24.9.2023 | Svátek má Jaromír


Diskuse k článku

POLEMIKA : Putin je Rusko – a Rusko je zlo

„Není všechno černé nebo bílé“ je oblíbenou větou politických diskutérů, hlavně levicových, a v souladu s touto větou je Rusko i kritizováno i chváleno. I na Západě je Putin často chválen jako příklad rozhodného politika, který ví, co chce, na rozdíl od slabého amerického prezidenta.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Šejnoha 7.8.2016 22:24

Re: Nemám ráda černobílý „svět“,

Taky mě napadlo že to není pomatený opožděný srdceryvný výlev občana perzekvovaného Ukrajincem Brežněvem , ale součást promyšlené mediální přípravy na 3.ww.

Snad se to zatím odloží.

J. Šejnoha 7.8.2016 19:15

Re: Pane Tomáši,

Nic pěkného.

Ale například vládcové USA zabili za posledních čtvrt století mnohem více civilistů po celém světě. Dokonce na obrácené straně zeměkoule. Jejich tlachy o svobodě a humanitě jsou těmto mrtvým platné jako ten pověstný zimník.

J. Šejnoha 7.8.2016 19:12

expert si plete Rusko a SSSR

Přečetl jsme dvě věty než jsme pochopil , že tento "myslitel" nechápe rozdíl mezi Ruske a SSSR. Na takové fóbie nemám čas.

Ani USA nejsou tou zemí, kterou byly před čtvrt stoletím. V tomto případě - bohužel.

S. Rehulka 3.8.2016 15:36

Re: Taková koncentrace nenávisti

A trefené rudé husy kejhají a kejhají !

F. Houžňák 3.8.2016 14:16

Ale co na té větě vidíte za nepřesnost,

já tam nic nevidím, jedině že se za Soviet a před pomlčku vloudila mezera, jinak je vše OK. Co tam vidíte?

J. Jurax 3.8.2016 13:14

Re: No, jak se můžete dočíst, pravidla

No právě - ono je to tak napůl; je ovšem pravda, že sověti fakt katapultáže dlouho tajili. Oni ale tajili kdeco.

Ono v tom článku autor spíš líčí nejen tuto skutečnost s velkým emočním nasazením, takže to vzbuzuje abych tak řekl jistý protitlak.

Protože v době Gagarinova letu byla pravidla taková, jaká byla, a Gagarin opravdu přistál na padáku, tak de fakto pravidla nesplňoval - proto to utajení. Na druhé straně jde vzhledem k významu letu o prkotinu a pravidla byla - později arciť - změněna, právní puristé se ovšem mohou dlouho hádat a podle temperamentu si lít na hlavu pomeje. Ze strany autora podle mne nejde ani tak o argumentační nouzi, jako spíš o nezvládnuté emoce.

A k tomu textu - obecně známým faktem je, že na netu je velká "dědičnost" informací, jež jsou všelijak přejímány, aniž by byly podrobeny analýze - prostě copy and paste - zejména, jsou-li k nalezení pod hlavičkou nějaké uznávané entity. Pozná se to nejvíc podle toho, že jsou přejímány i s řekněme nepřesnostmi, které pak mlátí do očí.

F. Houžňák 3.8.2016 8:27

No, jak se můžete dočíst, pravidla

byla dělána pro piloty resp. rekordy letadel a sepsána někdy v roce 1906, tak je holt posléze logicky předělali. Ostatně FAI je sportovní asociace, takže co si kde usnese, to je její věc. Něco jako všesvětový spolek králíkářů, a vyčítat Gagarinovi a Rusům to, co autor, je značně ubohé a svědčí o silné argumentační nouzi. Co na té větě vidíte kouzelného, mi není jasné, je logická, jasná a smysluplná. Ano, je to od Smithsonianu, ale prakticky identický text se vyskytuje i jinde, viz treba Slava Gerovitch, Soviet Space Mythologies: Public Images, Private Memories ... - náhled u books.google, najde se třeba přes Fédération Aéronautique Internationale gagarin.

J. Jurax 3.8.2016 0:39

Re: No a jenom tak o Gagarinovi, tam autor prostě lže,

No, o tom Gagarinovi je to tak napůl - kabiny Vostok přistávaly na padáku rychlostí člověku nebezpečnou, takže všichni piloti Vostoků se před přistáním katapultovali. Tajilo se to kvůli uznání rekordu - pravidla FAI vyžadovala, aby pilot přistál pohromadě se svým létajícím aparátem. Že byla později modifikována je jiná věc.

Viz http://technet.idnes.cz/jurij-gagarin-kosmonaut-0ws-/tec_vesmir.aspx?c=A160411_145150_tec_vesmir_kuz

Odkud jste to anglické povídání vzal? Není to https://airandspace.si.edu/stories/editorial/why-yuri-gagarin-remains-first-man-space-even-though-he-did-not-land-inside-his

Zvlášť to "Even after Soviet -made models of the Vostok spacecraft made it clear that the craft had no braking capability" je vpravdě kouzelné :-)

F. Houžňák 2.8.2016 22:18

Re: Za to Vy si pletete howno s mozkem

Jo, kdyz primitivovi a hlupákovi dojdou argumenty, zacne sproste nadavat. Jako z ucebnice.

J. Brunner 2.8.2016 22:08

Re: Můžete pokračovat dál

Umíte chápat psaný text?

F. Houžňák 2.8.2016 22:04

Ja za to nemuzu, ze pouzivate, dle svych vlastnich slov,

demagogii, ja vam tu hubu zacpat nemuzu: "Co se tyce narodnosti lidi a bolsevizmu, tech tam bylo vic nez vsech

narodu sveta, proto poukazovat na jejich narodnost neni nic nez blba

demagogie." - no, prece vy s Prokopem furt poukazujete na narodnost, ze to vsechno byli Rusove a Rusove za vsechno muzou a Rusove jsou vylupek vsi spiny sveta. A najednou, ze poukazovani na narodnost je blba demagogie. Je, ale vase.

F. Houžňák 2.8.2016 21:59

Vy byste se meli s tim druhym domluvit, co budete tvrdit,

jednou ze to spiskal Lenin, pak zase ze ne, rozhodnete se uz nejak. Co je na tom pofiderniho, Nemci komunismus vymysleli (Marx), vrchniho rusko-komunistickeho ideologa a stvace Uljanova do Ruska vypravili (rikaji vsichni, i bolsevici), prachy mu dali (rikaji sami Nemci), a Uljanov tam ten komunismus instaloval. Tak kdo jiny by za to mel moct nez Nemci. Pokud je tak milujete, ze si tuhle myslenku nechcete pripustit, to je vas problem. Samozrejme ze to mohl mozna udelat i nekdo jiny, ale nemusel a taky neudelal. Taky tam mohl spadnout meteorit jako na Tunguzku, ale nespadl. Vase alternativni historie je ksmíchová. Soudruzi z mistnich zdroju tam byli, ale nemeli prachy a moc a lidi na ne kaslali. Kdybyste si aspon vymyslel neco inteligentnejsiho nebo zabavnejsiho, takhle nudíte. Tu lednicku neotvirejte. Jaká byla noc, divoká?

J. Krásenský 2.8.2016 21:55

Re: Jedna stručná věta,

komouši by tu možná neřádili, ale slovanské obyvatelé Československé republiky by v tom příadě skončili v plynových komorách nebo někde na Sibiři.

F. Houžňák 2.8.2016 21:48

No vidite, sam jste na to prisel,

ze mezi bolseviky byly vsecky mozne narodnosti a zdaleka ne jenom Rusove, na ktere to vsecko s Prokopem neustale hazite. Pravda vysla najevo jako olej na vodu. Hladem zemrely i miliony nebo kolik Rusu, neslo tam o narodnost, ale o to, ze to byli svobodni rolnici. To ostatne vite taky. Vy jste s Prokopem teda dvojka demagogu, a jeste hloupych. Vzdycky si pritom vzpomenu na repliku Suchého, "To byla noc, co?".

F. Houžňák 2.8.2016 21:43

Hm, takze okolo Lenina byli podle vas

sami cisti Rusove, puvodem primo od Rurika, ze ano. Treba Dzerzinskij se Stalinem. Nevim, kde bych mel tonout. Zkuste si to nastudovat.

F. Houžňák 2.8.2016 21:37

To si pletete, to byl nas pritel

Jelcin, co tenkrat v Rusku presidentoval.

P. Boublíková 2.8.2016 21:36

Re: Nemám ráda černobílý „svět“,

To jste napsala skvěle.

M. Prokop 2.8.2016 21:32

Re: Za to Vy si pletete howno s mozkem

Zrovna v tomhle bych Houžňáka moc necvičil. Němci sice nemohli Švédům nařídit, ale domluvit se, to mohli a předpokládám, že to i udělali.

Jinak souhlas, s těmi národnostmi, to už se tonoucí Houžňák stébla chytá.

M. Prokop 2.8.2016 21:27

Re: Chtěl potentovat Dubisko, ale natentoval si do bot.

Podobných zbožňovatelů bylo před druhou světovou celkem dost. Někteří ji i přežili. Z přeživších se část ze svého omylu vyléčila.

M. Prokop 2.8.2016 21:24

" se píše rok 2016, Lenin je mrtvý, Stalin je mrtvý, Brežněv

Rusáci v Podněstří, v Osetii, Abcházii, na Krymu, na východní Ukrajině a sem tam kradoucí lidi v Pobaltí - to zase připomenu já Vám.

J. Krásenský 2.8.2016 21:10

Re: Proč se pohoršovat nad názorem,

Taky nezobecňuji. Oba mí rodiče měli štěstí, že se setkali s celkem slušnými obyčejnými vojáky. Matka je z Jižních Čech, otec ze středozápadní Moravy, z Vysočiny. Jinde to jistě mohlo být jiné. Ale byli to vojáci, kteří prožili několik let hrůzy, viděli zvěrstva wermachtu a sami byli obětí sovětského marxizmu.

J. Krásenský 2.8.2016 21:05

Re: Zaměňovat Rusko a Sovětský svaz

Nikoli KGB. Takové příměry jsou stejné jako bychom bundeswehr vinili za zločiny wermachtu a esesáků. Jste vedle.

J. Lancik 2.8.2016 20:37

Re: Pane Tomáši,

Mate pravdu, ti tri Vami jmenovani neziji. Zije vsak Putin; jeho zodpovednost: valka v cecne, na jeho rozkaz kobercovite bombardovani Grozneho-35 000 mrtvych, prevazne civilistu. Ve valce Cecne bylo Rusy zabito az 300 000 Cecencu. 2008 prepadeni Gruzie a okupace dvou jejich casti. 2014 prepadeni Ukrajiny a loupez Krymu, organizovani a vyzbrojovani zaskodniku na vychodni Ukrajine, zeleni muzicci, rusti vojaci na dovolene. Zatim 9000 zabitych Ukrajincu, ruske ztraty nejsou znamy. Existuje kazdy duvod mit se na pozoru.

J. Václavíková 2.8.2016 20:32

Re: Taková koncentrace nenávisti

Zapomněli Vám vyměnit noty. Jste mimo mísu.

F. Kroupa 2.8.2016 20:14

Re: Taková koncentrace nenávisti

A Havlových pohrobků, na ty jste pozapoměl. Pravda a láska zvítězí, tomu po 30ti letech může věřit jen idioti.

F. Kroupa 2.8.2016 20:10

Pane Tomáši,

dovolte, abych vám připomněl, že se píše rok 2016, Lenin je mrtvý, Stalin je mrtvý, Brežněv je mrtvý, jen vy jste zastydl někdě v časoprostoru. Lidé jako vy, kteří po celý život dokáží v sobě živit nenávist a zlobu, osobně lituji, protože život nežijí, jen přežívají a svoji nenávist se snaží dále šířit.

J. Václavíková 2.8.2016 19:47

Re: Taková koncentrace nenávisti

Ti to tu mají úkolem. Dnes se můžou strhat :-)

P. Rudolf 2.8.2016 19:40

Re: Taková koncentrace nenávisti

Panu Guttmannovi se povedlo něco neuvěřitelného - seřadit pod svůj příspěvet velký počet zdejších prokremelských šmejdů. Za což mu budiž velký dík.

J. Kanioková 2.8.2016 18:59

U nás, město na severu Moravy, to bylo obdobné,

jedno znásilnění a stejný trest, na náměstí. A domácí byli "zváni" jako diváci.

J. Lancik 2.8.2016 18:44

Re: Za to Vy si pletete howno s mozkem

Prave Pearson rika, ze nevi, ze nevyvratitelny fakt o existenci zlata neexistuje. Dohadovat se o tom muze kazdy i Houznak, dokazat to zatim nedokazal nikdo, Vy muzete jenom verit a viru vydavat za fakt. Leninova party kdyz presla z trajektu na svedske uzemi musela projit pasovou a celni kontrolou a na svedskem uzemi jim tezko mohli Nemci pomoct. U mesta Harapanda prekrocili hranice neutralniho Svedska do Finska-casti ruskeho imperia a ve valecnem stavu s Nemeckem. Jak tam mu mohla nemecka vlada pomoct vi asi jenom pan Houznak. Lenin a jeho druzina jako vyhnanci byly osoby nanejvys podezrele, tedy vic nez duvod prosacovat.

Co se tyce narodnosti lidi a bolsevizmu, tech tam bylo vic nez vsech narodu sveta, proto poukazovat na jejich narodnost neni nic nez blba demagogie. Clovek je budto slusny nebo hajzl. Gruzie a Ukrajina se nikdy z vlastni vule soucasti ruskeho imperia nestaly. Prave Ukrajina byla postizena radenim bolseviku postizena nejvice, miliony tam zemrely hladem. Ze pritom nekteri Ukrajinci asistovali, nic divneho i soudruh Hitler mel u nas svoje lidi jako E. Moravec a Breznev Indru a Koldera kolaborantskou spinu.