28.9.2022 | Den české státnosti


Diskuse k článku

POLEMIKA : Putin je Rusko – a Rusko je zlo

„Není všechno černé nebo bílé“ je oblíbenou větou politických diskutérů, hlavně levicových, a v souladu s touto větou je Rusko i kritizováno i chváleno. I na Západě je Putin často chválen jako příklad rozhodného politika, který ví, co chce, na rozdíl od slabého amerického prezidenta.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Trick 2.8.2016 11:44

Re: Precizně shrnuta fakta

Polechtalo u srdíčka, že?

R. Szewczyk 2.8.2016 10:31

ha ha ha

čili Tomáši, velkou politiku jste popsal, nuž dobrá, ale zkuste napsat článeček o nerozborném přátelství a nezištné pomoci západní demokracie, konkrétně Francie, Alžirskému lidu a v neposled i Indočinskému , řekněme pro jednoduchost , regionu, . Anebo popište, ješče menší věc, a to to , co dělali demokratičtí nizozemci v 1949 v Indonesii, a zkuste to porovnat s Maďarskem 1956,

D. Polanský 2.8.2016 10:12

Taková koncentrace nenávisti,

to se jenom tak nevidí. Závidím jednoduché až prosťounké vidění současné politické reality. Přesně jako v pohádce.

J. Kanioková 2.8.2016 16:46

:)))

K. Vyšata 2.8.2016 9:49

Jedna stručná věta,

kdyby ti zlotřilí vojáci Sovětského svazu nevyhráli, asi by autor (nar. 1952) nespatřil světlo světa.

Možná, kdyby měla jeho rodina štěstí a Němci je nevyhladili, narodil by se odsunutý někde za Uralem.

R. Langer 2.8.2016 9:50

Re: Jedna stručná věta,

... a nebo by tady třeba 40 let neřádili komouši, že? Co by kdyby... :-P

J. Krásenský 2.8.2016 21:55

Re: Jedna stručná věta,

komouši by tu možná neřádili, ale slovanské obyvatelé Československé republiky by v tom příadě skončili v plynových komorách nebo někde na Sibiři.

M. Prokop 2.8.2016 9:51

Re: Jedna stručná věta,

Nebo taky "Kdyby měla teta koule, říkali bychom jí strejdo".

Jděte kousek dál do historie, před tu výhru a stejně oprávněně můžete říci, že bez podpory Sovětského svazu nemohl Hitler válku ani začít.

F. Houžňák 2.8.2016 10:16

Bez iniciace, podpory a přímé účasti Němců

by v Rusku nevznikl komunismus a bolševismus, a tím pádem by (asi) nebyl ani Hitler. Furt to končí, resp. začíná, u těch Němců, co je všichni tak milujeme.

M. Prokop 2.8.2016 10:50

Re: Bez iniciace, podpory a přímé účasti Němců

Ale prdlajz, "historiku". Němci sice dodali ideologii, přivezli (ale nevytvořili) Lenina a ještě nějaké ty peníze.

Zbytek je dokonale ruský výtvor, včetně přeprasení oné ideologie.

Němce si milujte dle svého gusta, jen nevím, proč do toho taháte i jiné.

F. Houžňák 2.8.2016 11:05

Vždyť to říkáte sám, Němci dodali ideologii, prachy,

Lenina - coby politickou osobnost v Rusku ho vytvořili taky Němci, jinak by to byl jenom jeden z dalších syfilitických revolucionářů potloukajících se po západní Evropě do té doby, než by ho jeho nemoc zahubila nebo ho oddělal nějaký z jeho spolusoudruhů. Jestli vám dobře rozumím, míníte, že německý komunismus byl vlastně dobrý, ale Rusové ho "přeprasili" - přeprasili ho i ti Ukrajinci, Gruzínci, Poláci, co tvořili velkou, ne-li převážnou část prvotní bolševické bandy, nebo to byli jenom ti špinaví Rusové a třeba Dzeržinskij se Stalinem byli čisté, idealistické, něžné perly? Nějak se do toho poměrně hloupě zaplétáte, radši toho nechte.

M. Prokop 2.8.2016 12:15

Re: Vždyť to říkáte sám, Němci dodali ideologii, prachy,

Ne. Lenin byl politickou osobností i bez Němců. A nejen on, i někteří jeho spolupracovníci. Vytvořila ho hlavně válka a ruská nevzdělanost a bída.

Ne, nerozumíte mi dobře. Něco dost špatného, Marxem vytvořeného, Lenin přeprasil v něco ještě horšího, dodal tomu ruské rysy. Stalin to dorazil úplně. A ano, spolupracovali na tom i kolaboranti z Rusy podrobených národů.

Nějak se do toho poměrně hloupě zaplétáte, radši toho nechte.

F. Houžňák 2.8.2016 12:37

Já se nezaplétám, ale vy se vyjadřujete nejasně,

a z toho to pochází. Ano, samozřejmě že komunismus dostal v Rusku (mimo jiné i) ruské, a gruzínské, a ukrajinské, a finské, a další rysy, a že je tam přidal Lenin a ti ostatní místní. Jenom že jste nějak nepochopil, nebo nechcete pochopit, můj věcný argument zní, kdyby ho tam Němci resp. německá vláda neposlali, s úmyslem v Rusku komunismus instalovat (dobře věděli, co je to za svinstvo) a vybaveného spoustou peněz právě pro tu organizaci komunismu, tak by se v Rusku s velmi vysokou pravděpodobností komunismus vůbec neuchytil. Sám Lenin by se tam přes válčící státy a) nedostal, b) vůbec by se tam nevypravil, protože neměl prachy, a c) i kdyby se tam vypravil a dostal, tak by ho buďto soudruzi oddělali, nebo by nic nezorganizoval, protože holt neměl ty prachy. Až ty německé prachy, německý doprovod a německá podpora mu to umožnily. Určitě si pamatujete, jak se s tím bolševici vychloubali. Jinými slovy, na počátku všech bolševických hrůz stojí úmysl a úmyslná akce Němců. Takže stěžovat byste si měl v Berlíně a ne v Moskvě. Rusové na komunismus jenom doplatili, zeptejte se nějakého obyčejného Rusa. To by lidem jako vy mohl člověk vysvětlovat věčně a oni pořád melou svou. Neříkejte mi, že tohle všechno nevíte.

J. Lancik 2.8.2016 16:21

Re: Já se nezaplétám, ale vy se vyjadřujete nejasně,

Mate v tom Vasem vykladu historie mezery pane Houznaku. Ukrajina a Gruzie vyhlasili nezavislost uz na jare 1918, s Ruskem nechteli mit nic spolecneho. Byli to vsak rusti bolsevici kteri jakmile zacali vyhravat napadli Ukrajinu a Gruzii a nasilim je prinutili setrvat v ruskem imperiu. Lenina poslali Nemci do Ruska ne proto aby tam zavladl komunizmus, ale chaos a anarchie, proto aby rozvratil ruskou (carskou) armadu, tim zlikvidoval vychodni frontu. Nemecku slo predevsim o vitezstvi ve valce. Pro Nemecko byl Lenin uzivse jeho vlastni slova jenom "uzitecnym idiotem". Pritom netusili jak toho cloveka nesmirne podcenili, jak nesmirne silnou osobnosti byl a co by mohl dokazat. Potrebovali proste zaniceneho fanatika a tim nesporne Lenin byl. Navic nesmirne silna osobnost ktery dokazal presvedcit, dokazat zdanlive nemozne.

To co pisete o Leninove ceste ze Svycarska do Ruska je jen Vase fantazie a holy nesmysl. Den po dni tu cestu popisuje historik Michael Pearson v knize "The sealed train". Neni prokazano, ze by dostal vubec jake penize natoz miliony zlatych marek. Vlak ve kterem Lenin a jeho skupina (22 osob) cestovali stal celou noc v Berline , to je jediny prokazatelny fakt, dale jen dohady. Museli prekrocit troje hranice, ze Svycarska do Nemecka, trajekt do Svedska a pak svedsko-finske (ruske) hranice blizko polarniho kruhu v kde byla v breznu jeste spousta snehu. Museli tedy pres celni prohlidky, jak by pronesli takovou spoustu zlata nebo penez? Nerikam nemozne, aspon zatim neprokazane.

F. Houžňák 2.8.2016 16:33

Znáte to s tou kozou a vozem,

já nemluvím o státech, ale o lidech. Ukrajinců bylo mezi bolševiky plno, Gruzínce určitě taky znáte. S rozvratem máte pravdu, ale Němci chtěli rozvrat přes komunismus, a tak tam instalovali komunismus. Jestli Lenina podcenili nebo ne, to jsou jenom vaše básně, vy jste u toho nebyl. O 10 či 20 miliónech zlatých marek hovoří sami Němci a já bych řekl, že to vědí líp než nějaký Pearson. Jestli měli zlato s sebou nebo se tam dostalo jinak, nevíme ani já, ani vy, faktem je, že je měl v Rusku k dispozici. Řikají Němci a já jim v tomhle věřím. Vaše úvahy o celnicích jsou směšné, Lenin byl vyslaným agentem německé vlády, která se o něj starala, to si představujete, že ho šacovali na celnici?

J. Lancik 2.8.2016 18:44

Re: Za to Vy si pletete howno s mozkem

Prave Pearson rika, ze nevi, ze nevyvratitelny fakt o existenci zlata neexistuje. Dohadovat se o tom muze kazdy i Houznak, dokazat to zatim nedokazal nikdo, Vy muzete jenom verit a viru vydavat za fakt. Leninova party kdyz presla z trajektu na svedske uzemi musela projit pasovou a celni kontrolou a na svedskem uzemi jim tezko mohli Nemci pomoct. U mesta Harapanda prekrocili hranice neutralniho Svedska do Finska-casti ruskeho imperia a ve valecnem stavu s Nemeckem. Jak tam mu mohla nemecka vlada pomoct vi asi jenom pan Houznak. Lenin a jeho druzina jako vyhnanci byly osoby nanejvys podezrele, tedy vic nez duvod prosacovat.

Co se tyce narodnosti lidi a bolsevizmu, tech tam bylo vic nez vsech narodu sveta, proto poukazovat na jejich narodnost neni nic nez blba demagogie. Clovek je budto slusny nebo hajzl. Gruzie a Ukrajina se nikdy z vlastni vule soucasti ruskeho imperia nestaly. Prave Ukrajina byla postizena radenim bolseviku postizena nejvice, miliony tam zemrely hladem. Ze pritom nekteri Ukrajinci asistovali, nic divneho i soudruh Hitler mel u nas svoje lidi jako E. Moravec a Breznev Indru a Koldera kolaborantskou spinu.

M. Prokop 2.8.2016 21:32

Re: Za to Vy si pletete howno s mozkem

Zrovna v tomhle bych Houžňáka moc necvičil. Němci sice nemohli Švédům nařídit, ale domluvit se, to mohli a předpokládám, že to i udělali.

Jinak souhlas, s těmi národnostmi, to už se tonoucí Houžňák stébla chytá.

F. Houžňák 2.8.2016 21:43

Hm, takze okolo Lenina byli podle vas

sami cisti Rusove, puvodem primo od Rurika, ze ano. Treba Dzerzinskij se Stalinem. Nevim, kde bych mel tonout. Zkuste si to nastudovat.

F. Houžňák 2.8.2016 21:48

No vidite, sam jste na to prisel,

ze mezi bolseviky byly vsecky mozne narodnosti a zdaleka ne jenom Rusove, na ktere to vsecko s Prokopem neustale hazite. Pravda vysla najevo jako olej na vodu. Hladem zemrely i miliony nebo kolik Rusu, neslo tam o narodnost, ale o to, ze to byli svobodni rolnici. To ostatne vite taky. Vy jste s Prokopem teda dvojka demagogu, a jeste hloupych. Vzdycky si pritom vzpomenu na repliku Suchého, "To byla noc, co?".

F. Houžňák 2.8.2016 22:04

Ja za to nemuzu, ze pouzivate, dle svych vlastnich slov,

demagogii, ja vam tu hubu zacpat nemuzu: "Co se tyce narodnosti lidi a bolsevizmu, tech tam bylo vic nez vsech

narodu sveta, proto poukazovat na jejich narodnost neni nic nez blba

demagogie." - no, prece vy s Prokopem furt poukazujete na narodnost, ze to vsechno byli Rusove a Rusove za vsechno muzou a Rusove jsou vylupek vsi spiny sveta. A najednou, ze poukazovani na narodnost je blba demagogie. Je, ale vase.

F. Houžňák 2.8.2016 22:18

Re: Za to Vy si pletete howno s mozkem

Jo, kdyz primitivovi a hlupákovi dojdou argumenty, zacne sproste nadavat. Jako z ucebnice.

M. Prokop 2.8.2016 17:03

Re: Já se nezaplétám, ale vy se vyjadřujete nejasně,

Prostě, ta Vaše teorie o tom, že za bolševismus v Rusku mohou Němci je pofidérní, když budu hodně zdrženlivý, tak neprokazatelná.

Rusové na komunismus jen doplatili, to je ovšem pravda, mohou si za to ale sami. I kdyby jim tam Němci neprovezli Lenina, bylo stále dost soudruhů z místních zdrojů, Rusy podporovaných. A ty podpůrce tam fakt nedovezli Němci.

Neříkejte mi, že tohle všechno nevíte.

F. Houžňák 2.8.2016 21:59

Vy byste se meli s tim druhym domluvit, co budete tvrdit,

jednou ze to spiskal Lenin, pak zase ze ne, rozhodnete se uz nejak. Co je na tom pofiderniho, Nemci komunismus vymysleli (Marx), vrchniho rusko-komunistickeho ideologa a stvace Uljanova do Ruska vypravili (rikaji vsichni, i bolsevici), prachy mu dali (rikaji sami Nemci), a Uljanov tam ten komunismus instaloval. Tak kdo jiny by za to mel moct nez Nemci. Pokud je tak milujete, ze si tuhle myslenku nechcete pripustit, to je vas problem. Samozrejme ze to mohl mozna udelat i nekdo jiny, ale nemusel a taky neudelal. Taky tam mohl spadnout meteorit jako na Tunguzku, ale nespadl. Vase alternativni historie je ksmíchová. Soudruzi z mistnich zdroju tam byli, ale nemeli prachy a moc a lidi na ne kaslali. Kdybyste si aspon vymyslel neco inteligentnejsiho nebo zabavnejsiho, takhle nudíte. Tu lednicku neotvirejte. Jaká byla noc, divoká?

J. Krásenský 2.8.2016 9:07

Zaměňovat Rusko a Sovětský svaz

je stejné, jako dnešní Německo s nacistickým německem. Jmenované zločiny nejsou zločiny Ruské, ale marxistické. Jenže marxistická je dnes celá euroatlantická společnost a tak je třeba "odklonit" vinu z marxizmu na Rusy - přece by neukázali naši užiteční intelektuálové z čeho vycházejí. Koneckonců i osm set padesát tisíc povražděných ve jménu "rovnostvolnostbratrství", žádného užitečného intelektuála nevede k zamyšlení.

M. Drašner 2.8.2016 9:18

Re: Zaměňovat Rusko a Sovětský svaz

Pokud vím, v poválečném Německu se nestal premiérem-presidentem člen SS. Ale opravte mne, mohu se mýlit.

F. Houžňák 2.8.2016 9:27

To sice ne, ale jinak tam vsichni zaslouzili

clenove NSDAP a SS ve vsech verejnych funkcich zustali, krome tech par, co povesili Americani a Rusove v Norimberku. Standardni postup byl: s velkou pompou udeleny trest tak 5-10 let se ztratou obcanskych prav, za rok omilostneni a navraceni vsech prav, za dalsi rok navrat do funkce, kterou dotycny zastaval za Hitlera, eventuelne udeleni tucne penze za zasluhy. Nemecke obcanstvi a tucne penze se udilely i clenum SS a nackum jinych zemi, aby je Nemecko nemuselo vydat k potrestani domu, kde byli zhusta odsouzeni za sve zlociny i k trestu smrti, ale pod ochranou tech vzorne demokratickych Nemcu je v zaslouzenem uzivani jejich nacistickych pozitku nikdo nerusil. Zaslouzili se prece o Nemecko vrazdenim treba tech Rusu.

A. Reček 2.8.2016 9:52

Re: To sice ne, ale jinak tam vsichni zaslouzili

Dodnes žijící členové SS nedostávají penzi za období kdy v SS působili. Ty roky se jim nezapočítaly, protože tam vstoupili dobrovolně, tedy bez povolávacího rozkazu. A takto dopadli s důchody tam všichni esesáci!Myslím tím BRD, jak to bylo v DDR nevím.

F. Houžňák 2.8.2016 10:17

Ale prosimvás, kam na tyhle pohádky

chodíte? Opakujete výmysly a tyjátr, který Němci předvádějí pro Neněmce.

M. Šejna 2.8.2016 9:32

pane Drašnere

poválečné západního Německo bylo v pod správou vítězných mocností, takže ony dohlížely na politické směřování západní části Německa. Na politické směřování východní části zas dohlíželi Sověti.

Proto bych si netroufal porovnávat poválečné Německo se současným Ruskem. Už také proto, že Rusko není v "poválečné" situaci a pod správou okupačních mocností.

M. Prokop 2.8.2016 9:54

Bohužel, podle toho to také vypadá

"Už také proto, že Rusko není v "poválečné" situaci a pod správou okupačních mocností."