18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

POLEMIKA: Nenechme si ukrást brexit II.

Nenechme si ukrást brexit, píše IVK v jednom ze svých posledních článků a my s ním pro jednou docela souhlasíme, i když paradoxně stojíme na opačné straně oné pomyslné barikády.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mařák 9.4.2019 12:58

Re: Neomarxismus

Zhruba před deseti lety zase byli ohromně populární tzv. netokrati. Kde je tomu konec...

S. Netzer 9.4.2019 13:01

Re: Neomarxismus

Slovo "užiteční" patří v tomto konkrétním případě skutečně do uvozovek.

M. Moravcová 9.4.2019 13:16

Re: Neomarxismus

Vy nechápete ani sousloví "užitečný idiot". Na to definici na VŠ neuslyšíte.

S. Netzer 9.4.2019 13:28

Re: Neomarxismus

Jděte ječet na pavlač, cyklistko.

M. Moravcová 9.4.2019 13:33

Re: Neomarxismus

Nechte si spravit uši, růžovej, blbej čokle.

M. Moravcová 9.4.2019 13:13

Re: Neomarxismus

To jsou kraviny. Neomarxisti - noví marxisti, novodobí komunisti, tedy ti, kteří chtějí ovládat životy jiných a okrádat je o peníze pod záminkami konání dobra a všehomíra. Co ještě chcete vysvětlovat? Jestli vy potřebujete pořád nějaké předlohy a ikony, váš problém. Já si věci a děje dokážu pojmenovat sama a nemusím na to mít wikipedii ani žádné mustry. Užitečných idiotů je, kam se podíváte. Včetně NP.

J. Václavíková 9.4.2019 17:28

Re: Neomarxismus

Tak přesně tohle neomarxismus není. I kdybyste to tisíckrát chtěla, paní jednoduchá.

M. Moravcová 9.4.2019 18:43

Re: Neomarxismus

je, paní přesložitá, zauzlovaná

S. Netzer 9.4.2019 18:55

Re: Neomarxismus

:-)))) Iluze nadřazenosti – Vy jste dokonalá ilustrace Dunnig-Krugerova efektu.

Čím méně toho víme, tím jsme si obvykle v názorech jistější. Jinak řečeno, ignorance častěji než inteligence plodí sebevědomí. - https://cs.wikipedia.org/wiki/Dunning%C5%AFv%E2%80%93Kruger%C5%AFv_efekt

J. Václavíková 9.4.2019 22:53

Re: Neomarxismus

Přesně tak. Nabubřelá hloupost.

D. Stirský 9.4.2019 14:40

Re: Neomarxismus

Přesně. Proto tomuto výrazu, o které, 95 % lidí neví, co vlastně znamená, vystupuji zde již dlouho. Stejně tak výraz "elity".

M. Moravcová 9.4.2019 18:44

Re: Neomarxismus

vystupujete proti němu, protože to slovo sám představujete a cítíte, že je to pro vás trochu dehonestující. Proto se kroutíte jak žížaly.

M. Moravcová 9.4.2019 12:46

Re: Je věcí Britů, zda chtějí

možná byste měl občas nakouknout do knih. Co škola zanedbala, já nebudu napravovat.

M. Mařák 9.4.2019 12:24

Proč tady v EU ti šašci pořád

zarputile trčí a ještě si rychle domlouvají další brexit odklad až do června, svatá prostoto? To mně tedy hlava nebere...

M. Moravcová 9.4.2019 12:48

Re: Proč tady v EU ti šašci pořád

protože dodržují smlouvy a chtějí odejít podle pravidel. EU šašci dělají co mohou, aby ten odchod znemožnili. A dělají to už dva roky.

M. Mařák 9.4.2019 12:52

Re: Proč tady v EU ti šašci pořád

To se mně snad jenom zdá. Vždyť si tu smlouvu sami přes dva roky domlouvali a je to podle May ta nejlepší možná smlouva. Ti klauni měli být již dva týdny na svobodě z okovů EU, přece...

Hoďte tam ještě nějakou další trapnou srandu.

:-)

S. Netzer 9.4.2019 12:35

Re: Je věcí Britů, zda chtějí

To jsou moudra! :-))))

Kdejaký blb se dnes ohání neomarxismem, aniž by věděl, co ten neomarxismus vůbec je.

M. Moravcová 9.4.2019 12:49

Re: Je věcí Britů, zda chtějí

Snadná pomoc. Tak se jako blb neomarxismem neohánějte, když nevíte, co to je..

J. Richter 9.4.2019 11:53

Žádné druhé referendum, chci Brexit a pěkně natvrdo...

...a pěkně se vším všudy. Náš export a celkový obchod s Británií je naprosto zanedbatelný oproti exportu do Číny a Ruska, takže cla, dovozní přirážky, limity, to všechno je třeba oživit s Británií a orientovat se na prosperující a bohaté Rusko a podpořit Hedvábnou stezku a taky ten kanál Labe Odra Volha a tak je to správně, tak to má být.

M. Konupčík 9.4.2019 10:58

Haha svatá matička EU. No mě napadá jenom svatá prostoto...

M. Mařák 9.4.2019 11:31

Matička národů EU dobrotivá

s dvanácti zlatými hvězdičkami na modrém poli coby panenka Marie bohorodící z katedrály Notre-Dame ve Strasbourg, když už.

J. Hejna 9.4.2019 10:49

Svatá prostoto.

"je zcela evidentně důležité, aby se vypracovala smlouva nová, aby jednotlivé státy předaly další části své suverenity příští federaci, prostě aby došlo k dalšímu podstatnému integračnímu posunu" ???

F. Houžňák 9.4.2019 10:15

Jak bolavý palec kouká ze článku autorova potřeba

někomu poroučet a někomu se mstít. Asi nemůže poroučet ani doma, ani v práci, ani svému psovi, všude je to naopak, a tak si to chce kompenzovat tím, že skrz různé Barniery a Junckery chce poroučet Britům a chce se jim mstít za to, že se odvážili chtít něco jiného, než jim ON schválil. Pravděpodobně oprávněný komplex méněcennosti.

S. Netzer 9.4.2019 10:23

Re: Jak bolavý palec kouká ze článku autorova potřeba

Krásný ad-rem příspěvek. :-))))

Koukám, že Prokopovi vyrůstá nová konkurence.

E. Derat 9.4.2019 10:42

Re: Jak bolavý palec kouká ze článku autorova potřeba

Pan Mařák šel s kůží na trh. Musí tedy něco vydržet. On také uráží kde koho, Robejška, Kurase, IVK atd. A je krásné, že dnes může každý pomocný dělník na stavbě veřejně prezentovat své názory. Něco jako když Klement Gottwald kdysi řekl, že nyní může i do Národního divadla dělník v montérkách. Dnes je doba internetová, a tak se může každý i v montérkách vyjádřit k čemukoliv.

S. Netzer 9.4.2019 10:53

Re: Jak bolavý palec kouká ze článku autorova potřeba

Ano, pan Mařák jde s kůží na trh a tím se vystavuje riziku, že ho kdejaký hejhola může pohrdlivě označit za "pomocného dělník na stavbě", nebo udělovat lekce z demokracie.

E. Derat 9.4.2019 11:06

Re: Jak bolavý palec kouká ze článku autorova potřeba

Pan Mařák např. označuje pana Kurase a Robejška za zastydlé revolucionáře. Je to jeho názor, já mu ho neberu. Ale, je to pouze jeho názor. To, že pan Mařák s údajně právnickým vzděláním pracuje ve Francii jako pomocný stavební dělník je pravda, tedy pokud on sám o svém vzdělání a nynějším povolání nelže. Tedy není na tom nic pohrdlivého, konstatování faktu. A žádné lekce z demokracie tady nikomu neuděluji, ani své představy, to dělá pan Mařák.

M. Mařák 9.4.2019 11:38

Re: Jak bolavý palec kouká ze článku autorova potřeba

Zastydlí rudí revolucionáři Kuras s Robejškem na stará kolena obdivují rudou revoluční žliuťovesťáckou svoloč. Co já s tím. Buď oba dva věkem senilní, nebo jsou to také komouši a na jakési konzervativce, či co, si jen vychytrale hrají. Práva jsem v Brně skutečně vystudoval a je pravdou, že pracuji v pozemním stavebnictví. Zbytek jste si vymyslel, nebo Vám ten nesmysl nafoukala do hlavy 1 Fj.

E. Derat 9.4.2019 11:54

Re: Jak bolavý palec kouká ze článku autorova potřeba

Pane Mařáku, musíte si aspoň pamatovat co jste psal. Psal jste, že pracujete jako pomocný stavební dělník, i firmu jste uváděl, tu si již napamatuji. I pan Vondráček si tu vaši činnost pamatuje. Ten údaj, že pracujete v pozemním stavebnictví je asi jako když mi někdo řekne, že pracuje v nemocnici. Může tam pracovat jako doktor, nebo také jako uklízečka apod. Tedy jenom mlžíte, a ještě napadáte lidi, že si něco vymýšlí, když si sám nepamatujte, jak jste živě popisoval jak jste skládal dlažbu s nějákými námezdními Pakistánci či podobnými stavebními pomocnými dělníky.

M. Mařák 9.4.2019 12:00

Re: Jak bolavý palec kouká ze článku autorova potřeba

Nepsal jsem, že pracuji jako pomocný dělník. Jsem zaměstnancem firmy v pozemním stavebnictví a před třiceti lety jsem do ní nastoupil jako "dělník v pozemním stavebnictví".