2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Jsem vlastenec

Jako český občan hlasoval proti vstupu do Evropské unie. Jako britský hlasoval pro brexit. Unii považuje za škodlivý utopický projekt, který může skončit tragicky. Ještě větší hrozbu však vidí v islámu, Evropa by se před ním měla uzavřít.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 2.7.2017 12:01

:))))))))))

J. Jurax 2.7.2017 20:28

Re: Největší problém je když, ...

Ale kuš - mohl byste nějak podpořit dehonestující tezi, že pan Prokop je placený manipulátor internetových diskuzí?

Protože pokud tak neučiníte, lze směle tvrdit, že i Vy jste placeným manipulátorem internetových diskuzí.

Nesouhlasit s Vašimi názory není trestné ani hodno urážlivých nařčení. Ono nezřídka je naopak s Vámi souhlasit poněkud obtížné.

J. Jurax 2.7.2017 20:24

Re: Evropa (EU) potřebuje více inženýrů a méně politologů

Ale je to furt menší průser než když se do politiky motají politologové :-)

P. Han 1.7.2017 23:00

Re: Evropa (EU) potřebuje více inženýrů a méně politologů

Víte, takových inženýrů, schopných přemýšlet pouze o technickém řešení problémů, měli Hitler i Stalin taky hromady. Ale, pokud tedy nejste zrovna ve válečných podmínkách, což oba zmínění byli, je celkem rozumné se na problém podívat i jako ekonom. A pokud je problém politický, tak i jako politolog. Jinak - jako inženýr - můžete rychle zjistit, že vaše technicky možná dokonalé řešení je v praxi úplně zbytečné a už vůbec nikdo ho nebude financovat. Ledaže byste si to prosadil politicky, viz třeba globální oteplování.

M. Pivoda 1.7.2017 23:25

Pro P. Hana

Systémoví inženýři uvažují o celém systému, nejen o technologické/technické části.

A pokud jde o mne: v mládí mne velmi zajímala inženýrská psychologie. Kromě toho jsem také kandidát ekonomických věd v oboru řízení. Dobré inženýrství ale dokáže pořádně zahýbat s ekonomikou projektů. Přiznám se, že jsem fascinován Elonem Muskem a jeho firemními postupy - i když jeho osobní život bych žít nechtěl.

Podstatné je ale to, že inženýři vždy chtějí současný stav změnit/zlepšit. Prostě někam se posunout někam vpřed. Nikoliv (zjednodušeně řečeno) do rovnovážného stavu, jak se o to snaží typičtí ekonomové či politologové.

M. Prokop 2.7.2017 0:03

Re: Pro P. Hana

Jakmile zabloudíte do svých představ o ekonomech, jste dokonale vedle. S inženýry jen vedle.

M. Prokop 2.7.2017 0:05

Re: Pro P. Hana

trochu připomínáte Kačenovou: https://www.google.cz/search?q=ka%C4%8Danov%C3%A1&rlz=1C1AVNG_enCZ645CZ645&oq=ka%C4%8Danov%C3%A1&aqs=chrome..69i57j0l3.4151j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8#q=ka%C4%8Denov%C3%A1

P. Han 2.7.2017 0:10

Re: Pro P. Hana

No jistě. Rudolf Höss byl taky velký inovátor. Ekonomiku i produktivitu práce koncentráků vylepšil o několik set procent. I psychologicky to měl zmáknuté. Škoda, že byl tak dobrý v technologii, ale nikdy se nezamyslel nad tím, CO to vlastně provádí a K ČEMU to má sloužit. Stejně jako vy.

M. Prokop 2.7.2017 0:35

Re: Pro P. Hana

Spíš Albert Speer. Mně na těhle technických srandistech nejvíc baví, že zcela opomíjejí, že jsou to lidé, kteří v ně musí uvěřit a dát na jejich nápady peníze. Ať už přímo, nebo přes nějaké fondy nebo akciovky (čímž jsme zase u páně Pivodou nepochopených ekonomů).

Edison sám o sobě nebyl ani tak technický genius, jako dokonalý organizátor.

P. Aron 2.7.2017 12:34

Re: Evropa (EU) potřebuje více inženýrů a méně politologů

Jsem také inženýr, ne ekonom ale technicko přírodovědné VŠ. S poslední větou určitě souhlasím, ale s konceptem EU absolutně ne. Podle mě je EU největším škůdcem Evropy. Potlačuje demokracii a svobodu. Už způsob přijetí Lisabonské smlouvy. Když zjistili, že jim občané neodsouhlasí evropskou Ústavu, tak je obešli. Jinak většinu argumentů za mě řekl právě pan Tomský.

M. Pivoda 3.7.2017 10:27

EU ... Potlačuje demokracii a svobodu.

To je jedna stránka mince. Druhá je ale určitě ta, že EU zbraňuje vzniku válek v Evropě. Hlavním problémem diskutujících je zřejmě to, že již dlouho žádnou válku nezažili.

Pokud jde o stávající organizaci EU a způsob volby reprezentantů do orgánů EU je zřejmé, že změna je nezbytná. Jak? Analogie s podniky v tomto případě není možná. Neúspěšný podnik může zemřít a z jeho zaměstnanců pak vznikne nový, úspěšnější podnik. EU zemřít nemůže, protože potom by už nikdy nevznikla. Nebylo by z čeho.

Na další diskuzi už bohužel nemám čas.

J. Jurax 2.7.2017 20:23

Re: Evropa (EU) potřebuje více inženýrů a méně politologů

Evropský projekt za užitečný neuznávám - přinejmenším v dnešní formě - nicméně s tezí,že tato země, jakož i celá EU, bude muset zřejmě vychovávat mnohem více inženýrů a podstatně méně politologů nelze než souhlasit.

F. Vízek 1.7.2017 17:36

Není pochyb...

Kdo myslí hlavou, měl by vědět: ekonomickou jistotu dává České republice členství v EU, bezpečnostní jistotu pak členství v NATO.

Naši politici přitom musí bez ustání hledat spojence pro ovlivňování obou hegemonů: v Evropské unii Německa, v Severoatlantické alianci USA.

Je jasné, že české problémy musí řešit Česko, evropské problémy Evropa. A řešení – byť nutně kompromisní – by mělo být přijatelné pro všechny zainteresované.

P. Dvořák 1.7.2017 18:57

Re: Není pochyb, že

český problém je Evropská unie. Problém Evropy je také Evropská unie.

Jakou ekonomickou jistotu nám dává Evropská unie? Máte na mysli celoročně papriky nebo nechutná rajčata ze Španělska?

Jakou bezpečnostní jistotu nám dává NATO? Máte na mysli tu podivnou vojenskou organizaci, jejíž dva státy spolu už několik desetiletí de facto válčí o jeden ostrov a největší druhá armáda NATO je připravena na povel svého prezidenta Erdogana vpadnout Evropě do zad?

M. Prokop 1.7.2017 21:41

Re: Není pochyb, že

NOTO zajisté nějaké problémky má, ale nic lepšího není. Rusáky udrželo v soclágru, když se ještě jmenovali SSSR.

P. Aron 1.7.2017 19:29

Re: Není pochyb...

EU je největším nepřítelem Evropanů. Je nedemokratická už svou podstatou jak se přijímala Lisabonská smlouva. Když zjistili, že jim občané Evropy neodsouhlasí evropskou Ústavu, změnili taktiku, lidem nedali možnost hlasovat a protlačili Lisabonskou smlouvu.

J. Kanioková 1.7.2017 20:28

Ano, EU už dávno není demokratická, je to jen přetvářka

M. Kolář 1.7.2017 20:37

Re: Není pochyb...

Ne. Lisabonská smlouva byla přijata zcela demokratickou cestou, v souladu s unijním právem i ústavním právem členských států, a členskými státy řádně ratifikována dle jejich ústavních pravidel .. Sama EU je mnohem silnějším garantem demokracie než mnohé členské státy, zvláště ty postkomunistické. Bez EU by se demokracie v postkomunistických státech zhroutila dosti brzo ..

J. Kanioková 1.7.2017 21:25

......

"Sama EU je mnohem silnějším garantem demokracie"

Ha ha ha ha ha.....

M. Prokop 1.7.2017 21:42

Re: Není pochyb...

Když k tomu neuděláte smajlík, mohl by to někdo vzít i vážně.

M. Prokop 2.7.2017 0:39

Re: Není pochyb...

Já si tu "zcela demokratickou cestu" od Ústavy EU k Lisabonské smlouvě i (ne)způsob její ratifikace zde ještě pamatuji.

EU bez demokratické vládní většiny se zodpovědností za vládu a demokratické opozice v Parlamentu EU garantem demokracie? Pane, vy jste se zbláznil nebo nemáte ponětí o tom, co to demokracie je.

P. Aron 2.7.2017 13:23

Re: Není pochyb...

Koho chce bůh potrestat toho raní slepotou.

M. Kolář 1.7.2017 20:42

Re: Není pochyb...

Dobrý názor,, .. Rozhodně minimálně moudrý .. A to není málo .. Já ani problém "hegemonů" tak ostře nevnímám ..

M. Prokop 1.7.2017 21:40

Re: Není pochyb...

Členství v EU dává ČR ekonomickou nejistotu (a to zapaťpánbůh ještě nemáme €, lodní lístek na Titanic). Něco tak blbě navrženého a ještě hůř provozovaného (EU) čeká rozpad. Kéž by bez násilí.

J. Kanioková 1.7.2017 17:01

Skvělé, jako vždy.... 1***

Desatero Eurofila - http://pravyprostor.cz/wp-content/uploads/2017/06/desatero.jpg

M. Dědek 1.7.2017 16:02

Pro světovládu je i papež František

Brexit ve své podstatě směřuje proti neodvratnému vývoji globálního politického systému. Vývoj politického uspořádání lidstva nelze zastavit, a proto se o to někteří globálně vlivní politici pokouší marně. Možnou alternativu vývoje politického uspořádání světa popisuje článek PROGNÓZA BUDOUCNOSTI LIDSTVA - http://miloslav7.blogspot.cz/2013/12/prognoza-budoucnosti-lidstva.html

J. Kanioková 1.7.2017 20:32

Pak je papež František mimoň..

V. Němec 1.7.2017 15:44

Toto je jiné kafé

V Německu buzeranti a lesby v parlamentu si odhlasovali "manželství" a možnost adoptovat děti heterosexuálů pro své hrátky.

To bude obrozenecká činnost rasy nadlidí.

P. Aron 1.7.2017 19:30

Re: Toto je jiné kafé

A taky si odsouhlasili cenzuru. Je to smutné, jak po nadějích, které jsme měli po roce 1989 se vracíme krok za krokem do nesvobody a brzy asi i do totality.

P. Dvořák 2.7.2017 7:57

Re: Toto je jiné kafé

Zlatá Husákova "totalita" a hodně řídká socialistická cenzura.

Německá totalita byla a znovu bude opravdu důsledná a na dnešní cenzuru už ani nemusí být nějaký strejda na okresním výboru. Je taková krásně samospádová.

Prakticky kompletní mainstream je po uši v autocenzuře, což v praxi znamená, že pravdu nenapíší nikdy celou a i těmi zbytky se prolžou.