22.9.2023 | Svátek má Darina


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 20.8.2010 9:40

Re: Hanba p. Olšerovi!

Stejné zločiny by se daly nalézt v každém národě. Co my? My máme taky spoustu vrahů a zločinců. Možná je to tím, že se u nás narodil Klement Gottwald.

M. Prokop 20.8.2010 9:40

Re: Takové malé, české plácání . . .

Tady se dokonce zdá, že "makovice byla přepůlena" lidem jen pro jejich národnost, ne pachatelům.

Ale chtělo by to vyšetřit.

M. Prokop 20.8.2010 9:39

"Věřím, že policie odhalí též totožnost těchto nešťastných Němců, abychom věděli o nich vše; jak se chovali za války, co dělali a proč, jaký měli vztah k českým obyvatelům... "

K tomu mělo dojít hned po tom vraždění.

Jinak je článek spíš snůška averzí.

V. Pavel 20.8.2010 9:38

Re: Takové malé, české plácání . . .

Z. Bureši! Předevší je zrůdné umlátit někoho lopatou, či krumpáčem, pokud to není v sebeobranném boji! Nález kosterních pozůstatků u Dobronína je důkazem, že v místě došlo k zločinu hanebné brutální vraždy na skupině bezbranných lidí. Je úplně lhostejné, co zavražděné byli zač a jak se za války chovali! Nikdo nemě právo je svévolně ubít k smrti! V krajním případě, šlo - li u ubitých o skutečné nacistické zlosyny /což dle dosavadních údajů se nejeví pravděpodobné/, jejich vrahům by maximálně mohla být přiznána polehčující okolnost. Nikoliv však pardonována hrůzným způsobem provedená vražda!

V. Pavel 20.8.2010 9:29

Re: Josef Fritzl a Wolfgang Priklopil

Vážená a milá pí. Netzer! Přestože jsme se myslím včera spolu tak trochu zcela neshodli na tom, že to, čím proslul, např Herodes, se nazývá "šovinismus", s tímto vaším názorem však zcela bezvýhradně souhlasím! ;-)

J. Štrobl 20.8.2010 9:27

Re: Takové malé, české plácání . . .

Jestli jste lidumilové nebo ne, nevím. Ale ze své zkušenosti vím, že lidé, kteří skutečně trpěli, se většinou nemstili. Chtěli spravedlnost, to ano, ale nemstili se.

P. Sulc 20.8.2010 9:10

Re: Hezký článek,

Ten chlap, to je skutecne odporny kreten, takovehle "argumenty" jsem jeste necetl. Co asi delal za rude vlady?

V. Pavel 20.8.2010 9:09

Re: Kajan

Janyško! Obávám se, že ke svým pekuliárním komentářům v diskuzích dospíváte proto, že vám dosud nikdo chápavější nevysvětlil skutečný význam Hayekovy známé Kompozitivní Analýzy, kterou z nedostatku pochopení dokonce mylně označujete za teorii! Zkuste požádat někoho ze svého okolí o uvedenou pomoc! Myslím, že vám mohou býti prospěšní zcela všichni, které znáte, kteří překročili 11. - 12. rok věku!

V. Váňa 20.8.2010 9:08

Re: Takové malé, české plácání . . .

Nevím, jestli jen pochopit...

Podle zákona činy, které by jinak byly trestné, ale buď přispěly ke znovunabytí svobody, nebo směřovaly ke spravedlivé odplatě za činy okupantů nebo jejich pomahačů, nejsou podle platného zákona bezprávné ani tehdy, byly-li by jinak podle předpisů trestné.

A týkalo se to takových činů až do 28. října 1945.

Tedy, pokud se potvrdí, že to byli například pomahači okupantů (potvrdí se to?), a čin se stal v květnu 1945, tyto činy nejsou trestné a není celkem moc co vyšetřovat.

Stojí náklady na vyšetřování za to, abychom se dozvěděli jak se to stalo, uspokojili těmito informacemi Němce a odložili to do archívu?

Z. Bureš 20.8.2010 9:01

Takové malé, české plácání . . .

. . . o problému . . . o kterém vědí všichni pouze "velké kulové" !!!

Až budeme vědět, co byli ti mrví zač . . . jestli vraždili, udávali nebo se jiným zrůdným způsobem chovali k Čechům - pak můžeme soudit činy !!! (byť umlátit někoho krumpáčem, sekerou nebo motykou - tak to může asi opravdu jen otrlé zvíře)

Pakliže se však prokáže, že to bylo provedeno ze msty (na těch samých - co vraždili Čechy) . . . dle Starého zákona - oko za oko - zub za zub . . . . . . pak se ten jejich čin dá snad i pochopit !!!

P.S. : Můj děda skončil rovněž v Osvětimi . . . . věděli jsme přesně, který člověk z vesnice ho udal gestapu (byl uveden v zatýkacím protokolu) . . . . . ale ani mne, ani matku a jejího muže nikdy nanapadlo, že vezmu sekeru a přepůlíme mu makovici !!!

Nevím, jestli to bylo tím, že po 2 letech vyprchala zlost "zpod-čepice" (děda byl umučen v dubnu 1943) . . . nebo jestli jsme takoví "lidumilové" - ale je to realita !!!

K. Janyška 20.8.2010 8:40

Re: Kajan

Blbe !

 Dzp.

S. Netzer 20.8.2010 8:38

Re: Kajan

Troubo.

S. Netzer 20.8.2010 8:37

Josef Fritzl a Wolfgang Priklopil

jsou Rakušané, tudíž mají Rakušané máslo na hlavě, a nemají co mluvit do hromadné vraždy v Dobroníně.

To je logika, hodná velkého myslitele!

Sofistikovanější obranu cti českého národa nelze napsat!

V. Pavel 20.8.2010 8:27

Hanba p. Olšerovi!

Autor obhajuje zločin bestiálně provedené neomluvitelné hanebné vraždy na bezbranných německých zajatcích ubitých lopatami u moravské obce Dobronín, po skočení WWII., údajně některými místními českými občany! K obhajobě neobhajitelného zločinu u Dobronína, p. Olšer, bůhsuď proč, s logikou patrně pouze jemu vlastní, napadá Rakousko s ostudnou kauzou jeho občana jménem Fritzel /věznění a znásilňování vlastní dcery/ a některé další  zločiny současných rakušanů, které jsou samozřejmě naprosto irelevantních k zločinu vraždy na zajatcích u Dobronína. Dále autor argumentuje ve prospěch zvěrstva u Dobronína připomínáním známých pronacistických aktivit Rakouska a jeho aktivní spoluúčasti na zločinech Hitlerovské III. Říše za WWII. Předložené úvahy samozřejmě nemají nejmenší relevanci se zločinem u Dobronína a svědčí především o autorově chybném uvažování z hlediska obecné mravnosti a o jeho  zcela nedostatečném právním povědomí. Svým článkem podporuje nejpokleslejší část občanského spektra obyvatel ČR, popř. i nejpokleslejší české rodáky setrvávající v zahraničí! Hanba p. Olšerovi za jeho zavrženíhodný článek!

K. Janyška 20.8.2010 8:26

Kajan

Ano, Rakušané jsou velmi nebezpečným národem ! Ještě, že malým ! Dzp.

J. Štrobl 20.8.2010 7:22

Nevím, proč to píšete sem

Pane Olšere nevím, proč to píšete sem. V Haló novinách by Vám za to zatleskali. Zdejší čtenáři přece jen na nějaké "kydy" neskočí.

Z. Jaromír 20.8.2010 5:13

Re: Každý má něco na hlavě

Taky si to myslím. Pan Olšer to dneska hodně přehnal.

P. Sulc 20.8.2010 2:54

Pane Olsere, jste odporna zruda.

Nemci vrazdili, takze Cechackove take mohou ? Jenze Nemci se od valky kaji a omlouvaji, Cechackove jen popiraji, okecavaji a "oduvodnuji", jako by sla vrazda okecat. Bohuzel, spousta "valstencu" ma za to ze v Cesku se rodi lide z andelskymi kridli a svatozari, v Nemecku zase maji rohy a kopyta. A zase bohuzel, naprosta vetsina naroda ma za to za pomordovanim 20 000 dedku, babek a malejch fakanu hrdinnymi Revolucnimi Gardami se vlastne tak moc nestalo. Hnus, hnus a vy jste na tom hnusu smetana.

J. Jelínek 20.8.2010 0:53

Každý má něco na hlavě

Pane Olšere,

se vší úctou - není to poněkud velká bramboračka, smotat dohromady Kamennou, Temelín, Kampuschovou, Mašíny a Waldheima?

Rozumějte mi prosím dobře, nechci s Vámi polemizovat, Vy máte svůj názor, já ho mám a vlastně každý z nás ho má. Jde mě spíše o formu prezentace onoho, přesněji tedy řečeno Vašeho náhledu na danou věc.Připadá mi to spíchnuté hodně horkou (a nas...ou)jehlou.Je to ke škodě věci.

K tomu máslu na hlavě jenom malou poznámku:Ono asi někdy potěší, když se jeden dozví, že i ten druhý dokáže být pěkná bestie, že v těch sra..ách nejede sám.Tak se jim moc nedivme a sami - nechejme na hlavě. Ono je nás také dost....

R. John 20.8.2010 0:28

Hezký článek,

Ale pro Ostravský  "Rudý kahan" .  Pamatujete?... jak se Vám kouřilo od brku ? To by soudruh šéfredaktor ocenil, třeba poukazem do "kantýny" k Mamulovi. Jinak si ujasněte pojmy a z nich dojmy, když se jedná o vrahy, nemohou popravovat , jak píšete , ale jen a jen vraždit. Poprava je zákoný akt po řádném soudu. Víme Vy rozumbrado ? Proč pořád píšete , že to byly na sudeťákách popravy? Že by síla rudé demagogie ? A co děti ? To byly také popravy ? Podle jakého zákona ? Můžete ho sem napsat ? Ať se "poučíme" .Hoďte sem nějaké to "moudro" z Rudého kahanu, ať doženeme vzdělání.