24.9.2022 | Svátek má Jaromír


Diskuse k článku

POLEMIKA : Putin je Rusko – a Rusko je zlo

„Není všechno černé nebo bílé“ je oblíbenou větou politických diskutérů, hlavně levicových, a v souladu s touto větou je Rusko i kritizováno i chváleno. I na Západě je Putin často chválen jako příklad rozhodného politika, který ví, co chce, na rozdíl od slabého amerického prezidenta.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Hamáček 2.8.2016 8:37

Re: Auore, trochu reality a všem mě stejně!!

Odpovědět na váš příspěvek je mimo rámec této diskuse , jednak rozsahem a jednak je nutno některé věci vyhledat a to je již diskuse neaktuální. pouze k československým zbraním. SSSR velmi usiloval o podmanění Izraele pod své vedení . když se to nepovedlo , tak se krutě mstil a mstí ( co jiného je podpora Arabů , Plastelínců a dne islamistů). Ano v Izraeli je levicové smýšlení , ale ne levičácké v tom nejhorším smyslu , jako v SSSR !

B. Hamáček 2.8.2016 8:38

Re: Auore, trochu reality a všem mě stejně!!

A ještě , většina států se ze své špatné minulosti poučila a daly se na demokratickou cestu , nikoliv Rusko ! To jde dál imperiální cestou agrese .

F. Houžňák 2.8.2016 8:44

Hm, které že to země a regiony

obsadilo Rusko agresívní vojenskou silou od roku 1991 ? To by mě zajímalo. Krym byl ruský od 18. století, jenom tak připomínám.

B. Hamáček 2.8.2016 8:52

Re: Hm, které že to země a regiony

Že byl Krym ruský od 18. stol. nehraje roli , do roku 2014 byl ukrajinský a Ukrajina ho dostala - neukradla ! Jestli to bylo dobře nebo špatně je mimo tuto diskusi . K ČSR také patřila podkarpatská Rus a SSSR ji v podstatě ukradl . Rusko mohlo s Ukrajinou o Krymu jednat , NIKOLIV SPROSTĚ UKRÁST. Referendum pod dohledem samopalů není rozhodně demokratické !

J. Pražák 2.8.2016 9:00

Re: Hm, které že to země a regiony

Redakce by měla napsat, jak byla otázka Krymu řešena ve smlouvě o rozpadu SSSR. Nebylo tam něco o referendu v době, kdy si to někdo vyžádá? Kdo to ví?

F. Houžňák 2.8.2016 9:03

Takže o žádné takové zemi nebo regionu nevíte,

jenom kdákáte. Příznačné.

A. Hrbek 2.8.2016 9:06

Re: Hm, které že to země a regiony

A Ukrajina nám sprostě ukradenou Podkarpatskou Rus nevrátila.

M. Šejna 2.8.2016 9:45

přesně tak

Ukrajina se totiž k "odkazu SSSR" nehlasí jen tehdy, když se jí to hodí.

A naopak, když se jí to hodí, tak veškeré své územní zisky z dob SSSR považuje za zcela legitimní. A není to jen Podkarpatsko, které sovětská Ukrajina získala na úkor Československa. Je to i kus Polska (Halič, Volyň) a kus Rumunska (severní Bukovina) a kus Ruska (Krym).

P. Švejnoch 2.8.2016 8:53

Re: Auore, trochu reality a všem mě stejně!!

Jen bych podotkl, že "demokratická cesta" a "imperiální agrese" v žádném případě nejsou opozita, tedy výrazy opačného významu.

I zcela demokratický stát může být imperiálním agresorem - což dokládá i historie...

J. Pražák 2.8.2016 8:53

Re: Auore, trochu reality a všem mě stejně!!

Prakticky píšete to samé, co já.

K tomu připomínám: tzv. "Palestince" podporuje EU a tím i český daňový poplatník. A to tím nejhnusnějším způsobem. Příspěvky do "Fondu Mučedníků", z nichž jsou placeny doživotní renty rodinným příslušníkům atentátníků, kteří zavraždí israelského občana.

F. Houžňák 2.8.2016 8:23

Jeste v clanku postradam, jak panu Guttmanovi

jeho maminka rikala, "nez se nechat osvobodit od takovychhle hnusnych Rusaku, to radsi at me ti hodni Nemci poslou do plynu". To by dodalo clanku jeste vetsi pruraznosti. Zajimave je, ze zminuje "zotroceni" Ceska v letech 1945-1989, ale protektorat, kdy nas chranili nasi pratele Nemci, mu nejak usel, asi to za Hitlera bylo lepsi nez za "Rusaku", i s tou Osvetimi.

P. Rudolf 2.8.2016 8:13

Skvělý článek

přesně popisující onu primitivní byzantskou despocii.

P. Švejnoch 2.8.2016 8:00

Mám rád tůdlencty

dramatické obraty: "Paradoxně neubývá zastánců Ruska ani v Česku, které bylo Ruskem zotročeno v letech 1945-1989."... :-)

Jednak si nejsem úplně jist tím, že jsme byli zotročeni Ruskem, ale hlavně považuji za nutné podotknout, že dnes se, zejména v běžném, každodenním životě, cítím být více "zotročený" Svazem Evropských Socialistických Republik, než jsem se kdy cítil za oněch 25 let, jež mi bylo prožíti v onom "ruském otroctví"...

B. Hamáček 2.8.2016 8:30

Re: Mám rád tůdlencty

Tak se odstěhujte do "svobodného " Ruska , když je vám tady špatně !!

P. Švejnoch 2.8.2016 8:47

Re: Mám rád tůdlencty

Nesrovnávám jednotlivá místa k životu v dnešní době, srovnávám podmínky v jednotlivých obdobích - z Vaší reakce by se tedy mohlo zdát, že argument proti mému srovnání "tehdy a dnes" nemáte... ;-)

Faktem je, že "tehdy" byla situace, mimo jiné, lepší v tom, že člověk měl možnost (byť neobyčejně komplikovanou, ale přesto možnost) utéct z místního "zotročení Ruskem" :-) , do svobodného světa - měl tedy naději. Dnes, když je socialismus "all over the world", žádná naděje na odchod do světa svobodného (a zároveň civilizovaného) není.

A také jsme měli naději (jak se posléze ukázalo, tak opodstatněnou), že jednou se to zlomí, a podmínky se zlepší. Ale to jsme ještě byli samostatným, patnáctimilionovým státem (i když s "omezenou suverenitou" - dle soudruha se srostlým obočím). Dnes jsme součástí čehosi, co má 500 milionů obyvatel a, velkou zkratkou řečeno, změna tedy bude 33x obtížnější...

R. Langer 2.8.2016 10:02

Re: Mám rád tůdlencty

No, ovšem vy též neuvádíte žádný konkrétní argument v čem jste více zotročován, ale "prostě se tak "cítíte". A tu možnost kamkoliv odejít máte dneska zcela otevřenou, zatímco vy za výhodu pokládáte to, že jste mohl "utéct". No, také vás u toho mohli zastřelit, že? Fakt výhoda. :-P

Já sice chápu, co chcete říct, ale říkáte to děsně blbě.

P. Švejnoch 2.8.2016 10:10

Re: Mám rád tůdlencty

No, když to chápete (mohl bych napsat "dokonce i Vy", ale ve Vašem případě nechci být jízlivý), tak to zřejmě tak blbě neříkám.

A konkrétní důvody? Celá škála naprosto "otrokářských" zásahů do našich životů: Od nařizování toho, čím smím svítit a luxovat, až po zákaz bránit se migrantům.

Takže: Já nejenže to tak cítím, já vím, že to tak je - jsme méně svobodní, než jsme byli za bolševika. A to zjištění je pro mě, věřte mi, naprosto hrozné.

R. Langer 2.8.2016 10:17

Re: Mám rád tůdlencty

Hm, on vám fakt někdo skutečně nařizuje, čím máte svítit, a čím máte luxovat? Stojí nad vámi a kontroluje to? Víte, já na rozdíl od vás zatím vidím většinou ty pozitivní rozdíly mezi dneškem a dobou, kdy ani nebyl toaletní papír. A o tom, co nám kdo "nařizuje", v podstatě rozhodujeme my, takže až se někdy v budoucnu lidi proberou, možná dojde i ke změně. No, a pokud se neproberou, tak si to prostě asi většina přeje. Já osobně ne, ale to už je ten problém "demokracie". Takže možná to tak sice cítíte, ale pravdu nemáte. Nemluvě o tom, že můžete jít svobodně kamkoliv, kde se tak cítit nebudete. Ale to už chce pořádné koule.

P. Švejnoch 2.8.2016 10:38

Re: Mám rád tůdlencty

No jo, no - holt na to ty Vaše "koule" nemám, abych se ve svých dvaapadesáti letech sebral, a šel zakládat novou existenci kamsi do oblasti světa, o jejíž kompatibilitě s mými civilizačními návyky mám silné pochybnosti. Jak jsem psal výše: Na rozdíl od "tehdy", dnes neexistuje svět svobodný a zároveň civilizovaný (dle našich měřítek). Ale chápu, že jsou mezi námi hrdinové, kteří se o nás, o těch "bez koulí", mohou vyjadřovat s despektem. A jsem rád, že už alespoň jednoho z nich znám... :-D

A co se týče Vašeho hledání těch "pozitivních rozdílů" - já za vyzdvihováním "pozitivních rozdílů" vidím neochotu (či snad dokonce strach) některých, připustit si, že někde na cestě od '89 jsme udělali zásadní chybu - zřejmě v tom, že jsme slepě následovali cestu těch "vyspělých demokracií", která nás dovedla tam, kde jsme. Bývá to bolestné, připustit, že se člověk, ve věci takto zásadní, zcela fatálně mýlil....

Dál se o tomhle tématu nehodlám bavit - žijte si ve svém přesvědčení, že je to prima - (jestli jsem správně pochopil občasné Vaše zmínky o věku) Vy možná s tím pocitem i dožijete. Já jsem si ale jist, že je to onen pověstný tanec na horní palubě Titanicu, a že přijde okamžik, kdy i skalní zastánci dnešních "pozitivních rozdílů" budou muset připustit, že už vlastně žádné nejsou. A obávám se, že já se toho okamžiku ještě dožiju...

R. Langer 2.8.2016 13:42

Re: Mám rád tůdlencty

Já se na rozdíl od vás cítím poměrně svobodně, například na rozdíl od obyvatel okolních států, tudíž se nikam stěhovat nechci. A je mi 47, tedy ne o mnoho méně, než je vám. A s despektem se vyjadřuji proto, protože fňukáte na špatném hrobě. Takové řeči totiž vede v hospodě každý druhý. A ano, ta cesta, kam směřujeme se mi vůbec nelíbí, bohužel to ale nezáleží jenom na mně, nebo jenom na vás, a tomu se holt musíte podřídit, nebo mít ty koule. Já si myslím, že to ještě zdaleka není tak špatné, jaké to bylo dřív, a budu dělat všechno pro to, aby se to dál nezhoršovalo, případně aby se to zlepšovalo. Což ovšem nejsou řeči o tom, jak je dneska všechno na ho*no a je to tady horší jak za komančů, protože to prostě není pravda.

P. Švejnoch 2.8.2016 14:48

Re: Mám rád tůdlencty

Hmmm, takže co se týče Vašeho věku, buď jsem špatně četl "mezi řádky", a nebo jsem si Vás s někým spletl...

Jenže, jestli dovolíte, tak v tomto threadu tím hůř (přesně o pět let) pro Vás... :-) Protože, jestli Vám bylo v době pádu režimu 20 let, je otázka, kolik jste toho v tom režimu skutečně zažil, a tedy jak moc vypovídající jsou Vaše skutečné vzpomínky, a nebo jak moc se do nich promítly informace, které Vám byly dodány později či pouze zprostředkovaně...

To, že v hospodě každý druhý nadává na současný režim, je podle Vás důkazem čeho? Snad toho, že se každý druhý mýlí? Zní mi to poněkud domýšlivě - ostatně stejně, jako ty Vaše "koule".

A tím, že tady tvrdíte, že vlastně "je to pořád lepší než za komančů" si myslíte, že bojujete za to, aby se něco zlepšilo? Vážně? No, já si naopak myslím, že pro takové měl soudruh Lenin celkem přiléhavé označení... :-)

No nic - chápu, že pro mnohé je lepší žít ve snu o tom, že dnes se máme lépe, než konečně procitnout do reality. Akorát, že čím déle budete snít ten sladký sen, tím to probuzení bude nakonec horší.

F. Houžňák 2.8.2016 16:45

Hrdinové

post factum, se jim říká.

F. Houžňák 2.8.2016 16:42

Hlavně až muslimákům řeknete, jaký jste

veliký ateista, tak se budete divit. Ale vy to samozřejmě neřeknete a budete tišší jako myšší, troufáte si jenom na křesťany, o kterých víte, že vám břicho nerozpářou a hlavu neuříznou.

R. Langer 2.8.2016 9:57

Re: Mám rád tůdlencty

Jo? Vážně se cítíte více zotročený, než za komančů pod SSSR? No, na rozdíl od té doby se dnes zcela svobodně se můžete odstěhovat kamkoliv, kde se nebudete cítit zotročován, třeba do Ruska, do Číny nebo třeba do Severní Koreje. Podle stylu vašeho psaní by vám tamější režimy zřejmě mohli vyhovovat... :-P

P. Švejnoch 2.8.2016 10:03

Re: Mám rád tůdlencty

Pane Langere, račte si přečíst můj příspěvek v tomto vlákně z 8:47.

A možná by bylo lepší, kdybyste tak učinil dříve, než začnete psát jakési rozhořčené tirády o tom, kam bych se měl, dle Vašeho laskavého mínění, přestěhovat... :-)

A. Trick 2.8.2016 7:47

Ano, pane autore

To, že Rusko je zlo věděl i Emanuel Moravec

http://www.fronta.cz/plakat/zachvati-li-te-zahynes

J. Kulheim 2.8.2016 7:45

Rusko je velmoc

a tak jako všechny velmoci má svoje zájmy. V minulosti byla první na řadě při nájezdech dobyvatelů z východu do Evropy. Na tom, že Rusko resp. Sovětské socialistické imperium, ovládlo část Evropy má "zásluhu" ten, kdo vyvolal 2. světovou válku. Rusové vymysleli všelicos, ale faktem zůstává, že něco tak zrůdného jako socialismus, nevymysleli Rusové. Nikdo netrpěl tak dlouho pod nadvládou této ideologie, jako Rusové.

V Rusku socialismu ubývá v západní Evropě přibývá. Socialismus a jeho výsledky jsou vždycky stejné. Je jedno jestli se jedná o jakýkoliv socialistický experiment. Západoevropský socialismus je jiný, sofistikovanější, ale důsledek je stejný, omezování svobody jednotlivce.

Myslím, že v současnosti hrozí Evropě větší nebezpečí než Rusko. Sovětští socialisté, pokazili život našim rodičům a nám, ale odešli. Ti co sem přicházejí nikdy neodejdou.

V Rusku to bude vždycky jinak než v Anglii. Faktem je, že Rusko nepřibližuje vojenské základny k Bruselu, ale NATO je buduje v blízkosti Ruska. Atd.

R. Langer 2.8.2016 10:04

Re: Rusko je velmoc

V Rusku socialismus rozhodně neubývá.

O. Uživatel 2.8.2016 12:30

Uživatel požádal o vymazání
F. Houžňák 2.8.2016 6:55

No, prakticky vsechny zlociny, ktere pripisujete

"Rusum", spachali sovetsti komuniste vsech narodu byvaleho Sovetskeho svazu, a jestlipak vite, kdo do Ruska komunismus privezl a ho tam instaloval? Byl to nejaky Uljanov, ktereho tam poslali velci pratele Cechu, Slovanu a i vasi maminky, totiz Nemci, vybaveneho 10 miliony (jini mluvi o 20 milionech) zlatych marek, aby mel na to budovani komunismu neco do zacatku. A kdo ten nemecky komunismus odskakal nejvic, byli Rusove, kterym tak procitene klnete.