy udělají nějak normálně, stačí si vzpomenout na hysterii balení koblih, což rozhodně z nařízení EU nevyplývalo ale česká vláda to málem uzákonila.

R. Chodovsky 6.1.2020 16:30

A co vlastně bylo cílem této direktivy, která byla zcela jistě napsána srozumitelným jazykem, který vylučuje jiná vysvětlení tak důležité direktivy?

V. Braun 6.1.2020 17:17

To nevím, já ji nečetl, ovšem pokud vás to zajímá jistě si ji dohledáte.

R. Chodovsky 6.1.2020 17:39

Takže jste ji nečetl, ale přesně víte co tam napsáno nebylo. Přesně víte kdo si to dobro špatně vysvětlil a přesně víte, že dohledat si ji můžu já.

Tím se kruh uzavírá. Je jasné, že to mysleli dobře....

V. Braun 6.1.2020 21:22

Nevím, jak to autoři směrnice mysleli, ani jsem o tom nic nepsal. Pokud vás to zajímá zjistěte si to sám. Psal jsem o krocích české vlády, která chtěla zavést balení do té doby volně prodejného pečiva do igelitu, že to ve směrnici nebylo je jasné na 100% protože to žádná země EU, a nakonec ani ČR, nezavedla. Ano, tím se kruh uzavírá.

P.s. Zde jsem našel odkaz z pro vás jistě blízkého periodika https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/414876/zase-ten-brusel-jak-cesti-urednici-vymysleji-nesmysly-a-svadi-to-na-eu.html

R. Chodovsky 6.1.2020 21:35

Podle sebe soudím tebe?

Jinými slovy: je to tak důležitá direktiva, že ani Vy sám vlastně pořádně nevíte o co nás obohatila.

Bohužel, ani prostudováním to nezjistíte. Jisté je pouze, že o balení koblih nešlo, že.

V. Braun 6.1.2020 10:47

"Angličané chtějí, aby zůstalo vše při starém ....." tvrdí autor. Inu, pokud je to pravda tak EU nebude mít žádný problém to akceptovat. Ovšem autor zde pěkně kecá neboť Británie jasně deklarovala, že vystupuje z jednotného trhu a celní unie a nenechá ze nějakými pravidly EU omezovat. Pokud budou na každé straně hranice platit například jiné celní tarify tak nelze volný pohyb zboží zachovat.

P. Staronový 6.1.2020 11:06

Autor je holt optimista. Pokud by GB měla dodržovat všechny EUnijní nesmysly, nemělo by vystoupení žádný význam.

M. Valenta 6.1.2020 10:14

Celkem rozumný článek. S něčím souhlasím, s něčím ne, ale napsat toto: "Vliv Ruska a Číny levice z politických důvodů přeceňuje" . Jaká levice? Především komunisti a zemanovci zlehčují roli Ruska: A také IVK, asi z nenávisti K EU. Proč to ale dělá autor je nepochopitelné.

P. Rychetsky 6.1.2020 15:05

Mel jsem uplne stejne zhodnoceni. Vetsina odpovedi rozumnych. Nesmysl o levici precenujici Rusko a Cinu do oci bijici. Zaprve to neni levice, ikdyz Tomsky asi mysli levici liberaly, jako v USA, coz se ale k nam nehodi. Zadruhe se to neda precenit, protoze Rusko a Cina se o vliv ve svete usilovne snazi a ty jejich zamysly jsou skrznaskrz certovske, a my jsme demokracii stale lehce nestabilni. Zatreti, o preceneni nemuze byt rec, kdyz Rusko a Cina byli schopni si zjednat lobbystickou podporu v tak dulezite slozce nasi politiky, jako je Hrad. A Klaus, prestoze politicka mrtvola, je slyset a je inteligentni a pracovity, takze jeho vsivacka podpora Ruska neni uplne zanedbatelna.

R. Tichý 6.1.2020 16:02

Progresivni liberalove=levice.

Uz nejde o vlastnictvi vyrobnich prostredku ;-)

J. Svoboda 6.1.2020 8:30

"hygienická opatření" na kontinentu si myjeme ruce a čistíme zuby ;-D

Na tomhle příkladu je jasně vidět, že pan Tomský "drčí" o věcech, které do hlouby nijak nepromýšlí.

Pěkný den.

P. Dvořák 6.1.2020 10:04

Zato vy to máte promyšlené do hloubky.

Hygienická opatření nejsou jen čištění zubů. Jedná se např. o prevenci proti chřipce, jak zabránit šíření prasečího moru, kontrola stánkařů, jak se vydávají škvarkové tyčinky nebo myjí kelímky. Hygiena práce také není o tom, jak se často perou montérky.

Aby byl.

J. Svoboda 6.1.2020 10:21

Tak to máme taky diametrálně odlišné, že? To jste to teda vymyslel ;-D

Pěkný den.

P. Dvořák 6.1.2020 10:59

Cože? 8-o

P. Lenc 6.1.2020 11:26

Petře, je to zbytečné, zbytečné, zbytečné...;-(

P. Götze 6.1.2020 10:14

Na vašem příspěvku je jasně vidět, že "drčíte" o věcech, které do hlouby nijak nepromýšlíte.

R. Brzák 6.1.2020 10:20

Tak jste si z celého článku vybral dvě slova a posoudil celý jeho obsah podle nich...a ještě jste zjevně nepochopil, že například zrovna na poli hygienických opatřeních se láme možnost například malých živnostníků začít s nějakou vlastní ekonomickou činností. Ne snad, že by malý živnostník musel být prase, aby mohl velkým podnikům konkurovat například ve výrobě marmelád - ale v současné době je pravidlem, že ti nejmenší podnikatelé musí při vstupu na trh splňovat podmínky technických provozů gigantických závodů - a to třeba zrovna na poli hygieny. A tak, zatímco ve Švýcarsku je možné prodávat výborné lokální sýry vznikající takříkajíc v kuchyni, u nás musí takový snaživec investovat bratru statisíce, aby mu hygiena schválil tzv. hygienickou smyčku apod.

Trochu uvažování do Vašeho pěkného dne přeji.