9.12.2021 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Tady už jde o život!

Formálně Británie z EU vystoupí, ale teprve složitá vyjednávání o podmínkách vzájemného obchodu, do nichž spadají nejen cla a importní kvóty, ale i regulace trhu, podmínky zaměstnávání Evropanů, pracovní povolení, hygienická opatření a daně i fiskální pravidla rozhodnou, do jaké míry bude Spojené království skutečně nezávislé.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Uživatel 6.1.2020 21:35

Uživatel požádal o vymazání
V. Braun 6.1.2020 21:22

Nevím, jak to autoři směrnice mysleli, ani jsem o tom nic nepsal. Pokud vás to zajímá zjistěte si to sám. Psal jsem o krocích české vlády, která chtěla zavést balení do té doby volně prodejného pečiva do igelitu, že to ve směrnici nebylo je jasné na 100% protože to žádná země EU, a nakonec ani ČR, nezavedla. Ano, tím se kruh uzavírá.

P.s. Zde jsem našel odkaz z pro vás jistě blízkého periodika https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/414876/zase-ten-brusel-jak-cesti-urednici-vymysleji-nesmysly-a-svadi-to-na-eu.html

D. Mach 6.1.2020 20:07

A vy víte, kolik nás stojí ročně Babiš, když používáte toto srovnání?

J. Jurax 6.1.2020 20:07

To máte těžký.

Doporučení "volte nás" je taky na ty dvě věci ...

J. Jurax 6.1.2020 20:05

Tak, tak, s tou hudbou souhlas.

Ale hergotježišmarjákrucifixnalevo, jak někdo může poslouchat rap? :-))

J. Jurax 6.1.2020 20:02

No to kdybych věděl ... nabídka subjektů k volení mi přijde tristní asi jak nabídka v Masně za bolševika v sobotu dopoledne.

Asi to dopadne jako obyčejně volbou zla po mém soudu nejmenšího. Dřív to bývala ODS, ale teď to nebude. A Piráti, ANO, socani, lidovci, topka, komančové ani SPD určitě taky ne. Proč, to je dílem jasné, dílem by to bylo na dlouhé povídání. Takže těžko si vybírat ...

D. Mach 6.1.2020 19:57

Přiznám se, že jsem to nepřečetl celé, protože mě to moc nebavilo. Zaujala mě ale zmínka o kulturní válce. Coby puberťák jsem nemohl pochopit, jak někdo může poslouchat dechovku, když to s hudbou nemá nic společného, a už vůbec jsem nechápal, jak se mým rodičům může nelíbit Pražský výběr. Dnes se jen usmívám, když slyším ve stejném duchu nadávat dnešní puberťáky. Vždyť nejde o život.

P. Grigar 6.1.2020 19:20

.. požadavky kladené na provozovatele minimlékárny jsou dostupné na stránkách Státní veterinární správy, příručka má 64 stran, to si počtete.

http://www.svscr.cz/download/PRIRUCKA_PRO_FAREMNI_A_REMESLNE_ZPRACOVANI_MLEKA_final.pdf

P. Grigar 6.1.2020 18:59

.. pane Svobodo, s jedním velmi paradoxním hygienickým požadavkem jsem se setkal u známého včelaře. V oboru vyhlášená autorita, ovšem mrákoty ho obcházely při podmínce: včela nesmí přijít do styku s medem - svým vlastním produktem - po jeho odstředění z plástů.

O. Uživatel 6.1.2020 17:39

Uživatel požádal o vymazání
V. Braun 6.1.2020 17:17

To nevím, já ji nečetl, ovšem pokud vás to zajímá jistě si ji dohledáte.

O. Uživatel 6.1.2020 16:30

Uživatel požádal o vymazání
V. Braun 6.1.2020 16:12

Uvedení EU direktiv do praxe zajišťují národní vlády a to ty české málokdy udělají nějak normálně, stačí si vzpomenout na hysterii balení koblih, což rozhodně z nařízení EU nevyplývalo ale česká vláda to málem uzákonila.

R. Tichý 6.1.2020 16:02

Progresivni liberalove=levice.

Uz nejde o vlastnictvi vyrobnich prostredku ;-)

P. Staronový 6.1.2020 15:16

To nadšení vás doufám pustí, až pominou tučné doby růstu a v recesi budeme platit mandatorní výdaje a nevyhoditelné úředníky, obé zavedeno touhle rozhazovačnou vládou.

Že ostatní strany za moc nestojí, to máte pravdu, ale konkrétní námitky směřují k těm, které vládnou.

P. Rychetsky 6.1.2020 15:05

Mel jsem uplne stejne zhodnoceni. Vetsina odpovedi rozumnych. Nesmysl o levici precenujici Rusko a Cinu do oci bijici. Zaprve to neni levice, ikdyz Tomsky asi mysli levici liberaly, jako v USA, coz se ale k nam nehodi. Zadruhe se to neda precenit, protoze Rusko a Cina se o vliv ve svete usilovne snazi a ty jejich zamysly jsou skrznaskrz certovske, a my jsme demokracii stale lehce nestabilni. Zatreti, o preceneni nemuze byt rec, kdyz Rusko a Cina byli schopni si zjednat lobbystickou podporu v tak dulezite slozce nasi politiky, jako je Hrad. A Klaus, prestoze politicka mrtvola, je slyset a je inteligentni a pracovity, takze jeho vsivacka podpora Ruska neni uplne zanedbatelna.

F. Houžňák 6.1.2020 14:51

Ale účtenky dávají všude ...

F. Houžňák 6.1.2020 14:50

No, tak koho tedy doporučujete volit, proč a co se tím zlepší?

F. Houžňák 6.1.2020 14:49

Ještě by nám pan Tomský - který obvykle hovoří rozumně - mohl prozradit, kohože mají "mladí" doporučit svým stařečkům a stařenkám, aby ho volili místo Babiše, a dodat nějakou rozvahu, co a proč se tím zlepší. Doporučení typu "nevolte toho a toho" jsou, jak známo, na dvě věci.

J. Jurax 6.1.2020 13:58

No jo no ... moc bych nadšením neplýtval.

Jistě, ekonomika šlape, což arciť nikdy není zásluhou vlády, tedy ani té Babišovy. Vláda spíš může nevhodnými zásahy šlapání ztěžovat, najmě (ale nejen) kdyby blbla podle rudozeleného bruselského diktátu.

Migraci, tedy té nežádoucí, se čelí, protože k nám se migranti nehrnou, neboť naše výše socdávek na eura přepočtená je jim málo. A bruselští pitrysové na kvóty zatím moc netlačí. Až začnou, bude zle, demokracie ve třetí říši je nastavena tak, že nás přehlasují, kdy si vzpomenou. Právo veta už není.

A oteplovací nesmysly - Babiš kývl na uhlíkovou neutralitu, což je nákladný nesmysl non plus ultra s děsivě ničivým potenciálem. A financování všelikých zelených aktivistů ze státních peněz taky neutnul.

A prachy se rozhazují jedna radost - viz plánovaný rozpočtový deficit. I důchodcům se nad rámec zákona přidaly v průměru necelé dvě stovky, hosana, radujme se. Ale dálnici do Rakous furt nemáme.

Suma sumárum - nic moc. Je ovšem pravdou, že by mohlo být i hůř. Kalouskem bych nestrašil, ale třeba ti Piráti, když pozoruju výkony Hřiba v Praze ...

R. Langer 6.1.2020 13:29

Pokud z přímého doslechu vím, tak v Itálii, Řecku a Španělsku na to víceméně opravdu serou. Odjakživa.

V. Petr 6.1.2020 13:07

Naopak, Babiš je to nejlepší, co nás reálně mohlo potkat! Ekonomika šlape, do jisté míry čelí migraci a nebere plně ani oteplovací nesmysly.

Můžete proti němu mít hodně námitek ale ty ihned zmizí, pokud si uvědomíte, jaké jsou reálné alternativy. Nereálných, mnohem lepších bych si dovedl představit více, ale o tom nemá smysl uvažovat. Nebo snad chcete Piráty či Kalouska???

Kdejaká politická neziskovka nás ročně vyjde dráže, než byla dotace na Čapí hnízdo.

A "boj proti globálnímu oteplování" nás ROČNĚ stojí skoro tolik, kolik činí veškerý Babišův majetek!

R. Langer 6.1.2020 12:34

Naopak, ten, kdo nic nevyvrátil jsi ty, Hnusný dne. Ostatně, jako obvykle. ;-D

S. Rádl 6.1.2020 12:27

Shodou okolností jsem byl na Sicilii v době, co se u nás blbnulo s bezdotykovými bateriem ve všech restauracích. Tam se podávaly pokrmy v malých restauracích za podmínek, které nejsou ani na Balkáně. A to nemluvím o tržištích. Možná se to zlepšilo, od té doby jsem se na jih Itálie neodvážil...

P. Lenc 6.1.2020 11:26

Petře, je to zbytečné, zbytečné, zbytečné...;-(

J. Svoboda 6.1.2020 11:19

Pab Brzák uvedl černé na bílém argumentaci hygienickou smyčkou u drobného výrobce sýrů, což je jasná blbost a na tom jste nevyvrátil nic.

Pěkný den.

P. Staronový 6.1.2020 11:09

Nejenom ve Švýcarsku. I v "mazáckých" zemích EU. Nejsem si jist, zda jsme "papežštější než papež", nebo v mazáckých zemích na evidentní nesmysly prostě serou, nejspíš kombinace obého. Ovšem následky jsou tvrdé.

P. Staronový 6.1.2020 11:06

Autor je holt optimista. Pokud by GB měla dodržovat všechny EUnijní nesmysly, nemělo by vystoupení žádný význam.

P. Dvořák 6.1.2020 10:59

Cože? 8-o

P. Dvořák 6.1.2020 10:58

Měl byste víc číst, než být zahleděný do sebe.

Z příspěvku T. Brzáka nijak nevyplývá, že by nevěděl, co je hygienická smyčka. Naopak věta "A tak, zatímco ve Švýcarsku je možné prodávat výborné lokální sýry vznikající takříkajíc v kuchyni, u nás musí takový snaživec investovat bratru statisíce, aby mu hygiena schválil tzv. hygienickou smyčku " prokazuje, že hygienické předpisy FAKT nejsou jen o čištění zubů a v různých zemích jsou různé.

Aby byl.