22.9.2023 | Svátek má Darina


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Pavel 20.8.2010 14:01

Re: Mají máslo na hlavě... a v hlavě též

Pí. Netzerová! Díky za akceptaci připomínky! Osobně B. Olšera vůbec neznám, ale z jeho dnešního článku je mi zcela zřejmé, že se 100% jedná o mimořádně defektní Kreaturu! To je intelektuální a mravní dno, co zde dnes předložil!

R. Houška 20.8.2010 13:55

Pane Olšere, novodobý "bratře Žižko", podle Vás jest

třeba hordy germánské před chrabrými českými kopí hnáti, neb jedna banda odporná to jest. Věc se má ele tak, stejně, jako se naši předkové nechali částečně zblbnout lapkovským zemanem Žižkou k okrádání a zabíjení svých krajanů, zvyk kterýžto posléze jali se v Evropu exportovati, tak se i němečtí a rakouští občané nechali později  zblbnout sadistickým syfilitikem k vraždám židovských, českých, ale i vlastních spoluobčanů. Na rozdíl od nás, ale Němci pár let po nejhorší válce v dějinách lidstva, nepožadovali v peticích kolektivně smrt Milady Horákové. Kdo si má tedy víc zametat před vlastním prahem? Po přečtení vaší teze, že Milan Paumer a bratři Mašínové jsou vrazi, a jejich srovnáváním se skutečnými vrahy, vám musím pouze sdělit, že tak nechutný nacionalistický zvratek, tvářící se jako kopí míru, jsem už dlouho nečetl.

S. Netzer 20.8.2010 13:46

Re: Mají máslo na hlavě... a v hlavě též

Oprávněná námitka.

Jestli pokládá našeho prvního dělnického prezidenta za kladného hrdinu sice nevím, ale rozhodně musel být minulému režimu oddán, když "ještě v den generální stávky 27. listopadu 1989 (!), vyzývali (redaktor "Ostravského horníka" Břetislav Olšer spolu s jeho tehdejším šéfredaktorem dr. Ivo Havlíkem) "dělnické kolektivy, milice a poctivé pracující k útoku proti pražským rebelům"!

Dopis Konfederace politických vězňů, okresní pobočky ve Frýdku-Místku ze dne 26. července 1993 o tom hovoří jasnou řečí." 

http://www.svedomi.cz/aktuality/akt_021111_gajda.htm

V. Kusý 20.8.2010 13:24

"Duchovní" dvojčata Vlk-Olšer.

Více nemám co dodat.

D. Švik 20.8.2010 12:56

Re: Mají máslo na hlavě... a v hlavě též

Výborně.Dobrý postřeh.

D. Švik 20.8.2010 12:53

To je,ale blábol

Co to je, srovnávat nějaké rakouské úchyláky s hromadnou vraždou?Nejsem žádný obhájce nácku, ale musíme prostě počkat na výsledek šetření a jestli šlo o vraždu německých sedláků, tak se k tomu musíme postavit čelem.Nedělejme předčasné závěry.

V. Pavel 20.8.2010 12:36

Re: Mohl by mi pan Olšer.....

Prokope! Chápu, že právě vy "hloubku" Slaninova dotazu upřímně oceňujete, ale s čím se obracím v reakci zde na něj, platí i pro vás! Buďte proto tak laskav a spíše zdejší diskuzi pouze pasivně sledujte a své aktivity koncentrujte u společensky méně závažných a vám lépe pochopitelných témat. Ano? Děkuji.

V. Pavel 20.8.2010 12:31

Probůh, Slanino!

Slanino! Samozřejmě, že "Landsmannschaft", jako organizace sdružující německé vysídlence z poválečné ČSR, byla založena po WWII. a nemohla logicky nic páchat za jejího trvání. Ovšem i pro průměrně rozumově obdařené účastníky je zřejmé, že autor pokleslé obhajoby zločinu u Dobronína myslel sudetské němce jako takové a nikoliv jejich poválečnou organizaci. Bylo by, myslím, proto velmi dobré, kdybyste nerozmělňoval diskuzi vedenou převážně slušnými a poměrně rozumově vyspělými účastníky, bezvýznamným slovíčkařením a nepředkládal jako principiální otázky nicotné detaily nemající principiální význam, byť samozřejmě dokáži pochopit, že právě vám mohou připadat jako záležitosti nesmírně důležité. O tom proč (?), by však již byla diskuze úplně o něčem jiném, než o ohavném autorově článku. Nepředpokládám, že mne zcela pochopíte, avšak přesto bych jistě nejen já upřímně uvítal přehodnocení vašich tazatelských aktivit. Děkuji.

R. John 20.8.2010 12:20

Hergot, takhle snižovat fakta !!

Že dostaneš Rudým kahanem do hlavy, pomlouvači !

M. Prokop 20.8.2010 12:18

Re: Mohl by mi pan Olšer.....

Neberte to doslovně, v zápalu boje je menstruace jako meliorace .....

V. Pavel 20.8.2010 12:13

Re: Mají máslo na hlavě... a v hlavě též

Pí. Netzerová! Jistěže generelně souhlasím s vaším názorem, avšak otázku v poslední větě příspěvku nepokládám za správnou! Uvažte, pls, že autor článku, Břetislav Olšer, přece nejspíš nepokládá našeho prvého "dělnického" prezidenta za vraha, nýbrž za kladného hrdinu, který u nás po Vítězném Únoru "moudře a nekompromisně mýtil" odhalené "zákeřné nepřátele socialismu" a představoval nejvěrnějšího spojence se Stalinovým CCCP! Nechal po "řádném" soudu, konaném pod odborným dohledem Stalinových poradců, ke smrti odsoudit, např. "špionku" JUDr. Miladu Horákovou a spol. , jakož i odhaleného "zrádce ve vlastních řadách", odvolaného generálního tajemníka KSČ a svého někdejšího nejbližšího kumpána se kterým za WWII. svorně v Moskvě připravovali pro poválečnou ČSR "šťastnou komunistickou budoucnost", Rudolfa Slánského! Domnívám se, že k odkazu svého milovaného "Klémy", neoznačovaného historicky pravdivě za vraha, nýbrž bolševicky jako vynikajícího představitele KSČ, nemá autor článku podporující ohavný zločin u Dobrotína, problém se hlásit. Naopak udivilo by mne, kdyby se za Klementa Gottwalda takový člověk styděl.

J. Slanina 20.8.2010 12:11

Mohl by mi pan Olšer.....

...objasnit svá slova:

„Zvláště když si uvědomím, co dělali Němci s Židy, Cikány, Rusy a s dalšími oběťmi, jichž miliony nepřežily mučení a plynové komory, o chování landsmančaftu v Sudetech ani nemluvě. „…o chování landsmančaftu v Sudetech ani nemluvě.“

  Je mi docela záhadou, co asi tak mohl landsmanšaft "napáchat" za zla cca v padesátých a dalších letech v našem pohraničí, když byl teprve tehdy založen. http://cs.wikipedia.org/wiki/Sudeton%C4%9Bmeck%C3%A9_krajansk%C3%A9_sdru%C5%BEen%C3%AD#Historie

R. John 20.8.2010 11:39

Za totáče to byl "redaktor" plátku "Ostravský horník".

Byl jedním z těch, co pomlouvali Milo Komínka . Soud následně odsoudil "Moravskoslezký den" , kde po 89 Olšer působil ,k náhradě za utrpěnou morální újmu Milo Komínka 150 000 korun. Ještě koncem listopadu v 89 , vyzýval Olšer v tom obskurním plátku "Ostravský horník", ať "pracující" nepodlehnou nějakým študákům v Praze, kteří chtějí rozvrátit sociaismus. Více o tomto chameleónovi vědí na pobočce Konfederace politických vězňů ve Frýdku Místku.

S. Netzer 20.8.2010 11:37

Mají máslo na hlavě... a v hlavě též

Čtenář by mohl klidně odbýt tento článek jako slabomyslný výplod druhořadého pisálka, kdyby poslední odstavec "...dnešní Rakušané, potomci Kurtů Waldheimů a dalších nacistů..." neobsahoval takovou dávku primitivní nenávisti. Je symptomatické, že jedinci, obdaření poněkud chudším duchem, nacházejí v tomto článku potvrzení svých předsudků: "Ano, Rakušané jsou velmi nebezpečným národem ! Ještě, že malým ! Dzp."

Nevím, jestli by se pisálku Olšerovi líbilo, kdyby někdo označoval Čechy jako potomky gottwaldovských vrahů.

O. Uživatel 20.8.2010 11:36

Uživatel požádal o vymazání
Š. Novotný 20.8.2010 10:50

Demagogie

Tak demagogický článek jsem už dlouho nečetl. Co má případ Kampuschové, Fritze nebo té vyvražděné rodiny společného s vraždami po válce??

A řeči o tom, že kvůli tomuhle poukazují na naše zločiny jsou úplně mimo. Rakouské noviny psali i o těch domácích vraždách.

H. Lukešová 20.8.2010 10:41

Re: Vzpomínka na Klementa Gottwalda

Přesně! To, dělali komunisti a nacisti, že popírali práva jednotlivců a zdůrazňovali masu. Každý člověk musel být stejný. Každý člověk má samozřejmě své vlastnosti, každý je jiný moc dobře to napsal kapacita Vladimír Vondráček.

V. Pavel 20.8.2010 10:33

Re: Vzpomínka na Klementa Gottwalda

Milá Kopretino! Možná však, že např. p. V. Vlka. seniora, nikoliv! Já osobně striktně zastávám názor zesnulého nestora a zakladatele české psychiatrie, Prof. MUDr. Vladimíra Vondráčka, CSc, který prosazoval, že "každý člověk je originál"!

H. Lukešová 20.8.2010 10:28

Re: zvrhlost

http://jdl.czechian.net/friedman.html

H. Lukešová 20.8.2010 10:26

Re: Vzpomínka na Klementa Gottwalda

Pěkné shrnutí pane Pavle. Myslím si, že by nás také uráželo, kdyby někdo říkal, že typický Čech je Klement Gottwald.

V. Pavel 20.8.2010 10:23

Vzpomínka na Klementa Gottwalda

Rodák z Dědic u Vyškova na Moravě, Klement Gottwald /1896/, patrně musel mít nějaké defektní geny od narození a zcela jistě neměl kvalitní výchovu! Avšak sudičkami byl obdařen  velmi slušným vrozeným IQ. Proto se z něj, byť byl pouze vyučený truhlář, stal známý kritický komunistický novinář, výtečný táborový řečník a přední pohotový komunistický politik na parlamentní úrovni! Ovšem patrně právě jeho geny se později podepsaly na skutečnosti, že se z něj za trvalého pobytu v Moskvě, kde trávil WWII., stal těžký notorický alkoholik a nevyléčený syfilitik. Všechny negativní faktory z něj ve svém součtu udělaly na vrcholu jeho životní dráhy skutečnou Kreaturu! Proto se zákonitě stal Nejvyšším představitelem KSČ a po ovládnutí ČSR komunisty v únoru 1948, Prezidentem státu a tedy rovněž Vrchním velitelem Československé socialistické Arnády a Nejvyšším Ústavním Činitelem neústavního státu, který byl přední gubernií Džugašvilliho CCCP. Zemřel v březnu 1953 bezprostředně po návratu z Kremlu, kde byl vedoucím československé státní delegace na pohřbu zločince Džugašvilliho - Stalina, údajně po radioaktivním ozáření smrtelnými dávkami, kterému jej vystavili sovětští "přátelé" uložením aktivního radioaktivního zářiče do jeho lůžka. 

H. Lukešová 20.8.2010 10:22

Re: Takové malé, české plácání . . .

Zločinci patří před soud. Kdybychom všichni pachatele lynčovali, jak by svět vypadal. Ono by se totiž mohlo stát, že bychom mohli zabít nevinného.....

H. Lukešová 20.8.2010 10:20

Re: zvrhlost

Co se mi na Rakušanech nelíbí, že poskytli útočiště zrvrhlému Friedmanovi, předákovi zvrhlé sekty Naturei Karta. http://en.wikipedia.org/wiki/Moshe_Friedman

Což jeho plány se neliší od Ahmiho, je to zrůda!

O. Kurz 20.8.2010 10:12

Pane Olšere,

z vašeho článku se mi dělá nanic.

V. Pavel 20.8.2010 10:11

Vzpomínka na Klementa Gottwalda

Milá Kopretino! Rodák z Vyškova na Moravě, Klement Gottwald, patrně musel mít nějaké defektní geny od narození a zcela jistě neměl kvalitní výchovu! Avšak sudičkami byl obdařen  velmi slušným vrozeným IQ. Proto se z něj, byť byl pouze vyučený truhlář, stal známý kritický komunistický novinář, výtečný táborový řečník a pohotový politik na parlamentní úrovni! Ovšem patrně i jeho geny se později podepsaly na skutečnosti, že se z něj stal těžký notorický opilec a nevyléčený syfilitik. Všechny negativní faktory z něj ve svém součtu udělaly na vrcholu jeho životní dráhy skutečnou Kreaturu! Proto se zákonitě stal Nejvyšším představitelem KSČ a po ovládnutí ČSR komunisty, jejím Prezidentem a tedy rovněž Vrchním velitelem Československé socialistické Arnády a Nejvyšším Ústavním Činitelem neústavního státu, který byl přední gubernií Džugašvilliho CCCP!

H. Lukešová 20.8.2010 10:05

Re: Josef Fritzl a Wolfgang Priklopil

Stejnou logiku bychom mohli použít např. u Poláků. Poláci jsou vinni za masakr j Jedwabnem tudíž nemají právo kritizovat nacistické zločince.

http://en.wikipedia.org/wiki/Jedwabne_pogrom

H. Lukešová 20.8.2010 9:57

Re: Pane Olsere, jste odporna zruda.

Tak nejen Češi popírají své zločiny, stejně tak reagují Francouzi, kteří odmítají vzít zodpovědnost za kolaborantský režim ve Viši či pobaltské země, které stavějí pomník esesákům.A Poláci dlouhou dobu odmítali vzít zodpovědnost za masakr Židů v Jedwabném, který spáchali za pomocí Němců. To je třeba zdůraznit, že ne jenom my Češi popíráme své vlastní zločiny.

H. Lukešová 20.8.2010 9:54

Re: Takové malé, české plácání . . .

Přesně tak. Připomínám případ rakouského nacistického zločince Eichmanna. Izraelci několik dní sledovali Eichmanna, kde chodí,odkud vychází z autobusu... Sledovali i Eichmannovu rodinu. A nenapadlo je,aby zastřelili Eichmanna bez soudu a nebo povraždili jeho rodinu. Izraelci unesli Eichmanna a postavili před řádný soud, měl možnost si předvolávat svědky na svou obhajobu... Alois Brunner, Eichmannova pravá ruka se procesu nezúčastnil, zřejmě měl strach, aby nebyl také zatčen. V jednom rozhovoru prohlásil, že si Židé vyhubit zaslouží a že ničeho nelituje, naopak by konečné řešení znovu zopakoval.

H. Lukešová 20.8.2010 9:45

Stejná špína by se dala nalézt v každém národě

Když jsme u těch Rakušané, tak aktivními kolaboranty při vraždění Židů byli mnohdy i obyvatelé vlastních zemí, např. pobaltských zemi. Masakr v Jedwabném, kdy Poláci a Němci upálili Židy ve Stodole...

M. Prokop 20.8.2010 9:41

Re: Takové malé, české plácání . . .

Ano, moc se nedivím, že podobný zákon mnozí považují za svinský.