27.10.2021 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


Diskuse k článku

MIGRACE: Integrace muslimů se musí zdařit

Vepředu černovlasí muži snědé pleti, za nimi postavy, zahalené v šátcích a černých hábitech, kolem houf dětí jako stupínky. Tak vypadají – alespoň na obrazovkách - zástupy uprchlíků, směřující do Evropy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Křivan 10.10.2015 13:49

Já poznal jen jednoho zaintegrovaného muslima.

Teda muslimku. Holka, pěkná holka,  před maturitou,  minisukni nosila tak, aby bylo vidět, že nenosí kalhotky.  I alah to musel vidět ! Tak tu bych tu nechal. Takhle vzorně integrovanou,...  a chytrá byla taky, matematiku pochopila tak dobře, že odmaturovala.

M. Pechr 10.10.2015 13:17

...je to taky o sociálním systému...

...ono je to prosté... ...v USA neni sociální systém, který by umožňoval parazitovat tak jak to známe z mnohých evropských zemí...

...a pokud se lidi začnou starat o živobytí a ke všemu legální způsobem, je o to snazší se včlenit do ostatních občanských aktivit...

I. Lyčka 10.10.2015 12:56

Paní autorko,

máte už látku na burku, čádor či jak se jmenují ty hadry, co nosí muslimky? Ale musí to být v černé, jinou barvu zřejmé muslimové nepřipouštějí.

J. Lepka 10.10.2015 12:34

1% militantních muslimů v Americe.

Relativně zanedbatelná suma, ale, řekl někdo tetě Merkel, že 1% z miliónu je 10 000 !!!

A až vyjde najevo, že Německo nemá pro všechny pečený holuby, tipnu si, že to % silně naroste.

L. Kubeš 10.10.2015 12:31

Nic než politická korektnost

a s tou ať jde dáma do Prčic, procházka na chladném vzduchu jí moc prospěje!

P. Jášek 10.10.2015 11:53

A ještě poznámku,

nebude to tím, že většina Američanů má doma flintu?

P. Jášek 10.10.2015 11:48

A proto sem tam

někteří, byť pod přísahou, sem tam postřílí kolegy a jiní, byť zachránění před likvidací v Čečně, odpálí diváky na maratonu...

Víte co, strčte si už ty muslimáky někam!

P. Vaňura 10.10.2015 11:04

Američané v první řadě NEBEROU KAŽDÉHO!!!

Schopnost získat práci a přijmout americké zákony je posuzována už na začátku. Negramotné nevalifikované náboženské fanatiky nenechají ani opustit letiště!

J. Chaloupka 10.10.2015 11:02

Evropa není USA. Kdo chtěl být občanem velkého

národa, odešel do USA, naučil se tamní jazyk, složil přísahu a stal se Američanem. My, ostatní, jsme zůstali Portugalci, Němci, Italové, Slovinci, Slováci, Poláci atd. Chceme tak zůstat. A teď si v zápalu špatného německého svědomí Angela usmyslí, že z nás nadělá Evropany. Prý více Evropy a myslí tím, chci rozhodovat o všem (vím nejlépe, co potřebujete) a trochu nechám rozhodnout toho Francouze.

No, nakonec zase budou všichni svorně nenávidět Němce. Jako po válce. Ale mezitím bude masakr. Po 1. sv. válce mnozí říkali, že horší válka už nemůže být. Přesvědčili jsme se, že může. Tak může být i ta třetí.

P. Zinga 10.10.2015 11:01

Paní Rakušanová,

nebude to tím, že Amerika si vybírá rozinky a sem chodí většinou odpad?

V. Němec 10.10.2015 10:17

Adolf-Angela.

Amerika neni Evropa. Tam jsou všichni mimo pár Indiánů migranti.

My Němci jsme naprostí šílenci. Napřed zatáhneme svět do boje za čistou rasu a nyní zase Evropu nutíme so míšení neslučitelných ras a zákonů.

L. David 10.10.2015 10:12

Je třeba se podívat na příčiny toho,

proč se v USA imigranti integrovali lépe než v Evropě.

Důvody jsou jednoduché: v USA nikdo neleze imigrantům do pihele s přemírou péče, sociálních dávek, atd., takže i od přírody líným Arabům nezbývá, než začít makat a přizpůsobit se.  Zatímco pomatenci v Bruseli a v Německu by tu svoloč nejraději ubytovali a opečovávali v lázních. Proč by se tedy svoloč namáhala pracovat a přizpůsobovat se jimi pohrdaným Evropanům?

Základní otázka však zní: PROČ SE VŮBEC TRÁPIT OTÁZKAMI, JAK SVOLOČ INTEGROVAT, KDYŽ ONA SAMA INTEGROVÁNA BÝT NECHCE ???

P. Vaňura 10.10.2015 11:02

Protože jsme moc degenerovaní na to abychom tu svoloč

odeslali do zemí původu a v případě odporu prostě postříleli!

L. David 10.10.2015 14:53

Re: Protože jsme moc degenerovaní na to abychom tu svoloč

Pokud jste pane Vaňuro sluníčkářsky zdegeneroval, pište chlapsky o sobě a nepoužívejte zájmeno MY.

Pokud jde o mne, stále ještě vládnu (na rozdíl od jiných) zdravým rozumem.

P. Vaňura 10.10.2015 15:15

A co Vám ten zdravý rozum říká?

Hodláte skočit pod vlak, nebo z mostu? Protože to je lepší varianta, než žít v zemi, ovládnuté migranty, což možná poznáte na vlastní kůži! Pokud se počet obyvatel Říma snížil z více než milionu na několik desítek tisíc, jak myslíte, že ti "přebyteční" dopadli, když navíc nebyla šance získat půdu?

P. Vaníček 10.10.2015 10:08

Holka holka,

asi je v tom nevyrovnaný sexuální život! Ale taková "moudra" by neřekl němý,kdyby mu hubu kramlí roztrhl!

K. Janyška 10.10.2015 9:30

Integrace muslimů mezi civilizované je nemožná. Jde

o obsah jejich myslí. O kolektivistický obsah jejich myslí. Ten jim zamezuje se civilizovat, tedy individualizovat a více subjektivizovat, tedy osamostatnit se. Je to otázka dalších staletí... Dzp.

I. Procházková 10.10.2015 21:30

Re: Integrace muslimů mezi civilizované je nemožná. Jde

Je to stejné, jako s romskou (cikánskou) menšinou, ta tu žije už od středověku (cca 700 let) a denně můžeme vidět, jak to jejich začlenění do většinové společnosti dopadlo...

F. Vejr 10.10.2015 9:28

Menšiny se musí vstřebat do majoritní společnosti, ne naopak

I když je to odfláknutý článek, tak je škoda že si ho nemůže přečíst jeden z odvážných politiků Winston Churchil. Ten se zasloužil, co se týká otázky národnostních menšin, aby tyto byly malé a asimilovali sepostupně v majoritu, neb si byl vědom zkušeností ČSR z r. 1938, jak pomohla německá menšina k rozkolu země (v předu Hitler, vzadu henlajnovci). Daleko horší je to ale s muslimem, neb pro ně 2-3 generace není žádná doba, za ten čas přes k. (pohlaví) se  zmůžou natolik, že ovládnou početně situaci. Se zbytkem si poradí svým učením šária. Voliňským Čechům jsme návrat nedovolili, což je paradox a mělo by se to napravit a připustit muslimskou migraci by jsme se dopustili osudové chyby.

V. Kusý 10.10.2015 17:15

Re: Menšiny se musí vstřebat do majoritní společnosti, ne naopak

A co gramatické chyby, ty vidíte taky jako osudové ? Nejsem přítelem migrantů, ale v "národně" laděném příspěvku ukázat tak flagrantní neznalost rodného jazyka, to je síla!

K. Novák 10.10.2015 8:49

Tahání muslimů (a kohokoli) do Evropy

a jejich integrování (tj. jinými slovy nucení žít jako my, tj. ještě jinými slovy manipulace jimi) je stejná pitomost jako vývoz demokracie (socialismu aj.). Merkelová tu Nobelovu cenu míru nedostane, tak uvidíme, co se bude v Německu dít. Až si migranti uvědomí, jaká špinavá hra se s nimi hrála, budou asi naštvaní. Ti bohatí se třeba vrátí zpátky do Sýrie, ti chudí se asi budou zlobit. Čím méně jich u nás v Česku bude, tím lépe.

V. Heidlerová 10.10.2015 8:22

Poučení z historie

Historia est vitae magistra. Z tolika dnešních úvah slyšíme, že kdo nezná svou historii, musí si ji zopakovat, že se máme poučit z historie atd.atd. Neumím se srovnat s faktem, že naši evropští předkové ve středověku a raném novověku vyložili nemalé úsilí vypudit islám z Evropy, zastavit jeho rozpínavost a násilí ve jménu Alláha, což stálo strašné lidské oběti. Teď jim otvíráme evropské brány, aniž máme vyřešeny základní problémy evropského soužití. Z tohoto důvodu - ačkoliv cítím, že se nějak uprchlíkům před válkou musí nějak pomoci - patřím k těm, kteří s přijímáním migrantů nesouhlasí.

P. Lenc 10.10.2015 8:39

Re: Poučení z historie

Naprosto přesné paní Heidlerová.

L. Šarina 10.10.2015 10:10

Re: Poučení z historie

Dík, lépe bych to nenapsal.

L. Křivan 10.10.2015 13:00

Re: Poučení z historie

Naprostý souhlas.  K muslimům se musíme zachovat jako naši předkové. Neboť muslimáci se od té doby nezměnili.  Dát jim pár týdnů na odchod. Všem praktikujícím muslimákům.

P. Vaňura 10.10.2015 15:19

Uprchlíků před válkou je tam menšina.

Co tam dělají černoši ze subsaharské Afriky nebo migranti z Pákistánu či Bangladéše????

J. Jurax 10.10.2015 22:25

Re: Uprchlíků před válkou je tam menšina.

Všichni jsou to Syřani ... :-)

D. Polanský 10.10.2015 8:21

Jenom nechápu, proč

bychom měli muslimy integrovat, vždyť my jsme pro ně ďaurové.  Jenom si počkejte, až budou mít navrch, ti vám ukážou, jak se integrují křesťané do muslimské většiny. Bože, tak naivní není ani moje čtyřletá vnučka.

J. Mrázek 10.10.2015 6:58

Postupný úbytek kongnitivních funkcí..

Kdysi jste byla vnímána jako realisticky smýšlející autorka. Chápu ekonomickou provázanost Vašich článků s obsahem Vaší peněženky a s nutností plnit zadání, ale není to pod Vaši důstojnost a nebojíte se, že budete po zásluze zařazena do "kavárny", kterou sama svým způsobem opovrhujete? Řečnická otázka, nemusím napovídat, že?

J. Kovaříček 10.10.2015 5:27

Velmi naivní pohled

Taková dobrotivost je vskutku zarážející. Problém nejsou imigranti jako takoví, velkým problémem je Islám. To je náboženská ideologie svou podstatou násilná a netolerantní. Pročtěte si Korán, seznamte se s životem jejich proroka. To vám prozradí mnohé. Když je ten Islám tak chvalitebný, proč utíkají muslimové do zemí infidelů a ne ku svým bohatým bratrům ve víře? Můžete ve vší vážnosti akceptovat šária zákony? Kdyby nic jiného tak jak se Islám chová k ženám je darebné. Nevadí vám, že Korán navádí jak bít neposlušné ženy? Takovýto druh myšlení chcete integrovat do západních společností? Generace našich otců byla také tolerantní ke komunistům a jejich marxistickému myšlení a víme jak to dopadlo, nejen u nás, ale kdekoliv ve světě. I komunisté zprvu slibovali ráj pro dělníky, jakmile se ale dostali k moci tvrdě s nimi zatočili. Někteří lidé nejsou schopni se poučit z historie. Tak se to bude usit zopakovat! Procestoval jsem řadu muslimských zemí a měl možnost pozorovat jak se Islám praktikuje.