22.9.2023 | Svátek má Darina


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Pavlis 21.8.2010 16:44

Pane Olšere,

Jiří Doležal a pan Leschtina by s vámi opravdu, ale opravdu nesouhlasili. Vážit na lékárnických vahách vinu je nesmírně těžké. Většinou se tam nevejde pro její množství. Ale nevážit vůbec a nerozlišovat a nečekat na facta brutta  je tak jednoduché a novinářsky i jinak vděčné. Nebýt těch válek, nebylo by ani následků. Ale obracet příčiny a následky v jejich pořadí je odvěký zdroj pokryteckého moralismu. Přesouvat odpovědnost na jiné je pak dost nevkusné, ne-li přímo sprosťáctví. Ale současně platí, že Rakousko i Německo tahá tak trochu za delší konec provazu. Proto se to znovu a znovu vrací.....Žádná satisfakce však nebude nikdy dokonalá.  Je to jako droga.

B. Hudzieczek 20.8.2010 23:40

Pane autore,

Takovou vypatlaninu aby jeden pohledal. Škoda kyberprostoru.

J. Urban 20.8.2010 21:13

Tak nevím

snad každá oběť násilí by si zasloužila úctu, vyšetření a potrestání vraha, vražda zůstane vraždou, ať ji spáchali hnědokošiláči nebo kriminálnící s páskou RG na ruce. To se mi v článku nějak vytrácí.

J. Štrobl 20.8.2010 19:26

Levičáci všech možných převleků

Je zajímavé, jak po prohraných volbách zde levičáci všech možných převleků skřípou zuby. Článek pana Olšera je jak z Rudého práva na rozmezí padesátých a šedesátých let. Je to jen doklad toho, že musíme příště volit tak, jak jsme volili a nepustit je k moci. Je nutné podotknout, že tohle není levice západního typu. Tohle jsou skuteční stalinisté, kteří budou neustále jakékoliv demokracii nebezpeční. Jejich slovník mne v mém názoru jen utvrzuje. S extrémní levicí se není možné domluvit. Jsou to lidé stejní jako muslimští extrémisté s kterými se paktují.

V. Pavel 21.8.2010 10:29

Re: Levičáci všech možných převleků

Pane Štroble! Hezky jste to vyjádřil! Připojuji se!

L. Severa 20.8.2010 18:51

Obdivuhodné,

že se autor při svém I.Q. naučil psát. Co je ovšem nepochopitelné, že tento příspěvek  prošel redakcí.

H. Lukešová 20.8.2010 18:55

Re: Obdivuhodné,

Tak NP je demokratický server, pokud příspěvek nevyzývá ke genocidě určitého etnika (články typu Haló noviny, Zvědavec, Národní odpor, Blood and Honor, Strana demokratického socialismu...), tak má každý právo na názor. Nejčastější polemiky zde můžeme číst pan Vlk kontra pan Doležal.

L. Severa 20.8.2010 20:26

Re: Obdivuhodné,

Rozumím, ovšem publikovat absolutní pitomost je trochui silný tabák.

V. Pavel 21.8.2010 10:34

Re: Obdivuhodné,

Pane Libore! I když mám silný odpor k předmětnému článku, jak zde snadno zjistíte, souhlasím s přípustností zveřejňování i takových krajních pokleslostí intelektuálních a mravních, jejich vrchol představuje. Je to v souladu s mým přesvědčení o správnosti známého Voltairova názoru o tom, že "ze všech sil učiní vše proto, aby ten, s jehož názory nesouhlasí, je mohl veřejně vyslovovat"! Proto zároveň kritizuji některé zdejší účastníky, kteří druhé usilují umlčet a redakci, že takovým pokleslým přáním někdy dopřává sluchu!

F. Pavlis 21.8.2010 16:48

Re: Obdivuhodné,

Neměl byste, pane Libore, tedy publikovat. Co říkáte ????

H. Lukešová 20.8.2010 15:33

Kajane,

už se Vás na to jednou paní (teď nevím, která) ptala, co znamená dzp.

S. Netzer 20.8.2010 15:58

Re: Kajane,

Tou zkratkou "děkuje za pozornost". Duše prostá si zřejmě představuje, že se to u "pravičáků" tak sluší a patří. 

Autor: K. Janyška Datum: 20.08.2010 08:40

Blbe !

 Dzp.

:-)))

H. Lukešová 20.8.2010 16:16

Re: Kajane,

Pan Kajan je parodie na pravičáky, je to osoba prosté inteligence. Ať nám raději důkladně vysvětlí konpozitivní teorii. To jistě nelze odbýt pár větičkami.

J. Štrobl 20.8.2010 19:51

Re: Kajane,

Tady máte tu kompozitivní teorii. Obávám se, že je to blábol.

http://www.virtually.cz/index.php?art=6867

S. Netzer 20.8.2010 20:18

Re: Kajane,

Blábol je Janyškova svérázná interpratace Hayekovy téze!  O které je odhodlán diskutovat  veřejněa s kýmkoli!

Chudák von Hayek se asi obrací v hrobě!

Dzp.

J. Štrobl 20.8.2010 20:05

Re: Kajane,

Ještě jinak:

Kompozitivní metoda je specifická syntetická metoda poznání ekonomické a obecně i societální skutečnosti, která odpovídá systematickému subjektivismu a metodologickému individualismu, jež jsou důsledně aplikovány zejména v rakouské a neorakouské škole teoretické ekonomie. Základní pojetí KM zformuloval Carl Menger v díle Untersuchungen über die Methode der Sozialwissenschaften und der Politischen Oekonomie insbesondere (1883). Explicitně se KM zabývá také F. A. von Hayek ve svém metodologickém spise Kontrarevoluce vědy (český překlad vydal Liberální institut v Praze v r. 1995).

H. Lukešová 20.8.2010 20:11

Re: Kajane,

Děkuji, ale přiznám se, že je to na mě velmi složité.

V. Pavel 21.8.2010 10:39

Re: Kajane,

Pane Štroble! Velmi sofistikovaně jste zde potvrdil, co Janyškovi k jeho oblíbenému zaklínadlu od Hayeka opakuji, že jde o záležitost dílčího významu a dosti zastaralou. Nicméně, Janyšku vnímám jako neškodnou komickou figurku. Proto "nic proti jemu"!

H. Lukešová 20.8.2010 15:28

Spravedlnost nikoliv pomsta,

Pane Olšere, vážím si Vás jako člověka a spisovatelské kapacity, ale tentokrát jste to přehnal. Tak nenávistný článek o Rakušanech jsem dlouho nečetla. Odsuzujete holocaust, já také, to by nemohl žádný slušný člověk schvalovat, ale nemůžete souhlasit s vraždami německých obyvatel. A i Simon Wiesenthal, kterému nacisti vymlátili téměř celou rodinu, odmítá myšlenku nekontrolovatelné pomsty. Zdůrazňuje, že nacisté patří před soud.Zastávat pomstu je špatné.Kdyby se všichni chtěli mstít za napáchané příkoří, museli bychom se vyvraždit navzájem.

H. Lukešová 20.8.2010 15:31

Re: Spravedlnost nikoliv pomsta,

Schvalovat vraždy lidí jen proto, že jsou Němci je velmi zlé a rasistické.

V. Novák 20.8.2010 16:23

A jakpak víte,

že je zabili jen proto, že byli Němci? Za něco ta vesnice "čestný" titul Vzorná Obec SS získala.

Podle udání vedl komando zabijáků Rakušan s velmi nečeským, až německým jménem. Oběti Němci, zabiják Němec (po anschlussu), přes hubu dostanou Češi...

H. Lukešová 20.8.2010 16:31

Re: A jakpak víte,

Jenže vrazi nebyli jen Němci, říká Vám, pane Nováku, něco masakr v Jedvábném? Tak Poláci nahnali Židy do stodoly a zabili. Nebo v masakrech na Ukrajině, tam se někteří Ukrajinci přidávali k masakru proti nevinným Židů (respektive pro antisemity "židobolševikům"). A v Pobaltí Litevci staví pomníky vrahům z SS. A co se týká nás, kromě hrdinů jsme měli i zrádce a kolaboranty, např.Emanuel Moravec, gauner a vrah. Zločinci jsou mezi všemi lidmi...

V. Novák 20.8.2010 17:32

Je tohle možný?

Píšeme sem oba dost dlouho na to, abyste věděla, že tyhle informace se dávám já - a paravidelně jsem, za ně seřváván.

Je s podivem, jak vztekle dokážou zareagovat milovníci banderovců (kupř. nick kobylka lajda), když se jim připomene, že milovaní hodňoučcí banderovci nevraždili "jen" Rusy (za to bývají chváleni) - ale taky Poláky a Židy. Zejména když se to dá do souvislosti s jiným miláčkem, "prozápadním demokratem" Juščenkem, jenž vyznamenal jako Hrdinu Ukrajiny nejen Stjepana Banderu, ale taky Romana Šucheviče. Velitele praporu Nachtigal, který  v létě

1941 ve Lvově povraždil 4000 Židů. Že mimo to povraždili taky 4000 ne-Židů, to mu schvalují nebo aspoň omlouvají. Ti Židé se blbě omlouvají - tak se to snaží to zakecat. Šuchevič má své nezanedbatelné místo v Jad Vašem. Ne na té dobré straně...

S těmi Litevci jste, myslím, o kousek vedle. To Lotyši a Estonci, jako čistě árijské národy, učinili Estland und Lettland čistě "judenfrei". Jako první v Evropě a i protektorátní tisk to mohutně oslavoval. Naštěstí se už i lotyšská vláda i rižský magistrát vzpamatovali (tedy Lotyši se vzpamatovali a přestali volit nacisty) a poslední pochod veteránů WaffenSS Rigou nepovolili a po soudním povolení ho rozpustili. Do té doby zdravili tyto pochody nejvyšší lotyšští politici. Snad bude možno časem i beztrestně připomenout, že všechny tři pobaltské státy měly v meziválečném období autoritativní až fašistické režimy - ale to ještě potrvá! Ovšem s pobaltskými nacisty a SSáky se v SSSR nemazali - na Západě a v USA pochopitelně ano.

Vlastně, teď si vzpomínám, že jsem na ruských serverech cosi o památníku v Litvě četl - ale bylo to nějaké zmatené...

R. Houška 20.8.2010 13:55

Pane Olšere, novodobý "bratře Žižko", podle Vás jest

třeba hordy germánské před chrabrými českými kopí hnáti, neb jedna banda odporná to jest. Věc se má ele tak, stejně, jako se naši předkové nechali částečně zblbnout lapkovským zemanem Žižkou k okrádání a zabíjení svých krajanů, zvyk kterýžto posléze jali se v Evropu exportovati, tak se i němečtí a rakouští občané nechali později  zblbnout sadistickým syfilitikem k vraždám židovských, českých, ale i vlastních spoluobčanů. Na rozdíl od nás, ale Němci pár let po nejhorší válce v dějinách lidstva, nepožadovali v peticích kolektivně smrt Milady Horákové. Kdo si má tedy víc zametat před vlastním prahem? Po přečtení vaší teze, že Milan Paumer a bratři Mašínové jsou vrazi, a jejich srovnáváním se skutečnými vrahy, vám musím pouze sdělit, že tak nechutný nacionalistický zvratek, tvářící se jako kopí míru, jsem už dlouho nečetl.

L. Ott 20.8.2010 14:10

Re: Pane Olšere, novodobý "bratře Žižko", podle Vás jest

Plně s vámi souhlasím, náš národ, kterému byla desítky let dávána za vzor "chrabrost" Jana Žižky, by měl k okolním národům promlouvat smířlivěji. Zvlášť když my zde máme rodiče, které mučí své děti ,viz kausa Kuřim, či poslední příběh "matky", která koupala své dítě ve vroucí vodě.

V. Kusý 20.8.2010 13:24

"Duchovní" dvojčata Vlk-Olšer.

Více nemám co dodat.

D. Švik 20.8.2010 12:53

To je,ale blábol

Co to je, srovnávat nějaké rakouské úchyláky s hromadnou vraždou?Nejsem žádný obhájce nácku, ale musíme prostě počkat na výsledek šetření a jestli šlo o vraždu německých sedláků, tak se k tomu musíme postavit čelem.Nedělejme předčasné závěry.

J. Slanina 20.8.2010 12:11

Mohl by mi pan Olšer.....

...objasnit svá slova:

„Zvláště když si uvědomím, co dělali Němci s Židy, Cikány, Rusy a s dalšími oběťmi, jichž miliony nepřežily mučení a plynové komory, o chování landsmančaftu v Sudetech ani nemluvě. „…o chování landsmančaftu v Sudetech ani nemluvě.“

  Je mi docela záhadou, co asi tak mohl landsmanšaft "napáchat" za zla cca v padesátých a dalších letech v našem pohraničí, když byl teprve tehdy založen. http://cs.wikipedia.org/wiki/Sudeton%C4%9Bmeck%C3%A9_krajansk%C3%A9_sdru%C5%BEen%C3%AD#Historie

M. Prokop 20.8.2010 12:18

Re: Mohl by mi pan Olšer.....

Neberte to doslovně, v zápalu boje je menstruace jako meliorace .....

V. Pavel 20.8.2010 12:36

Re: Mohl by mi pan Olšer.....

Prokope! Chápu, že právě vy "hloubku" Slaninova dotazu upřímně oceňujete, ale s čím se obracím v reakci zde na něj, platí i pro vás! Buďte proto tak laskav a spíše zdejší diskuzi pouze pasivně sledujte a své aktivity koncentrujte u společensky méně závažných a vám lépe pochopitelných témat. Ano? Děkuji.