17.5.2024 | Svátek má Aneta


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Gandalf 27.6.2006 12:38

Re: Milý Deriku,

Uprimne receno, ja taky jo. Ona by totiz den socialismus stejne zas az tak moc nepristrihla. (To je neco jako s tim schodkem - kdyz ho maji vetsi zeme, tak se nic nedelo.) Copak neplati, ze EU = SESR (Svas Evropskych Socialistickych Republik)? Ale hlavne - rikat Ustava necemu, co ma - ted nevim presne - 500? 700? stran...

MD 27.6.2006 20:45

Pane Chýlo, mám dojem, že v tomto prohlášení vědomě lžete.

Pan ing. Klaus a pan RNDr. Zahradil obvykle neopírají svou kritiku centralizace a zhutňování EU o nepravdivá tvrzení. Mnohdy se opírají o neúplné a účelově prezentované informace, nikoli však o nepravdivá tvrzení. Vy ve svém článku také nepodáváte úplné informace a opíráte se jen o účelově vybraná fakta. Nijak se od nich v tomto nelišíte. A pan JUDr. Telička? Jeho řeč je vzorovou ukázkou advokátskodiplomatické pseudokomunikace - jediné, čím si při jeho projevu můžete být jist, je to, že skutečně mluví. (Kariérní diplomat neměl být pověřován vyjednáváním okolností našeho vstupu, neboť výsledek je tristní a pro nás velmi ztrátový na rozdíl od ostatních států podepisujících spolu s ČR. Proč? Protože naše potřeby dojednával a obhajoval někdo, kdo o nich nic neví, protože v naší vlasti ztrávil příliš málo doby ze svého zatím ne moc dlouhého života, a to ještě tu krátkou dobu pobytu trvávil jen v Praze.)

A jak víte, proč Francouzi odmítli návrh euroústavy? (Líbí se mi, jak ji píšete s velkým "U", ačkoli pro to není nejmenšího opodstatnění. Velmi dobře to vypovídá o emocionalitě a nadměrné subjektivitě Vašeho článku.) Francouzi sami to nevědí. Vždyť hlasování bylo tajné a důvody, proč kdo hlasoval tak, jak hlasoval, nikdo na hlasovacím lístku neuvedl. Tak kdo se opírá místo o fakta jen o mýty a neprady? Vy.

Modrý pták 27.6.2006 11:36

Reakce.

Stran loajality - rodina, obec, stát. Přesně v tomto pořadí a má to také souvislosti - historie, jazyk atd. A pokud jsem hledal důvody vzniku toho, co dnes nazýváme EU, tak to bylo proto, aby vznikl prostor pro volné šíření myšlenek, osob, zboží a kapitálu. O státním nebo nadstátním útvaru ani slůvko. Mimochodem - s výjimkou myšlenek nebyly ostatní motivy naplněny. Jsou regulovány až hanba a jsou uváděny velmi pikantní (až obskurní) důvody např. onen legendární polský instalatér.

Stran toho rozhodování - dnes má každý člen právo veta. Každý zásah do tohoto stavu je nesporným zhoršením postavení každého člena. Bez ohledu na přepočítávání čehokoli. Dnes je (a já doufám, že vždy zůstane) EU součtem členských států. Tzn. jednotlivé státy tvoří EU. Rozhodují o její podobě a nikoli EU rozhoduje o podobě členských států. Toť věc klíčová.

A proto stran harmonizace - je výhradní, výsadní, principiální a nevímjakouještě věcí každého členského státu, jaké bude mít daně. Strukturu, hladinu atakdále. To je totiž elementární atribut každého státu - stanovit výši a strukturu daní, neboť se od toho odvíjí fiskální politika. To je další nesporný atribut každého státu. Pokud si Irové myslejí, že mají mít korporátní daň ve výši XX a daň z příjmu fyzických osob XX+(-)40, nechť ji zvesela mají, protože to odpovídá jejich přání. Pokud si myslejí Estonci, že nemají mít korporátní daň vůbec, že nemají mít daň z příjmu fyzických osob, že budou mít jednu sazbu DPH a nebudou používat spotřební daně, nechť si zvesela takový daňový systém mají, neboť odpovídá jejich přání. Že to logicky povede k tomu, že budou plátci vyhledávat nejvýhodnější podmínky je naprosto logické. Zglajchšaltování podmínek je naprosto nelogické, protože odstraňuje konkurenci. A tak jak obecně známo (tedy s výjimkou konstruktivistů) je hlavním motorem civilizace. Evropa není EU. Evropa je kontinentem - Armén je Evropanem jako Němec, Nor je Evropanem jako Španěl. Kromě toho EU není státem.

PaT 30.6.2006 16:29

Re: Reakce.

Podepisuji a kopíruji si pro další šíření - velmi dobře řečeno.R^

hodne neRath 27.6.2006 10:56

to uz to bylo tolikrat.....

"Silná a jednotná Evropa je zárukou evropské prosperity i bezpečnosti dnes i v budoucnosti. Hrůzy válek a svět na pokraji války z minulého století se už nesmějí nikdy opakovat".

Od koho jste to opsal?

Ivan Nový 27.6.2006 11:00

hodně neRathe,

od Hitlera? nebo Gottwalda?

Michal 27.6.2006 10:46

Proti zájmu země a občanů

V "zatuchlém českém rybníčku" je pro politiky velmi snadné vládnout,beztrestně porušovat zákony,korumpovat média,policii i justici.Snahou otce zakladatele modré strany je vytvořit polodemokratický režim,kde si vládnoucí strana bude moci dovolit všechno.Pan Zahradil je figurkou,která Klausovy protievropské aktivity v Bruselu bezhlavě prosazuje.Svoji politickou kariéru založil na podlézavosti a papouškování prezidentových  názorů.Silná a jednotná Evropa je zárukou evropské prosperity i bezpečnosti dnes i v budoucnosti.Hrůzy válek a svět na pokraji jaderné války z minulého století se už nesmějí nikdy opakovat.

Ivan Nový 27.6.2006 10:48

Michale,

no a EU si na občanskou válku zadělává.

MICHAL 27.6.2006 11:37

Re: Michale,

Můžeš mi vysvětlit čím?Tvé vyjádření nechápu.Myslíš tím pouliční nepokoje ve Francii?

Ivan Nový 27.6.2006 12:12

Michale,

myslím tím národnostní nepokoje všech proti všem. Ne samozřejmě hned, ale za pár let, až socialistům dojdou zdroje.

Ivan Nový 27.6.2006 12:13

Ostatně, Michale,

u arabských imigrantů to probíhalo podobně, 1. a 2. generace bez problémů, 3. generace silná touha po sebeurčení a vymezení se.

Jimmi 27.6.2006 10:28

První polovina článku....

.... je sice trochu zmatená, ale ta druhá určitě stojí za přečtení.

Pana Zahradila jsem dříve považoval za slušného a uvážlivého člověka, ale byl to zřejmě jen první (a bohužel nesprávný) dojem. Některé jeho názory i způsob argumentace mě později dost nemile překvapily.

Souhlasím s přispěvatelem Old níže, že nebýt této protievropské (a za sebe přidávám i jakési "občanskospolečnostní") kampaně ODS, mohla tato mít opravdu o několik křesel v parlamentu více.....

Pamětník I. 27.6.2006 12:13

Re: První polovina článku....

Jako pamětník, navíc z Prahy 6, Zahradilova bydliště a výchozího politického působiště si dovolím připomenout, že pan Zahradil je absolventem VŠChemicko-technologické a  k zahraniční politice se dostal jen shodou okolností po demonstrativním odchodu Josefa Zielience z ODS. Pro svou bezohlednou aroganci, kterou proslul zejména při prosazování opoziční smlouvy, sloužil Klausovi a ODS jako ideologický hlasatel názorů, které  Klaus nechtěl  prezentovat z taktických důvodů sám. A  takto funguje i dnes.

Saša 27.6.2006 9:51

"když to necítíte, tak to nepochopíte"

Evidentní je, že pro autora článku je "evropanství" mystickou záležitostí a "EU považuje i za svůj politický útvar" nikoli z důvodů racionálních, ale emocionálních. S takovým člověkem samozřejmě nelze věcně diskutovat, jeho argumenty a jím užívaná faktografie budou vždy vybírány jen tak, aby podpořily jeho emocionální postoj.  Proto by bylo dobré, kdyby autor napsal ještě jeden článek, v němž by odpověděl na emocionální otázky: Vystoupí-li z EU Francie nebo Británie nebo Německo, bude pro mne členství mé země v EU ještě zajímavé? Vystoupí-li z EU Francie i Británie i Německo, bude pro mne členství mé země v EU ještě přijatelné? Vystoupení které či kterých zemí z EU by pro mne vyvolalo nepřijatelnost setrvání mé země v EU? Které země pro mne postačují pro vytvoření EU či náhradní EU s účastí mé země? Které země bych v EU raději neviděl? Které země by byly pro mne přijatelné jako partner pro mnou zemi k hluboké integraci? Které země bych snesl jako součást federace, v níž by má země byla jedním z federovaných subjektů? Přistěhovalectví obyvatelstva z které země EU bych snášel i v případě, kdy by přistěhovalci začali představovat u nás výraznou národnostní menšinu 30 %? Přistěhovalectví z kterých zemí EU by mne nezneklidnilo ani v případě, že by počet přistěhovalců z různých zemí dosáhl 50 %? Do které země EU bych se v případě nutnosti se svou rodinou vystěhoval? Do které země EU bych se nerad vystěhovával, i kdyby šlo o řízené a orgány EU doporučované přesídlování? V které zemi bych rád viděl přiženěné/přivdané své děti i za situace, že bych sám se svými rodiči a dalšími příbuznými zůstával zde (tedy u vědomí toho, že mí vnuci a pravnuci tak přestanou být Čechy a budou se hlásit k jinému národu a jazyku a kultuře)? Pro zájmy kterého národa či v EU federovaného státu bych snesl vojenské nasazení mimo území EU?

Saša 27.6.2006 9:54

Pokračování

Na území kterého státu v EU bych byl ochoten válčit s představou, že hájím svou vlast? S kterou zemí mimo EU bych nechtěl zkřížit zbraně ani v zájmu EU jako celku, ani v zájmu některých (a kterých) států EU? Zájmy kterých zemí EU by mohly případně ohrozit mír? Kvůli tradičním zájmům kterého státu a národa EU jsem ochoten opustit tradiční české vztahy se zeměmi na jiných kontinentech? Kvůli tradičním zájmům kterého státu a národa EU jsem připraven změnit svůj negativní názor na některé země a národy na jiných kontinentech? Budu-li mít potíže v zemi, v níž ČR nemá konsulát, zastupitelství kterého státu EU požádám o pomoc a na které ambasádě se budu dovolávat společného „evropanství“?

Pokud má totiž autor emocionální přístup a jeho pojetí evropanství je mystické, je třeba před jakoukoli diskusí ujasnit si obsah jeho emocionálního postoje. Jinak bude každý pokus o diskusi narážet na neznámá tabu a neznámé afinity jeho nitra, takže povede jen k prohlubování neporozumění.

Ivan Nový 27.6.2006 10:25

Sašo,

z logiky evropanství vyplývá, že vystoupivší Anglie bude muset být násilím připojena zpět.

sociolog 27.6.2006 10:39

Re: Sašo,

Neuveritelne spekulace. Neznam jinou zemi, kde by se takhle otevrene spekulovalo o vystupu.

hodne neRath 27.6.2006 10:54

Re: Re: Sašo,

ze by dalsi spolek z ktereho nelze vystoupit?

Saša 27.6.2006 18:27

Takže již samotná úvaha o vystoupení je vlastizradou?

To jsme zde měli do 28. října 1918 a pak zase do cca 18. 12. 1989.

franta 27.6.2006 10:50

Tak dnes už zase v pracovním procesu, Sašo ?

V sobotu jste tu všem velice chyběl.

Saša 27.6.2006 11:40

Tak dnes už můžete směle odpovídat

na mnou položené otázky. Ať se od Vás poučím nejen já, ale i jiní.

Old 27.6.2006 9:44

Kdyby ODS a její čestný předseda

nebyli tak zaujati proti EU, mohli mít minimálně o křeslo víc.

Saša 27.6.2006 9:55

a o několik míň

To také nemůžete vyloučit. Proti vstupu do EU hlasovalo více než milion lidí.

Old 27.6.2006 10:09

Re: a o několik míň

Osobně znám lidi, kteří pro EU příliš nehorovali či i byli proti a dnes přiznávají, že plus převyšují nad mínus.

šimon klein 27.6.2006 10:15

Re: Re: a o několik míň

vidíte - a já to znám přesně naopak.....to sou paradoxy.....

I-Worm 27.6.2006 10:52

Re: Re: Re: a o několik míň

proboha, jakejpak paradox? Vrána k vráně sedá, komu se v EU líbí, bude asi mít více známých mezi těmi, co jsou stejného názoru. A naopak.

Saša 27.6.2006 18:30

Neznám vůbec nikoho,

kdo by hlasoval proti vstupu a dnes toho litoval. Zato znám několik lidí, kteří se mi přiznali, že hlasovali pro vstup a dnes to hodnotí jako chybu s tím, že kdyby mohli k urně znovu, hlasovali by proti vstupu.

gerontusinza 27.6.2006 10:54

Milý Olde, Re: Kdyby ODS a její čestný předseda

Byl jsem proti vstupu do EU. Ale ani jejich anti doktrina mě nevyhecovala tak abych je nevolil, jako to Kubiceho svinstvo. Proto dostal Paroubek můj hlas. Lituji, nemohu hlasovat spolu se svněmi.

šimon klein 27.6.2006 13:18

Re: Milý Olde, Re: Kdyby ODS a její čestný předseda

už se stalo, už se stalo....

Old 27.6.2006 18:04

Re: Re: Milý Olde, Re: Kdyby ODS a její čestný předseda

Také žasnu, že nemůže a může!